Artykuły

Wycieczka do Krakowa

MM.

26 lutego 2019 roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły odwiedzili Kraków. W Teatrze Ludowym mogli podziwiać wędrówki rezolutnej Pyzy. Razem z bohaterką poznawali piękno wybranych regionów Polski, ich tradycje, zwyczaje oraz sztukę ludową. Przedstawienie „ Pyza na polskich dróżkach” w reżyserii Jerzego Fedorowicza to roztańczona i rozśpiewana lekcja historii i geografii ojczystej.

Po zakończeniu „uczty teatralnej” uczniowie przenieśli się w świat cyborgów dzięki filmowi „ Alita”, będącemu ekranizacją mangi Yukito Kishiro. Poznali Dysona Ido – doktora i zarazem łowcę wojowników, a przede wszystkim waleczną Alitę. Akcja obrazu toczy się w 2563 roku, w mieście Iron City. Nasza planeta cofnęła się w rozwoju po wielkiej wojnie między mieszkańcami Marsa i Ziemi. W trakcie ostatniej bitwy z nieba spadły wszystkie latające miasta, poza jednym. Marzeniem każdej osoby żyjącej w Iron City jest dostać się do wiszącego nad nimi Zalemu.

Wykreowany w filmie Roberta Rodrigeza i Jamesa Camerona świat zapiera dech w piersiach niezwykłymi ideami i efektami. Warto zobaczyć ten wspaniały obraz.

DK