Uczniowie klas 3 a i b podczas omawiania lektury pt. "Detektyw Pozytywka" wykorzystali innowacyjną i kreatywną metodę nauki jaką jest lapbook. W lekturowych lapbookach uczniowie uporządkowali i przedstawili najważniejsze informacje i zagadnienia, które pojawiły się w książce. Dzieci zparezentowały najważniejsze oraz drugoplanowe postaci, ompisały miejsce i czas akcji, najważniejsze hasła związane z pracą detektywa, a także szczegółowo omówiły wszystkie zagadki i przygody detektywa Pozytywki. Powstałe prace można obejrzeć tutaj.
M. Król
Jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie? Do czego służą roboty? Jak wyglądają? W jakich dziedzinach są wykorzystywane? Co to są roboty humanoidalne? Czy roboty kiedyś całkiem zastąpią ludzi w pracy?
Odpowiedzi na takie i inne pytania trzecioklasiści szukali w trakcie cyklu zajęć "Nowoczesne technologie". Temat ten stał się też inspiracją do samodzielnego wykonania robotów wielofunkcyjnych. Uczniowie klasy 3b zostali więc posiadaczami robotów, które zostały zaprogramowane do wielorakich zadań, np.: do sprzątania pokoju, do pieczenia pysznych ciast i pomocy w kuchni, do wykonywania trudnych zadań z matematyki czy angielskiego, a nawet do uszczęśliwiania ludzi swoim uśmiechem. Roboty te zostały wykonane głównie z klocków lego, a konstruktorzy nadali im ciekawe nazwy takie jak: Robi, Kefcuś 3.0 wersja PRO, Stefan 20, Robokomp, Robo Dittu H 203 i inne.
Twórcze działania trzecioklasistów nie tylko przyniosły im radość z tworzenia, ale były wspaniałą okazją by rozwinąć ich wyobraźnię i pomysłowość.
D.O.D.
Kolejne prace z których jesteśmy dumni zostały wykonane przez uczniów klasy V b podczas zajęć techniki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością wykonują prace techniczne. Efektem ich pracy są przesympatyczne drewniane misie i skrzynki na malutkie drobiazgi.
E. Bonemberg
20 lutego uczniowie klasy 2a i 4a, mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. To niezwykłe miejsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przyciąga turystów z całego świata swoją bogatą historią oraz niezwykłymi legendami.
Rządni wiedzy i ciekawi tajemnic kopalni wyruszyli w podróż pod ziemię, gdzie czekały nie tylko wspaniałe komnaty i rzeźby solne, ale także legendy związane z tym miejscem. Przewodnik grupy oprowadzał uczniów szlakiem legend, dzięki czemu poznali nie tylko historię kopalni ale także legendy o św. Kindze, gospodyni Wielcy, pięknej damie Bielicy oraz tajemniczych postaciach, które zamieszkiwały kopalnię. Jednym z najbardziej ekscytujących momentów wycieczki było spotkanie z duchem Skarbnikiem, który przetestował uczniów podczas krótkich zawodów. Atmosfera panująca w kopalni, połączona z opowieściami o dawnych czasach, sprawiła, że uczniowie czuli się jak w bajce.
Po zakończeniu zwiedzania, pokonaniu dystansu 3,5 km oraz 800 schodów mocno zmęczeni uczniowie z wyjątkowym smakiem posili się obiadem w Karczmie Górniczej. Na koniec wycieczki mieli czas na zakupy w sklepie z pamiątkami, gdzie każdy nabył coś wyjątkowego.
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce była nie tylko wspaniałą lekcją historii, ale także niezapomnianą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci.
WB
13 lutego odbyła się zabawa choinkowa, podczas której uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili! Uczniowie klas I - III uczestniczyli w zabawach i tańcach w hali sportowej. Świetną muzykę i zabawy zapewniły niezawodne Dj-ki z klasy VI a - Weronika, Julia, Amelia, Roksana i Sara. Uczniowie klas IV - VIII tańczyli w czasie 5 -7 godzin lekcyjnych. Warto zaznaczyć, że oprócz naszych wspaniałych nastolatków bawili się również nauczyciele, zapraszani do tańca przez najodważniejszych uczniów:)
M. Król
Lekcje techniki, to te, na których bardzo szybko płynie czas podczas wykonywania różnych prac. I tak w klasach V, chłopcy szyli zarówno z dziewczynkami, zaś dziewczynki pracowały z drewnem również ochoczo jak chłopcy. Z powstałych prac wszyscy byli bardzo zadowoleni, a będzie ich jeszcze więcej.
E. Bonemberg
11 lutego uczniowie klasy III a spotkali się z panią Agnieszką Skotnicką, aby omówić kolejną ciekawą książkę pt: "Skorpion i koń Dziąsło". Spotkania te mają charakter cykliczny i za każdym razem dzieci wypowiadają się na temat tego co sądzą o wysłuchanej lekturze, a także dowiadują się jakie przesłanie ona ze soba niesie. Tym razem tematatyka dotyczyła plusów i minusów posiadania rodzeństwa oraz grze na emocjach. Na koniec spotkania uczniowie wzięli udział w grze "ludzkie memory".
M.Król