Polish English French German


08.03.2010 8 marca - Dzień Kobiet

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

"Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piekny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w tym dniu dostają pachnące kwiatki."
dzien_kobiet

Zgodnie z tradycją, w dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Święto Kobiet. Z tej okazji wszyscy chłopcy przygotowali miłe niespodzianki dla swoich koleżanek z klasy. Równie miłym akcentem był apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, pod okiem p. Marioli Stanoch i p. Doroty Gamrat.

Po przypomnieniu wszystkim, jak wartościową i niezastąpioną osobą jest kobieta, chłopcy z klas IV-VI złożyli życzenia i rozdali kwiaty naszym szkolnym „Ewom”.

W tym dniu, obok szkolnych obchodów Święta Kobiet, uczniowie klasy VI zorganizowali klasowe wybory Miss. Dziewczynki rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Liczył się nie tylko wygląd, ale poczucie humoru, sprawność fizyczna, umiejetność wypowiadania się itp. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się znakomicie! Po naradzie jury zadecydowało, że Miss klasy VI zostałnie Justyna Kaszyńska. Gratulujemy!

Galeria zdjęć: 8 marca - Dzień Kobiet.

03.03.2010 Pasowanie na czytelnika

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

pasowanie

3 marca uczniowie klas I a i I b zostali pasowani na czytelników Biblioteki Szkolnej. Z tej okazji starsi koledzy z Gimnazjum przygotowali program artystyczny, podczas którego zadaniem najmłodszych uczniów było odgadnięcie, z jakiej bajki pochodzi odgrywana scenka. Pierwszaki nie miały z tym najmniejszego problemu.

Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Każdy z nich otrzymał imienny Dyplom Pasowania na Czytelnika, a na ręce wychowawców: p. Anny Mąkol i p. Lucyny Przybyło złożono Dyplom – przyrzeczenie, pod którym pierwszaki złożą swój podpis zobowiązując się do szanowania książek i przestrzegania regulaminu biblioteki. Następnie bibliotekarka, pani Anna Nawrot opowiedziała uczniom o działaniu biblioteki i przypomniała najważniejsze zasady korzystania ze zbiorów.

Dla większości pierwszoklasistów nie była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Od września dzieci mają juz założone karty czytelnika i część z nich systematycznie wypożycza książki.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu, dzieci częściej i chętniej będą przychodziły do biblioteki, by odnaleźć w książkach równie ciekawe historie, jak te, których fragmenty poznały poprzez przedstawienie.

Galeria zdjęć: Pasowanie na czytelnika.

Podziękowania za akcję "Góra Grosza 2009"

PODZIĘKOWANIA ZA AKCJĘ "GÓRA GROSZA"

towarzystwo_nasz_dom

Towarzystwo "Nasz Dom" przesłało do naszej szkoły wyrazy podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy w ramach X edycji ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza".

W chwili obecnej "Góra Grosza" jest podliczana, a ostateczny wynik akcji poznamy  pod koniec marca bieżacego roku. Wyniki akcji będą dostępne na stronie internetowej Towarzystwa "Nasz Dom" www.towarzystwonaszdom.pl

Imienne podziękowania dla pań koordynujących akcję w naszej szkole umieszczamy poniżej.

{morfeo 45}

11.02.2010 Dzień Babci i Dziadka w kl.0 i Oddziale Pluszowego Misia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE "0" ORAZ W "ODDZIALE PLUSZOWEGO MISIA"

babcia_dziadek_kl_0

11 lutego klasa "0" uroczyście obchodziła Święto Babci i Święto Dziadka. Dzieci na ten dzień zaprosiły wszystkie swoje Babcie i Dziadków oraz panią Dyrektor Zdzisławę Kyć.

Pod kierunkiem wychowawczyni p. Danuty Ciepły przygotowały wzruszający program artystyczny, po którym wręczyły własnoręcznie wykonane drobne upominki. W radosnej atmosferze, przy kawie oraz pączkach, dzieci wraz ze swoimi gośćmi  miło spędziły czas.

12 lutego również Oddział Pluszowego Misia obchodził uroczystość Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków, pod kierunkiem p. U. Jasłowskiej i p. L. Przybyło, a zakończył się odtańczeniem krakowiaka.

Dzieci przygotowały na ten dzień wyjątkowe prezenty. Dziadkowie zostali obdarowani gustownymi krawatami, natomiast Babcie otrzymały piękne korale. Po słodkim poczęstunku nadszedł czas na zabawę. Aby zdobyć odznakę "Super Babci" i "Super Dziadka" trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. Babcie wbijały gwoździe, rysowały portrety wnuczków, a Dziadkowie ubijali pianę, obierali jabłka i zaplatali warkocze swoim wnuczkom. Wszystkie Babcie i Dziadkowie zasłużyli na order "Super Babci" i "Super Dziadka".

11.02.2010 Walentynki 2010

WALENTYNKI 2010

walentynki_2010

11 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Święto Zakochanych, zwane popularnie Walentynkami. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, jak co roku zajmował się sprzedażą serduszek. Akcja ta związana była z konkursem na Walentynkę i Walentego 2010. Zwycięzcami zostały te osoby, które przykleiły na siebie największą ilość serduszek.

Walentynką 2010 została Klaudia Kozioł z klasy V (która miała na sobie 177  serduszek), a Walentym 2010 Wiktor Studziński z kl. IV b (143 serduszka).

Na wyróżnienie zasłużyli również:

Paulina Nasiek  kl. VI - 138 serduszek

Patrycja Szlachta kl. I a - 122 serduszka

Paweł Smolec kl. I a - 87 serduszek

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

Tego dnia zorganizowana została także POCZTA WALENTYNKOWA.

Zaadresowane życzenia (imię, nazwisko, klasa) każdy mógł wrzucić w tym dniu do skrzynki, która znajdowała się w bibliotece szkolnej. Następnie "walentynkowe listonoszki" z klasy V przekazały listy adresatom.

Galeria zdjęć: Walentynki 2010.

04.02.2010 Dzień Babci i Dziadka w oddziale "Wesołe Skrzaty"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE "WESOŁE SKRZATY"

dzien_babci_i_dziadka_2010

4 lutego oddział „Wesołe Skrzaty” zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście – kochane Babcie i Dziadkowie. Przedszkolaki w sposób szczególny i uroczysty dały dowód wielkiej miłości wszystkim babciom i dziadkom. Przygotowały i zaprezentowały dla nich specjalny program artystyczny.

Powitały gości pięknym wierszem, zapraszając do wysłuchania i obejrzenia inscenizacji „Bajki o Niebieskim Mundurku”. Występ dzieci bawił, ale równocześnie uczył, aby nie zapominać o innych w potrzebie. Następnie dzieci wspólnie złożyły życzenia i zaśpiewały piękne piosenki. Po słodkim poczęstunku swoim ukochanym babciom i dziadkom wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki.

Był to wyjątkowy dzień - pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków były dowodem na to, jak ważna i potrzebna jest pamięć o ich święcie oraz jak w prosty sposób można pogłębiać więzi rodzinne.

03.02.2010 Wielki sukces oddziału przedszkolnego "Pluszowe Misie"

Wielki sukces oddziału przedszkolnego "PLUSZOWE MISIE"

lancuch-kolorowy

W organizowanym po raz trzeci ogólnopolskim konkursie dla przedszkolaków pod hasłem „Ozdoby Bożonarodzeniowe”, dzieci z oddziału przedszkolnego „Pluszowe Misie” zdobyły II miejsce w kategorii „Ozdoby”.

Nasze przedszkolaki pod opieką pań: Urszuli Jasłowskiej i Lucyny Przybyło wykonały na konkurs łańcuch choinkowy, który swoim ciekawym i pomysłowym wyglądem wzbudził zachwyt jurorów.

Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym kolegom i koleżankom oraz życzymy dalszych sukcesów!!!

{morfeo 44}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com