Tydzień bibliotek

PRZEDSZKOLNE SPOTKANIA W RAMACH TYGODNIA BIBLIOTEK

wesole_miasteczko

W ramach XII Tygodnia Bibliotek Wesołe Skrzaty oraz Pluszowe Misie spotkały się z panią bibliotekarką na wspólne czytanie książek

Z kapeluszem włóczykijem w daleki świat

"Wesołe skrzaty" poznały historię niesamowitego kapelusza, który dawał możliwość przemieszczania się w wybrane miejsce na świecie. Dzięki niemu udało się nam zwiedzić wyspy Rahakanga na Morzu Południowym, Egipt oraz skaliste wybrzeża Atlantyku.

Przedszkolaki otrzymały też zadanie, które polegało na utrzymaniu na stole papierowej kulki za pomocą dmuchania w rurki (ćwiczenie logopedyczne). W naszej wyobraźni była to ziemia otoczona niebezpiecznymi wodami, a my byliśmy niczym podróżnicy wyruszający po przygodę

O smoku, który chrapał, bo infekcję straszną złapał czytała pani Bibliotekarka dzieciom z oddziału Pluszowe Misie

Przedszkolaki wysłuchały bajki o ciekawskim smoku, który nabawił się infekcji nosa i przez to stał się prawdziwym postrachem dla mieszkańców. Wszyscy byli bardzo niewyspani i zmęczeni, gdyż jego chrapanie zakłócało rytm życia w wiosce. Na szczęście cyrulicy - dawni lekarze - uzdrowili smoka i nauczyli go korzystać z chusteczek.

Dzieciaki poruszone historią biednego smoka postanowiły przygotować dla niego zestaw zabawnych, kolorowych chusteczek z papieru. Miejmy jednak nadzieję, że ten sympatyczny gad nigdy już tak poważnie się nie przeziębi.

Agnieszka Skotnicka, BiOAK