Polish English French German


Walentynki 2015

WALENTYNKI 2015

ppp

Choć 14 lutego dopiero za kilka dni, my już dziś ulegliśmy atmosferze tego sympatycznego święta. Od rana działała poczta walentynkowa. Uczniowie mogli też obdarowywać się serduszkami, wymieniając w ten sposób dowody sympatii.

Podczas krótkiego apelu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski wyłoniliśmy osoby z największą ilością serduszek, nasi asystenci policzyli je bardzo dokładnie. Miło nam ogłosić, że Najmilszą Walentynką 2015 r. została Nikola Kajdy z klasy III a, zaś Najmilszym Walentym 2015 r. został Jakub Kowalski z klasy II a.

Prócz drobnych upominków i słodkości zostali oni nagrodzeni wielkimi brawami.

Gratulacje!!!

Zdjęcia: Walentynki 2015.

10.02.2015 Wyniki akcji "Góra Grosza"

WYNIKI AKCJI GÓRA GROSZA

gora_grosza2011

W grudniu 2014 roku nasza szkoła tradycyjnie już brała udział w akcji zbiórki monet pod hasłem Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

W sumie zebraliśmy 1328 zł 78 gr – tyle przekazaliśmy organizatorom zbiórki.

2 klasy na prośbę rodziców zebrane pieniądze przekazały na inny cel charytatywny.

Ogłosiliśmy też jak co roku szkolny konkurs Złota Klasa - tytuł ten otrzymuje klasa, która w przeliczeniu na jednego ucznia uzbierała największą kwotę.

W tym roku przyznajemy 3 takie tytuły.

Miło nam ogłosić, że pierwszą Złotą Klasą zostaje klasa III b – uczniowie uzbierali 242 zł 59 gr – 13 zł 47 groszy na osobę.

Drugą Złotą Klasą zostaje klasa I b – uczniowie uzbierali 213 zł 25 gr, co w przeliczeniu na jednego ucznia daje 11 zł 22 gr.

Trzecią złotą klasą ogłaszamy klasę 0b, której uczniowie uzbierali 151 zł 18 gr – 6 zł 4 gr na osobę.

Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za udział w zbiórce!

Pamiętajmy – jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie!

A oto wyniki konkursu i zbiórki w poszczególnych klasach: ..{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

07.02.2015 Zabawa choinkowa

CHOINKA 2015

ppp

W czerwcu uczniowie z niecierpliwością oczekują wakacji, ale do czerwca jeszcze bardzo daleko... Zatem jakie wydarzenie elektryzuje ich i każe niecierpliwić się w okolicach lutego? Oczywiście - CHOINKA!

W tym roku tradycyjna zabawa choinkowa miała dość nietypową formę i przebieg. Po pierwsze dawno nie zdarzyło się, by przez pewną część imprezy wspólnie bawiły się klasy starsze i młodsze, po drugie chyba jeszcze nigdy podczas zabawy nie było aż tylu atrakcji dla uczestników.

W tym roku po raz pierwszy (ale być może stanie się to miłym zwyczajem) zabawę urozmaiciło wspólne odtańczenie przygotowanych wcześniej i żmudnie przećwiczonych tańców - integracyjnego tańca belgijskiego oraz polki. Do tego pierwszego zaproszono także rodziców i wszystkich bliskich naszych uczniów. Wspólna zabawa taneczna była wstępem do kolejnej atrakcji z udziałem rodziców - meczu towarzyskiego piłki nożnej, rozegranego między dwiema drużynami tatusiów. Emocje były ogromne, ferwor walki udzielił się kibicującej widowni - jednak poziom obudwu drużyn był bardzo wysoki, toteż mecz zakończył się wyrównanym wynikiem 8:7. Wszystkie wymienione atrakcje towarzyszące choince miały miejsce w wypełnionej po brzegi hali widowiskowo-sportowej przy naszej szkole.

Po godzinie 17.00 klasy starsze wraz z rodzicami przeszły do auli, gdzie zabawa choinkowa przybrała formę dyskoteki. Tańce połączone były ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców (podobnie wczesnym popołudniem bawiły się klasy młodsze). Nikt się nie nudził, nikt się nie smucił, wszyscy świetnie się bawili przy muzyce zaserwowanej nam przez zaprzyjaźnionych kolegów DJ-ów z gimnazjum.

Pod koniec imprezy Hubert z klasy VI b zaproponował i poprowadził niezwykle emocjonującą zabawę "Gorące krzesła"  - chyba udało nam sie pobić rekord w ilości bawiących się na raz osób - na szczęście obyło się bez ofiar. Najskuteczniejszy w tej zabawie okazał się Patryk z klasy Va. Około godziny 19.00 śpiewając "Jedzie pociąg z daleka" z żalem dojechaliśmy do końca imprezy.

Następna choinka za rok :)

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniu zabawy choinkowej i tego dnia bawili się wspólnie z nami.

Podziękowania także dla chłopców z Gimnazjum za przygotowanie oprawy muzycznej.

Dziękujemy za pomoc panu Zbigniewowi Półtorakowi - opiekunowi hali widowiskowo-sportowej.

Nad przebiegiem całości imprezy czuwali: pani Dioniza Kaczmarczyk oraz pan Piotr Wiszniewski.

Zabawa choinkowa w takiej formie była kolejną odsłoną działań w ramach projektu "Szkoła Współpracy".

***

Zapraszamy do oglądania filmików z tego wydarzenia na naszym profilu na Facebooku .

15.01.2015 Projekt Kino-Szkoła

Wyprawa do Sarili

nowy_rok_2015

15 stycznia odbyła się wyjazd do Wolbromia na film pt. „Sarila” w ramach projektu „Kino-Szkoła”, w którym w tym roku szkolnym uczestniczymy.

W wyjeździe brało udział osiemdziesięcioro uczniów.

Seans poprzedzała prelekcja na temat: "Trudna sztuka wyrażania uczuć".

Film, który ogladaliśmy, opowiada o trójce przyjaciół. Jeden z nich ma niezwykłą moc. Razem przeżyli wiele przygód, czasem ich przyjaźń była poddana trudnym próbom. Jest to film ciekawy, czasami wesoły, a momentami smutny. Ale na szczęście koniec filmu jest…

Nasze zdanie o tym filmie jest takie, iż bardzo zachęcamy do obejrzenia tego wspaniałego dzieła. Ten dzień był udany!

Natalia Cieślak, Natalia Kuś, kl. VIa

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl