Polish English French German


08.03.2013 Dzień Kobiet

DZIEŃ KOBIET

dzien_kobiet2009
Z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć Wam życzenia wszystkiego najlepszego, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzach Waszych gościł tak samo często, jak w tym dniu.
Bądźcie zawsze szczęśliwe, złym losom nieznane, uprzejme, czułe, tkliwe, przez wszystkich kochane.
Życzymy wszystkim Kobietom i Kobietkom, by rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości.
Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet.
Samorząd Uczniowski

22.02.2013 Konkurs plastyczny

ZWIERZĘTA - SPRZYMIERZEŃCY LASÓW

chor
Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą pomysłowością i wykonali piękne prace plastyczne pod hasłem "Zwierzęta sprzymierzeńcy lasów”. Do prac dołączyliśmy informacje o tym, jaką pożyteczną rolę dla ekosystemu leśnego spełnia przedstawiony gatunek. Prace przekazano komisji konkursowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie.

 

W konkursie dla uczniów klas IV- VI brali udział:

Kl. IV a: Patrycja Szlachta, Anita Czop, Ewa Konieczna, Piotr Celejewski, Norbert Jaźwiec, Bartek Musiał

Kl. IV b: Wiktoria Domagała, Sandra Zaręba, Przemek Jasłowski

Kl. V a: Marcin Gurdziel

W konkursie wiedzy pod hasłem "Chrońmy lasy, bo to zielony skarb", dnia 22.02.2013 r. uczestniczyli:

Mateusz Jamroży z kl. VI a, Konrad Rolka z kl. VI b Marcin Gurdziel z kl. V a.  Uczniowie przez ponad godzinę rozwiązywali test składający się z 35 pytań o tematyce przyrodniczej i matematycznej.

Do udziału w konkursie chłopców  przygotowała p. Jolanta Szlachta.

Życzymy sukcesów!

Galeria zdjęć: Konkurs Plastyczny.

14.02.2013 Walentynki

SZKOLNE WALENTYNKI

dzien_dziecka

14 lutego tradycyjnie obchodzimy w naszej szkole Walentynki. Święto to przywędrowało do nas jakiś czas temu z Zachodu, jednak zadomowiło się już chyba na stałe także w naszym kalendarzu. Jest ono dobrą okazją, by przypomnieć wszystkim, że nie tylko 14 lutego warto okazywać sobie sympatię i ciepłe uczucia.

W jaki sposób w naszej szkole zaakcentowaliśmy ten dzień piszą subiektywnie dwie szóstoklasistki: Oliwia i Milena. Zapraszamy do lektury: ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

18.02.2013 Dzień Kota

WLAZŁ KOTEK, NA PŁOTEK...

chor

Koty, kotki, kociątka, kiciusie towarzyszą dzieciom już od wczesnego dzieciństwa. Są bohaterami bajek, baśni, piosenek, wierszyków i filmów. Jednak przede wszystkim towarzyszą dzieciom w życiu codziennym, bo są obok psów najpopularniejszymi zwierzętami domowymi.

17 lutego corocznie od 2006 roku obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Kota. Klasa 0 b już po raz kolejny celebrowala to nietypowe święto, bowiem jest to wspaniała okazja, by zastanowiić się nad znaczeniem kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić się na ich często trudny los.

Podczas przeprowadzonych tego dnia zajeć, dzieci poznały różne rasy kotów, ich nawyki i zwyczaje. Opowiadały o swoich Puszkach, Kiciach, Mruczkach itp. o tym co lubią jeść, czym i z kim lubią się bawić. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną, która polegała na dorysowaniu kotkom brakujących elementów i kolorowaniu obrazków. "Kocie zabawy" pozwoliły kształtować płynność i elegancję ruchów, która jest charakterystyczną cechą kotów...

{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

18.02.2013 Gminny Konkurs Plastyczny

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY "ZIMA LUBI DZIECI"

chor

Serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym ZIMA LUBI DZIECI.

Konkurs adresujemy do dzieci i rodziców z klas „0” i oddziałów przedszkolnych.

Prosimy przygotować wraz z dzieckiem dowolną techniką plastyczną (formy płaskie, przestrzenne) pracę na temat zimy (format pracy dowolny).

Podpisane prace prosimy dostarczyć do oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” w Gołczy do dnia 4 marca 2013 r.

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wystawą prac i wręczeniem nagród odbędzie się 8 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy.

Szczegółowych informacji udziela pani Anna Cencek.

Regulamin konkursu w załączniku.

14.02.2013 Wyniki akcji Góra Grosza

WYNIKI AKCJI GÓRA GROSZA 2012

gora_grosza2011

Jak co roku przed świętami Towarzystwo Nasz Dom ogłasza akcję charytatywną Góra Grosza, czyli zbiórkę monet o nominale od 1 gr do 5 zł. Akcję swoim patronatem obejmuje MEN. Pieniądze przeznaczone są na dzieci, które potrzebują pomocy.

W tym roku na terenie naszej szkoły wszystkie klasy wzięły udział w zbiórce, udało się nam uzyskać imponującą kwotę 1358,21 zł, która została przekazana podopiecznym Fundacji.

Wszystkie klasy wzięły także udział w konkursie "Złota Klasa" - zebraną przez uczniów danej klasy kwotę przeliczaliśmy na 1 ucznia. Zwyciężała klasa, w której ta kwota (na 1 ucznia) była najwyższa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i przynoszenie datków. Zwycięzcom gratulujemy!

Pamiętaj, że  ty też możesz znaleźć  się  w trudnej sytuacji, więc następnym razem warto przynieść chociaż 1 gr, ponieważ każda kwota może komuś pomóc.

Weronika Sikorska, klasa VI a

A oto wyniki konkursu i zbiórki w poszczególnych klasach: ..{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

05.02.2013 Film pt. "Hobbit"

HOBBIT - NIEZWYKŁA PODRÓŻ

chor

We wtorek 5 lutego odbyła się wycieczka do Krakowa na film pt."Hobbit. Niezwykła podróż". W wyjeździe uczestniczyły klasy VIa, VIb oraz II gimnazjum.

Był to prawie 3-godzinny film 3D w oparciu o książkę J. R. R. Tolkiena pt."Hobbit, czyli tam i z powrotem" - pierwsza z trzech zapowiadanych części.

Moim zdaniem film był doskonały, efekty 3D w niektórych fragmentach były zaskakujące. Szczególnie polecam ten film miłośnikom akcji oraz fantastyki. Po projekcji nie było żadnej osoby, która powiedziałaby, że film był nudny. Wydaje mi się, że widzów najbardziej zainteresował koniec filmu, kiedy smok otworzył oko - była to jednocześnie ostatnia scena tej części. Niecierpliwym i zainteresowanym dalszym ciągiem pozostaje czekać do końca roku, wtedy zapowiedziana jest premiera drugiej części filmu.

Zaraz po wyjściu z kina mieliśmy chwilę czasu wolnego, który można było przeznaczyć na wizytę w McDonald's lub Fantasy Parku. Po godzinie zaczęliśmy się zbierać do autobusu, w którym podczas drogi powrotnej panowała wesoła atmosfera, a uczniowie śpiewali piosenki.

Wycieczkę uważam za bardzo udaną.

Millena Pułka, kl. VIa

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com