Polish English French German


21.05.2015 Wycieczka do krakowskiego ZOO

Z WIZYTĄ W ZOO

Wycieczka do krakowskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola. 21 maja o godzinie 8.30  przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego Chatka Puchatka wyruszyły autokarem do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas wyjazdu dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy..

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.  Po około 2 godzinnym  spacerze, przedszkolaki pojechały w kolejne ekscytujące miejsce. W tym dniu odwiedziły również „Anikino”

Godzinny pobyt w Krainie Zabaw Dziecięcych można określić trzema słowami w na „R”: Radość, Ruch, Rozrywka. Dzieci bawiły się cudownie, a rodzice mieli możliwość zobaczyć jak sprawne i skoczne są ich pociechy.
Dzieci zmęczone , ale szczęśliwe wróciły do domów. Następnego dnia opowieści o cudownym dniu wybrzmiewały w nieskończoność.

K. Dudek

Zdjęcia: Wycieczka do ZOO.

 

 

Zajęcia komputerowe dla najmłodszych

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE DLA NAJMŁODSZYCH

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo często korzystają z zakupionego w ramach projektu „Nowoczesne oddziały przedszkolne na terenie Gminy Gołcza” sprzętu multimedialnego i programów edukacyjnych.

Ta forma nauki i zabawy bardzo im się podoba. Uczy cierpliwości, współdziałania, ćwiczy koncentrację, pozwala na ruch i ekspresję dzieci, którą bardzo lubią i której bardzo potrzebują.

A. Cencek

Zdjęcia: Zajęcia komputerowe dla najmłodszych.

Wyniki konkursów

NAJMŁODSI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSI W GMINIE GOŁCZA

ppp

To dobra wiadomość. W Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Wysocicach nagrody zdobyli:

W kategorii przedszkoli:

1 miejsce: Kacper Janus - Oddział Przedszkolny Wesołe Skrzaty - wychowawca Anna Cencek

W kategorii klas zerowych:

1 miejsce: Nikola Rachwał- kl. 0 b

2 miejsce:  Paulina Wolnicka kl. 0 b

3 miejsce: Patrycja Kędzierska kl.  0 b

wyróżnienia:

Wiktor Cieśliński kl. 0 b, Amelia Jamroży kl. 0 b - wychowawca Urszula Jasłowska

Maja Pacia kl. 0 c- wychowawca Beata Wypchał.

W Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Marzanna Zimowa Panna", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Szreniawie nagrody zdobyli:

1 miejsce: Julia Perek, kl. 0 b

wyróżnienia:

Patryk Płoszaj kl. 0 b

Patrycja Kędzierska kl.  0b

Michalina Serwatka kl. 0 b

Paulina Wolnicka kl. 0 b

Aleksandra Cencek - Oddział Przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

Justyna Bąchor - Oddział Przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

Kacper Kobiński kl. 0 c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

U. Jasłowska

Dzień Ziemi 2015

CZEGO JAŚ SIĘ NIE NAUCZY, TEGO JAN NIE BĘDZIE UMIAŁ...

ppp

22 kwietnia corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym dniu zajęcia w oddziałach zerowych miały na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwa grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka oraz rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi.

Dzieci z oddziałów 0 a, 0 b i 0 c pod opieką swoich wychowawczyń wyruszyły na pochód po Gołczy, by zwrócić uwagę mieszkańców na problem ochrony środowiska.

Jak przystało na prawdziwą manifestację niezbędne okazały się transparenty, gwizdki, kołatki, bębenki, grzechotki a przede wszystkim gromkie okrzyki dzieci. Pozostaje mieć nadzieję, że ten dzień sprawił, że wszyscy choć na chwilę pomyśleli, że ponieważ przyroda jest nieodłącznym elementem naszego życia, dbanie o nią jest obowiązkiem nas wszystkich.

U. Jasłowska

Punkt Przedszkolny "Chatka Puchatka".

ZAJĘCIA W "CHATCE PUCHATKA"

ppp

Punkt Przedszkolny "Chatka Puchatka", realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. - Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych w systemie oświaty, poddziałanie 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej. daje możliwość najmłodszym mieszkańcy naszej gminy na wszechstronny rozwój.

Dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza, który jest pomysłodawcą oraz realizatorom, dzieci nie tylko spędzają czas w pięknych, nowoczesnych pomieszczeniach, ale także mają wiele zajęć dodatkowych. Między innymi zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, zajęcia z panią logopedą. Ponadto dzieci mogą korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw, na którym chętnie spędzają wiosenne dni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć naszych oraz ze spacerów.

Kinga Dudek

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com