42. Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

MM.

17.05.2019 r W Szkole Podstawowej w Stroniach, odbył się 42 finał wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było pogłębienie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 20 drużyn z województwa małopolskiego.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy reprezentowała powiat miechowski. Wystartowały dwie drużyny: grupę młodszą reprezentowali: Edyta Studzińska, Patrycja Zębala, Sebastian Piechota, Patryk Włodarczyk, a grupę starszą Maciej Jamroży, Krzysztof Kwiecień i Agnieszka Rolka. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru oraz skrzyżowania, a wiadomości praktyczne pokazali pokonując miasteczko ruchu drogowego. Na przygotowanym torze przeszkód, który składał się z pięciu elementów: slalom z ograniczeniem, tarka, korytarz z desek, slalom kółkowy, zatrzymanie w miejscu uczestnicy pokazali sprawność na rowerze. Uczniowie musieli poradzić sobie również z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, a nasi zawodnicy w etapie powiatowym zajęli pierwsze miejsce, a w etapie wojewódzkim znaleźli się w pierwszej piętnastce czego im serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy panu Pawłowi Pysz – Komendantowi Gminnemu OSP, który zorganizował dojazd do obu szkół, kierowcom panu Rafałowi Mitka (OSP Rzeżuśnia), panu Karolowi Kobińskiemu i panu Tadeuszowi Szymborskiemu (OSP Wielkanoc) oraz OSP Buk za udostępnienie samochodu.

A.Rolka, 7a

galeria