Polish English French German


22.06.2018 Uroczyste zakończenie roku szkolnego

SuperUser.

I jak co roku nadszedł ten dzień... Zabrzmiał ostatni dzwonek, symbolicznie kończący rok szkolny 2017/2018. Był to rok pełen wyzwań zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dostosowujemy się do zmian w otaczającym nas świecie - zmieniających się przepisów, staramy się sprostać coraz wyższym wymaganiom i na pewno radzimy sobie z tym doskonale - pokazały to bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego w naszej szkole - za co należą się gratulacje uczniom i wyrazy uznania dla nauczycieli. W ciagu całego roku mogliśmy także chwalić się wysokimi osiagnięciami naszych uczniów w konkursach na wszystkich szczeblach oraz sukcesami sportowymi i dokonaniami artystycznymi.

Ostatni dzień szkoły był zatem czasem podsumowań i nagradzania za całoroczny trud. Na początku tradycyjnie zgromadziła wszystkich uroczysta msza święta, koncelebrowana przez księży proboszczów - ks. Edwarda Kuzkę i ks. Jacka Kalkowskiego. Po mszy za sztandarem wróciliśmy do szkoły, gdzie w hali widowiskowo-sportowej odbyła się część oficjalna. Pani Dyrektor Zdzisława Kyć przywitała zebranych, wśród których nie zabrakło zaproszonych gości - pani Bożeny Hess - dyrektor BiOAK w Gołczy, księży proboszczów parafii Gołcza oraz Ulina-Mostek, pana Andrzeja Dziubki - radnego powiatowego.

Po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu, mówiąc o mijającym roku szkolnym pani dyrektor wspomniała o akcentach patriotycznych towarzyszących nam podczas wszystkich szkolnych uroczystości, o tym jak ważne jest, by szanować i pielęgnować te tradycje - tym samym zapowiedziała występ uczennicy klasy IIIb, Klaudii Piechulskiej - zwyciężczyni Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Szreniawie. Klaudia zaprezentowała nam swój talent, recytując wiersz K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" i wzbudzając wielki entuzjazm publiczności, która nagrodziła ją owacją.

Potem nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment - rozdanie nagród uczniom, którzy zapracowali na najwyższą średnią ocen w tym roku - prymusom. Nagrody otrzymali także najbardziej aktywni członkowie szkolnego wolontariatu.  Z gratulacjami i życzeniami dla uczniów na nadchodzące wakacje wystąpił pan Andrzej Dziubka. 

Ostatnim punktem dzisiejszej uroczystości była prezentacja trzech zespołów tanecznych, działających od jesieni przy gołeckiej BiOAK: Kids Szok, Szok i Mini Szok prowadzonych przez instruktorkę tańca, panią Aleksandrę Gajos. Prezentacji dokonała pani Bożena Hess, dyrektor BiOAK. Młodzi tancerze brawurowo wykonali swoje układy taneczne, wprowadzając nas tym samym już w wakacyjne nastroje tańca i zabawy. I dla nich nie zabrakło nagród i dyplomów za cały rok ciężkiej pracy podczas prób i treningów.

Na koniec wybrzmiały słowa pani Dyrektor: "Rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony". Uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Życzymy wszystkim spokojnego i bezpiecznego spędzenia wakacji, odpoczynku i nabrania sił na nowy rok szkolny.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com