Polish English French German


30.01.2015 Dzień Babci i Dziadka w "Chatce Puchatka"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM "CHATKA PUCHATKA"

ppp

Przygotowania do tego wspaniałego dnia trwały długi czas. Dzieci uczyły się słów i melodii piosenek, tekstów wierszyków, a Panie szyły stroje i robiły specjalne nakrycia głów. Dużo wysiłku włożono także w dekoracje sal, oraz upominki dla babci i dziadziusiów, a wszystko po to, aby 30 stycznia w jak najlepszych nastrojach i z myślą, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik przywitać zaproszonych gości.

Kiedy wybiła godzina 13.00 licznie zgromadzeni gości, przede wszystkim babcie i dziadziusiowie zostali przywitani przez wychowawczynię panią Elżbietę Kwapień. W kilku słowach przedstawiła program tej małej uroczystości, przypominając zebranych, że to pierwszy oficjalny występ tych wspaniałych trzy- i czterolatków. Dzieci pokazały publiczności swoje umiejętności wokalne, śpiewając między innymi „Babciu,   droga babciu”, „Jagódki” oraz recytując wierszyki. Trema dała o sobie znać, jednak dzieci starały się z całych sił, aby wszystko się udało.

Po programie artystycznym, dzieci wręczyły pamiątkowe upominki swoim kochanym babciom i dziadziusiom, kwiatki ze swoim zdjęciem oraz zaprosiły na mały poczęstunek, szczególnie na babeczki własnoręcznie przez nich dekorowane. Na końcu głos zabrała zaproszona Pani Dyrektor Zdzisława Kyć, która podziękowała za tak liczne przybycie, opowiedziała o działalności przedszkola i przedstawiła szeroki wachlarz zajęć, z których nieodpłatnie korzystają   przedszkolaki.

Uroczystość ta utwierdziła każdego w przekonaniu, że takie spotkania wnoszą bardzo dużo w rozwój i umacnianie więzi między kochanymi babciami i dziadziusiami, a ich wspaniałymi wnukami. W tym dniu niejedna łezka zakręciła się w oku, a duma rozpierała nie tylko tych doświadczonych dziadków, ale również tych, dla których ta rola jest zupełnie nowa.

Dzięki pomocy rodziców oraz zaprzyjaźnionych pań nauczycielek ze szkoły podstawowej p. Lucyny Przybyło, p. Joanny Wójcik, p. Marii Cyganek, uroczystość ta była naprawdę piękna i na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci. Dziękujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć.

Kinga Dudek, Elżbieta Kwapień

25.01.2015 Dzień Babci i Dziadka

DLA BABCI I DZIADKA - WSPOMNIEŃ CZAR!

MAT

Babciu, Dziadku Bardzo was Kochamy!

Dzisiaj dla Was wspominamy!

25 stycznia 2015r. w niedzielne popołudnie w Szkole Podstawowej odbyła się wspaniała uroczystość.

Dzieci z klas „0” i oddziału „Wesołe Skrzaty”, aby uczcić święto wszystkich babć i dziadków, przedstawiły przygotowany przez wychowawców grup program artystyczny. Licznie zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Zdzisława Kyć i Wójt Gminy Gołcza, Pan Lesław Blacha. Na uroczystość przybyli także Przewodniczący rady Gminy pan Stanisław Makola, wiceprzewodnicząca Rady Gminy pani Anna Cembrzyńska i Dyrektor Gimnazjum w Gołczy pan Roman Dudek.

Babcie i dziadkowie wysłuchali opowieści „Jak to z babcią i dziadkiem było?”, a ponieważ była to historia pełna humoru, co chwilę słychać było śmiech i gromkie brawa.

Następnie wszyscy zebrani goście obejrzeli wykonane przez każdą z grup układy taneczne do znanych utworów: „Białe łabędzie”, „Baju baj proszę pana”, „Życie to są piękne chwile” i „Marina”.

Później życzenia babciom i dziadkom złożyły dzieci przebrane za 12 miesięcy. Kolejnym punktem programu był rock&roll, który zatańczyły dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne w naszej szkole. Na koniec pierwszej części uroczystości wszyscy wspólnie zatańczyli walczyka i kaczuszki, po czym udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W auli czekała na wszystkich kolejna wspaniała niespodzianka, bal karnawałowy. Gości do zabawy zaprosił zespół złożony z pracowników szkoły w składzie: Kinga Dudek, Adam Dudek, Piotr Krupa, Piotr Wiszniewski. Uroczystość przygotowały panie Anna Cencek, Danuta Ciepły, Urszula Jasłowska, Beata Wypchał.

Anna Cencek

Przedszkolaki z Chatki Puchatka z wizytą w kuchni szkolnej

WYCIECZKA DO KUCHNI SZKOLNEJ

MAT

Dzieciaczki z Punktu Przedszkolnego Chatka Puchatka dostały bardzo ciekawe zaproszenie.

Panie kucharki, które na co dzień przygotowują im pyszne obiady i śniadania, zaprosiły ich na wspólne przygotowywanie obiadu – pierogów leniwych. Po zapoznaniu się z wyposażeniem kuchni, zwiedzeniu pomieszczeń przystąpiliśmy do poznawania przepisów na niektóre dania, skupiliśmy się na jednym. Pod nadzorem Pani Kasi, poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się w kuchni podczas prac kuchennych.

Potem było już dużo łatwiej, mąka, jaja, ser i zagniatamy ciasto... i zagniatamy ciasto... i zagniatamy ciasto….Tylko, czemu te paluszki tak się lepią??

Zabawa wyśmienita i przy tym tyle radości. Na uwagę zasługują wspaniałe stroje ochronne, zobaczcie jakie mieliśmy fartuszki, niektórzy z nas mieli nawet profesjonalne kucharskie czapki.

Kinga Dudek

19.12.2014 Jasełka U "Wesołych Skrzatów"

JASEŁKA U "WESOŁYCH SKRZATÓW"

MAT

To co się stało przed laty w małym miasteczku Betlejem,

To samo dzisiaj w Polsce i w każdej duszy się dzieje.

Chce się narodzić Pan Jezus w duszy starszych i dzieci,

Dlatego to nam na niebie znów gwiazda Boża świeci.

Niechaj się pali, niech świeci jaśniutko, wciąż coraz jaśniej

I niech nad naszym przedszkolem nigdy przenigdy nie zgaśnie…

Tymi słowami 19 grudnia 2014r. o godzinie 11.00 „Wesołe Skrzaty” powitały przybyłych gości i rozpoczęły Jasełka Bożonarodzeniowe. Pięknie przebrane za aniołki, pasterzy, królów recytowały wierszyki dla małego Jezuska, którym opiekowali się Józef i Maryja. Całą salę wypełniła radość i śpiew kolęd.

Po wspaniałym występie dzieci złożyły wszystkim życzenia i wręczyły pachnące własnoręcznie przygotowane upominki. To wspaniałe świąteczne spotkanie zakończył wspólny wigilijny obiad i słodki poczęstunek.

Anna Cencek

16.12.2014 Rozstrzygnięcie konkursu

NAJPIĘKNIEJSZE BOMBKI CHOINKOWE

MAT

We wtorek 16 grudnia 2014 r. w sali oddziału „Wesołe Skrzaty” odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „Bombka Choinkowa”, którego organizatorami były wychowawczynie oddziałów przedszkolnych i klas „0” z Gołczy.

Na konkurs wpłynęło 70 przepięknych prac. Po burzliwych naradach komisja w składzie: dyrektor ZEAS, pani Krystyna Marczewska jako przewodnicząca, pani Dorota Gamrat i pan Adam Dudek wybrała 22 bombki, które postanowiła wyróżnić w sposób szczególny.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce

Alicja Kyzioł –Szreniawa

Patrycja Kędzierska – Gołcza

Iga Dybich – Wysocice

II miejsce

Kacper Kobiński – Gołcza

Aleksandra Cencek - Gołcza

Nikola Wójcik – Gołcza

III miejsce

Patryk Słowiński – Gołcza

Natalia Cencek – Gołcza

Wiktor Cieśliński – Gołcza

Wyróżnienia:

Paulina Wolnicka – Gołcza

Antoni Jaźwiec – Gołcza

Filip Hałat – Wysocice

Marta Orczyk – Wysocice

Patryk Chaba – Szreniawa

Oliwia Olchawa – Gołcza

Nadia Kowalska – Gołcza

Natalia Kiszka – Gołcza

Marcel Chaba – Szreniawa

Kacper Dudek – Gołcza

Jakub Król – Gołcza

Nikola Rachwał – Gołcza

Magdalena Pałac – Gołcza

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Zdzisławy Kyć za przeznaczenie wspaniałych nagród i upominków zarówno dla laureatów, jak również dla wszystkich dzieci, które przyniosły bombki na konkurs. Dziękujemy także pani Uli Jasłowskiej za przekazanie gier na nagrody dla dzieci.

Z okazji zbliżających się Świąt wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały kolędy i pastorałki, a Pani dyrektor złożyła zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.

A. Cencek.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl