Polish English French German


17-20.12.2013 Kiermasz świąteczny dla Oliwki

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY DLA OLIWKI

kiermasz

Zbliża się najpiękniejszy w roku czas, czas Świąt - gdy nasze serca chętniej otwierają się na pomoc innym, potrzebującym...

W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w bożonarodzeniowym kiermaszu, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Oliwii Pasek, dziewczynki, która zmaga się z ciężką i rzadką chorobą - ceroidolipofuscynozą.

Oliwia jeszcze we wrześniu uczęszczała do naszego przedszkola, obecnie stan zdrowia uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Na leczenie i rehabilitację dziewczynki potrzebne są znaczne kwoty pieniędzy.

Dlatego zwracamy się do wszystkich Ludzi Dobrej Woli, Przyjaciół naszej szkoły o wsparcie tak szczytnego celu i wzięcie udziału w naszym kiermaszu, liczymy, że i tym razem się na Was nie zawiedziemy.

Kiermasz odbędzie się w dniach 17-20 grudnia 2013 r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy. Składając dowolną kwotę do puszki, wybrać będzie można jedną z pięknych ręcznie wykonanych, oryginalnych ozdób świątecznych na stół i choinkę.

Na kiermasz szczególnie zaprasza pani Dyrektor Zdzisława Kyć oraz panie Anna Cencek, Danuta Ciepły, Urszula Jasłowska i Beata Wypchał.

W galerii zdjęć można zobaczyć przykładowe prace wykonane na kiermasz.

Przypominamy, że nasza szkoła cały czas bierze także udział w zbiórce plastikowych zakrętek dla Oliwii.

06.12.2013 Mikołajki

MIKOŁAJU, MIKOŁAJU, MIKOŁAJU...

andrzejki_2013

Tak wszystkie przedszkolaki zapraszały do sali długo oczekiwanego gościa. Kiedy już stanął w drzwiach, Mikołaja w imieniu wszystkich dorosłych i dzieci przywitała p. Ania, prosząc aby zechciał usiąść, porozmawiać i pobawić się.

Dzieci z uwagą słuchały opowieści, chętnie odpowiadały na pytania, recytowały wierszyki, wspólnie tańczyły. Ogromną niespodziankę sprawiły Mikołajowi, śpiewając piosenkę „Święty Mikołaju” przygotowaną specjalnie dla niego.

Mikołaj w podziękowaniu za tak piękne przyjęcie, jak również w nagrodę za wspaniałe zachowanie, za to, że starają się i są grzeczne, obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Były uściski, dużo radości i uśmiechów.

Dzień dostarczył wszystkim wielu wspaniałych wrażeń - z pewnością zapamiętają go na długo. Ale ponieważ Mikołaj musi odwiedzić wiele dzieci tego dnia, pożegnał się z naszymi przedszkolakami - na pożegnanie dzieci zaprosiły Mikołaja do zabawy w pociąg… Pomachały na do widzenia i poprosiły, aby wrócił za rok.

Serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie pani Monice Satorze oraz jej najbliższym.

Anna Cencek

Galeria zdjęć: Mikołaj w przedszkolu.

05.12.2013 Konkurs mikołajkowy

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ŚWIĘTY MIKOŁAJ"

andrzejki_2013

W czwartek 5 grudnia w Oddziale Przedszkolnym „Wesołe Skrzaty” odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla dzieci, które wspólnie z rodzicami wykonały prace i wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Mój Święty Mikołaj”.

Na konkurs wpłynęło 60 pięknych prac. Powołane jury, pani Dorota Gamrat, Anna Nawrot oraz pani dyrektor Zdzisława Kyć, stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż prace były przepiękne, wykonane różnymi technikami i przy użyciu wielu różnorodnych materiałów.

Po złożeniu gratulacji i podziękowań za wzięcie udziału w konkursie pani Dyrektor Zdzisława Kyć wręczyła dzieciom dyplomy i upominki.

W kategorii prac przestrzennych nagrodzone zostały:

I miejsce – Martynka Piwowarczyk – Gołcza

II miejsce – Irenka Idzik – Gołcza

III miejsce – Madzia Robakowska – Gołcza

Wyróżnienia otrzymali:

Marcel Chaba – Szreniawa

Wiktoria Mucha – Gołcza

Alicja Kyzioł – Szreniawa

Martynka Mirowska - Gołcza

W kategorii prac płaskich:

I miejsce – Filip Hałat – Wysocice

II miejsce – Iga Dybich – Wysocice

III miejsce – Agatka Kowalska – Gołcza

Wyróżnione zostały prace:

Julia Pasich – Gołcza

Patryk Płoszaj – Gołcza

Patryk Chaba – Szreniawa Nikolka Wójcik - Gołcza

Gratuluję i składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Anna Cencek

 

25.11.2013 Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

pyza

MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY

MIŚ JEST FAJNY I KUDŁATY

MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA

MISIA FAJNIE SIĘ PRZYTULA

LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA

ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA

A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE

I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ

25 listopada 2013 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię pluszowego misia. Nauczyły się dla swych milusińskich wierszyka, śpiewały im piosenki, bawiły się z nimi przy wesołej muzyce. W tym dniu panie przygotowały dla dzieci także inne atrakcje: zabawy, konkursy, quizy.

Na zakończenie dnia dzieciaki ozdobiły dla swoich misiów torty i głośno radośnie zaśpiewały "Sto lat".

A. Cencek

 

08.11.2013 Śniadanie daje moc

ŚNIADANIE DAJE MOC

sniadanie

Dzieci z naszych zerówek i przedszkola wraz ze swymi wychowawczyniami dołączyły do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc” zorganizowanego przez koalicję „Partnerstwo dla zdrowia”.

8 listopada był Ogólnopolskim Dniem Zdrowego Śniadania. Tego dnia w czasie zajęć dzieci dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, że dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy.

Następnie wspólnie przygotowały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, które ze smakiem zjadły. Zadowolone, uśmiechnięte obiecały codziennie jeść śniadanie.

A. Cencek

 

Galeria zdjęć: Śniadanie daje moc.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl