Polish English French German


09.12.2009 Konkurs Mikołajkowe Szaleństwo

KONKURS "MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO"

Mikolajkowe_szalenstwo

Z okazji Mikołajek SU zorganizował konkurs plastyczny, pod hasłem „Mikołajkowe Szaleństwo”, skierowany do wszystkich uczniów, od przedszkola do klasy VI. Zadaniem uczniów było wykonanie postaci Świętego Mikołaja. Do organizatorów napłynęło mnóstwo przepięknych prac – prawdziwe Mikołajkowe szaleństwo!

Prace cechowała różnorodność techniki i formatu wykonania. Wyboru zwycięskich prac dokonało niezależne jury. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 9 grudnia. Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

25.11.2009 Światowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mis

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Oddział przedszkolny funkcjonujący w ramach projektu EFS rozpoczął ten dzień od wykonania opasek w kształcie misiowych uszu, które przez cały dzień dzieci nosiły na głowach. Na śniadanie czekały na nich misiowe smakołyki – chleb z dżemikiem słodkim jak miodzik , a do picia kakao „Puchatek”.

Ogromną radość, a zarazem niespodziankę, sprawił dzieciom podarunek w postaci dużego Misia dla całego oddziału przedszkolnego, a także paczki ze słodyczami dla każdego dziecka, przekazane przez firmę Handlowo - Usługową „JURO”.

Kolejną atrakcją była gościnna wizyta p. Marioli Stanoch, która przeczytała dzieciom jedną z przygód Kubusia Puchatka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania przenosząc się oczyma wyobraźni do Stumilowego Lasu.

Dzień ten minął bardzo szybko, a temat Misia przeplatał się w innych formach aktywności organizowanych dla dzieci tj: malowaniu misia farbami, wykonywaniu prac plastycznych na ogólnopolski konkurs pod hasłem ”Mój pluszowy miś” oraz Medalu Przyjaźni Misia Uszatka. Jedną z zabaw, która pojawiła się w tym dniu to misiowe zgaduj – zgadula, w której nagrodą były odblaskowe misie. Tematykę  dnia podsumowała bajka „Przygody Kubusia Puchatka”.

Dzieci pod wrażeniem nowych wiadomości na temat Misia i jego przyjaciół wróciły do swych domów, aby opowiedzieć rodzicom o jego przygodach.

W drugim oddziale przedszkolnym dzieci pamiętając o jednym z najsympatyczniejszych świąt  przyniosły na zajęcia swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w zawodach, konkursach, słuchaniu piosenek i  recytowaniu wierszy.

19.11.2009 Warsztaty psychologiczne dla rodziców

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA RODZICÓW

Spotkanie_z_psychologiem2009

19 listopada w przedszkolu działającym w ramach projektu EFS, odbyły się warsztaty psychologiczne dla rodziców, których dzieci uczęszczają do tegoż właśnie ddziału. Zajęcia prowadziła pani psycholog Agata Pawlik, wspierana przez nauczycielki: p. Urszulę Jasłowską i p. Lucynę Przybyło.

Na spotkanie przybyły chętne mamy, które z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły  w warsztatach.

{morfeo 42}

12.11.2009 Każdy dzień w przedszkolu może być wesoły

KAŻDY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU MOŻE BYĆ WESOŁY

Pioropusz2009

12 listopada oddział przedszkolny funkcjonujący w ramach projektu EFS zamienił się w wioskę Indian.

Pięknie wymalowane Indianki i dzielni Indianie zdobywali Dziki Zachód. Uczyli się pozdrowień w języku Indian, tańczyli wokół ogniska, a także spędzali miło czas w swoich wigwamach.

Dzieci razem z Indianinem "Orle Pióro" przemierzali prerie i nabywali umiejętności "Dzielnego Indianina".

12.11.2009 Przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka"

PRZEDSTAWIENIE pt. "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

przedstawienie_sniezka2009
12 listopada przedszkolaki, wraz z uczniami klas 0-III, udały się na wycieczkę do MDK w Miechowie. Na scenie Miechowskiego Domu Kultury nasze dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka".
Wszystkie dzieci z zainteresowaniem śledziły wydarzenia rozgrywające się na scenie. Do szkoły wróciły zadowolone, mając w pamięci barwne i żywiołowe obrazy z przedstawienia.

08.11.2009 Rodziny przedszkolaków

RODZINY PRZEDSZKOLAKÓW

"Kocham Was mamo, tato
za każdą zimę, lato
Mama, tata, siostra, brat
To mój mały wesoły świat!"
rodzina

W pierwszych dniach listopada dzieci realizowały tematykę związaną z rodziną. Dzięki zdjęciom, jakie przyniosły do przedszkola powstała piękna galeria, a jej obecność ułatwiła i uatrakcyjniła rozmowy o najbliższych: rodzicach, dziadkach, rodzeństwie, ciociach i wujkach.W sali pojawiły się prace plastyczne, takie jak portrety bliskich dzieciom osób malowane farbami plakatowymi.

Wielką atrakcją tego tygodnia, kiedy dzieci opowiadały również o zawodach swoich bliskich, była wycieczka do zakładu fryzjerskiego w Gołczy. Dzięki uprzejmości właścicielki pani Justyny Krawczyk, dzieci miały możliwość bliższego poznania jej pracy, strzyżenia i modelowania włosów, a także zapoznania się z wyposażeniem zakładu. Wycieczka sprawiła przedszkolakom ogromną radość, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i informacje.

Atmosferę tej wizyty i wrażeń, jakie jej towarzyszyły, choć w małej części oddają zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

07.11.2009 Oddział przedszkolny w ramach projektu EFS

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W RAMACH PROJEKTU EFS

efs

Od 1 września 2009 roku w naszej szkole rozpoczął działalność drugi oddział przedszkolny, powołany przez Gminę Gołcza w ramach realizacji projektu EFS, współfinansowanego przez Unię Europejską. Ze środków UE zostały zakupione pomoce dydaktyczne, zabawki oraz kompleksowe wyposażenie wnętrz.

W przedszkolu przebywa 25 dzieci z terenu Gminy Gołcza, w wieku 3 – 5 lat. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piatku, w godzinach od 7:00 – 16:00. Głównym zadaniem przedszkola jest...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com