Trwa Tydzień o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej - ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej. Z tej okazji w miniony piątek naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" w Krakowie z przedstawieniem pt. "W sieci słów": "Dwoje nastolatków, Lena i Maks żyją w świecie, w którym każda emocja może zostać uchwycona i oceniona jednym kliknięciem. Ona marzy o byciu artystką, on ironicznie komentuje rzeczywistość i wszystko obraca w żart. Z pozoru nic ich nie łączy, aż do momentu, w którym Internet przestaje być tylko tłem. Jedno zdjęcie, jeden komentarz, jeden post i nagle słowa zaczynają ranić bardziej niż milczenie". Spektakl z uwagą obejrzeli uczniowie klas starszych. Ważkie problemy poruszane przez młodych aktorów były punktem wyjścia do dalszych rozmów podczas lekcji wychowawczych. 




