Polish English French German


Uroczyste ślubowanie uczniów z klas pierwszych

MK.

Już uczniowie!

Ślubowanie klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna, na którą pierwszoklasiści oczekują z wielką niecierpliwością. Jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli.

4 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie dzieci z klas pierwszych i pasowanie ich na uczniów. Tę niezwykłą uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Lesław Blacha Wójt Gminy Gołcza, pani Krystyna Marczewska Dyrektor ZEAS w Gołczy, pani Zdzisława Kyć Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy, pani Elżbieta Kwapień Wicedyrektor naszej szkoły, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice pierwszoklasistów.

Czterdziestu pięciu uczniów klas pierwszych przez wiele dni, solidnie i z pełnym zaangażowaniem przygotowywało się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoją wiedzą, umiejętności recytatorskie i wokalne.

Pierwszaki wraz z uczniami klas 4a i 4b świetnie odegrały swoje role i zaśpiewały piosenki. Najmłodsi musieli udowodnić, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły. Zostali więc poddani kilku niełatwym „egzaminom”. Na szczęście udało im się przejść przez cztery krainy, zdobyć symbol muzyki, pracowitości, miłości i mądrości i „ zrzucić złe zaklęcie”, które nałożył na nie Zły Czarodziej.              

W tej podroży towarzyszyło im postanowienie:

„My, nie chcemy leniuchować, chcemy uczyć się pracować, i staramy się zawzięcie, żeby zrzucić to zaklęcie”

Pierwszoklasiści potwierdzili gotowość do przyjęcia ich do grona pełnoprawnych uczniów. „Zdobyłyście wszystko co jest potrzebne do odwrócenia zaklęcia. Byłyście bardzo dzielne i odważne. Teraz już możecie złożyć przysięgę i być pasowane na uczniów naszej szkoły”– podsumowała umiejętności pierwszaków Dobra Wróżka.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Zdzisława Kyć dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, kładąc ołówek na ramiona pierwszoklasistów i wypowiadając słowa: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy” .

Po ceremonii pasowania głos zabrał Pan Wójt, który skierował do pierwszoklasistów i ich rodziców wiele serdecznych słów. Razem z panią Krystyną Marczewską podarowali dzieciom słodkie upominki.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl