Polish English French German


18.10.2019 Pasowania nadszedł czas...

MK.

W piątek 18 października 2019 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci przygotowywały się to tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawczyń Marii Mikuły i Danuty Ochockiej- Dymek.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. Edward Kuzka Proboszcz Parafii Gołcza, ks. Jacek Kalkowski Proboszcz Parafii Mostek, Ulina, Lesław Blacha Wójt Gminy Gołcza, Krystyna Marczewska Dyrektor ZEAS w Gołczy, Zdzisława Kyć Dyrektor Szkoły, Elżbieta Kwapień Wicedyrektor, nauczyciele i uczniowie klas 0 i II-III, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, z biretami na głowie niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowania na ucznia. Najpierw jednak musieli zdać poważny egzamin, zaprezentować program artystyczny, wykazać się wiedzą, jaką zdobyli w szkole, umiejętnie odpowiedzieć na szereg bardzo ważnych pytań i złożyć uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Pani Dyrektor Zdzisława Kyć nie miała najmniejszych wątpliwości, co do tego, że uczniowie są bardzo dobrze przygotowani. Z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły dokonując ceremonii pasowania symbolicznym ołówkiem.

W tak ważnej i doniosłej chwili Pan Wójt złożył gratulacje pierwszoklasistom, rodzicom i wychowawcom oraz życzył dalszych sukcesów w nauce. Uczniowie z rąk gościa i pani Krystyny Marczewskiej otrzymali słodkości. Kolejnymi podarunkami były dyplomy i książki, które na ręce dzieci przekazali rodzice. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści podziękowali wszystkim za przybycie.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, podczas których uczniowie dumnie pozowali na tle pięknej dekoracji wykonanej przez ich rodziców. Dopełnieniem całości był słodki poczęstunek przygotowany również przez rodziców. Całą uroczystość prowadziły starsze koleżanki z klas czwartych Julia Dyduch i Amelia Jamroży, poczet sztandarowy tworzyli uczniowie z klasy VI b, a o nagłośnienie zadbała pani Elżbieta Papaj – serdecznie wszystkim dziękujemy.

Życzymy pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką i radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com