Edukacja globalna

#TEG 2017 zajęcia w klasie VIb i IIb

SuperUser.

Uczniowie klasy VI b wraz z p. Danutą Ochocką- Dymek zastanawiali sie podczas zajęć z edukacji globalnej nad problemem nierówności na świecie. Zajęcia przeprowadzono w formie konkursu, w którym uczniowie po zapoznaniu sie z tekstem pt: "Świat nierówności" mieli jak najszybciej wyszukać informacji na dany temat. Konkurs wygrywa grupa, która najszybciej udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania z zestawu.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez grupy plakatu na wybrany przez siebie temat z tekstu Świat nierówności- w formie graficzno – tekstowej przedstawiający fakt, który najbardziej ich poruszył.

W czwartek uczniowie klasy II b "podróżowali" po świecie i odkrywali zagadki związane ze światłem. Celem  zajęć było zapoznanie dzieci z różnorodnymi zwyczajami i tradycjami związanymi ze świętami światła oraz zwrócenie uwagi na podobieństwa i różnice w pragnieniach ludzi pochodzących z różnych stron świata.

Na początku dzieci odpowiadały na pytania: „Do czego ludziom jest potrzebne światło?”,  „Do czego używają światła?” i  „Dlaczego w różnych ważnych chwilach zapalają świece?” .

W dalszej części lekcji oglądali zdjęcia z różnych krajów przedstawiających ludzi i światło. Słuchali opowiadania nauczyciela o świętach światła obchodzonych w czterech krajach: w Loy-krathong w Tajlandii, O-Bon w Japonii, Chanuka w Izraelu i Dzień Świętej Łucji w Szwecji. Odszukiwali na  mapie świata Szwecję, Izrael, Tajlandęi i Japonię.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie japońskich wiszących lampionów.

Galeria zdjęć