Artykuły

24.09.2010 Zajęcia biblioteczne w oddziałach przedszkolnych

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

lekcja_biblioteczna

Oddziały przedszkolne „Wesołe Skrzaty” i „Pluszowe Misie” odwiedziła pani Agnieszka Skotnicka pracująca w Bibliotece im. ks. Jana Piekoszowskiego, która przeprowadziła zajęcia biblioteczne dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

16 września jesienny pociąg z bajkami zawitał do oddziału „Wesołe Skrzaty”. Po wysłuchaniu bajki dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na stworzeniu własnej kolorowej lokomotywy. Okazało się, że malowanie wagonów to fantastyczna i wesoła zabawa. Na zakończenie pociąg pełen dzieciaków ruszył w rytmie przedszkolnej piosenki.

23 września oddział przedszkolny „Pluszowe Misie” zamienił się na chwilę w żabi staw. Dzieciaki wysłuchały bajki o przygodach małej żabki, która pragnęła przestać być zielona. Przy pomocy kolorowych kredek udało im się stworzyć dla żabki całą kolekcję kolorowych ubrań na każdą porę roku. Po zawieszeniu prac na tablicy wszyscy nauczyli się piosenki o nieposłusznej żabce, która nie słuchała mamy. Potem dzieciaki urządziły żabi koncert z żabimi skokami. Niejedna żaba, widząc skaczące przedszkolaki, pozieleniałaby z zazdrości!