baner1

Podziękowanie

Podziękowanie EMI

Wakacje!

Blue Holidays Promotion Instagram Post

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

"Wszystko się kończy, wszystko przeminie

I sen się przerwie - słodkie marzenie,

Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie

I wciąż trwać będzie, a tym jest - wspomnienie". 

Te słowa przyświecały dzisiejszemu uroczystemu spotkaniu z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024. 

Tradycyjnie spotkanie zaczęliśmy mszą świętą w gołeckim kościele parafialnym, następnie za pocztem sztandarowym udaliśmy się do hali widowiskowo-sportowej na część oficjalną. Tam głos zabrała pani dyrektor Zdzisława Kyć, witając zaproszonych gości - wójta Gminy Gołcza Pana Lesława Blachę oraz dyrektor ZEAS Panią Urszulę Więcławek. Także Pan wójt przemówił do zgromadzonych, podsumowując kończący się rok szkolny.

Dla wszystkich uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym uhonorowani zostali świadectwem z wyróżnieniem, czyli uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wykazali się bardzo dobrą lub wzorową postawą, przewidziano dyplomy uznania, które wręczały panie dyrektor wraz z panem wójtem. 

I nastąpił oczekiwany moment - swój program artystyczny przedstawili żegnąjący dziś szkołę podstawową - uczniowie klas ósmych. Wierszem i piosenką przywołali liczne szkolne wspomnienia, które na zawsze zapiszą się w ich wdzięcznej pamięci. Były ciepłe słowa, wzruszenia, podziękowania i kwiaty. Tak oto kolejny rocznik Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy przekroczył symbolicznie jej próg, by wejść na nową drogę w swej edukacyjnej karierze. Wszystkim uczniom, kończącym dziś naszą szkołę, życzymy powodzenia i wielu sukcesów. 

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, by z rąk wychowawców odebrać świadectwa.

Galeria zdjęć

Zaproszenie

Light Blue Botanical Congratulations Graduates Greeting Card

Mit o Demeter i Korze według piątoklasistów

We wtorek 18 czerwca uczniowie klasy Va wystąpili przed zaproszonymi gośćmi, prezentując swoją wersję znanego greckiego mitu o Demeter i Korze. Pracując na zajęciach kółka polonistycznego, podczas których realizowali innowację pedagogiczną "Magiczne podróże po teatrze i literaturze" poznali i wybrali mit, opracowali scenariusz przedstawienia na jego podstawie, przydzielili role, przygotowali stroje i dekoracje, długo ćwiczyli i trenowali swój "aktorski warsztat", a na koniec samodzielnie zredagowali zaproszenia na wydarzenie. Wśród zaproszonych na widownię gości była pani dyrektor Zdzisława Kyć, uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią oraz rodzice. 

Przedstawienie się udało, i choć lekka trema - nieodłączny element wystąpień publicznych - dała o sobie znać, to młodzi aktorzy otrzymali od widzów gromkie brawa. Realizacja takiego projektu na pewno była wyzwaniem ale też wielką przygodą, którą będziemy jeszcze długo wspominać. 

Galeria zdjęć (więcej zdjęć wkrótce)

 

Wycieczka szkolna do Zawoi w Beskidach

12 czerwca grupa 35 uczniów wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Zawoi. Ta najdłuższa i największa wieś w Polsce położona w województwie małopolskim liczy około 18 kilometrów długości. Zawoja jest również prawdziwą perełką wśród górskich miejscowości w Beskidach. Na uczniów czekało tu naprawdę wiele atrakcji w niepowtarzalnej oraz malowniczej scenerii gór i lasów, na pograniczu unikalnych smaków góralszczyzny, u stóp Królowej Beskidów "Babiej Góry".

Z Miechowa wyjechaliśmy ze znakomitymi humorami ok. godziny 9:00 pociągiem Intercity. Podróż minęła szybko i przyjemnie. Następnie wysiedliśmy w Makowie Podhalańskim i przejechaliśmy autobusem do Ośrodka Wypoczynkowego SILVER w Zawoi, w którym mieliśmy zarezerwowany nocleg. Tam przydzielono pokoje wszystkim uczestnikom wycieczki. Po krótkim odpoczynku i rozpakowaniu poszliśmy spacerkiem do Zawoi Centrum na drobne zakupy. Po zjedzeniu pysznego obiadu przeszliśmy pod okiem przewodnika górskiego szlak turystyczny prowadzący do Wodospadu na Potoku Mosornym. Jest to naturalny wodospad, jeden z najwyższych w całych Beskidach. Ma wysokość 8 metrów. Można zejść do wodospadu stromym zejściem zabezpieczonym drewnianymi balustradami. Trasa była bardzo ciekawa, choć męcząca. Nawet deszczowa pogoda wraz z błotnistą drogą nie zepsuły nam jednak humorów – mieliśmy peleryny, parasolki oraz piękne widoki wokół nas.

Po powrocie do ośrodka czekały na nas warsztaty wyplatania z siana pod okiem ludowych twórców. Podczas warsztatach poznaliśmy technikę tworzenia figurek z siana oraz własnoręcznie stworzyliśmy wybrane przez siebie zwierzęta i kształty: króliczki, jeże, grzyby, misie, serca i wiele innych. Z całą pewnością po powrocie do domu będą one przypominać nam ten wesoły wieczór w Zawoi. Po kolacji mogliśmy się wspólnie integrować na dyskotece zorganizowanej na świetlicy lub podczas rozmów w pokojach. Była też możliwość gry na różnych automatach.

Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu interesujących miejsc i podziwianiu pięknych krajobrazów. Po śniadaniu podjechaliśmy autobusem do miejsca Zawoja Górna, gdzie zrobiliśmy zakupy pamiątek. Pogoda była trochę lepsza, choć czasami pokropił deszcz. Stamtąd wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na Halę Barankową, czyli polanę z której roztacza się piękny widok na Babią Górę. To właśnie tutaj w ciepłych miesiącach górale wypasają owieczki i dzięki temu zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwa bacówka i co najważniejsze: spróbowaliśmy świeżego oscypka. Po powrocie zjedliśmy ze smakiem obiad i chwilę odpoczęliśmy. Po południu czekało nas bardzo wymagające i ciekawe doświadczenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-III

„Upływa szybko życie, jak potok płynie czas” 

Pod takim hasłem 14 czerwca odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas I –III.  Oprócz uczniów, nauczycieli uczących w klasach młodszych byli też zaproszeni goście: pani Urszula Więcławek – dyrektor ZEAS w Gołczy, pani Zdzisława Kyć – dyrektor naszej szkoły, pani Elżbieta Kwapień – wicedyrektor, rodzice uczniów klas trzecich oraz pracownicy obsługi i administracji.

Program artystyczny przygotowali uczniowie trzecich klas, którzy kończą pierwszy etap kształcenia. Trzecioklasiści wierszem, piosenką oraz kwiatami podziękowali wszystkim, dzięki którym czuli się w szkole bezpieczni i z każdym rokiem stawali się bogatsi w wiedzę i umiejętności. Uczniowie zaprezentowali się doskonale. Wspominały o tym obie panie dyrektor, które podziękowały za piękny występ oraz życzyły wszystkim wspaniałych wakacji.

Na koniec zostały wręczone nagrody książkowe. Otrzymali je trzecioklasiści, którzy wzorowo reprezentowali naszą szkołę w różnych konkursach. Pani dyrektor wręczyła też podziękowania rodzicom. Dziękowała za zaangażowanie, bezinteresownie niesioną pomoc oraz otwartość i życzliwość. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. 

L. Przybyło, J. Wilk 

Galeria zdjęć

Kolejne sukcesy sportowe Oliwii i Juliana z kl. IIIa

Uczniowie klasy III a nie zwalniają tempa :)

Młoda Gimnastyczka Oliwia Mucha powiększyła liczbę swoich sportowych trofeów o puchar i medal, biorąc na początku czerwca udział w Turnieju Gimnastyki Artystycznej Summer Cup w Krakowie, gdzie zajęła 3 miejsce. 

Kolejne sukcesy sportowe ma także na swoim koncie  judoka -  Julian Jaros, który 15 czerwca  wziął udział w 26 Międzynarodowym Turnieju Judo w Bochni i zajął 3 miejsce. 

Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów!

Galeria zdjęć

 

„Lekturki spod chmurki”  - finał projektu kl. 1a

 

Klasa 1 a zakończyła V edycję międzynarodowego projektu czytelniczego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” pod hasłem "Na tropach dobroczynności". W ciągu całego roku klasa wzięła udział w trzech modułach projektu. Uczniowie zapoznali się z trzema książkami, które poprowadziły ich przez moduły: „Bądź dobry dla ludzi”, „Bądź dobry dla zwierząt” oraz „Bądź dobry dla roślin”. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnym czytaniu. Z własnej inicjatywy podejmowały czytelniczą podróż wypożyczając kolejne części czytanych w klasie lektur. Realizowały zadania plastyczne, prowadziły dzienniczek lektur, brały udział w akcjach charytatywnych, organizowały wystawy, opiekowały się ptakami oraz roślinami. Doskonale spisały się podczas realizacji obowiązkowych zadań projektowych zdobywając kolejne certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Pierwszaki nie tylko nauczyły się być dobrymi ludźmi ale przede wszystkim większość z nich rozkochała się w czytaniu. Możemy uznać, że cel projektu został zrealizowany, a przy okazji uczniowie świetnie się bawili. Ostatnie zadanie zostało właśnie zrealizowane…klasowe „Drzewo do samego nieba”. 

WB

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl