Polish English French German


Mikołajki u przedszkolaków

MIKOŁAJ U PRZEDSZKOLAKÓW

MAT

"Święty Mikołaj czapkę ma czerwoną,

Zniszczone kalosze, brodę oszronioną.

Niesie ciężki worek prezentów wspaniałych,

Chce, by wszystkie dzieci dziś się uśmiechały"

Święty Mikołaj nie zawiódł i w tym roku. 3 grudnia wspaniały, długo oczekiwany gość odwiedził przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego Chatka Puchatka oraz z Oddziału Wesołe Skrzaty. Dzieci były bardzo podekscytowane, tym bardziej, że zanim święty Mikołaj rozdał piękne paczki, to Jego przyjaciele przedstawili opowieść pt. „Lampa Alladyna”.

Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

K. Dudek

27.11.2014 Maluszki z Chatki Puchatka na wycieczce

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY, CZYLI WYCIECZKA NASZYCH MALUSZKÓW

MAT

Dzieci z Punktu Przedszkolnego Chatka Puchatka 27 listopada odbyły swoją pierwszą wycieczkę klasową. Maluszki wraz z rodzicami, wychowawczynią Panią Elżbietą Kwapień i Kingą Dudek, pojechały to przepięknej i bardzo kolorowej Miśkolandii w Olkuszu.

Podróż oraz 2 godzinne zabawy na zjeżdżalniach, w kuleczkach i trampolinach okazały się cudownym wyzwaniem do 3-latków. Panie animatorki malowały dzieciom buzie oraz umilały czas zabawami z chustą animacyjną.

Cała wyprawa zapadnie przedszkolakom zapewne głęboko w pamięć. Atmosfera była miła, a cała wycieczka odbyła się bez żadnych niespodzianek. Oby więcej takich wspaniałych przygód na drodze do dorosłości .

K. Dudek

25.11.2014 Światowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH I ZEROWYCH

MAT

25 listopada jak co roku obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych Święto Pluszowego Misia.

Pluszowy Miś to najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci, towarzysz radości i smutków. Aby uczcić jego święto, wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka, z którym bawiły się wesoło cały dzień.

Dzieci i misie uczestniczyły w konkursach, zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki, śpiewały znane piosenki i tańczyły. Poznały historię powstania pluszowego misia, wzięły udział w burzy mózgów odpowiadając na pytanie „Czy można żyć bez misia?”. Później rysowały, malowały, a także wyklejały postać misia. W przerwie między kolejnymi zabawami dzieci opowiadały o swoich pluszakach i zgodnie powtarzały hasło towarzyszące temu dniu: Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!

W tym dniu na zajęciach każdą grupę odwiedziła Pani Dyrektor.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!!!

Anna Cencek

Światowy Dzień Kundelka

Światowy Dzień Kundelka

MAT

Już po raz kolejny dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a, 0 b, 0 c, oraz oddziału Wesołe Skrzaty obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Pomimo, że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające.Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Dzieci spotkały się z zaproszonym gościem, panem Włodzimierzem Durbaczem, weterynarzem, który wyjaśniał dzieciom podstawowe zasady pielęgnacji psa, uczulił na jego potrzeby oraz przestrzegał przed kontaktami z nieznajomymi, przypadkowo spotkanymi psami. Odpowiedział też na szereg zadawanych przez dzieci pytań.

Dzieci wysłuchały bajeczki R. Grońskiego pt. "Bardzo zajęte psy",  w której pojawił się pies przewodnik, ratownik, stróż, opiekun oraz pies tropiciel. Nauczyły się też piosenki pt. "Buda i budki". Miały możliwość zapoznać się z fotografiami wszystkich psich ras.

Organizatorem  Światowego Dnia Kundelka była  wychowawczyni kl. 0 b, pani Ula Jasłowska

17.10.2014 Gminny Konkurs Recytatorski "Kolory Jesieni"

KOLORY JESIENI W POEZJI

MAT

17 października 2014 r. w sali oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” w Gołczy odbył się gminny konkurs recytatorski pt. „Kolory Jesieni”, zorganizowany przez panią Annę Cencek.

Do konkursu zgłosiło się 19 dzieci z Gołczy, Szreniawy i Wysocic. Wspólnie ze swoimi rodzicami prezentowali wiersze o tematyce jesiennej.

Największe uznanie jury i I miejsce zdobyła Ania Skotnicka ze swoją mamą Agnieszką, które zaprezentowały wiersz M. Strzałkowskiej pt. „Smutna Jesień”. Miejsce II zdobyła Kaludia Piechulska i jej mama Edyta przedstawiając wszystkim wiersz H. Bechler pt. „Jesień”. Pozostali uczestnicy zdobyli zaszczytne III miejsce.

Byli to:

Janus Kacper – Gołcza

Paulina Wolnicka – Gołcza

Oliwia Gądek – Szreniawa

Alicja Kyzioł – Szreniawa

Filip Hałat – Wysocice

Wiktoria Pieczyrak – Wysocice

Mateusz Filus – Gołcza

Natalia Kiszka – Gołcza

Klaudia Król – Gołcza

Nikola Rachwał – Gołcza

Zuzanna Schab – Gołcza

Franciszek Skotnicki – Gołcza

Julia Telka - Gołcza

Kinga Telka – Gołcza

Kacper Dudek - Gołcza

Po konkursie pani dyrektor Zdzisława Kyć postanowiła przyznać jeszcze wyróżnienia za szczególnie piękną charakteryzację i strój. Wyróżnienia te otrzymały:

Alicja Kyzioł i jej mama Aneta - Szreniawa

Maja Pacia, jej mama Katarzyna i siostra Martyna - Gołcza

Kacper Janus i jego mama Agnieszka - Gołcza

Gratulujemy!!!

Składam serdeczne podziękowania Pani Dyrektor za ufundowanie nagród i upominków dla wszystkich dzieci. Dziękuję również pani Dorocie Rachwał za upieczenie przepysznych ciastek w kształcie grzybków, które były doskonałą przekąską podczas poczęstunku przygotowanego dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękuję wszystkim Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowania do konkursu i wspaniałe wystąpienia.

Anna Cencek

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl