Polish English French German


04.11.2022 Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Kolejne spotkanie z policjantem

MM.

Aspirant Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie kolejny raz odwiedziła naszą szkołę, tym razem spotkała się z uczniami z klasy 7a i 7b.

Odpowiedzialność karna nieletnich i bezpieczeństwo uczniów to temat spotkania.

Uczniowie otrzymali ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej i niebezpieczeństwach płynących z sieci. Dowiedzieli się, że np. umieszczanie w Internecie obraźliwych tekstów czy nagrywanych na telefonach komórkowych filmów może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną. Zostali zapoznani z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi.

Świadomość i odpowiedzialność za takie postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Spotkanie przebiegało w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Mamy nadzieję, że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

EK

foto

21.10.2022 WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI

SuperUser.

W dniu 21 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę, której głównym punktem była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Uczestniczyło w niej 36 uczniów z klas 4b, 5a, 2a i 6a. 

Celem wycieczki była, przede wszystkim, nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Dzieci miały okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Najpierw dzieci obejrzały wystawę „Człowiek – trybik w machinie przyrody” dotyczącą zagadnień ekologiczno–przyrodniczych, gdzie dowiedziały się, jak prawidłowo funkcjonują ekosystemy i jak racjonalnie gospodarować odpadami. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom obserwacje oraz gry i układanki logiczne.

Następnie przeszliśmy na drugą wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych utrzymujących organizm w stanie biologicznej równowagi (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie). Prezentuje ona również czynniki, które najczęściej zakłócają i powodują osłabienie ciała. Wystawa ma na celu uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych, którymi każdy mógł się pobawić, np. można było zmierzyć  przyśpieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach.

W Centrum Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty naukowe...

03.11.2022 Odpowiedzialność prawna nieletnich- spotkanie z Policjantem

MM.

02 listopada w ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Pani Aspirant Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie przedstawiła zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Wyjaśniła, co oznacza określenie „czyn karalny”, omówiła takie pojęcia jak: paserstwo, stalking, nękanie, zastraszenie czy przestępstwo.
Młodzież zapoznała się również z tematem hejtu w Internecie.
Spotkanie było interesujące, poprzedzone nie tylko teorią, ale i przykładami z życia. Uczniowie wykazali zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącemu pytania.
Mamy nadzieje, że uczestnictwo w tego typu wydarzeniach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

EK

Galeria

24.10.2022 Wycieczka klas II do Bochni

SuperUser.

24 października 2022 r. uczniowie klasy II a i II b wraz z opiekunami – zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś jak podziemne miasto. Po spotkaniu z przewodnikami, zwiedzanie rozpoczęli od
zjazdu pod szybem Campi. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobiła na niektórych dzieciach duże wrażenie. Tuż po zjeździe pod ziemię, czekała na nas kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.
Kolejną atrakcją był rejs łódką, podczas którego dzieci same mogły skosztować jaki smak ma woda. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą również zostali zabrani uczniowie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty życia kopalni. Jedną z wielu atrakcji był także pobyt w kaplicy św. Kingi.

Zwiedzanie kopalni zakończyło się w komorze Ważyn. Miejsce to pozwoliło naszym uczniom na zrelaksowanie się na boisku sportowym i zjedzenie smacznego posiłku. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Uczestnicy wycieczki, nieco zmęczeni i śpiący, dotarli do domu. Wycieczkę należy zdecydowanie zaliczyć od udanych.

 Dziękujemy Rodzicom za pomoc w opiece w czasie wycieczki.

Lucyna Przybyło Jolanta Wilk

Galeria

Konkurs plastyczny "Zabłyśnij na drodze"

MK.

Przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego pod hasłem "Zabłyśnij na drodze". Konkurs zorganizowano w ramach akcji "Odblaskowa szkoła".

I miejsce: Piotr Bednarczyk kl. I a i Oliwia Mucha kl. II a

II miejsce: Bartłomiej Cencek kl. I a i Szymon Jamroży kl. I a

III miejsce: Malwina Piechota 0 a i Maja Piechota kl. III a

Wyróżnienie: Maja Madej 0 a, Michal Mitka 0 a i Jakub Kopeć I a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Rozdanie nagród już wkrótce!

Gminny Konkurs Plastyczny „Jesienne korale” rozstrzygnięty!

SuperUser.

W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej gminie wraz ze swoimi rodzicami zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym „Jesienne korale”, który zorganizowała pani Anna Cencek. Na konkurs wpłynęło 19 pięknych, pomysłowych i oryginalnych prac.
18 października 2022 roku wyłonieni zostali laureaci konkursu. Jury w składzie Pani Dyrektor Zdzisława Kyć, pani Anna Nawrot i pani Wioletta Bielach, będąc pod wielkim wrażeniem zaangażowania uczestników, zdecydowało przyznać nagrody i wyróżnienia następującym
osobom:
I miejsce
Lena Półtorak
Emilia Kyć
Lena Błaut
II miejsce
Lena i Patryk Kowalczyk
Zofia i Emilia Musiał
Wiktor Bac
III miejsce
Helena Seweryn
Oskar Cieśliński
Lena Konieczna
Wyróżnienia:
Michał Mitka
Piotr Chochorek
Maja Madej
Alicja Szyguła
Dominik Papaj
Magdalena Sado
Marcelina Pułka
Maja Mitela
Piotr Kozieł
Malwina Piechota
27 października 2022 roku odbyło się wręczenie nagród. Na początku wszyscy zebrani w auli mogli posłuchać piosenek o tematyce jesiennej, które zaprezentowały dzieci z każdego oddziału przedszkolnego. Następnie Pani Dyrektor Zdzisława Kyć wręczyła dyplomy i złożyła gratulacje.

Anna Cencek

Galeria  

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl