Polish English French German


25.10.2013 Dzień Kundelka

CZTERY ŁAPY, CZTERY ŁAPY

A NA ŁAPACH PIES KUDŁATY...

kundelek_1

25 października - w Miesiącu Dobroci dla Zwierząt - po raz kolejny zerówki - klasy 0a, 0b, 0c obchodziły nieformalne i nietypowe święto, jakim jest "Dzień Kundelka". Tym razem do wspólnych zajęć został zaproszony również Oddział Przedszkolny "Wesołe Skrzaty".

Dzieci spotkały się z lekarzem weterynarzem, panem Włodzimierzem Durbaczem, który opowiedział,  w jaki sposób należy opiekować się czworonożnym przyjacielem, jak zachować się w kontaktach z psami, i jak przed zbliżającą się zimą zadbać o psią budę. Odpowiedział na szereg pytań dotyczących pielęgnacji psów i innych zwierząt. Mówił o obowiązkach i odpowiedzialności, jaką jest posiadanie zwierząt, a szczególnie psa.

Pan doktor przyjrzał się też uważnie Florkowi, małemu chomiczkowi, który od zeszłego roku mieszka w kl. 0c.

Wesołe zabawy z przyniesionymi na to spotkanie maskotkami piesków umilały dzieciom zajęcia. Następnie wszystkie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym, który polegał na ozdobieniu dowolną techniką psiej budy oraz dorysowaniu piesków i miski dla psa.

Spośród wszystkich prac zerówkowiczów  pani Dyrektor i pani Ania wybrały 6 prac, które zostały nagrodzone. Laureatami nagród zostali: Dawid, Marcelina i Wiktoria z kl. 0a, Irenka i Karolinka z kl. 0 b oraz Karolinka z kl. 0c. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego "Wesołe  Skrzaty" otrzymały drobne upominki za udział w konkursie. Wszystkie prace dzieci zdobią szkolny korytarz w budynku "D".

Organizatorem "Dnia Kundelka" była pani Ula Jasłowska

Galeria zdjęć: Dzień Kundelka 2013.

25.09.2013 Spotkanie biblioteczne z przedszkolakami

BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA - SPOTKANIE BIBLIOTECZNE Z WESOŁYMI SKRZATAMI

zakonczenie_roku_2010_2011

W środę Bibliotekę Publiczną odwiedziły przedszkolaki. To pierwsze spotkanie maluchów ze światem książek.

Wesołe Skrzaty poznawały zakamarki biblioteki, które jak się okazało są zapełnione nie tylko książkami.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się obrotowe foteliki i cyrkowy namiot.

Jak się okazało w dobrej zabawie książki nie stanowią przeszkody, mogą się nawet przydać do zbudowania ogrodzenia czy domku.

Agnieszka Skotnicka, BiOAK

 

Tydzień bibliotek

PRZEDSZKOLNE SPOTKANIA W RAMACH TYGODNIA BIBLIOTEK

wesole_miasteczko

W ramach XII Tygodnia Bibliotek Wesołe Skrzaty oraz Pluszowe Misie spotkały się z panią bibliotekarką na wspólne czytanie książek

Z kapeluszem włóczykijem w daleki świat

"Wesołe skrzaty" poznały historię niesamowitego kapelusza, który dawał możliwość przemieszczania się w wybrane miejsce na świecie. Dzięki niemu udało się nam zwiedzić wyspy Rahakanga na Morzu Południowym, Egipt oraz skaliste wybrzeża Atlantyku.

Przedszkolaki otrzymały też zadanie, które polegało na utrzymaniu na stole papierowej kulki za pomocą dmuchania w rurki (ćwiczenie logopedyczne). W naszej wyobraźni była to ziemia otoczona niebezpiecznymi wodami, a my byliśmy niczym podróżnicy wyruszający po przygodę

O smoku, który chrapał, bo infekcję straszną złapał czytała pani Bibliotekarka dzieciom z oddziału Pluszowe Misie

Przedszkolaki wysłuchały bajki o ciekawskim smoku, który nabawił się infekcji nosa i przez to stał się prawdziwym postrachem dla mieszkańców. Wszyscy byli bardzo niewyspani i zmęczeni, gdyż jego chrapanie zakłócało rytm życia w wiosce. Na szczęście cyrulicy - dawni lekarze - uzdrowili smoka i nauczyli go korzystać z chusteczek.

Dzieciaki poruszone historią biednego smoka postanowiły przygotować dla niego zestaw zabawnych, kolorowych chusteczek z papieru. Miejmy jednak nadzieję, że ten sympatyczny gad nigdy już tak poważnie się nie przeziębi.

Agnieszka Skotnicka, BiOAK

21.05.2013 Przedstawienie teatralne

KOTKA W WIELKIM MIEŚCIE

 

W poniedziałek, 21 maja dzieci z przedszkoli, zerówek i grupy zabawowej biorące udział w projekcie "Gołczański Klub Malucha" miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne "Kot w wielkim mieście" w wykonaniu aktorów z Teatru KALEJOSKOP.
Kotka Łapsotka jest znudzona życiem na wsi. Marzy o wielkich podróżach i zazdrości swojej koleżance – Mizi częstych odwiedzin u miejskiego fryzjera. Postanawia zatem sama, nie bacząc na protesty swego przyjaciela - Zapłota, wybrać się na wycieczkę do miasta.
Niestety, okazuje się, że Łapsotka kompletnie nie wie jak zachować się na ulicy...
Projekt jest efektem Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

A. Skotnicka, BiOAK

24.05.2013 Czytanie Tuwima w oddziale Wesołe Skrzaty

JULEK TUWIM U PRZEDSZKOLAKÓW

pasowanie

 

Trwa rok Tuwima. Jego szkolnym obchodom towarzyszą większe lub mniejsze imprezy czytelnicze. Po gminnych konkursach - czytelniczym i recytatorskim, po pasowaniu na czytelników uczniów klas pierwszych - któremu towarzyszyła poezja Tuwima nadszedł czas na prezentowanie jego twórczości najmłodszym. Tym razem do wspólnego czytania poezji Juliana, zwanego Julkiem zaproszone zostały Wesołe Skrzaty.

Wspólnie przeczytaliśmy słynne - "Rzepkę", "Pana Hilarego", "Słonia Trąbalskiego", a Kamila Jaźwiec zaprezentowała wiersze pt. "Spóźniony słowik" oraz "Zosia Samosia", które recytowała dzień wcześniej podczas konkursu.

Przedszkolaki słuchały bardzo uważnie i chyba im się podobało... :)

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl