Polish English French German


Tydzień Edukacji Globalnej 2017 #CeleZrownowazonegoRozwoju

SuperUser.

Od września nasza szkoła bierze udział w projekcie pod nazwą Edukacja Globalna. W ramach działań obecnie intensywnie przygotowujemy sie do Tygodnia Edukacji Globalnej 18-26.11.2017, którego tematem będą #CeleZrownowazonegoRozwoju. Aby przybliżyć społeczności naszej szkoły problematykę i zagadnienia TEG na jednej z głównych tablic w szkole przygotowano gazetkę informacyjną. 

Szczegóły na stronach internetowych <klik> w poniższe linki:

Edukacja Globalna 

Tydzień Edukacji Globalnej

Cele Zrównoważonego Rozwoju

DSC 0031

10.11.2017 Spotkanie nauczycieli z koordynatorem projektu

SuperUser.

10 listopada gościliśmy w naszej szkole koordynatorkę projektu "Edukacja globalna. Liderzy na rzecz rozwoju" panią Jadwigę Dąbrowską. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele zaangażowani w realizację projektu.

Pani Jadwiga zainspirowała nas licznymi pomysłami, które możemy zrealizować w naszej szkole, przedyskutowała treści, które wydawały się niejasne i odpowiedziała na pytania co do sposobu realizacji projektu. Otrzymaliśmy od niej również kilka publikacji, które pomogą w realizacji zajęć EG.

Tydzień Edukacji Globalnej 2017 #CeleZrownowazonegoRozwoju

SuperUser.

Informacje pochodzą ze strony internetowej http://teg.edu.pl/tydzien-edukacji-globalnej-2017

W 2017 roku odbędzie się już 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada. Zachęcamy wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej, do włączenia się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację różnego typu wydarzeń: spotkań dyskusyjnych, akcji społecznych, gier terenowych, warsztatów, wykładów, wystaw, happeningów, pokazów filmów i koncertów.

Plakat_TEG2017_wwwDlaczego wybraliśmy hasło Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!?

Hasło Tygodnia Edukacji Globalnej wybierane jest na corocznym spotkaniu Sieci Koordynatorów i Koordynatorek Edukacji Globalnej, działającej przy Centrum Północ-Południe Rady Europy. Na wybór tego właśnie tematu wpłynęła potrzeba dalszej promocji agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętej w 2015 roku przez ONZ. Cele w tym roku obchodziły swoje drugie urodziny. Czas mija szybko, a społeczność międzynarodowa ma nadal bardzo dużo do zrobienia, by zbliżyć się do realizacji 17 Celów, zapisanych w tak zwanej „Agendzie 2030″. Warto więc w ramach tegorocznych działań skierowanych do młodych ludzi, skupić się na tym, jakich wyzwań dotyczą Cele Zrównoważonego Rozwoju i jakie mamy wszyscy i wszystkie powinności wobec ich realizacji.

Jak można włączyć się w TEG?

Zorganizujcie pokaz filmu, grę miejską, spotkanie z gościem, wystawę, konkurs plastyczny, warsztaty… Możliwości jest wiele, wszystko zależy od Waszych pomysłów. Zachęcamy jednak, by głównym motywem wydarzenia było promowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Proponujemy, by wydarzenia i informacje o nich były oznaczone hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!” Informując o swojej akcji na Facebooku, Twitterze, Instagramie i w innych mediach społecznościowych używajcie hasztagu: #TEG2017, #CeleZrównoważonegoRozwoju lub #GEW2017. Dzięki temu łatwiej będzie zainteresowanym osobom trafić na Wasz przekaz, a nam promować Wasze działania.

Utworzyliśmy też specjalne wydarzenie „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas – TEG 2017” na portalu Facebook (link: http://bit.ly/TEG2017_FB), gdzie możecie informować o planowanych w tamach TEG działaniach, wymieniać się informacjami, doświadczeniami oraz przesyłać zaproszenia dla osób z Waszej okolicy. Strona wydarzenia może być również miejscem, w którym pojawią się zdjęcia, filmiki, relacje, krótkie podsumowania tego, co udało się Wam zorganizować.

Nie zapominajcie o tegorocznym haśle: #TEG2017, #CeleZrównoważonegoRozwoju, #GEW2017. Opisując działania w portalach społecznościowych, zawierajcie go w opisach. W ten sposób możliwe będzie dotarcie do wszystkich relacji!

Jakie wsparcie promocyjne oferujemy?

W razie pytań zapraszamy do kontaktu – Ela Kielak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

28.10.2017 Szkolenie liderów

SuperUser.

28 października odbyło sie spotkanie liderów i nauczycieli z koordynatorem regionalnym p. Jadwigą Dąbrowską oraz trenerem ORE.  Na spotkaniu poruszone zostały kwestie formalne projektu, liderzy zapoznani zostali z narzędziem jakim jest grywalizacja, a także z platformą grywalizacyjną ORE.

Szkoła otrzymała wyprawkę w postaci materiałów plastyczno - papierniczych, a także poradnik, bardzo pomocny w planowaniu zajęć z EG.

27.10.2017 Smacznie, zdrowo, kolorowo - II Jarmark Zdrowej Żywności

SuperUser.

MYŚL GLOBALNIE - DZIAŁAJ LOKALNIE

W dniu dzisiejszym - 27 października odbył się II Jarmark Zdrowej Żywności - impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski klas gimnazjalnych naszej szkoły. Był to jeden z elementów rywalizacji o tytuł "Najlepszej Klasy".

W tym roku do udziału w Jarmarku zostały zaproszone także klasy VI i VII. Zadaniem uczniów było przygotowanie stoisk, na których zaprezentowano zdrowe, dietetyczne, kolorowe potrawy, estetycznie i atrakcyjnie podane. Wzajemnie częstowano się, degustowano i ..... zachęcano do głosowania. 

Każdy uczeń mógł oddać trzy głosy na poszczególne stoiska (z wyłączeniem swojej klasy). 
W konkursie specjalnym startowały ciasta z dodatkiem warzyw z łasnych ekologicznych upraw.
Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. 
Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com