Polish English French German


15.09.2020 Projekt "Piękna nasza Polska cała"

SuperUser.

15 września 2020r. dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych po raz drugi rozpoczęły udział we wspaniałym Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Przez cały rok szkolny będą realizować zadania, mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

Nasze pierwsze zrealizowane zadanie to organizacja kącika o tematyce patriotycznej. Dzieci bardzo zaangażowały się w jego wykonanie kolorując i wycinając listeczki.

plakat6

Galeria zdjęć

21.05.2015 Wycieczka do krakowskiego ZOO

Z WIZYTĄ W ZOO

Wycieczka do krakowskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola. 21 maja o godzinie 8.30  przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego Chatka Puchatka wyruszyły autokarem do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas wyjazdu dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy..

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.  Po około 2 godzinnym  spacerze, przedszkolaki pojechały w kolejne ekscytujące miejsce. W tym dniu odwiedziły również „Anikino”

Godzinny pobyt w Krainie Zabaw Dziecięcych można określić trzema słowami w na „R”: Radość, Ruch, Rozrywka. Dzieci bawiły się cudownie, a rodzice mieli możliwość zobaczyć jak sprawne i skoczne są ich pociechy.
Dzieci zmęczone , ale szczęśliwe wróciły do domów. Następnego dnia opowieści o cudownym dniu wybrzmiewały w nieskończoność.

K. Dudek

Zdjęcia: Wycieczka do ZOO.

 

 

Zajęcia komputerowe dla najmłodszych

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE DLA NAJMŁODSZYCH

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo często korzystają z zakupionego w ramach projektu „Nowoczesne oddziały przedszkolne na terenie Gminy Gołcza” sprzętu multimedialnego i programów edukacyjnych.

Ta forma nauki i zabawy bardzo im się podoba. Uczy cierpliwości, współdziałania, ćwiczy koncentrację, pozwala na ruch i ekspresję dzieci, którą bardzo lubią i której bardzo potrzebują.

A. Cencek

Zdjęcia: Zajęcia komputerowe dla najmłodszych.

Wyniki konkursów

NAJMŁODSI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSI W GMINIE GOŁCZA

ppp

To dobra wiadomość. W Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Wysocicach nagrody zdobyli:

W kategorii przedszkoli:

1 miejsce: Kacper Janus - Oddział Przedszkolny Wesołe Skrzaty - wychowawca Anna Cencek

W kategorii klas zerowych:

1 miejsce: Nikola Rachwał- kl. 0 b

2 miejsce:  Paulina Wolnicka kl. 0 b

3 miejsce: Patrycja Kędzierska kl.  0 b

wyróżnienia:

Wiktor Cieśliński kl. 0 b, Amelia Jamroży kl. 0 b - wychowawca Urszula Jasłowska

Maja Pacia kl. 0 c- wychowawca Beata Wypchał.

W Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Marzanna Zimowa Panna", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Szreniawie nagrody zdobyli:

1 miejsce: Julia Perek, kl. 0 b

wyróżnienia:

Patryk Płoszaj kl. 0 b

Patrycja Kędzierska kl.  0b

Michalina Serwatka kl. 0 b

Paulina Wolnicka kl. 0 b

Aleksandra Cencek - Oddział Przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

Justyna Bąchor - Oddział Przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

Kacper Kobiński kl. 0 c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

U. Jasłowska

Dzień Ziemi 2015

CZEGO JAŚ SIĘ NIE NAUCZY, TEGO JAN NIE BĘDZIE UMIAŁ...

ppp

22 kwietnia corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym dniu zajęcia w oddziałach zerowych miały na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwa grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka oraz rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi.

Dzieci z oddziałów 0 a, 0 b i 0 c pod opieką swoich wychowawczyń wyruszyły na pochód po Gołczy, by zwrócić uwagę mieszkańców na problem ochrony środowiska.

Jak przystało na prawdziwą manifestację niezbędne okazały się transparenty, gwizdki, kołatki, bębenki, grzechotki a przede wszystkim gromkie okrzyki dzieci. Pozostaje mieć nadzieję, że ten dzień sprawił, że wszyscy choć na chwilę pomyśleli, że ponieważ przyroda jest nieodłącznym elementem naszego życia, dbanie o nią jest obowiązkiem nas wszystkich.

U. Jasłowska

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl