Polish English French German


16.04.2010 "Kubusiowi przyjaciele Natury" - konkursy plastyczne

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" - konkursy plastyczne

konkursy

W ramach programu "Kubusiowi przyjaciele Natury" w oddziale przedszkolnym "Wesołe Skrzaty" zorganizowane zostały trzy konkursy plastyczne. Przez dwa miesiące chętni rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotowywali w domu prace w trzech kategoriach:

1. Najstraszniejszy potwór śmieciowy...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

23.04.2010 Konkurs Czytelniczy "Magiczne podróże po literaturze"

KONKURS CZYTELNICZY "MAGICZNE PODRÓŻE PO LITERATURZE"

magia

23 kwietnia od 15 lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to wielkie święto dla wszystkich wielbicieli literatury, gdyż tego dnia odbywa się wiele ciekawych imprez promujących czytelnictwo.

W naszej szkole już po raz trzeci odbył się z tej okazji Gminny Konkurs Czytelniczy. Tym razem zorganizowany był pod hasłem "Magiczne podróże po literaturze". Konkurs jak co roku skierowany był do uczniów klas IV-VI wszystkich szkół podstawowych z gminy Gołcza. Chętni uczniowie zapoznawali się w tym roku z następującymi utworami:...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

06.04.2010 "Wielkanocny koszyczek" - podsumowanie akcji

WIELKANOCNY KOSZYCZEK -  PODSUMOWANIE AKCJI

koszyczek_wilkanocny_2010

Wielu uczniów naszej szkoły odpowiedziało na apel Samorządu i wzięło udział w akcji "Wielkanocny Koszyczek", czyli zbiórce żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta.

W ten sposób dzieci pokazały, co tak naprawdę jest najważniejsze w Świętach - dzielenie się z innymi i pomoc potrzebującym. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

07.04.2010 "Kubusiowi przyjaciele Natury" - oddział przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" - oddział przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

kubusiowi_przyjaciele_natury

Oddział przedszkolny „Wesołe Skrzaty” bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Kubusiowi przyjaciele Natury" organizowanym przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska.Celem programu jest wprowadzenie najmłodszych w tematykę przyrodniczą i ekologiczną, ukazanie im piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić.

W ramach realizowanego programu „Wesołe Skrzaty” podjęły już następujące działania: witały wiosnę, zorganizowały dzień wody oraz dzień marchewki, zorganizowały konkurs na najzdrowsze, najsmaczniejsze i najbardziej kolorowe kanapki, jak również zdobyły wiedzę na temat zachowań proekologicznych. ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

06.04.2010 "Wesołe Skrzaty"w BiOAK

"WESOŁE SKRZATY" W BiOAK

stroik

Oddział przedszkolny „Wesołe Skrzaty” wziął udział w VII edycji Konkursu Wielkanocnego "Najładniejszy stroik i palma wielkanocna", którego organizatorem jest Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza.

Miło nam poinformować, że praca dzieci została doceniona. Zwyciężyły i zajęły I miejsce w kategorii stroik wielkanocny.

Gratulujemy!

Organizowany przez BiOAK konkurs stał się inspiracją dla przedszkolaków do zaznajomienia się z działalnością Gminnej Biblioteki Publicznej, którą „Wesołe Skrzaty” odwiedziły 25 marca. Podczas wizyty przedszkolaki zapoznały się ze zbiorami wypożyczalni dla dzieci oraz obejrzały wybrane bajki.

Dzieci wysłuchały również czytaną przez panią Katarzynę Jędrzejczyk bajkę autorstwa Wioletty Święcińskiej pt. "Miś cyrkowiec". W trakcie i po zakończeniu czytania dzieci odpowiadały na pytania pani Kasi dotyczące treści bajki. Wizyta sprawiła dzieciom ogromną radość i z niecierpliwością czekają na kolejną.

Galeria zdjęć: "Wesołe Srzaty" w BiOAK.

29.03.2010 Konkurs wiedzy "Jan Paweł II - nasz patron" i konkurs plastyczny

KONKURS WIEDZY "JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON" I KONKURS PLASTYCZNY

jan_pawel_2

Z okazji V rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II Samorządy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego zorganizowały konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny.

25 marca odbył się konkurs plastyczny. Temat konkursu brzmiał:

- dla uczniów SP - „Jan Paweł II i dzieci”;
- dla uczniów Gimnazjum - „Jan Paweł II – Papież pokoju”.

 

Uczniowie wykonywali prace na dowolnym formacie, wybraną techniką. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I – VI SP oraz 4 uczniów Gimnazjum. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – VI SP oraz I - III Gimnazjum.

29 marca odbył się konkurs wiedzy pod hasłem: „Jan Paweł II – nasz patron”. W konkursie wzięło udział 8 uczniów klas IV – VI SP oraz 23 uczniów Gimnazjum.

Zwycięzców obydwu konkursów poznamy 31 marca podczas uroczystego apelu poświęconego życiu i śmierci patrona naszej szkoły Jana Pawła II.

29.03.2010 Kultywowanie tradycji w oddziale "Pluszowego Misia"

KULTYWOWOWANIE TRADYCJI WIELKANOCNYCH W ODDZIALE "PLUSZOWEGO MISIA"

palma_wielkanocna

Nigdzie nie jest tak blisko Świąt i tradycji wielkanocnych, jak właśnie u nas w gminie Gołcza, gdzie znajduje się jedyna w Polsce miejscowość o nazwie Wielkanoc. Kultywowanie tradycji takich jak: zdobienie jajek, wykonywanie palm i stroików wielkanocnych należy uczyć dzieci już od najmłodszych lat.

Kierując się tym argumentem, dzieci z oddziału „Pluszowego Misia” wykonały blisko dwumetrową palmę wielkanocną, która została przekazana na konkurs organizowany przez BiOAK w Gołczy. Za pracę przedszkolaki uzyskały wyróżnienie.

Temat Świąt Wielkanocnych pojawił się także podczas zajęć plastycznych. Cudaczki wykonane z wydmuszek, stroiki wielkanocne, kolorowe pisanki zdobią salę przedszkolną i korytarz, a wszystko po to, by dzieci nauczyły się jak pielęgnować tradycję i rodzimy folklor.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com