Polish English French German


Nabór wniosków na rok szkolny 2020/2021

MM.

Terminy postępowania rekrutacyjnego

na rok 2020/2021

 

Od 19 do 29 lutego 2020r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 02 do 27 marca 2020r. – składanie wniosków o przyjęcie do oddziału „0” i oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Od 05 do 27 marca 2020r. – składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Niezbędne dokumenty dostępne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

UWAGA!!!:

Wymagane jest dołączenie aktualnego zdjęcia kandydata do legitymacji:

  • do wniosku o przyjęcie do oddziału „0”
  • do wniosku do klasy „I” (jeśli dziecko nie posiada legitymacji)

18.02.2020r. Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM edycja 2020”

MM.

Po raz kolejny w naszej szkole we wtorek 18 lutego 2020 r. odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM edycja 2020”. Do eliminacji przystąpiło 18 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Część pisemna wyłoniła 7 uczniów, którzy przystąpili do części ustnej walcząc i pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

W pierwszej grupie wiekowej obejmującej klasy 1 - 6 najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Rolka Oliwia (Szkoła Podstawowa w Gołczy)

II miejsce – Maślanka Karolina Szkoła Podstawowa w Gołczy)

III miejsce – Gąsior Natalia (Szkoła Podstawowa w Gołczy)

W drugiej grupie wiekowej obejmującej klasy 7 - 8 najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Rolka Agnieszka (Szkoła Podstawowa w Gołczy)

II miejsce – Pawlik Mateusz (Szkoła Podstawowa w Wysocicach)

III miejsce – Pawlik Jakub (Szkoła Podstawowa w Wysocicach)

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentować szkoły i gminę na eliminacjach powiatowych 26 lutego.

E.B.

zdjęcia 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w przedszkolu

MK.

13 lutego dzieci z oddziałów "Wesołe Skrzaty" oraz "Słoneczka" spotkały się, aby wspólnie świętować obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji zaprosiliśmy panią policjant Lidię Kyzioł, która przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wspólnie obejrzeliśmy dwa odcinki kreskówek z serii Sieciaki pt: "Korzystaj z umiarem z Internetu" oraz "Chroń swoja prywatność". Na zakończenie każde dziecko otrzymało naklejkę poświadczającą udział w DBI2020.

Galeria zdjęć

12.02.2020 "W karnawale, w karnawale..."

MK.

"Wesołe Skrzaty" w ostatnich dniach realizowały tematy o karnawale i towarzyszących temu wydarzeniach. I jak to w karnawale bywa, także przedszkolaki zorganizowały swój karnawałowy bal. Pojawiło się na nim wiele interesujących postaci - Batmani, Supermeni, Strażacy, Policjanci i oczywiście Księżniczki. Wszyscy razem wesoło spędzili czas.

A. Cencek

Galeria zdjęć

Konkursy

MM.

Drodzy uczniowie!

 Zachęcam was do wzięcia udziału w następujących konkursach:

Kl. 1- 3 Konkurs diecezjalny : ,,Eucharystia drogą do nieba.”

Kl. 1 - 3 Konkurs ogólnopolski: "Ochrzczeni i posłani – pomagamy misjom.”

kl. 4-6 Konkurs ogólnopolski: "Ochrzczeni i posłani – pomagamy misjom."

kl. 4-6 Konkurs wojewódzki “Jan Paweł II - Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku”

Regulaminy powyższych konkursów znajdziecie w załącznikach. Ostateczny termin oddawania prac mija 20 marca 2020r.

A.Kędzierska

PoczytajMy o Domach czyli Dobre Opowieści o Mieszkańcach

MK.

     Uczniowie klasy 5b w ramach działań projektowych przeprowadzili warsztaty dla klasy 4a, których celem było zaprojektowanie zrównoważonego miasta. Wybrane zostały cztery grupy potencjalnych mieszkańców: osoby niepełnosprawne ruchowo, uczniowie, seniorzy i osoby opiekujące się dziećmi, uczniowie starali się zastanowić i odpowiedzieć, czego te osoby potrzebują, by móc czuć się dobrze, czy realizowane i zaspakajane są ich potrzeby? Następnie zastanawiali się, co warto poprawić, by żyło się wygodniej i bezpieczniej? Jaki powinien być NASZ DOM? Bardzo pomocna okazała się lektury książki E. Carson Domy, ta obrazkowa pozycja przedstawia różne rodzaje domów: dom na drzewie, dom w bucie, pałac, mieszkanie, wigwam. Domem może być chatka na wsi lub mieszkanie w mieście. Mieszkać można nawet w bucie! Jest tyle możliwości… Dom - może być wszędzie! Następnie zaprezentowali narysowane swoje domy i ich otoczenie, później opowiadali o nich, o swoich pokojach, co je łączy, czym się różnią? Potem próbowali stworzyć domy dla miłośników psów, dla rapera, dla dziadków, dla biznesmena, rozmawiali o potrzebach, każdej z tych osób. Wniosek był oczywisty; różni ludzie mają różne potrzeby! Uczestnicy warsztatów próbowali też odpowiedzieć na pytanie jaki dom byłby dla mnie najbardziej przyjazny i w miarę bezpieczny? Jaki jest mój dom? Co dzieje się wokół domu, w którym mieszkam, czy jest to przyjazne dla domowników? No co mogę mieć wpływ? Co mogę zrobić, by otoczenie stało się przyjemne dla mieszkańców? Uczniowie zwrócili uwagę, że każdy może mieć inne, różne potrzeby, by czuć się bezpiecznie, by to właśnie miejsce było otwarte i przyjazne dla wszystkich mieszkańców.

     Jako posumowanie akcji uczestnicy opowiedzieli o tym, jak dbają o własne miejsce zamieszkania i jego przestrzeń, by wszyscy czuli się dobrze.

Galeria zdjęć

17.01.2020 Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

MK.

W piątek, 17 stycznia, w obecności pani dyrektor Zdzisławy Kyć, odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie klasy VB wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Piekaj przygotowali krótki program artystyczny o bohaterach popularnych baśni. Pierwszacy spotkali się m.in. z czerwonym kapturkiem, krasnoludkami i kotem w butach. Po świecie baśni oprowadzała ich Mądra Sowa. Po zakończeniu inscenizacji odbył się quiz, w którym widzowie aktywnie wzięli udział, popisując się wiadomościami na temat baśniowych postaci.

Następnie Mądra Sowa i Pani Książka pasowały pierwszaków na czytelników i wręczyły im drobne upominki – własnoręcznie wykonane przez uczniów klasy VB zakładki do książek.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych nauczyli się wierszyka o bibliotece – mamy nadzieję, że będą o nim pamiętali przy wypożyczaniu książek.

„Szanuj książki z biblioteki,

Czy to lato, czy też zima,

Dwa tygodnie każdą książkę

W domu możesz trzymać.”

Uroczystość przygotowały bibliotekarki – pani Anna Piekaj, pani Anna Nawrot i pani Magdalena Świerk.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com