Polish English French German


08.11.2009 Rodziny przedszkolaków

RODZINY PRZEDSZKOLAKÓW

"Kocham Was mamo, tato
za każdą zimę, lato
Mama, tata, siostra, brat
To mój mały wesoły świat!"
rodzina

W pierwszych dniach listopada dzieci realizowały tematykę związaną z rodziną. Dzięki zdjęciom, jakie przyniosły do przedszkola powstała piękna galeria, a jej obecność ułatwiła i uatrakcyjniła rozmowy o najbliższych: rodzicach, dziadkach, rodzeństwie, ciociach i wujkach.W sali pojawiły się prace plastyczne, takie jak portrety bliskich dzieciom osób malowane farbami plakatowymi.

Wielką atrakcją tego tygodnia, kiedy dzieci opowiadały również o zawodach swoich bliskich, była wycieczka do zakładu fryzjerskiego w Gołczy. Dzięki uprzejmości właścicielki pani Justyny Krawczyk, dzieci miały możliwość bliższego poznania jej pracy, strzyżenia i modelowania włosów, a także zapoznania się z wyposażeniem zakładu. Wycieczka sprawiła przedszkolakom ogromną radość, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i informacje.

Atmosferę tej wizyty i wrażeń, jakie jej towarzyszyły, choć w małej części oddają zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

07.11.2009 Oddział przedszkolny w ramach projektu EFS

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W RAMACH PROJEKTU EFS

efs

Od 1 września 2009 roku w naszej szkole rozpoczął działalność drugi oddział przedszkolny, powołany przez Gminę Gołcza w ramach realizacji projektu EFS, współfinansowanego przez Unię Europejską. Ze środków UE zostały zakupione pomoce dydaktyczne, zabawki oraz kompleksowe wyposażenie wnętrz.

W przedszkolu przebywa 25 dzieci z terenu Gminy Gołcza, w wieku 3 – 5 lat. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piatku, w godzinach od 7:00 – 16:00. Głównym zadaniem przedszkola jest...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

04.11.2009 "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

pokl

Nasza szkoła realizuje od 01 kwietnia 2009 do 31 grudnia 2011 roku projekt "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY", na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jego głównym celem jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Adresatami podjętych działań są uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych oraz ich nauczyciele, którzy wykazują się aktywnością twórczą...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

29.10.2009 Multimedialny Program Edukacyjny 2009/2010

MULTIMEDIALNY PROGRAM EDUKACYJNY 2009/2010

Kino Kijów

Od listopada 2009 nasza szkoła weźmie udział w IV edycji Multimedialnego Programu Edukacyjnego, który jest autorskim programem filmoznawców Kijów.Centrum oraz Klubu Sztuki Filmowej "Micro & mikroffala". W ramach tego programu uczniowie klas IV-VI bedą mieli możliwość udziału w trzech seansach filmowych w Kinie Mikro w Krakowie. Spotkania w ramach  modułu profilaktycznego, w których weźmie udział nasza szkoła, składają się z projekcji filmu poprzedzonego prelekcją...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

29.10.2009 Program "Owoc w szkole"

PROGRAM "OWOCE W SZKOLE"

owoc_w_szkole

Od połowy października uczniowie klas I - III nieodpłatnie otrzymują owoce i warzywa. Jest to wynikiem przystąpienia naszej szkoły do programu "Owoce w szkole", którego organizacją i wdrożeniem zajmuje się Agencja Rynku Rolnego. Jest on częscią inicjatywy zaproponowanej przez Unię Europejską. Program skierowany jest wyłącznie do uczniów klas I - III. Jego celem jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw i owoców oraz propagowanie zdrowego odżywiania...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

28.10.2009 - Jesień u przedszkolaków

JESIEŃ U PRZEDSZKOLAKÓW

"Jesień na paluszkach spaceruje w parku
i rozdaje wszystkim swe skarby w podarku.
Wręcza nam bukiety kolorowych liścii
smutek zmienia w roześmiane myśli.
Nasypie w berety albo do kieszeni
- kasztanów, żołędzi i złotych promieni.
Pozdrowi wiewiórkę roześmianym echem,
a potem pożegna - cichutko, z uśmiechem."
jesien2009

O tym, że jesień jest przepiękną porą roku świadczą, oprócz pięknych wierszy, prace plastyczne naszych przedszkolaków. Korzystając z uroków jesiennej aury dzieci często wychodzą na spacery, które są okazją do zaobserwowania zachodzących w przyrodzie zmian oraz do świetnej zabawy. Podczas takich wycieczek dzieci zbierają kasztany, bawią się liśćmi.

Jesień na dobre zawitała do naszego przedszkola. Można ją zobaczyć w kącikach przyrody oraz wielu pracach dzieci, których zdjęcia zamieszczamy poniżej.

 

Opiekunkami tego oddziału przedszkolnego są panie:

Anna Cencek, Jolanta Wilk, Ksenia Konieczna.

01.09.2009 "Nowe przedszkola w Gminie Gołcza"

NOWE PRZEDSZKOLA W GMINIE GOŁCZA

pokl

Gmina Gołcza realizuje projekt "Nowe przedszkola w Gminie Gołcza". Projekt realizowany jest w ramach POKL Priorytet IX - rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 - Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych, świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 - zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Celem głównym projektu jest wzrost o 100% udziału dzieci w wieku 3-5 lat z terenu Gminy Gołcza w edukacji przedszkolnej. Tylko dzięki dobrej edukacji, w tym przedszkolnej, mieszkańcy wsi mogą wyrównywać względem równieśników z miast swoje szanse życiowe i zawodowe. Dążąc do {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com