Polish English French German


2012.11.26 Dzień Pluszowego Misia u Wesołych Skrzatów

URODZINY MISIA

mis_2010

„…Miś różowy, miś pluszowy

zbuntował się dziś.

Chce iść także do przedszkola,

tak jak chodzi Krzyś.

Wziął Krzyś misia w obie rączki:

„Po co pójdziesz tam?”

- „Będę bawił się wesoło

i nie będę sam…”

W tym roku „Wesołe Skrzaty” przyniosły ze sobą swoje ukochane misie i zabrały je w pełną przygód podróż. Zanim jednak wszyscy wsiedli do pociągu, poznali historię powstania pluszowego misia, a potem chętne dzieci krótko opowiedziały o swoich ulubieńcach. Piosenka „Jadą, jadą misie” była znakiem, że czas ruszać na wycieczkę. Pociąg mknął po sali i zatrzymywał się na kolejnych stacjach. Na każdej z nich czekała niespodzianka i zadanie.

Pierwsza była okazją do gimnastyki z misiami, sprawdzenia swojej wiedzy na temat misiów, jak również ułożenia misiowych puzzli. Druga stacja to las, w którym misie poszukiwały ukrytego pod listkami miodu, a także zagadki Kubusia Puchatka, które nie sprawiły dzieciom żadnego problemu. Trzecią stację dzieci nazwały słodką – jadły pyszny miód i inne łakocie.

Na ostatniej stacji dzieci zaproszone zostały do zabawy plastycznej „Tort urodzinowy”. Wspólnie wyklejały kolorowymi skrawkami bibuły i papieru sylwetę tortu narysowanego na brystolu. Na pamiątkę wspólnych zabaw z okazji Święta Pluszowego Misia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, a na koniec zaśpiewały dla swoich milusińskich śliczną piosenkę „O kochaniu misia”.

Anna Cencek

2012.11.29-30 Andrzejki w oddziale Wesołe Skrzaty

WESOŁE SKRZATY OBCHODZĄ ANDRZEJKI

andrzejki_2009

W ostatnich dniach listopada dorośli i dzieci organizują bardzo często wesołe zabawy znane wszystkim jako "andrzejki". Takie andrzejkowe zabawy nie ominęły także dzieci z oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty”.

W czwartek, 29 listopada przedszkolaki wzięły udział w zabawie tanecznej zorganizowanej w auli szkolnej. Wesoła muzyka zachęcała do tańca, więc dzieci szybko zapełniły parkiet. Wszystkie radziły sobie znakomicie.

Ponieważ prawdziwa zabawa andrzejkowa powinna być pełna wróżb to następnego dnia,  w piątek 30 listopada dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości. Dostarczyło to wielu przeżyć i emocji, wywoływało moc uśmiechu i radości, co było tego dnia najważniejsze. Dzieci lały wosk przez klucz, wrzucały grosik do miski z wodą, sprawdzały, co kryją magiczne talerze, przekłuwały serduszko z imionami, wróżyły sobie przy pomocy wirującej butelki.

Do domu dzieci, oprócz wielu wrażeń,  zabrały swoje woskowe wróżby, których cień na oświetlonej ścianie może pokazać jeszcze inne nowe przygody.

Anna Cencek

Galeria zdjęć: Zabawa andrzejkowa.
Galeria zdjęć: Wróżby andrzejkowe.

25.11.2011 Dzień Pluszowego Misia u Pluszowych Misiów

JAK MIŁO MISIA WZIĄĆ DO RĘKI...

mis

Nadszedł czas na obiecane relacje z tegorocznych obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. Oto pierwsza z nich.

Jest tu jedno miejsce, gdzie święto to nabiera szczególnego znaczenia. Oddział przedszkolny dzieci młodszych kilka lat temu za swego patrona obrał właśnie pluszowego misia, dlatego 25 listopada to także święto naszych maluszków.

Tym razem dzieci świętowały ze starszymi kolegami z kl. 0b. Szereg zabaw i zajęć z misiem w roli głównej przygotowały wychowawczynie grup, p.Beata Wypchał i p.Urszula Jasłowska.

Dzieci w tym dniu wysłuchały fragmentu bajki "Przygody Kubusia Puchatka", wykonały prace plastyczne,rozwiązywały zagadki, a także smakowały misiowego przysmaku - miodku. Zostały zaproszone do wspaniałych zabaw ruchowych. Swoją obecnością uświetniła ten dzień pani Dyrektor.

I ja tam byłam, z misiem się bawiłam, miód i mleczko piłam. Na pamiątkę zdjęcie z misiem zrobiłam i bardzo się cieszyłam.

B. Wypchał

Galeria zdjęć: Dzień Pluszowego Misia.

09.11.2012 Przedszkolaki z wizytą w firmie Decora

JAK POWSTAJĄ BOMBKI CHOINKOWE?

bombka2

9 listopada Wesołe Skrzaty wybrały się z wizytą do fabryki Decora w Miechowie, specjalizującej się w ręcznej produkcji szklanych ozdób choinkowych.

Po miłym powitaniu przedszkolaki miały okazję poznać cały proces powstawania ozdób choinkowych, poczynając od szklanej rurki, a kończąc na pięknej, ręcznie malowanej bombce. Z uwagą śledziły kolejne etapy postawania bombek - formowanie szkła, srebrzenie i zdobienie.

Na pamiątkę wizyty każde dziecko otrzymało piękną, ręcznie malowaną bombkę, którą będzie mogło powiesić na świątecznej choince.

A.Cencek

2012.10.09 Bezpieczny przedszkolak

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

bezpieczna_droga

Dzieci z kl. 0a i 0b oraz oddziałów przedszkolnych "Pluszowego Misia" i "Wesołych Skrzatów" spotkały sie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Gośćmi w budynku ,"D" byli aspirant Ewa Kądziołka i starszy posterunkowy Marcin Jamroży.

Policjanci w bardzo przystępny dla dzieci sposób przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, bezwzględnego zakazu zbliżania się do obcych zwierząt domowych i leśnych. Przestrzegali przed niebezpiecznymi skutkami wynikającymi z eksploatacji urządzeń zasilanych prądem oraz użytkowania maszyn rolniczych... {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com