Polish English French German


29.03.2010 Konkurs wiedzy "Jan Paweł II - nasz patron" i konkurs plastyczny

KONKURS WIEDZY "JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON" I KONKURS PLASTYCZNY

jan_pawel_2

Z okazji V rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II Samorządy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego zorganizowały konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny.

25 marca odbył się konkurs plastyczny. Temat konkursu brzmiał:

- dla uczniów SP - „Jan Paweł II i dzieci”;
- dla uczniów Gimnazjum - „Jan Paweł II – Papież pokoju”.

 

Uczniowie wykonywali prace na dowolnym formacie, wybraną techniką. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I – VI SP oraz 4 uczniów Gimnazjum. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – VI SP oraz I - III Gimnazjum.

29 marca odbył się konkurs wiedzy pod hasłem: „Jan Paweł II – nasz patron”. W konkursie wzięło udział 8 uczniów klas IV – VI SP oraz 23 uczniów Gimnazjum.

Zwycięzców obydwu konkursów poznamy 31 marca podczas uroczystego apelu poświęconego życiu i śmierci patrona naszej szkoły Jana Pawła II.

29.03.2010 Kultywowanie tradycji w oddziale "Pluszowego Misia"

KULTYWOWOWANIE TRADYCJI WIELKANOCNYCH W ODDZIALE "PLUSZOWEGO MISIA"

palma_wielkanocna

Nigdzie nie jest tak blisko Świąt i tradycji wielkanocnych, jak właśnie u nas w gminie Gołcza, gdzie znajduje się jedyna w Polsce miejscowość o nazwie Wielkanoc. Kultywowanie tradycji takich jak: zdobienie jajek, wykonywanie palm i stroików wielkanocnych należy uczyć dzieci już od najmłodszych lat.

Kierując się tym argumentem, dzieci z oddziału „Pluszowego Misia” wykonały blisko dwumetrową palmę wielkanocną, która została przekazana na konkurs organizowany przez BiOAK w Gołczy. Za pracę przedszkolaki uzyskały wyróżnienie.

Temat Świąt Wielkanocnych pojawił się także podczas zajęć plastycznych. Cudaczki wykonane z wydmuszek, stroiki wielkanocne, kolorowe pisanki zdobią salę przedszkolną i korytarz, a wszystko po to, by dzieci nauczyły się jak pielęgnować tradycję i rodzimy folklor.

22.03.2010 Pierwszy dzień wiosny

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

"Zimo! Zimo! Marzanno!
Ty słomiana panno
zrób już miejsce Wiośnie
znikaj gdzie pieprz rośnie!"
wiosna_2010
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, zawsze z niecierpliwością i radością oczekiwana przez wszystkich. Przedłużająca się i dość męcząca tegoroczna zima sprawiła, że bardziej niż zwykle tęsknimy za słoneczkiem, kwiatami, zielenią.
Radosne przedszkolaki z oddziału przedszkolnego "Pluszowe Misie", wraz z kl. I b, wyszły dziś w barwnym korowodzie, by przepędzić zimę, a powitać wiosnę. Barwny korowód ze śpiewem przeszedł po okolicy wzbudzając zainteresowanie i uznanie wśród mieszkańców Gołczy.
Galeria zdjęć: Pierwszy dzień wiosny.

22.03.2010 Wielkanocny koszyczek - zbiórka żywności

WIELKANOCNY KOSZYCZEK

koszyczek_wilkanocny_2010

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski ogłasza akcję zbiórki żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta, pod hasłem "Wielkanocny Koszyczek".

Artykuły żywnościowe (np. mąkę, cukier, jajka, makarony, warzywa itd.) można przynosić do 29 marca 2010, do budynku D (do pani U. Jasłowskiej).

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!

Konkurs "Jan Paweł II - nasz patron"

KONKURS "JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON"

Papiez_tablica.thumb

2 kwietnia 2010 przypada V rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji Samorządy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego organizują konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny.

Konkurs plastyczny odbędzie się będzie w trzech grupach wiekowych: Klasy I -III i IV – VI SP oraz I - III Gimnazjum.

 

Temat konkursu brzmi:

  • dla uczniów SP - „Jan Paweł II i dzieci”;
  • dla uczniów Gimnazjum - „Jan Paweł II – Papież pokoju”.

Konkurs odbędzie się na terenie szkoły pod koniec marca w terminach uzgodnionych z Dyrektorami poszczególnych szkół.

Konkurs wiedzy w dniu 29 marca przeprowadzony zostanie w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Serdecznie zapraszamy!!!

16.03.2010 Wycieczka do Krakowa

WYCIECZKA DO KRAKOWA

radio

16 marca chętni uczniowie z klas IV- VI udali się na wycieczkę do Krakowa. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Radiu „Kraków”. Program zwiedzania obejmował: wizytę w newsroomie, studiach nagraniowych, pomieszczeniach reżyserskich oraz studiu nagraniowym im. Romany Bobrowskiej. Dzięki uprzejmości redaktorów, jedna z grup zwiedzających miała możliwość pozdrowienia i powiedzenia kilku słów słuchaczom Radia.

Kolejnym elementem wycieczki była projekcja filmu pt. „Pana Magorium cudowne Emporium” w kinie „Mikro”. Przytulna i kameralna atmosfera w kinie pomogła nam udać się w wirtualną podróż do magicznego świat pana Magorium.

Naszą wycieczkę zakończyła wizyta w Galerii Plaza, gdzie oprócz posiłku w McDonald’s uczniowie mogli skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Fantasy Park.

Opiekunami grupy były panie: Dorta Gamrat, Elzbieta Kwapień i Mariola Stanoch.

Galeria zdjęć: Wycieczka do Krakowa.

08.03.2010 8 marca - Dzień Kobiet

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

"Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piekny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w tym dniu dostają pachnące kwiatki."
dzien_kobiet

Zgodnie z tradycją, w dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Święto Kobiet. Z tej okazji wszyscy chłopcy przygotowali miłe niespodzianki dla swoich koleżanek z klasy. Równie miłym akcentem był apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, pod okiem p. Marioli Stanoch i p. Doroty Gamrat.

Po przypomnieniu wszystkim, jak wartościową i niezastąpioną osobą jest kobieta, chłopcy z klas IV-VI złożyli życzenia i rozdali kwiaty naszym szkolnym „Ewom”.

W tym dniu, obok szkolnych obchodów Święta Kobiet, uczniowie klasy VI zorganizowali klasowe wybory Miss. Dziewczynki rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Liczył się nie tylko wygląd, ale poczucie humoru, sprawność fizyczna, umiejetność wypowiadania się itp. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się znakomicie! Po naradzie jury zadecydowało, że Miss klasy VI zostałnie Justyna Kaszyńska. Gratulujemy!

Galeria zdjęć: 8 marca - Dzień Kobiet.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com