Polish English French German


22.03.2010 Wielkanocny koszyczek - zbiórka żywności

WIELKANOCNY KOSZYCZEK

koszyczek_wilkanocny_2010

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski ogłasza akcję zbiórki żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta, pod hasłem "Wielkanocny Koszyczek".

Artykuły żywnościowe (np. mąkę, cukier, jajka, makarony, warzywa itd.) można przynosić do 29 marca 2010, do budynku D (do pani U. Jasłowskiej).

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!

Konkurs "Jan Paweł II - nasz patron"

KONKURS "JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON"

Papiez_tablica.thumb

2 kwietnia 2010 przypada V rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji Samorządy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego organizują konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny.

Konkurs plastyczny odbędzie się będzie w trzech grupach wiekowych: Klasy I -III i IV – VI SP oraz I - III Gimnazjum.

 

Temat konkursu brzmi:

  • dla uczniów SP - „Jan Paweł II i dzieci”;
  • dla uczniów Gimnazjum - „Jan Paweł II – Papież pokoju”.

Konkurs odbędzie się na terenie szkoły pod koniec marca w terminach uzgodnionych z Dyrektorami poszczególnych szkół.

Konkurs wiedzy w dniu 29 marca przeprowadzony zostanie w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Serdecznie zapraszamy!!!

16.03.2010 Wycieczka do Krakowa

WYCIECZKA DO KRAKOWA

radio

16 marca chętni uczniowie z klas IV- VI udali się na wycieczkę do Krakowa. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Radiu „Kraków”. Program zwiedzania obejmował: wizytę w newsroomie, studiach nagraniowych, pomieszczeniach reżyserskich oraz studiu nagraniowym im. Romany Bobrowskiej. Dzięki uprzejmości redaktorów, jedna z grup zwiedzających miała możliwość pozdrowienia i powiedzenia kilku słów słuchaczom Radia.

Kolejnym elementem wycieczki była projekcja filmu pt. „Pana Magorium cudowne Emporium” w kinie „Mikro”. Przytulna i kameralna atmosfera w kinie pomogła nam udać się w wirtualną podróż do magicznego świat pana Magorium.

Naszą wycieczkę zakończyła wizyta w Galerii Plaza, gdzie oprócz posiłku w McDonald’s uczniowie mogli skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Fantasy Park.

Opiekunami grupy były panie: Dorta Gamrat, Elzbieta Kwapień i Mariola Stanoch.

Galeria zdjęć: Wycieczka do Krakowa.

08.03.2010 8 marca - Dzień Kobiet

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

"Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piekny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w tym dniu dostają pachnące kwiatki."
dzien_kobiet

Zgodnie z tradycją, w dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Święto Kobiet. Z tej okazji wszyscy chłopcy przygotowali miłe niespodzianki dla swoich koleżanek z klasy. Równie miłym akcentem był apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, pod okiem p. Marioli Stanoch i p. Doroty Gamrat.

Po przypomnieniu wszystkim, jak wartościową i niezastąpioną osobą jest kobieta, chłopcy z klas IV-VI złożyli życzenia i rozdali kwiaty naszym szkolnym „Ewom”.

W tym dniu, obok szkolnych obchodów Święta Kobiet, uczniowie klasy VI zorganizowali klasowe wybory Miss. Dziewczynki rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Liczył się nie tylko wygląd, ale poczucie humoru, sprawność fizyczna, umiejetność wypowiadania się itp. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się znakomicie! Po naradzie jury zadecydowało, że Miss klasy VI zostałnie Justyna Kaszyńska. Gratulujemy!

Galeria zdjęć: 8 marca - Dzień Kobiet.

03.03.2010 Pasowanie na czytelnika

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

pasowanie

3 marca uczniowie klas I a i I b zostali pasowani na czytelników Biblioteki Szkolnej. Z tej okazji starsi koledzy z Gimnazjum przygotowali program artystyczny, podczas którego zadaniem najmłodszych uczniów było odgadnięcie, z jakiej bajki pochodzi odgrywana scenka. Pierwszaki nie miały z tym najmniejszego problemu.

Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Każdy z nich otrzymał imienny Dyplom Pasowania na Czytelnika, a na ręce wychowawców: p. Anny Mąkol i p. Lucyny Przybyło złożono Dyplom – przyrzeczenie, pod którym pierwszaki złożą swój podpis zobowiązując się do szanowania książek i przestrzegania regulaminu biblioteki. Następnie bibliotekarka, pani Anna Nawrot opowiedziała uczniom o działaniu biblioteki i przypomniała najważniejsze zasady korzystania ze zbiorów.

Dla większości pierwszoklasistów nie była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Od września dzieci mają juz założone karty czytelnika i część z nich systematycznie wypożycza książki.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu, dzieci częściej i chętniej będą przychodziły do biblioteki, by odnaleźć w książkach równie ciekawe historie, jak te, których fragmenty poznały poprzez przedstawienie.

Galeria zdjęć: Pasowanie na czytelnika.

Podziękowania za akcję "Góra Grosza 2009"

PODZIĘKOWANIA ZA AKCJĘ "GÓRA GROSZA"

towarzystwo_nasz_dom

Towarzystwo "Nasz Dom" przesłało do naszej szkoły wyrazy podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy w ramach X edycji ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza".

W chwili obecnej "Góra Grosza" jest podliczana, a ostateczny wynik akcji poznamy  pod koniec marca bieżacego roku. Wyniki akcji będą dostępne na stronie internetowej Towarzystwa "Nasz Dom" www.towarzystwonaszdom.pl

Imienne podziękowania dla pań koordynujących akcję w naszej szkole umieszczamy poniżej.

{morfeo 45}

11.02.2010 Dzień Babci i Dziadka w kl.0 i Oddziale Pluszowego Misia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE "0" ORAZ W "ODDZIALE PLUSZOWEGO MISIA"

babcia_dziadek_kl_0

11 lutego klasa "0" uroczyście obchodziła Święto Babci i Święto Dziadka. Dzieci na ten dzień zaprosiły wszystkie swoje Babcie i Dziadków oraz panią Dyrektor Zdzisławę Kyć.

Pod kierunkiem wychowawczyni p. Danuty Ciepły przygotowały wzruszający program artystyczny, po którym wręczyły własnoręcznie wykonane drobne upominki. W radosnej atmosferze, przy kawie oraz pączkach, dzieci wraz ze swoimi gośćmi  miło spędziły czas.

12 lutego również Oddział Pluszowego Misia obchodził uroczystość Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków, pod kierunkiem p. U. Jasłowskiej i p. L. Przybyło, a zakończył się odtańczeniem krakowiaka.

Dzieci przygotowały na ten dzień wyjątkowe prezenty. Dziadkowie zostali obdarowani gustownymi krawatami, natomiast Babcie otrzymały piękne korale. Po słodkim poczęstunku nadszedł czas na zabawę. Aby zdobyć odznakę "Super Babci" i "Super Dziadka" trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. Babcie wbijały gwoździe, rysowały portrety wnuczków, a Dziadkowie ubijali pianę, obierali jabłka i zaplatali warkocze swoim wnuczkom. Wszystkie Babcie i Dziadkowie zasłużyli na order "Super Babci" i "Super Dziadka".

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com