Polish English French German


24.05.2012 Dzień Mamy w Oddziale Wesołe Skrzaty

KOCHAM CIĘ MAMO OGROMNIE...

14_czerwca

 

Takie między innymi słowa usłyszały 24 maja mamy od swoich pociech w oddziale „Wesołe Skrzaty”. Tego dnia bowiem odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci pięknie ubrane, radośnie zaprezentowały swoim mamusiom program artystyczny. Wyrecytowały dla nich przygotowane wiersze, zaśpiewały i zatańczyły. Brawa były w pełni zasłużone. Ogromny i największy aplauz wzbudziło brawurowe wykonanie utworu pt. „Dżungla”. Nie lada sztuką jest przecież pięknie zaśpiewać a do tego jeszcze tańczyć.

Słowa życzeń dla mam dopełniło wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek i bransoletek. Uściskom i całusom nie było końca. Lecz to nie koniec niespodzianek. Mamy zaproszone zostały jeszcze przez swoje dzieci do tańca pt. „Taniec przyklejaniec”, który zakończył część artystyczną tego spotkania. Następnie zaprosiły swoje mamy na słodki poczęstunek,  Była to dla nich także chwila przyjemności i wytchnienia po tak wielu emocjach.

Anna Cencek

 

Jak na Święto Mam przystało, w przygotowaniu uroczostości bardzo duży udział mieli Tatusiowie. Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji poczęstunku należą się panom: Przemkowi Kowalskiemu, Pawłowi Wolnickiemu, Przemkowi Pasichowi i Tomaszowi Stachurskiemu.

11.05.2012 Mapa magicznej krainy

MAPA MAGICZNEJ KRAINY - SPOTKANIE BIBLIOTECZNE W RAMACH TYGODNIA BIBLIOTEK

apel_dzien_ziemi2009

W piątkowy poranek do biblioteki zawitały przedszkolaki wraz z opiekunami, panią Anną Cencek i panią Krystyną Kozioł. Maluchy, po zwiedzeniu biblioteki, z zapałem zabrały się za tworzenie wytargiwanej MAPY MAGICZNEJ KRAINY. Oprócz postaci z bajek, takich jak: jednorożce, wróżki, czy księżniczki, przedszkolakom udało się powklejać drzewa, pojazdy, budynki i zwierzęta. Twórczej pracy towarzyszyła piosenka Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”.

Następnym zadaniem było zasadzenie w bajkowym świecie cukierkowych kwiatów, które po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia można było z zapałem skonsumować. Najbardziej ucieszyli się Ci, którym udało się stworzyć najwięcej smacznych kwiatków! Na zakończenie maluchy wysłuchały bajki o bibliotecznym smoku – strażniku książek i rozwiązały kilka ilustracyjnych oraz rymowanych zagadek.

ZAPRASZAMY na kolejne spotkania!!!

 

A. Skotnicka

03.04.2012 Konkurs "Kapelusz Pani Wiosny"

KAPELUSZ PANI WIOSNY

pani_wiosna

 

W połowie marca dzieci z klas „0” i oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” zaproszone zostały do udziału w konkursie „Kapelusz Pani Wiosny”. Zadaniem dla dzieci i rodziców było wykonanie w formie przestrzennej nakrycia głowy dla Wiosny.

Pojawiło się wiele prac – pięknych, pomysłowych i oryginalnych. Wszystkie ozdobiły na kilka dni przedszkolny korytarz. Oznaczone jedynie numerkami, czekały na głosy wszystkich rodziców i dzieci. Na specjalnie przygotowanych kartkach do głosowania zaznaczali oni numer wybranego kapelusza i wrzucali do przygotowanej skrzynki.

30 marca komisja w składzie p. Lucyna Przybyło i p. Katarzyna Wszół policzyła głosy. 3 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu. Nagrodzeni upominkami zostali autorzy wszystkich kapeluszy, a zwycięzcy i wyróżnieni, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk pani dyrektor Zdzisławy Kyć to:

 

  • I miejsce - Jakub Walczak „0” b
  • II miejsce - Paweł Podsiadło „0” c
  • III miejsce - Dawid Kajca „Wesołe Skrzaty”

 

Wyróżnienia:

 

  • Dominik Brożek „Wesołe Skrzaty”
  • Monika Natkaniec „0”c
  • Oliwia Dudek „0” b
  • Piotr Nawrot „0” a

 

Dziękuję dzieciom i rodzicom za piękne kapelusze i ogromne zaangażowanie.

Anna Cencek

21.03.2012 Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym "Wesołe Skrzaty"

"WESOŁE SKRZATY" WITAJĄ WIOSNĘ!

wiosna_2010

Zima, choć ma swoje uroki, to z czasem wszystkim się znudzi. Dlatego, gdy odchodzi, nikt jej nie żałuje…

Tak też było pierwszego dnia wiosny w naszym przedszkolu. Wesoło, radośnie i słodko. W strojach dominowały wiosenne barwy, przede wszystkim kolor zielony, który oznajmiał wszystkim dookoła nadejście oczekiwanej wiosny. Naszego gościa przywitaliśmy zabawą i tańcem.

Zgodnie z tradycją, by zima już nie wróciła należy zrobić i zniszczyć Marzannę. Tak też stało się w naszym oddziale. Dzieci zrobiły słodką Marzannę, która zniknęła w ich brzuszkach – taki mały figielek w PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!!! Ach cóż to była za pyszna zabawa.

2012.02.02 Dzień Babci i Dziadka w oddziale "Wesołe Skrzaty"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE 'WESOŁE SKRZATY'

dzien_babci_i_dziadka_2011

2 lutego 2012 r. był dniem bardzo uroczystym. Dzieci z oddziału przedszkolnego "Wesołe Skrzaty" gościły u siebie swoje Babcie i Dziadków. Przejęte, ale radosne przedstawiły program artystyczny, wyrażając wierszem i piosenką wdzięczność za dobro, miłość, pomoc i opiekę, którą babcia i dziadek obdarowują ich każdego dnia.

Przedstawienie wzruszyło i dostarczyło widzom wiele radości. Po złożeniu życzeń i wręczeniu przygotowanych wcześniej upominków, dzieci zatańczyły do piosenki "Wielki bal".

Po części artystycznej, wnuczęta z dziadkami zaproszone zostały do zabaw i konkursów - był taniec na gazecie, wiązanie kokardy na włosach wnuczki, obieranie jabłka przez babcie. W trakcie słodkiego poczęstunku, na który zostali zaproszeni wszyscy goście, dzieci wspaniale bawiły się w pociąg, tańczyly "kaczuchy".

Wychowawczyni, pani Anna Cencek, dziękuje za przyjęcie zaproszenia i obecność na uroczystości pani dyrektor Zdzisławie Kyć oraz pani Annie Cembrzyńskiej.

Ogromne podziękowania kieruje także w stronę wszystkich Rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com