Polish English French German


Konkurs „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II” - nasze prace

SuperUser.

Uczniowie szkoły podstawowej kl. 1 - 6 oraz oddział przedszkolny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”. Celem konkursu było stworzenie świątecznych ozdób oraz wzbudzenie zainteresowania osobą oraz pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. 

W konkursie udział wzięło 26 uczniów a są nimi: Urszula Brożek, Kornelia Popczyk, Oliwia Rolka, Natalia Gąsior, Mateusz Żaba, Klaudia Piechulska, Karolina Maślanka, Bartłomiej Dziubka, Krystian Murowański, Natalia Kiszka, Patrycja Seweryn, Błażej Idzik, Maja Bielach, Mateusz Filus, Patrycja Szopa, Natalia Rachwał, Nikola Rachwał, Kacper Dudek, Maia Pacia, Patrycja Cegła , Martyna Piwowarczyk, Anna Jędrzejczyk, Filip Żabicki, Jakub Filus, Karolina Magoska, Patrycja Kędzierska. 

Prace plastyczne zostały przesłane do Instytutu Dialogu Międzykulturowego im . Jana Pawła II w Krakowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i życzymy powodzenia w finale.

Anna Kędzierska

Galeria zdjęć

6.12.2018 Mikołaj u "Wesołych Skrzatów"

MK.

6 grudnia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” odwiedził Mikołaj. Przyniósł dzieciom piękne prezenty. By mógł chwilę odpocząć dzieci zaśpiewały dla niego piękną piosenkę -

„Dzyń, dzyń dzwonią dzwoneczki

Szu, szu jadą saneczki

Skrzyp, skrzyp ktoś się skrada

Paczki już wykłada.

Był biskupem Miry, Mikołaj nasz Święty

Ludziom po kryjomu rozdawał prezenty

Teraz w noc grudniową podarki przynosi

I by były grzeczne dzieci prosi…..”

Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Zaprosiły Mikołaja, aby przyszedł za rok.

Dziękujemy pomocnikom Mikołaja, paniom - Agnieszce Skotnickiej, Ewelinie Derdaś i Joannie Bednarczyk.

A. Cencek

Galeria zdjęć

28.11.2018 Warsztaty E-WORDS

MK.

 Uczniowie klas ósmych i klasy III B gimnazjum wzięli udział w warsztatach E-WORDS, prowadzonych przez Panią Doktor Agnieszkę Zajączkowską-Dróżdż z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie miało na celu szerzenie tolerancji wśród młodzieży między innymi poprzez dialog międzykulturowy, działając bez uprzedzeń, podnosząc jej świadomość na temat takich procesów i ich konsekwencji, uczestnicy za pomocą środków edukacyjnych i edukacji rówieśniczej, poznali podstawowy instrument rozwoju umiejętności przekrojowych wśród młodych obywateli dzisiejszej wielokulturowej Europy. Poprzez innowacyjną analizę kluczowych słów, E-WORDS promuje refleksję i debatę na temat europejskiej różnorodności kulturowej i wspólnych wartości w celu promowania pokoju, pojednania i szacunku. Uczniowie rozmawiali o tym, jak można zwalczać rasizm, o poszanowaniu inności, szacunku dla grup mniejszości. Poruszony został też temat Praw Człowieka i Praw Dziecka, gdzie są one respektowane a gdzie nie wygląda to dobrze tak jak np. w Chinach czy Afganistanie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Zdzisławie Kyć za wyrażenie zgody na udział uczniów w Warsztatach E-WORDS.

Galeria zdjęć

29.11.2018 Wycieczka do Fabryki Bombek w Miechowie

MK.

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IVa i IV b odwiedzili  Fabrykę Bombek „ Decora”  w Miechowie. Fabryka słynie z produkcji artystycznych, ręcznie dekorowanych bombek i ozdób szklanych.

Na początku uczniowie brali udział w warsztatach malowania bombek pod czujnym okiem pań dekoratorek. Każde dziecko miało dostęp do pędzli, farb akrylowych i wzbudzających największy zachwyt brokatów w pracowni zakładu. Możliwość samodzielnego ozdabiania bombek według własnego pomysłu była dla nich wielkim przeżyciem. Udekorowane bombki ustawiano na stojaku do suszenia, a następnie zapakowano w kartonik z imieniem dziecka po to, aby każdy otrzymał swoją bombkę. Na zakończenie wycieczki każde dziecko otrzymało wykonane przez siebie dzieło.

W fabryce,  pod opieką przewodnika, uczniowie zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji ozdób choinkowych,  począwszy od procesu wydmuchiwania z masy szklanej przez wysrebrzanie, ręczne malowanie i ozdabianie bombek, a skończywszy na ostatnim etapie: pakowaniu do pudełek i przygotowaniu do transportu. Dzieci oglądały również ekspozycje  ozdób produkowanych w zakładzie, nawet tych, które wykonane były na specjalne zamówienia. Na koniec można było zakupić różnorodne ozdoby choinkowe  w sklepiku. No i oprócz własnoręcznie malowanych bombek zostało po warsztatach coś jeszcze – brokat, którym wszyscy byli przyozdobieni!

Po zakończeniu wizyty w fabryce bombek udaliśmy się na basen oraz na kręgle. Czas tam spędzony był dobrym sposobem na relaks. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami. Ta wycieczka była świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

A. Smolec

Galeria zdjęć

28.11.2018 Andrzejki w klasie IV a

MK.

W dniu 28 listopada w klasie IV a było spotkanie Andrzejkowe. Zanim zaczęliśmy naszą zabawę dowiedzieliśmy się kilku informacji na temat Andrzejek. Chwilę później uczniowie podchodzili do stanowisk z wróżbami. Na początek każdy wybierał imię ukochanego lub ukochanej przebijając szpilką serce. Kolejnym zadaniem były kubeczki z różnymi przedmiotami (pierścionek, różaniec, cukierek, samochód, moneta) wskazującymi na ważne wydarzenia w życiu. Następnie uczniowie wybierali sobie kolor i wysłuchiwali przepowiedni. Potem były wróżby polegające na wybraniu ulubionego kwiatu i otrzymaniu wyjaśnienia, co dany kwiat „przepowiada”. Przy kolejnym stanowisku uczniowie wybierali kartkę z osobistą przepowiednią. Następnie uczniowie wybierali sobie jakieś życzenie i rzucali monetą do miski. Jeżeli moneta wpadła do miski, wtedy życzenie to ma się spełnić. Po przejściu przez wszystkie stanowiska był „wyścig butów” przeprowadzony osobno dla dziewczyn i chłopców. Osoby, których but przeszedł przez próg, pierwsze wyjdą za mąż. Po maratonie wróżb była pora na poczęstunek i odpoczynek. Klasowe Andrzejki były dla uczniów świetną zabawą i miłą formą wspólnego spędzenia czasu.

A. Smolec

Galeria zdjęć

06.12.2018 Wizyta Mikołaja

MM.

6 grudzień to data niezwykła. Na ten dzień czekają wszystkie dzieci. Dorośli również. W czwartek do oddziału przedszkolnego Biedroneczki przyszedł długo wyczekiwany gość - Mikołaj. Dumny z wielką siwą brodą i ciepłym uśmiechem. W tym roku przyszedł z pomocnikami. Towarzyszyły mu dwie śnieżynki, oraz uroczy elf. Przedszkolaki z dumą odbierały swoje prezenty oraz odpowiadały na pytania Mikołaja. Niesamowite przeżycie. Mamy nadzieję, że Was również odwiedzi. Ale czy byliście grzeczni cały rok??
Serdecznie dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego Biedroneczki Pani Katarzynie Farot oraz mężowi za zaangażowanie w życie przedszkola. Dziękuje również wszystkim osobą, które włączyły się w organizację tego wydarzenia: Pani Annie Kosteckiej oraz Panu Szymonowi Domnicz. 
K. Dudek
P.S. Mikołaj odwiedził również dzieci w innych klasach, zapraszamy do oglądania galerii zdjęć

Niezwykła wycieczka

MM.

Uczniowie oddziału przedszkolnego Biedroneczki  odwiedzili niezwykłe miejsce: Fabrykę bombek choinkowych w Miechowie. Miejsce kolorowe i magiczne, gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki. Oni również przez chwilę byli artystami i tworzyli swoje dzieła. Z zapałem, skupieniem i uśmiechem na twarzy. Ich śladami podążyły również oddziały zero. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

KD

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com