07.10.2011 Oficjalne rozpoczęcie działalności "Akademii Piłkarskiej Gołcza"

AKADEMIA PIŁKARSKA GOŁCZA

pilkarz

Oficjalne rozpoczęcie działalności „Akademii Piłkarskiej Gołcza” odbyło się w miniony piątek na hali sportowej w Gołczy. Na uroczystość między innymi przybyli rodzice ze swoimi pociechami, których serdecznie przywitał Wójt Gminy Lesław Blacha.

„Akademia Piłkarska Gołcza” to szkółka oparta o nowoczesne systemy szkolenia dzieci. Wysoki standard programów szkoleniowych będzie realizowany w przyjaznym dla nich otoczeniu, dzięki któremu uczniowie zdobędą umiejętności na poziomie podstawowym, następnie zaawansowanym. Program nauki i doskonalenia umiejętności gry dostosowany jest do młodych zawodników w wieku 7-12 lat i skupiony głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych oraz grze w małych grupach. Nadrzędnym celem Akademii na przestrzeni kilku lat jest wyławianie talentów piłkarskich wśród dzieci oraz rozwijanie pasji i zaangażowania w uprawianiu tej dyscypliny sportu. Poprzez grę w piłkę nożną będzie kształtowany wśród dzieci nawyk sportowego trybu życia, wypoczynku, aby jak najwięcej dzieci przebywały w ruchu i na świeżym powietrzu.

Zajęcia głównie będą prowadzone na hali i boisku sportowym w Gołczy, a także na „Orliku” w Szreniawie oraz stadionie sportowym w Wielkanocy. W założeniach trenerów jest także, aby dzieci miały możliwość skorzystania z basenów, z gimnastyki korekcyjnej oraz aby każde dziecko było wcześniej przebadane przez lekarza. Dzieci te będą zgłoszone do rozgrywek z drużynami.

Prezes Paweł Wilk przedstawił 44 wychowanków „Akademii Piłkarskiej Gołcza” oraz trenerów, którzy będą zajmować się szkoleniem tych dzieci. Wśród kadry trenerskiej znajduje się Marcin Dudziński, Marek Machnik, Piotr Wiszniewski oraz Daniel Tomczyk.

Gościem specjalnym uroczystości był były reprezentant Polski w piłce nożnej Piotr Giza, uczestnik Mistrzostw Świata w 2006 roku, piłkarz m.in. Cracovii i Legii Warszawa.

W drugiej części uroczystości odbył się trening przyszłych członków akademii. Na zakończenie Pan Paweł Wilk przekazał na ręce Wójta Gminy koszulkę kapitana drużyny „Akademii Piłkarskiej Gołcza”.

(artykuł pochodzi ze strony internetowej www.golcza.pl)

Więcej informacji na temat "Akademii piłkarskiej Gołcza" mozna uzyskać na stronie http://akademia.pilkarska.golcza.pl/