Polish English French German


Mały Mistrz Ortografii 2023

SuperUser.

29 listopada w Szkole Podstawowej w Wysocicach odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowali: Julian Jaros, Emilia Pardała i Jakub Piekaj z klasy IIIa oraz Katarzyna Dela, Olga Grzebielichowska oraz Filip Kowalski z klasy IIIb.

Nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe wyniki.

Pierwsze miejsce zdobyły dwie uczennice: Emilia Pardała i Olga Grzebielichowska.

Drugie miejsce- Katarzyna Dela.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ortograficznych zmaganiach.

Galeria zdjęć

J. Wilk, L. Przybyło

Konkurs pt. 100 lat miechowskiej Biblioteki

SuperUser.

W związku z okrągłą rocznicą swego istnienia [1923-2023] Powiatowa i Miejska Biblioteka w Miechowie ogłosiła konkurs literacko-plastyczny, do wyboru były trzy tematy: jeden związany z postacią pierwszej Pani Dyrektor Marii Fihel, drugi ze stuleciem urodziny Noblistki Wisławy Szymborskiej, a ostatni to wizja biblioteki za kolejne 100 lat. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace przesyłane były z całej Polski, znaczący udział miały w nim także Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy:

Lena Dyduch klasa 6a- Laureatka II miejsca w konkursie plastycznym- Wisława Szymborska- stuletnia noblistka

Maja Robakowska klasa 6a –Wyróżnienie w konkursie literackim - Wisława Szymborska- stuletnia noblistka

Dominika Kubik klasa 8a- Wyróżnienie w konkursie literackim - Wisława Szymborska- stuletnia noblistka

Gratulacje!

https://biblioteka.miechow.pl/juz-sa!-–-wyniki-konkursu-na-stulecie-pimbp.html

https://www.facebook.com/pimbp.miechow?locale=pl_PL

https://dziennikpolski24.pl/niedzielna-gala-zakonczyla-obchody-stulecia-biblioteki-publicznej-w-miechowie/ar/c13-18088205

Galeria zdjęć

Muzeum na wynos czyli kufer pełen wrażeń!

SuperUser.

Dzięki udziałowi w projekcie możliwa była lekcja muzealna w sali klasy 8A. Tajemniczy Kufer zawierał liczne i ciekawe choć już dziś nieużywane przedmioty-rekwizyty, które kiedyś nierozerwalnie związane były z Dolami i niedolami służących, uczniowie mogli zapoznać się z realiami życia codziennego w dworze [szlachta] i kamienicy [mieszczanie] na przełomie XIX i XX wieku, dowiedzieli się kim był metr a kim była bona, przeczytać fragment dziennika panny służącej i poznać, jaki był jej zakres obowiązków, jakimi cechami musiała się odznaczać i jakimi narzędziami się posługiwała, czy jak wyglądały warunki życia służby domowej. Interesującą kwestią były też relacje panujące między państwem a pannami służącymi, warto nadmienić, że do łatwych na pewno nie należały. Ciekawostką było to, że patronką panien służących do wszystkiego jest święta Zyta z Lukki, która będąc młodą dziewczyną, również pracowała jako służąca. Dzięki zajęciom można było się przekonać, że los służących sto lat temu nie był łatwy, przepełniony był licznymi obowiązkami i zależnością od innych. A dziś…? Nasze życie wydaje się zdecydowanie prostsze a to za sprawą wielu wynalazkom technicznym.

Bardzo DZIĘKUJEMY Panu Krzysztofowi Zagrajczukowi- Tacie Igora-, który nieodpłatnie dostarczył w obie strony Kufer z Muzeum Krakowa- Pałac Krzysztofory.

Galeria zdjęć

Andrzejki w klasach I - III

MK.

28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas I - III. Dzieci bawiły się i tańczyły przy muzyce oraz zabawach muzycznych tj. kaczuszki, chocolate, itp. Dodatkowo w tym dniu przybyli do nas wspaniale przygotowani wróżbici i wróżki z klas III a i III b. Ich wróżby zainteresowały wszystkich zgromadzonych i stanowiły ogromną atrakcję tego dnia. Na koniec prowadzący zorganizowali tradycyjną wróżbę z butami, w której uczestniczyły wszystkie dzieci. Buciki Oliwii Muchy z kl. III a oraz Piotrka Basonia z klasy II a wyszły za drzwi jako pierwsze, a tym samym to właśnie ich spotka najwięcej przygód w nadchodzącym roku. Ciekawe czy ta wróżba i wiele innych z dzisiejszego dnia się spełni? 

M. Król

Galeria zdjęć

Dyniowe cudaki - rozstrzygnięcie konkursu

SuperUser.

W listopadzie w naszym przedszkolu odbył się gminny konkurs "Dyniowe cudaki". Napłynęło aż 27 prac. Wszystkim uczestnikom i laureratom gratulujemy pomysłowości.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", dlatego dziękujemy Sponsorom:  firmie Saria Polska Sp.z.o.o Oddział Secanim w Gołczy i Właścicielom sklepu spożywczego "Wołoch" w Gołczy. Dzięki Państwa współpracy uśmiech i radość na długo zagościły na twarzach naszych podopiecznych.

386476845 175572025549701 2899537320341174487 n371514090 316796231208957 8963820330585775569 n

A. Janus

27.11.2023 Rozrywka gry Jaksa RPG

MM.

Dnia 23.11.2023 roku uczniowie klas 7-8, wzięli udział w grze Jaksa RPG. Rozgrywka była sponsorowana przez Muzeum Ziemi Miechowskiej, a prowadzili ją przedstawiciele grupy @Pospolite Ruszenie.
Na początku zapoznaliśmy się z historią Jaksy Grifity i przypomnieliśmy sobie informacje na temat krucjat. Następnie podzieliliśmy się na 3 drużyny po 7, 6 i 7 osób z jednym minstrelem, którym byli panowie organizatorzy: Łukasz, Piotr i Maciej (1 pan = 1 skład). W każdym zespole toczyła się inna historia ze wspólnym początkiem, w której każdy ruch decydował, co wydarzy się dalej. Wszyscy ustaliliśmy swoje motywacje, dla których z Miechowa szliśmy do Jerozolimy. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy na pustyni, a zakończyliśmy w Karawanseraju. Po drodze spotkało nas dużo przygód negatywnych i pozytywnych. Byliśmy świadkami kradzieży, snów proroczych, modlitw muzułmańskich i wielu innych. Jednak na koniec historii wszystko połączyło się w jedną, całą historię.
Naszym zdaniem przeniesienie się do XII wieku i uczestnictwo w wyprawie krzyżowej było ciekawym przeżyciem. Bardzo dziękujemy panom, że mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądało życie w tamtych czasach. Gratulujemy @Pospolite Ruszenie, czyli panu Łukaszowi Wronie, Piotrkowi Krzystkowi i Maciejowi Próchnickiemu za wymyślenie wspaniałych historii i gry. Chętnie zagramy jeszcze w zorganizowaną przez nich wersje gry on-line.

#pospoliteruszenie 

foto

Zuzanna Laskowska
Oliwia Olchawa
VII b

I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii

MK.

22 listopada w klasach trzecich odbył się konkurs ortograficzny. Uczniowie pisali dyktando i rozwiązywali zadania ortograficzne.

Maksymalną ilość punktów oraz zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii, zdobyła uczennica klasy IIIb - Olga Grzebielichowska.

II miejsce - Katarzyna Dela (IIIb),

III miejsce -  Filip Słomski (IIIa).

Wyróżnienia otrzymali: Jach Gabriela, Jaros Julian, Lipczyńska Amelia, Pardała Emilia z klasy IIIa oraz Kowalski Filip, Piwowarczyk Alicja i Stanek Mateusz z klasy IIIb.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy także nagrody książkowe ufundowane przez panią Dyrektor. Serdecznie dziękujemy.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

J.Wilk, L. Przybyło

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl