Polish English French German


Uroczysty apel z okazji 250 rocznicy ustanowienia KEN

SuperUser.

"Edukacja jest najpotężniejszą bronią,

której możesz użyć, by zmienić świat"

To piękne hasło przyświecało dziś uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie klas II a i b pod kierunkiem swoich wychowawczyń - pani Danuty Ochockiej-Dymek i pani Marioli Król.

Świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim od rana, uczniowie w galowych strojach krążyli między swoimi nauczycielami, wychowawcami, pracownikami szkoły, wręczając kwiaty i słodkie upominki, którym towarzyszyło proste i piękne słowo "dziękuję". Natomiast punktualnie o 10.00 spotkaliśmy się wszyscy w hali widowiskowo-sportowej, by rozpocząć właściwe świętowanie.

Po przywitaniu zaproszonych gości, wśród których byli wójt Gminy Gołcza, pan Lesław Blacha, dyrektor ZEAS, pani Urszula Więcławek oraz ksiądz proboszcz Edward Kuzka, drugoklasiści wierszem, skeczem i piosenką wyrazili wdzięczność za trud nauki i wychowania. Przedstawiony program artystyczny wzruszał i bawił, pokazywał codzienność szkolnego życia, zarówno jego blaski, jak i cienie - ot, naszą szkolną rzeczywistość. Była też przestrzeń na refleksję nad tym, jak mogłoby lub powinno być. Lekko i świeżo, doskonale przygotowani, w przepięknej oprawie wizualnej - tak zaprezentowali się nasi uczniowie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po występie przyszła pora na życzenia i ciepłe słowa od zaproszonych gości dla wszystkich pracowników naszej szkoły i osób związanych z oświatą.

Dzisiejsza uroczystość miała jeszcze jeden ważny i wzruszający moment - pani dyrektor Zdzisława Kyć zaprosiła na scenę panie Danutę Ciepły i Barbarę Ślęzak -Wiszniewską, wspaniałe nauczycielki i wychowawczynie, które w tym roku szkolnym pożegnały się z naszą szkołą, odchodząc na emeryturę. Słowa wdzięczności i życzenia płynęły z obydwu stron. Tradycyjnie na koniec wręczono wszystkim kwiaty.

Galeria zdjęć

10.10.2023 Dzień Gier Planszowych, czyli "uczyć bawiąc i bawić ucząc"

SuperUser.

Dzień Gier Planszowych to jedno ze "świąt" z kalendarza świąt nietypowych, które świetnie realizuje się w szkole podczas lekcji wychowawczej lub zajęć rozwijających kreatywność. W miniony wtorek uczniowie kilku klas mieli możliwość sprawdzić i kształtować wiele cennych umiejętności, między innymi współpracy, zdrowej rywalizacji, logicznego myślenia, refleksu własnie przy okazji grania w różnorodne gry. Często wokół tej rozrywki, którą cenią sobie zarówno namłodsi, jak i starsi uczniowie, skupiają się zajęcia świetlicowe.

Tego dnia natomiast piątoklasiści na dodatkowych zajęciach z wychowawcą zaprezentowali swoje ulubione gry: planszowe, karciane, kooperacyjne, zręcznościowe. Do zajęć wykorzystaliśmy przestrzeń i wyposażenie #LaboratoriumPrzyszłości i świetnie się bawiliśmy, jednocześnie ucząc. 

Galeria zdjęć

KW

Jesienne Biegi Przełajowe

MM.

W czwartek 5 października uczennice i uczniowie naszej Szkoły brali udział w Jesiennych Biegach Przełajowych organizowanych na „Krakowskich Błoniach” przez Małopolski Ludowy Związek Sportowy. Startujący w kategorii szkoły podstawowe podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy 5-6 i 7-8 oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.
Wśród młodszych chłopców (dystans 1500m) miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Kacper Robakowski.
W kategorii starszych dziewcząt (klasy 7-8 bieg na 1500m) 2 miejsce wywalczyła Roksana Seweryn, a w biegu na 2000m wśród rówieśników z klas 7-8 bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Satora, który zdystansował rywali i zdobył złoty medal w Jesiennych Biegach Przełajowych.
Pozostali uczestnicy zawodów zaprezentowali się z dobrej strony.
Szkołę Podstawową w Gołczy reprezentowali: Zuzanna Kobińska , Maja Pajączkowska, Kamila Tabaka, Amelia Jamroży , Izabela Mucha, Roksana Seweryn, Jakub Gajos, Bartłomiej Basoń , Kacper Robakowski, Piotr Szarek, Filip Konieczny, Bartłomiej Maj, Kamil Mularczyk, Mikołaj Satora, Igor Zagrajczuk .

MD

foto

10.10.2023 Przedstawienie kukiełkowe w BiOAK w Gołczy

SuperUser.

10 października uczniowie klas 5a i 2b zostali zaproszeni do BiOAK na ciekawe widowisko - przedstawienie pt. „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki” w wykonaniu Teatru Lalek Kukiełka z Ptaszkowej. Znana dzieciom literacka historia szewczyka, którego los wynagrodzil za dobre serce okazane słabszym istotom, zyskała dzięki tej adaptacji nowe oblicze. Muzyczne przedstawienie kukiełkowe z wykorzystaniem efektów świetlnych, dźwiękowych, przykuło uwagę dzieci. Wielką atrakcję stanowiła też część warsztatowa - po przedstawieniu aktorzy prezentowali lalki, opowiadali o ich pochodzeniu, budowie, sposobie poruszania. Dzieci poznały rodzaje lalek wykorzystywane w teatrze: kukiełki, jawajki, pacynki - a przede wszystkim mogły samodzielnie spróbować trudnej sztuki animowania teatralnej  lalki. Aby utrwalić sobie piękne przesłanie bajki oraz zdobyte wiadomości na temat pojęć teatralnych, dzieci otrzymały od aktorów zadania do wykonania w klasie - były to krzyżówki oraz historyjki obrazkowe. 

Przedstawienie wystawione zostało w ramach projektu „Literacka podróż z gołczańską biblioteką” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”. Dziękujemy BiOAK z zaproszenie.<klik>

Galeria zdjęć

Szarlotka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego Słoneczka

SuperUser.

"Jesienią, jesienią
sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią..."

Wspólne pieczenie szarlotki okazało się świetną integracją grupy. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w poszczególnych etapach przygotowania ciasta.
Szarlotka wyszła pyszna. Dzieci nie mogły ukryć zadowolenia podczas kosztowania swojego wypieku.
Poradzili sobie wspaniale.


M. Muszyńska

Sprawozdanie z wycieczki do Kielc i Tokarni

MM.

6 października uczniowie kl. VII b i VI b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Kielc i Tokarni.

            W Kielcach obejrzeli film na temat powstawania energii, uczestniczyli w warsztatach oraz zwiedzali Energetyczne Centrum Nauki. Do głównych celów ECN należy popularyzacja osiągnięć nauki, techniki i kultury oraz promowanie innowacyjnych metod i narzędzi edukacji. Centrum choć jest miejscem nowoczesnym, to wygląda jak stara fabryka, a zwiedzanie jest opowieścią o różnych rodzajach energii, pozyskiwanej w sposób tradycyjny i ekologiczny. Wystawa jest podzielona na 3 strefy: Ziemia i Ogień, Powietrze i Woda oraz Człowiek. Stanowiska interaktywne i urządzenia wykorzystane na wystawie to autorskie koncepcje, zaprojektowane i skonstruowane specjalnie dla tej placówki. Wystawa jest nietypowa i bardzo uniwersalna. Ścieżek zwiedzania jest tyle, że wystarczy na kilka wizyt. Przygotowanych 28 interaktywnych stanowisk angażuje zmysły i służy do eksperymentowania. Można tu samodzielnie wytwarzać prąd, zatankować samochód, zbudować tamę czy też zaplanować miasto. Energetyczne Centrum Nauki to początek wielkiej podróży, która zmienia ludzi i wzbudza w nich zainteresowanie nauką. Jest miejscem gdzie można odkrywać, dziwić się i zachwycać otaczającym światem.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl