Polish English French German


Rekrutacja 2023

MM.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok 2023/2024

 

Od 27 lutego do 03 marca 2023 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 06 do 31 marca 2023 r. – składanie wniosków o przyjęcie do oddziału „0” i oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Od 06 do 24 marca 2023 r. – składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Niezbędne dokumenty dostępne są w portierni szkoły, u wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

Sposoby dostarczenia wypełnionych dokumentów:

  1. umieszczenie w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym do szkoły,
  2. przesłanie pocztą.

UWAGA!!!:

Wymagane jest dołączenie aktualnego zdjęcia kandydata do legitymacji:

  • do wniosku o przyjęcie do oddziału „0”
  • do wniosku do klasy „1” (jeśli dziecko nie posiada legitymacji)

Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wymagane jest dołączenie wszystkich oświadczeń (wszelkie informacji umieszczone w regulaminie).

22.03.2023 Projekt edukacyjny "Piękna nasza Polska cała" - "Znani Polacy"

SuperUser.

Miniona środa była niezwyklym dniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Przedszkolaki ze wszystkich oddziałów brały udział w kolejnym działaniu realizowanym przez panie Annę Cencek i Monikę Muszyńską w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała".

Tym razem zajęcia dotyczyły znanych Polaków. Dzieci zgromadzone w auli naszej szkoły najpierw wysłuchały piosenki, której słowa nawiązywały do postaci wielu znanych rodaków, ich dzieł i dokonań. Następnie pani Dyrektor Zdzisława Kyć zaprezentowała sylwetkę Patrona naszej szkoły, papieża Polaka, świętego Jana Pawła II. Kolejne znane osoby zaprezentowały się same - mieliśmy okazję poznać Józefa Piłsudskiego, Marię Konopnicką, Marię Skłodowską-Curie, Mikołaja Kopernika i Roberta Lewandowskiego. Wszystko to za sprawą uczniów klasy IV a, którzy wcielili się i upodobnili do tych postaci, a następnie przedstawili się dzieciom. Pozostali wielcy i znani Polacy zostali przedstawieni przez panią Monikę.Dzieci wzięły  udział w quizie wiedzy na temat przedstawionych osób, można też było obejrzeć przedmioty kojarzace się z poszczególnymi postaciami.

To, czego w tym dniu dowiedziały się dzieci, co zobaczyły i usłyszały na pewno zaowocuje w przyszłości, bo już dziś odpowiadajac na pytanie, co trzeba zrobić, aby być wielkim Polakiem maluchy madrze odpowiadały: najpierw urosnąć, potem dużo sie uczyć, ale także spełniać marzenia. 

Galeria

21.03.2023 Przedszkolaki witały wiosnę!

SuperUser.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych tradycyjnie przywitały dziś wiosnę. Barwnym korowodem przeszły przez szkołę, centrum Gołczy, dotarły do Urzędu Gminy i gołeckich instytucji, by wszystkim oznajmić, że oto jest, nadeszła - długo wyczekiwana wiosna!

Widok kolorowo ubranych dzieci, niosacych pięknie przystrojone gałązki, barwne kwiaty wywoływał uśmiech na twarzach wszystkich spotkanych tego dnia osób. Tak radośnie przywoływana wiosna nie ma wyjścia - musi wreszcie przyjść :)

Galeria

21.03.2023 Światowy Dzień Zespołu Downa i.... Dzień Kolorowej Skarpetki

SuperUser.

21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa i..... Dzień Kolorowej Skarpetki. Pamiętaliśmy dziś i o tym ważnym dniu, którego celem jest uświadamianie, wzbogacanie wiedzy na temat Zespołu Downa, przełamywanie stereotypów oraz kształtowanie postawy szacunku, empatii i tolerancji wobec niepełnosprawności. 

Ten dzień w kalendarzu jest nieprzypadkowy. Wypada on 21 dnia 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, powoduje występowanie tej wady genetycznej. Osoby z Zespołem Downa w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. W tym dniu chcemy pokazać, że różni nas tak niewiele - tylko jeden dodatkowy chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

Aby lepiej poznać temat, czwartoklasiści i szóstoklasiści obejrzeli prezentację, która przybliżyła im codzienne troski i radości osób z Zespolem Downa. Przedszkolaczki z grupy Biedroneczki oraz Chatka Puchatka dowiedziały się, dlaczego symbolem tego dnia jest kolorowa skarpetka, dzieci wykonały też prace plastyczne. W ramach solidarności, założyliśmy dziś kolorowe skarpetki nie do pary. 

Filmik na temat Dnia Kolorowej Skarpetki

Galeria

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2023 - Dzień bez plecaka

SuperUser.

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny nasi uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków, jednak lekcje odbywaly sie normalnie, a uczniowie musieli mieć ze sobą wszystkie podręczniki, zeszyty i przybory. Zatem pomysły na to, czym zastąpić szkolny tornister były nie lada wyzwaniem.

Oczywiście wszyscy, którzy zechcieli wziąć udział w zabawie ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski poradzili sobie koncertowo! Były futerały na gitary i inne instrumenty, garnki, kociołki, miski i węglarka :) Kontenerek na kota.... bez kota, walizki, nesesery i torby, również stylowe rekalmówki ze znanych dyskontów spożywczych. Ktoś przyniósł piłkarzyki, inny siatkę na ryby, szufladę, chlebak czy worek na zboże.

Nie dało się przejść obojętnie obok tych kreatywnych pomysłów, które wywoływaly uśmiech na wszystkich twarzach. 

Galeria

21.03.2023 Pierwszy dzień wiosny - cake popsy w klasach pierwszych

MK.

Klasy I a i I b w radosny sposób powitały nadejście kalendarzowej wiosny. Dzieci przygotowały smakowite cake popsy czyli ciasteczkowe lizaki, które osłodziły i rozweseliły ich humory w dzisiejszy pochmurny dzień. Najwspanialsze było to, że każde dziecko mogło uczestniczyć w przygotowaniu swojego lizaka - wyrobić masę, uformować kulkę, a następnie ją ozdobić i zjeść ze smakiem:) 

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl