Polish English French German


29.09.2022 Uroczyste otwarcie Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

SuperUser.

29 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste otwarcie sali Laboratoria Przyszłości.

Zaproszeni goście - pan Lesław Blacha - Wójt Gminy Gołcza, pani Monika Mrówka - Przewodnicząca Rady Gminy, pani Krystyna Marczewska - Dyrektor ZEAS, pan Jan Słaboń - Radny Gminy Gołcza - przecięli wstęgę, tym samym otwierając nowy rozdział w historii naszej szkoły. Dzięki możliwościom, jakie daje Laboratorium Przyszłości edukacja w naszej szkole wchodzi na najwyższy poziom.
Zgromadzonych gości oraz uczniów naszej szkoły przywitała Pani Dyrektor Zdzisława Kyć, po czym zaprosiła do obejrzenia sali i zapoznania się z jej bogatym wyposażeniem oraz ofertą skierowaną do uczniów i nauczycieli.  Zaproszeni goście mogli potowarzyszyć uczniom klasy 4a podczas zajęć angażujących wszechstronne zainteresowania i talenty dzieci.  Uczniowie mieli okazję już po raz kolejny skorzystać z zestawów Lego education i rozwijać swoje zainteresowania robotyką. Wykorzystali też zestawy kreatywne do tworzenia ozdób, robótek ręcznych. Goście zapoznali się również z nowinkami technicznymi, będącymi na wyposażeniu sali: sprzętem do filmowania, fotografowania i obróbki zdjęć, dostępnym oprogramowaniem, robotami do programowania, mikroskopami itd.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się drukarka 3D, którą można było zaobserwować w trakcie pracy oraz dowiedzieć się ciekawostek na temat jej działania i druku 3D.
Celem  inicjatywy, jaką są Laboratoria Przyszłości jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Środki na Laboratorium Przyszłości pochodziły  z Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wartość pracowni to 92.100 zł.  
Jesteśmy pewni, że sala będzie dla naszych uczniów miejscem, w którym rozwiną swoje skrzydła. 
Katarzyna Wszół 
Kinga Dudek 

Odkrywamy kolejne możliwości, jakie daje nam Laboratorium Przyszłości

SuperUser.

W ostatnich dniach także starsze klasy  - 4a i 6b miały okazję przekonać się, jakie możliwości nauki i zabawy daje wyposażenie Laboratorium Przyszłości. Na rozgrzewkę, w pierwszej części zajęć powstały liczne projekty artystyczne - bransoletki i wisiorki z koralików w duchu "hand made" oraz  DIY, które urzekają kolorami, ciesząc swoich twórców i dając satysfakcję z własnoręcznie wykonanej ozdoby. Wszyscy wiemy, że rękodzieło wraca do łask - udowodnily to także dziewczyny z 6b, które pokazały niełatwą sztukę robienia na drutach. Kolorowe, ręcznie robione szaliki zrobią na pewno furorę tej zimy. 

Z kolei grupa młodych badaczy, dzięki możliwości pracy z mikroskopami obserwowała wycinek świata przyrody zamknięty w szkiełku laboratoryjnym.

W drugiej części zajęć młodzi konstruktorzy i konstruktorki stworzyli kreatywne projekty z klocków LEGO - ruchome, sterowane pojazdy do złudzenia przypominają marsjańskie łaziki. Na pewno wśród naszych uczniów mamy już przyszłych inżynierów/inżynierki oraz naukowców i naukowczynie. Powstały również niesamowite budowle i kształty z innych klocków konstrukcyjnych, których wiele rodzajów jest na wyposażeniu laboratorium. A to zaledwie część możliwości, jakie daje naszym uczniom to miejsce.

Niesamowita kreatywność, wyobraźnia przestrzenna a także techniczne umiejętności składania skomplikowanych figur - to zrobiło na nas największe wrażenie, gdy obserwowaliśmy naszych uczniów w trakcie pracy, nauki i zabawy.  Laboratorium Przyszłosci to miejsce, które łączy w sobie te wszystkie funkcje - ucząc bawi i bawiąc uczy.

Galeria: zajęcia klasy  4a

Galeria: zajęcia klasy 6b

Powitanie jesieni w przedszkolu

SuperUser.

"Pani Jesień"

Kolorowa ze mnie Pani,

tutaj kosze mam z darami.

Jabłka, gruszki i śliweczki,

to są z sadu cukiereczki.

Tu w koszyku mam ziemniaki,

por, marchewkę i buraki.

Ogród nam je wszystkie dał,

bo podzielić się dziś chciał.

Tu kasztany i żołędzie,

z których potem ludzik będzie.

Mam też liście kolorowe,

jarzębinę, grzybki zdrowe…….

23 września wszystkie nasze przedszkolaki powitały Jesień. Przybyła do nas piękna, kolorowa,
z koszem pełnym skarbów i darów.

Dzieci w swoich salach, ze swoimi paniami wzięły udział w wielu zabawach muzycznych, ruchowych, dydaktycznych i plastycznych. Były na spacerach, podczas których obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały dary jesieni – kasztany, żołędzie i kolorowe liście.

Galeria zdjęć

Laboratorium przyszłości

MM.

Tuż przed uroczystym otwarciem Laboratorium Przyszłości w jego progi zawitały dzieci z klasy 2a.

Laboratorium Przyszłości to miejsce, z którego wspólnie będziemy uczyć się korzystać. Pełne nowości, innowacji i praktyki. Jak pewnie się domyślacie, ta tajemnicza nazwa kryje w sobie ogrom fantastycznych rzeczy dla każdego naszego ucznia.
Pani Zdzisława Kyć – dyrektor szkoły, na pierwszych zajęciach w tej wspaniałej sali objaśniła dzieciom, co to jest za miejsce, w co jest wyposażone oraz jak prawidłowo z niego korzystać.
Ponadto dzieci miały możliwość konstruować, wykorzystując ogromne zaplecze klocków oraz zobaczyć jak robi się na drutach.
Ponadto zaprezentowana została również drukarka 3D oraz efekty jej drukowania. Piękna, żółta krzywa wieża w Pizie zachwyciła uczniów.
Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Pierwsze zajęcia zostały już zaplanowane, będziemy je dla Was relacjonować, oraz dzielić się naszymi spostrzeżeniami. Zapraszamy do galerii.


Kinga Dudek

galeria

Spotkanie z psychologiem

MM.

W dniu 16 września w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców klas 0-III z Panią Psycholog mgr Joanną Paprocką, było ono, odpowiedzą na liczne wnioski rodziców. Jego głównym celem była pogadanka na temat zasad wychowawczych, potrzeb oraz problemów dzieci. Podczas prelekcji Pani psycholog udzielała wskazówek jak postępować z uczniami, rozwijać ich uzdolnienia i predyspozycje. Podawała przykłady jak radzić sobie z emocjami dzieci oraz w jaki sposób minimalizować istniejące problemy i nie dopuszczać do powstawania ich w przyszłości. Była też możliwość indywidualnych konsultacji rodziców z Panią Psycholog. Pani mgr Joanna Paprocka prowadzi również zajęcia dla dzieci w Centrum Rozwoju Dziecka PERSPEKTYWY KIDS w Czaplach Małych.
Spotkanie przygotowała pani Aneta Błaut.

ODBLASKOWA SZKOŁA

MK.

Nasza szkoła zgłosiła się do XII edycji konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” organizowanego m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Ideą konkursu jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe oraz promocja wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Pedagodzy, rodzice i opiekunowie powinni pamiętać, że dzieci do lat 15 mają obowiązek korzystać z odblasków. Akcja „Odblaskowa szkoła” ma nam o tym przypomnieć.

Realizacja założeń konkursu odbywa się we wrześniu i październiku 2022 r.

Dla najbardziej aktywnych szkół i społeczności lokalnych, realizujących ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe przewidziane zostały nagrody pieniężne, rzeczowe oraz certyfikaty.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSACH I INNYCH DZIAŁANIACH PODEJMOWANYCH W RAMACH AKCJI „ODBLASKOWA SZKOŁA”.

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

MK.

W czwartek w klasie II b odbyły się zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez panie z BiOAK. Uczniowie dowiedzieli się o historii kropki, wysłuchali opowiadania, układali i zapisywali wyrazy na tablicy. Następnie pracowali w grupach. Zadaniem każdej grupy było wypełnienie liter różnymi kropkami. Na koniec wspólnej pracy otrzymaliśmy piękne, kolorowe hasło: "Dzień Kropki 2022". Za ciekawe zajęcia serdecznie dziękujemy.

J.Wilk

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl