Polish English French German


Dzień Dziecka 2014

DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW

Wesołe Skrzaty tegoroczne obchody Dnia Dziecka rozpoczęły od rozmowy na temat swoich marzeń i pragnień, które przeniosły potem na papierowe listki, tworząc w swojej sali drzewo marzeń.

By dzień ten był wesoły, ciekawy i co najważniejsze słodziutki, maluszki przygotowały pyszne maślane ciasteczka.

Przyjemna praca dzieciom bardzo się podobała, chętnie podejmowały próby tworzenia własnych kształtów. Efekty były wspaniałe, a co najważniejsze bardzo smaczne, co może potwierdzić wiele osób w naszej szkole.

A. Cencek

21.03.2014 Pierwszy dzień wiosny

A ty, Zimo, uciekaj za górkę, za las

i nie marudź, nie zwlekaj, już na Wiosnę czas!

wiosna

Wesoły, kolorowy i głośny orszak wiosenny przeszedł przez Gołczę 21 marca, by poinformować wszystkich, że już jest wiosna. W pochodzie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego Wesołe Skrzaty, oddziałów zerowych 0a, 0b, 0c oraz uczniowie klas Ib, IIa i IIb.

Wszystkie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały barwne gaiki, oraz słomianą Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Dzieci z wiosenną piosenką na ustach oraz okrzykami "wiosna, wiosna"  przeszły pod Urząd Gminy i Ośrodek Zdrowia, wzbudzając duże zainteresowanie, życzliwe komentarze i uśmiech wśród mieszkańców.

Dzięki dużej torbie cukierków od pana Wójta słodka była droga powrotna do szkoły.

Miejmy nadzieję , iż zabiegi najmłodszych okażą się skuteczne i już wkrótce słońce i pogoda zagoszczą nie tylko w przyrodzie, ale również w naszych sercach.

U. Jasłowska

Galeria zdjęć:  Wiosenny pochód.

27.01.2014 Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

dzien_babci_i_dziadka_2014

"Kiedy babcia była mała to sukienkę i fartuszek krótki miała.

Małe nóżki chude rączki i lubiła jeść cukierki oraz pączki.

I co , i co , że babcia nam urosła , że lat ma trochę więcej niż ja i brat i siostra.

I co , i co , to ważne że mam babcię , że bardzo kocham ją i śpiewać lubię z nią.

A gdy dziadek był malutki , to nie nosił adidasów tylko butki.

Nie miał wąsów ani brody , no i nie chciał jeść marchewki tylko lody!

I co , i co , że dziadek urósł trochę ,

że lat ma trochę więcej niż dwa plus trzy plus osiem.

I co , i co , to ważne że mam dziadka , że bardzo kocham go i lat mu życzę sto!"

 

Taką, między innymi, sympatyczną piosenkę usłyszeli Dziadkowie i Babcie przybyli na wielką uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta przez dzieci i panie z oddziałów zerowych i oddziału przedszkolnego.

Nie bez powodu uroczystość zorganizowana została w hali widowiskowo-sportowej, ponieważ po wiązance pięknych życzeń i piosenek, licznie przybyli babcie i dziadziusiowie zostali zaproszeni przez swoje wnuczęta do sportowej rywalizacji, zabaw ruchowych i wspólnego tańca.

W miłej tej uroczystości wzięli także udział zaproszeni goście - Wójt Gminy Gołcza pan Lesław Blacha, radna gminy pani Anna Cembrzyńska, dyrektor Gimnazjum Publicznego pan Roman Dudek, ksiądz proboszcz Edward Kuzka.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz obdarowani upominkami.

12.12.2013 Bożonarodzeniowy Konkurs Recytatorski

BOŻONARODZENIOWY KONKURS RECYTATORSKI

kiermasz

12 grudnia odbył się Bożonarodzeniowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas zerowych oraz wychowanków przedszkola zorganizowany przez wychowawcę oddziału Wesołe Skrzaty, panią Annę Cencek.

W konkursie wzięło udział 23 dzieci, w wieku 3-6 lat przygotowujących się pod kierunkiem swoich wychowawczyń oraz rodziców. Dzieci zaprezentowały utwory o tematyce zimowej i świątecznej. Doskonale przygotowane, świetnie radziły sobie z tremą i z wielkim wdziękiem i urokiem recytowały utwory bardziej i mniej znanych polskich poetów.

Jury w składzie: pani dyrektor Zdzisława Kyć oraz pani Katarzyna Wszół miało niezwykle trudne zadanie wyłonienia trójki zwycięzców. Zadecydowno, by pierwsze miejsce przyznać Ani Skotnickiej (5 lat) za interpretację wiersza "Zima Perlliczek", drugie miejsce przypadło Stefanowi Domniczowi (5 lat), który zaprezentował wiersz pt. "Kolorowy śnieg", trzecie miejsce zajął Maciej Romanek (6 lat), recytujacy wiersz pt. "Święty Mikołaj". Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami, upominkami i przede wszystkim gromkimi brawami.

Organizatorka Konkursu, pani Anna Cencek serdecznie dziękuje pani Dyrektor za nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie.

17-20.12.2013 Kiermasz świąteczny dla Oliwki

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY DLA OLIWKI

kiermasz

Zbliża się najpiękniejszy w roku czas, czas Świąt - gdy nasze serca chętniej otwierają się na pomoc innym, potrzebującym...

W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w bożonarodzeniowym kiermaszu, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Oliwii Pasek, dziewczynki, która zmaga się z ciężką i rzadką chorobą - ceroidolipofuscynozą.

Oliwia jeszcze we wrześniu uczęszczała do naszego przedszkola, obecnie stan zdrowia uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Na leczenie i rehabilitację dziewczynki potrzebne są znaczne kwoty pieniędzy.

Dlatego zwracamy się do wszystkich Ludzi Dobrej Woli, Przyjaciół naszej szkoły o wsparcie tak szczytnego celu i wzięcie udziału w naszym kiermaszu, liczymy, że i tym razem się na Was nie zawiedziemy.

Kiermasz odbędzie się w dniach 17-20 grudnia 2013 r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy. Składając dowolną kwotę do puszki, wybrać będzie można jedną z pięknych ręcznie wykonanych, oryginalnych ozdób świątecznych na stół i choinkę.

Na kiermasz szczególnie zaprasza pani Dyrektor Zdzisława Kyć oraz panie Anna Cencek, Danuta Ciepły, Urszula Jasłowska i Beata Wypchał.

W galerii zdjęć można zobaczyć przykładowe prace wykonane na kiermasz.

Przypominamy, że nasza szkoła cały czas bierze także udział w zbiórce plastikowych zakrętek dla Oliwii.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com