Polish English French German


2012.11.26 Dzień Pluszowego Misia u Wesołych Skrzatów

URODZINY MISIA

mis_2010

„…Miś różowy, miś pluszowy

zbuntował się dziś.

Chce iść także do przedszkola,

tak jak chodzi Krzyś.

Wziął Krzyś misia w obie rączki:

„Po co pójdziesz tam?”

- „Będę bawił się wesoło

i nie będę sam…”

W tym roku „Wesołe Skrzaty” przyniosły ze sobą swoje ukochane misie i zabrały je w pełną przygód podróż. Zanim jednak wszyscy wsiedli do pociągu, poznali historię powstania pluszowego misia, a potem chętne dzieci krótko opowiedziały o swoich ulubieńcach. Piosenka „Jadą, jadą misie” była znakiem, że czas ruszać na wycieczkę. Pociąg mknął po sali i zatrzymywał się na kolejnych stacjach. Na każdej z nich czekała niespodzianka i zadanie.

Pierwsza była okazją do gimnastyki z misiami, sprawdzenia swojej wiedzy na temat misiów, jak również ułożenia misiowych puzzli. Druga stacja to las, w którym misie poszukiwały ukrytego pod listkami miodu, a także zagadki Kubusia Puchatka, które nie sprawiły dzieciom żadnego problemu. Trzecią stację dzieci nazwały słodką – jadły pyszny miód i inne łakocie.

Na ostatniej stacji dzieci zaproszone zostały do zabawy plastycznej „Tort urodzinowy”. Wspólnie wyklejały kolorowymi skrawkami bibuły i papieru sylwetę tortu narysowanego na brystolu. Na pamiątkę wspólnych zabaw z okazji Święta Pluszowego Misia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, a na koniec zaśpiewały dla swoich milusińskich śliczną piosenkę „O kochaniu misia”.

Anna Cencek

2012.11.29-30 Andrzejki w oddziale Wesołe Skrzaty

WESOŁE SKRZATY OBCHODZĄ ANDRZEJKI

andrzejki_2009

W ostatnich dniach listopada dorośli i dzieci organizują bardzo często wesołe zabawy znane wszystkim jako "andrzejki". Takie andrzejkowe zabawy nie ominęły także dzieci z oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty”.

W czwartek, 29 listopada przedszkolaki wzięły udział w zabawie tanecznej zorganizowanej w auli szkolnej. Wesoła muzyka zachęcała do tańca, więc dzieci szybko zapełniły parkiet. Wszystkie radziły sobie znakomicie.

Ponieważ prawdziwa zabawa andrzejkowa powinna być pełna wróżb to następnego dnia,  w piątek 30 listopada dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości. Dostarczyło to wielu przeżyć i emocji, wywoływało moc uśmiechu i radości, co było tego dnia najważniejsze. Dzieci lały wosk przez klucz, wrzucały grosik do miski z wodą, sprawdzały, co kryją magiczne talerze, przekłuwały serduszko z imionami, wróżyły sobie przy pomocy wirującej butelki.

Do domu dzieci, oprócz wielu wrażeń,  zabrały swoje woskowe wróżby, których cień na oświetlonej ścianie może pokazać jeszcze inne nowe przygody.

Anna Cencek

Galeria zdjęć: Zabawa andrzejkowa.
Galeria zdjęć: Wróżby andrzejkowe.

29.11.2012 Zabawa andrzejkowa

ANDRZEJKI 2012

andrzejki_2010

29 listopada odbyły się w naszej szkole dwie zabawy andrzejkowe. Najmłodsi uczniowie bawili się wraz ze swoimi paniami i rodzicami w południe. Były tańce, zabawy, a następnie wróżby i konkursy już w każdej z klas.

Po południu z kolei odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI. Przygotowania do niej trwały ponad dwa tygodnie.

Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 16:00. DJ’ami byli Łukasz Dziubka i Rafał Duszyc. U nich można było zamawiać piosenki z dedykacjami, większości uczniów bardzo się to podobało.

Uczestnicy dopisali - na dyskotece bawiło się ponad 100 osób. W trakcie zabawy zorganizowany był poczęstunek, w skład którego wchodziła ulubiona przez wszystkich pizza.

W ten tradycyjny wieczór andrzejkowy nie mogło także zabraknąć wróżb. Wróżbitami byli uczniowie klas VIb i VIa - Zuzanna Pawlik, Julia Galicka, Angelika Zaręba, Milena Pułka, Jasiek Migza, Adrian Bugaj, Marta Herian i Wiktoria Włodarczyk.

Po wróżbach znowu wszyscy poszli tańczyć. Największą radość uczestnikom dyskoteki sprawiał utwór pod tytułem "Gangam Style". Prawie wszyscy znali słowa tej piosenki oraz układ taneczny.

Ukoronowaniem całej dyskoteki była zabawa w „krzesełka", której towarzyszyły olbrzymie emocje. Pobiliśmy chyba rekord świata w ilości uczestników biorących udział w tej zabawie - startowaliśmy chyba od 50 krzeseł! Ostatecznie zmagania wygrał Kamil Bielach. Dyskoteka skończyła się o godzinie 19.00. Będzie to niezapomniany wieczór dla wielu osób.

Adrian Bugaj, klasa VI b

25.11.2011 Dzień Pluszowego Misia u Pluszowych Misiów

JAK MIŁO MISIA WZIĄĆ DO RĘKI...

mis

Nadszedł czas na obiecane relacje z tegorocznych obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. Oto pierwsza z nich.

Jest tu jedno miejsce, gdzie święto to nabiera szczególnego znaczenia. Oddział przedszkolny dzieci młodszych kilka lat temu za swego patrona obrał właśnie pluszowego misia, dlatego 25 listopada to także święto naszych maluszków.

Tym razem dzieci świętowały ze starszymi kolegami z kl. 0b. Szereg zabaw i zajęć z misiem w roli głównej przygotowały wychowawczynie grup, p.Beata Wypchał i p.Urszula Jasłowska.

Dzieci w tym dniu wysłuchały fragmentu bajki "Przygody Kubusia Puchatka", wykonały prace plastyczne,rozwiązywały zagadki, a także smakowały misiowego przysmaku - miodku. Zostały zaproszone do wspaniałych zabaw ruchowych. Swoją obecnością uświetniła ten dzień pani Dyrektor.

I ja tam byłam, z misiem się bawiłam, miód i mleczko piłam. Na pamiątkę zdjęcie z misiem zrobiłam i bardzo się cieszyłam.

B. Wypchał

Galeria zdjęć: Dzień Pluszowego Misia.

26.11 - 07.12.2012 Góra Grosza

GÓRA GROSZA 2012 - XIII EDYCJA

towarzystwo_nasz_dom

W dniach od 26 listopada do 7 grudnia 2012 roku trwa w naszej szkole Akcja GÓRA GROSZA organizowana przez Samorząd Uczniowski.

Aby zachęcić wszystkich uczniów klas 0-VI oraz przedszkolaków do udziału w akcji, ogłaszamy międzyklasowy konkurs na „Złotą klasę”. Tytuł ten uzyska klasa, która uzbiera jak największą (w przeliczeniu na jednego ucznia) kwotę pieniędzy. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet o różnorodnym nominale (od 1 grosza do 5 zł).

Na zwycięską klasę czekają nagrody!

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Towarzystwa NASZ DOM, fundacji, która zajmuje się pomocą dzieciom z rodzinnych domów dziecka.

PAMIĘTAJ!!!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

21.11.2012 Mikołajkowy kiermasz książek

MIKOŁAJOWY KIERMASZ KSIĄŻEK 2012

ksiazki

Przypominamy, że jeszcze przez tydzień potrwa w naszej bibliotece szkolnej kiermasz książek dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do oglądania i kupowania książek w bardzo atrakcyjnych cenach. Ciekawe tytuły, piękne wydania i zbliżające się MIKOŁAJKI niech będą dodatkową zachętą :)

W ofercie:

- książeczki dla najmłodszych - twardostronicowe, kolorowanki, z puzzlami, z farbami lub naklejkami, przestrzenne, z płytami CD (od 5 zł)

- ilustrowane słowniki (również językowe), encyklopedie (od 10 zł)

- wydania albumowe z pięknymi fotografiami (od 10 zł) i wiele innych...

Zapraszamy!

Klub Bezpiecznego Puchatka 2012

"KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

puchatek
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Klub Bezpiecznego Puchatka", realizowanych przez wychowawczynie, panie Jolantę Wilk i Lucynę Przybyło. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, jakich sytuacji należy unikać w szkole i na podwórku oraz poznali podstawowe zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.
Realizacja programu zbiegła się w czasie z akcją "Odblaskowa szkoła", do której licznie właczyli sie także uczniowie klas pierwszych. Wzięli także udział w konkursie plastycznym "odblaskowa droga", osiągając duże sukcesy:
I miejsce - Dominika Duda, klasa Ib
II miejsce - Jakub walczak, klasa Ia

Więcej na temat programu na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com