Polish English French German


14.02.2013 Walentynki

SZKOLNE WALENTYNKI

dzien_dziecka

14 lutego tradycyjnie obchodzimy w naszej szkole Walentynki. Święto to przywędrowało do nas jakiś czas temu z Zachodu, jednak zadomowiło się już chyba na stałe także w naszym kalendarzu. Jest ono dobrą okazją, by przypomnieć wszystkim, że nie tylko 14 lutego warto okazywać sobie sympatię i ciepłe uczucia.

W jaki sposób w naszej szkole zaakcentowaliśmy ten dzień piszą subiektywnie dwie szóstoklasistki: Oliwia i Milena.

***

Walentynki to święto obchodzone 14 lutego, w dniu Świętego Walentego. W tym dniu zakochani (lub po prostu przyjaciele...) obdarowują się "walentynkami" - są to zazwyczaj wiersze, czekoladki, kwiaty lub wyznania miłosne, niekiedy laurki i większe prezenty.

Nasz Samorząd Uczniowski nieco pomaga w dostarczaniu owych prezentów, organizując coroczną pocztę walentynkową. Jest to bardzo miły, szkolny zwyczaj. W tym dniu pomocnicy poczty spacerują między klasami zbierając, a później rozsyłając prezenty. Oczywiście na bardziej nieśmiałych poczta czeka także na przerwach w miejscach, gdzie wrzucić kartkę do walentynkowego pudełka można po kryjomu ;).

Kolejną "atrakcją" tego święta jest zabawa w przyklejanie innym czerwonych serduszek. Osoby posiadające największą ich ilość na apelu zostają uhoronowane tytułem "Najmilszej Walentynki" i "Najmilszego Walentego" szkoły. Tegorocznymi zwycięzcami byli Szymon Domagała z klasy I b oraz Milena Pułka z klasy VI a.

Walentynki uważam za udane i spędzone w miłej atmosferze, oby została taka jak najdłużej... :)

Oliwia Kałwa, klasa VI a

***

W czwartek, 14 lutego odbyły się w naszej szkole walentynki. W ten dzień można było wysłać kartkę walentynkową dzięki naszej "Poczcie Walentynkowej". Tego dnia uczennice klasy VI a odwiedzały klasy i zbierały walentynki, a po zebraniu - roznosiły pocztę. Widać było wielką radość uczniów, którzy mieli niespodziankę dostając kartkę Walentynkową.

Podczas przerw była też możliwość zakupu serduszek i obdarowywania nimi innych, poprzez przyklejenie na ubraniu. Na 3 godzinie lekcyjnej odbył się apel, na którym rozstrzygnięty został konkurs na "Najmilszą Walentynkę" i "Najmilszego Walentego" roku 2013. Konkurs polegał na tym, aby mieć jak najwięcej serduszek. W tym roku zwyciężyli: Milena Pułka z klasy VI a oraz Szymon Domagała z klasy I b.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu i zapraszamy w przyszłym roku do kupowania serduszek, brania udziału w konkursie oraz korzystania z walentynkowej poczty.

Milena Pułka, klasa VI a

Galeria zdjęć: Szkolne Walentynki.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl