
W Tygodniu o Przeciwdziałaniu Przemocy Równieśniczej odbyły się także warsztaty psychologiczne poświęcone wszechobecnemu w ostatnich czasach problemowi hejtu. Pani Paulina Sobczyk, psycholog szkolny przeprowadziła zajęcia w klasie VII a, które miały na celu uświadomienie nastolatkom przyczyn i mechanizmów tego zjawiska, ale przede wszystkim nauczenie ich odróżniania hejtu od konstruktywnej krytyki i skutecznych strategii obrony przed hejtem i mową nienawiści.
To była bardzo ważna i potrzebna lekcja wychowawcza.




