Polish English French German


08.03.2012 Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

 

dzien_kobiet_2010
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

To miłe marcowe święto uczcili w naszej szkole chłopcy - od samego rana przekazywali wiosenne kwiaty wraz z życzeniami wszystkim paniom pracującym w naszej szkole. Nie zapomnieli także o koleżankach z klasy - wszystkie dziewczynki dostały tego dnia od swych kolegów jakiś drobny upominek, kwiat lub słodycz.

Galeria zdjęć: Dzień Kobiet.

 

2012.03.01 Projekt czytelniczy "Pudełko zwane wyobraźnią"

"PUDEŁKO ZWANE WYOBRAŹNIĄ"

kredki1
Nasi uczniowie bardzo często pracują na lekcjach metodą projektu. W ostatnim czasie znowu mieli możliwość zmierzyć się z takim wyzwaniem na lekcjach języka polskiego. Szóstoklasiści dostali propozycję, by zilustrować lub przedstawić w formie makiety wiersz Zbigniewa Herberta pt. "Pudełko zwane wyobraźnią", na wykonanie zadania mieli miesiąc.  Niektórzy odnosili się do treści wiersza, inni dali się zainspirować samemu tytułowi. Powstały bardzo oryginalne i pracochłonne projekty, zachwycające pomysłowością i precyzją wykonania.
Pudełko zwane wyobraźnią
Zastukaj palcem w ścianę
z dębowego klocka
wyskoczy
kukułka
wywoła drzewa
jedno i drugie
aż stanie
las
zaświstaj cienko -
a pobiegnie rzeka
mocna nić
która zwiąże góry z dolinami
Chrząknij znacząco -
oto miasto
z jedną wieżą
szczerbatym murem
i domkami żółtymi
jak kostki do gry
teraz
zamknij oczy
spadnie śnieg
zgasi
zielone płomyki drzew
wieżę czerwoną
pod śniegiem
jest noc
z błyszczącym zegarem na szczycie
sową krajobrazu
Z. Herbert
Galeria zdjęć: Pudełko zwane wyobraźnią.

2012.02.02 Dzień Babci i Dziadka w oddziale "Wesołe Skrzaty"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE 'WESOŁE SKRZATY'

dzien_babci_i_dziadka_2011

2 lutego 2012 r. był dniem bardzo uroczystym. Dzieci z oddziału przedszkolnego "Wesołe Skrzaty" gościły u siebie swoje Babcie i Dziadków. Przejęte, ale radosne przedstawiły program artystyczny, wyrażając wierszem i piosenką wdzięczność za dobro, miłość, pomoc i opiekę, którą babcia i dziadek obdarowują ich każdego dnia.

Przedstawienie wzruszyło i dostarczyło widzom wiele radości. Po złożeniu życzeń i wręczeniu przygotowanych wcześniej upominków, dzieci zatańczyły do piosenki "Wielki bal".

Po części artystycznej, wnuczęta z dziadkami zaproszone zostały do zabaw i konkursów - był taniec na gazecie, wiązanie kokardy na włosach wnuczki, obieranie jabłka przez babcie. W trakcie słodkiego poczęstunku, na który zostali zaproszeni wszyscy goście, dzieci wspaniale bawiły się w pociąg, tańczyly "kaczuchy".

Wychowawczyni, pani Anna Cencek, dziękuje za przyjęcie zaproszenia i obecność na uroczystości pani dyrektor Zdzisławie Kyć oraz pani Annie Cembrzyńskiej.

Ogromne podziękowania kieruje także w stronę wszystkich Rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania.

19.01.2012 Wyniki akcji "GÓRA GROSZA 2011"

WYNIKI AKCJI GÓRA GROSZA 2011

gora_grosza2011

Święta to taki czas, kiedy nasze serca chętniej otwierają sie na pomoc drugiemu człowiekowi. I choć uczniowie naszej szkoły w ciągu całego roku biorą udział w róznych akcjach charytatywnych, to jednak ta organizowana w listopadzie i grudniu, a więc w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, jest najbardziej popularna. Mowa oczywiście o Górze Grosza - akcji zbiórki monet, której patronuje MEN, a dochód przeznaczony jest na pomoc podopiecznym Fundacji "Nasz dom".

W tym roku w naszej zbiórce brały udział klasy począwszy od przedszkola, aż do szóstych klas. Miło nam poinformować, że udało się zebrać kwotę...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

05.06.2011 Mikołajki w BiOAK (Wesołe Skrzaty)

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

mikolajki2

5 grudnia był dla Wesołych Skrzatów dniem wyjątkowym. Wtedy to właśnie spotkały się z długo oczekiwanym Świętym Mikołajem. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury. Tam przedszkolaki wraz z innymi młodszymi uczniami naszej szkoły wspaniale spędziły czas, słuchając piosenek i oglądając krótki spektakl w wykonaniu aktorów.

Na zakończenie po zapewnieniach, że były grzeczne i złożeniu obietnicy, że będzie tak nadal zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}.

25.11.2011 Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mis

25 listopada 2011 przypada święto największego przyjaciela wszystkich dzieci (a może i wielu dorosłych :) - Pluszowego Misia. W trakcie tegorocznych obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia” w oddziale przedszkolnym Wesołe Skrzaty został rozstrzygnięty rodzinny konkurs „Nasz Pluszowy Miś”.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele prac, które zachwycały oryginalnością i pomysłowością wykonania. Dzieci wraz z rodzicami wykonały misie. Wśród prac konkursowych znalazły się zarówno prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi, jak i ręcznie szyte przytulanki.

Prace zostały ocenione przez jury w składzie:...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}.

Zakretki.info - pomagamy nie tylko przyrodzie...

ZBIERAMY ZAKRĘTKI

logo

Każdy z nas chyba słyszał o akcji polegającej na zbieraniu plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach (tzw. PET). W wielu domach  już od dawna skrzętnie odkłada się każdą zakrętkę. Działanie takie ma dwa powody, obydwa godne pochwały. Po pierwsze, stosując segregację odpadów (między innymi kolorowego plastiku) dbamy o środowisko naturalne, ułatwiamy ponowne przetworzenie odpadów, czyli recykling. Po drugie (może nawet ważniejsze) pomagamy potrzebującym. Środki finansowe, zdobyte w ten sposób przeznaczane są na zakup wózków inwalidzkich dla niepełnowsprawnych dzieci.

W tym roku ta najwieksza akcja charytatywno-ekologiczna dotarła także do naszej szkoły (choć niektóre klasy już w poprzednich latach gromadziły plastikowe zakrętki). W budynku głównym oraz w budynku D wystawiono paczki, do których można wrzucać plastikowe zakrętki.

Do udziału w akcji zachęca Samorząd Uczniowski.

Więcej na temat akcji Zakretki.info - pomagamy nie tylko przyrodzie... można dowiedzieć się ze strony internetowej http://zakretki.info/.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com