Polish English French German


Góra Grosza 2010

GÓRA GROSZA 2010 - XI EDYCJA

goro_grosza_2010

W dniach od 22 listopada do 3 grudnia 2010 roku odbędzie się w naszej szkole Akcja GÓRA GROSZA organizowana przez Samorząd Uczniowski.

Aby zachęcić wszystkich uczniów klas 0-VI oraz przedszkolaków do udziału w akcji, ogłaszamy międzyklasowy konkurs na „Złotą klasę ”. Tytuł ten uzyska klasa, która uzbiera jak największą (w przeliczeniu na jednego ucznia) kwotę pieniędzy. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet o różnorodnym nominale (od 1 grosza do 5 zł).

Na wygraną klasę czekają nagrody!

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Towarzystwa NASZ DOM, które w tym roku szczególnie pragnie pomóc w tworzeniu małych domów dla osieroconych dzieci.

PAMIĘTAJ!!!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

Konkurs Wiedzy o Gminie Gołcza - II edycja

KONKURS WIEDZY O GMINIE GOŁCZA - II edycja

golcza2

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gołcza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu wiedzy o Gminie Gołcza pod hasłem: „Gołcza, moja mała Ojczyzna”.

Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych z terenu gminy Gołcza. Odbędzie się 25 listopada (czwartek) o godz. 8:00. ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

03.11.2010 Program "Owoce w szkole" w roku szkolnym 2010/2011

PROGRAM "OWOCE W SZKOLE" w roku szkolnym 2010/2011

owoc_w_szkole

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje udział w programie „Owoce w szkole”, którego organizacją i wdrożeniem zajmuje się Agencja Rynku Rolnego. Jego celem jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw i owoców oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Od połowy października uczniowie klas I - III nieodpłatnie otrzymują owoce i warzywa...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

28.10.2010 MPE - Wycieczka do Krakowa

WYCIECZKA DO KRAKOWA

kamera

28 października uczniowie klas IV – VI oraz kilkoro uczniów z kl. II a i III b udało się na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem programu była projekcja filmu „Toy story 3” wyświetlanego w formacie 3D. Film zaingurował tegoroczne spotkania w ramach V edycji MPE, moduł profilaktyczny. Seans poprzedzony był prelekcją pt: „Co to jest film trójwymiarowy?”

Drugim punktem programu była wizyta w Centrum Plaza, gdzie dzieci zjadły posiłek w McDonalds oraz skorzystały z atrakcji, jakie oferuje Fantasy Park. Zainteresowaniem cieszyły się różnorodne automaty do gier, które rozwijają koordynację ruchową, szybkość, a przede wszystkim gwarantują dobrą zabawę.

Opiekunami grupy były panie: Dorota Gamrat, Jolanta Szlachta i Mariola Stanoch.

Już dziś zapraszamy na kolejną wycieczkę do Krakowa (9 grudnia), na film pt: „Opowieść wigilijna” 3D!

Galeria zdjęć: Wycieczka do Krakowa.

18.10.2010 Multimedialny Program Edukacyjny 2010/2011

MULTIMEDIALNY PROGRAM EDUKACYJNY 2010/2011

Kino Kijów

Od października 2010 nasza szkoła weźmie udział w V edycji Multimedialnego Programu Edukacyjnego, który jest autorskim programem filmoznawców Kijów.Centrum oraz Klubu Sztuki Filmowej "Micro & mikroffala". W ramach  programu uczniowie klas IV-VI bedą mieli możliwość udziału w czterech seansach filmowych w Kinie Mikro w Krakowie. Dodatkową atrakcję stanowią projekcje filmów w formacie 3D. Spotkania w ramach  modułu profilaktycznego, w których weźmie udział nasza szkoła, składają się z projekcji filmu poprzedzonego prelekcją...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

22.09.2010 Wycieczka przedszkolaków do Inwałdu

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO INWAŁDU

inwald2

22 września dzieci z oddziałów „Wesołe Skrzaty” i „Pluszowe Misie” wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Inwałdu.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Parku Miniatur. Następnie przedszkolaki udały się na plac zabaw, na którym największą atrakcją okazało się przebywanie w tzw. „małpim gaju”. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd „Ciuchcią” do mini ZOO, w którym dzieci oglądały wiele nieznanych im gatunków zwierząt dzikich oraz domowych. Następnie odwiedziły wioskę indiańską, mogły pobawić się w wigwamie i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Po wspaniale spędzonym, słonecznym dniu przedszkolaki szczęśliwe i zadowolone wróciły do domów.

Opiekunami były panie: Danuta Ciepły, Jolanta Wilk, Lucyna Przybyło, Krystyna Kozioł, Ksenia Konieczna oraz pani Dyrektor SP, Zdzisława Kyć i pani Dyrektor GZEAS, Krystyna Marczewska.

Wycieczka została współfinansowana ze środków UE, w ramach projektu EFS „Nowe przedszkola w Gminie Gołcza”.

24.09.2010 Zajęcia biblioteczne w oddziałach przedszkolnych

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

lekcja_biblioteczna

Oddziały przedszkolne „Wesołe Skrzaty” i „Pluszowe Misie” odwiedziła pani Agnieszka Skotnicka pracująca w Bibliotece im. ks. Jana Piekoszowskiego, która przeprowadziła zajęcia biblioteczne dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

16 września jesienny pociąg z bajkami zawitał do oddziału „Wesołe Skrzaty”. Po wysłuchaniu bajki dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na stworzeniu własnej kolorowej lokomotywy. Okazało się, że malowanie wagonów to fantastyczna i wesoła zabawa.....{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com