Polish English French German


1.06.2010 Dzień Dziecka

DZIEŃ DZIECKA 2010

dzien_dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się od Pokazu Rycerskiego grupy „Bractwo”. Dwaj rycerze i dama dworu przybliżyli nam historię powstania i rozwoju rycerstwa oraz przypomnieli podstawowe wartości, którym służy prawdziwy rycerz. Obejrzeliśmy także walkę, którą każdy rycerz posiadający wybrankę swego serca winien stoczyć, jeśli tylko pojawi się rywal. Pokaz zakończył się konkursami z udziałem uczniów.

Kolejnym punktem dnia było grillowanie, podczas którego wszyscy zjedli pyszne kiełbaski. Aby spożytkować zjedzone kalorie uczniowie rywalizowali ze sobą w różnorodnych grach np.: piłkę nożna czy „dwa ognie”.

Dzień Dziecka jest tak naprawdę dniem każdego z nas, bo każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka. Dlatego Wam drogie dzieci i Wam dorośli składamy najserdeczniejsze życzenia radości w sercu, dziecięcego optymizmu i uśmiechu każdego dnia!

Galeria zdjęć: Dzień Dziecka 2010.

11.05.2010 Wycieczka do Krakowa

WYCIECZKA DO KRAKOWA

manggha

11 maja odbyła się wycieczka do Krakowa. Zainteresowani uczniowie klas IVa, IVb, V i VI wraz z uczniami klas II, III i IV ze Szkoły Podstawowej w Czaplach Wielkich udali się do kina „Mikro” w Krakowie, na film „Opowieści na dobranoc”. Oprócz projekcji w kinie, dodatkową atrakcją był udział w programie „Japonia wczoraj i dziś” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej ‘manggha’.

Program „Japonia wczoraj i dziś” składa się z trzech części:

  • prezentacji multimedialnej (film+ zdjęcia) przedstawiającej wraz z komentarzem wybrane zagadnienia kultury, sztuki i życia codziennego w Japonii;
  • warsztatu origami;
  • warsztatów kaligrafii.

Podczas warsztatów origami uczniowie nauczyli się składać japoński kapelusz, lilię wodną i ptaka. Warsztaty kaligrafii wprowadziły dzieci w tajniki pisma japońskiego. Nauczyliśmy się pisać słowa takie jak: las, rzeka, góra. Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonald’s.

Opiekunami grupy były panie: Julita Nowak, Beata Wypchał i Mariola Stanoch.

Galeria zdjęć: Wycieczka do Krakowa.

02.05.2010 "Kubusiowy zawrót głowy" w oddziale przedszkolnym "Pluszowego Misia"

"KUBUSIOWY ZAWRÓT GŁOWY" w oddziale przedszkolnym "Pluszowego Misia"

kubus_przyjaciele

26 kwietnia w oddziale przedszkolnym „Pluszowego Misia” odbyło się wyjątkowe przedstawienie pt:. „Woda, słońce, powietrze, las - bardzo kochamy Was”.

Na tle leśnej dekoracji dzieci w pięknych strojach odgrywały swoje role zachęcając do ochrony przyrody. Na przedstawienie tłumnie stawili się rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Po przedstawieniu wszyscy złożyli uroczyste przyrzeczenie dbania i poszanowania przyrody. Następnie przedszkolaki ze swoimi bliskimi wykonywały prace plastyczne pt: „Jestem Kubusiowym Przyjacielem Natury”. Kolejnym punktem i jednocześnie zadaniem do wykonania było stworzenie z gazet ekologicznego ubrania dla dziecka...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

16.04.2010 "Kubusiowi przyjaciele Natury" - konkursy plastyczne

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" - konkursy plastyczne

konkursy

W ramach programu "Kubusiowi przyjaciele Natury" w oddziale przedszkolnym "Wesołe Skrzaty" zorganizowane zostały trzy konkursy plastyczne. Przez dwa miesiące chętni rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotowywali w domu prace w trzech kategoriach:

1. Najstraszniejszy potwór śmieciowy...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

23.04.2010 Konkurs Czytelniczy "Magiczne podróże po literaturze"

KONKURS CZYTELNICZY "MAGICZNE PODRÓŻE PO LITERATURZE"

magia

23 kwietnia od 15 lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to wielkie święto dla wszystkich wielbicieli literatury, gdyż tego dnia odbywa się wiele ciekawych imprez promujących czytelnictwo.

W naszej szkole już po raz trzeci odbył się z tej okazji Gminny Konkurs Czytelniczy. Tym razem zorganizowany był pod hasłem "Magiczne podróże po literaturze". Konkurs jak co roku skierowany był do uczniów klas IV-VI wszystkich szkół podstawowych z gminy Gołcza. Chętni uczniowie zapoznawali się w tym roku z następującymi utworami:...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

06.04.2010 "Wielkanocny koszyczek" - podsumowanie akcji

WIELKANOCNY KOSZYCZEK -  PODSUMOWANIE AKCJI

koszyczek_wilkanocny_2010

Wielu uczniów naszej szkoły odpowiedziało na apel Samorządu i wzięło udział w akcji "Wielkanocny Koszyczek", czyli zbiórce żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta.

W ten sposób dzieci pokazały, co tak naprawdę jest najważniejsze w Świętach - dzielenie się z innymi i pomoc potrzebującym. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

07.04.2010 "Kubusiowi przyjaciele Natury" - oddział przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" - oddział przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

kubusiowi_przyjaciele_natury

Oddział przedszkolny „Wesołe Skrzaty” bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Kubusiowi przyjaciele Natury" organizowanym przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska.Celem programu jest wprowadzenie najmłodszych w tematykę przyrodniczą i ekologiczną, ukazanie im piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić.

W ramach realizowanego programu „Wesołe Skrzaty” podjęły już następujące działania: witały wiosnę, zorganizowały dzień wody oraz dzień marchewki, zorganizowały konkurs na najzdrowsze, najsmaczniejsze i najbardziej kolorowe kanapki, jak również zdobyły wiedzę na temat zachowań proekologicznych. ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com