Polish English French German


28.04.2012 Internetowy Konkurs Czytelniczy


INTERNETOWY KONKURS CZYTELNICZY

"JEŻYCJADA, CZYLI ŚWIAT WEDŁUG MUSIEROWICZ"

cala_polska_plakat1

Mam też ciekawą propozycję dla wszystkich wielbicieli twórczości M. Musierowicz. Proponuję zabawę, w której pobrzmiewać będą echa niedawnego konkursu czytelniczego na temat Jeżycjady.

Wszyscy, którzy chcieliby wykazać się wiedzą na temat powieści, a nie dane im było spróbować swych sił w konkursie lub odczuwają niedosyt po konkursowych zmaganiach, albo zwyczajnie lubią czytać i dobrze się przy tym bawią, mogą dołączyć do naszej zabawy poprzez stronę internetową szkoły.

Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest znajomość pięciu pierwszych części Jeżycjady oraz najważniejszych faktów z życia autorki.

Zbliżająca się majówka jest dla wszystkich zapalonych czytelników czasem błogiego odpoczynku z książką w ręku, może też być okazją do nadrobienia czytelniczych zaległości, np. jeśli chodzi o twórczość pani MM :)

Zasady konkursu:

1. 2 razy w tygodniu (w poniedziałki i środy) na głównej stronie www.spgolcza.pl (żółty pasek w lewym, górnym rogu) będzie pojawiać się pytanie dotyczące Jeżycjady (5 pierwszych tomów) lub autorki.

2. Poprawną odpowiedź należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując JEŻYCJADA i NUMER PYTANIA. (UWAGA! E-MAILE BEZ TEMATU NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ!)

3. Na odpowiedzi na pytanie poniedziałkowe czekam do wtorku do północy, na odpowiedzi na pytanie środowe do czwartku do północy.

4. Nasza zabawa ma charakter "nieustającego konkursu" - bawimy się, dopóki wystarczy pytań i osób chcących na nie odpowiadać. W związku z tym, iż szykuje się dłuższa zabawa, raz w miesiącu będę ogłaszać "Zwyciezcę miesiąca" - osobę, która w danym miesiącu udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. Wśród "Zwycięzców miesiąca" wyłonię "Zwycięzcę roku".

 

Zachęcam wszystkich do udziału w zabawie, na zwycięzców czekają nagrody.

K.Wszół

koordynator akcji "Cała Polska czyta dzieciom" na terenie SP w Gołczy

Majówka 2012


UWAGA! KONKURS!

majowka

Wielkimi krokami zbliża się majówka, co oznacza, że wiosna w rozkwicie. Przy tak pięknej pogodzie będzie to na pewno okazja do niejednego wypadu na łono natury lub do odwiedzenia jakiegoś atrakcyjnego turystycznie miejsca. Internauci, zabierzcie ze sobą aparaty fotograficzne, bo oto ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze "majówkowe" zdjęcie. Oto zasady konkursu:

1. Należy wykonać zdjęcie przedstawiające wiosenny krajobraz lub pojedynczy element przyrody albo architektury na tle przyrody :)

(warunki są dwa: a. zdjęcie musi być aktualne, tzn. wykonane w dniach 30.04.2012 - 06.05.2012, a więc w czasie trwania tzw. długiego majowego weekendu, b. na zdjęciu musi być widoczna wiosna, w jakimkolwiek swoim przejawie:)

2. Każdy może przesłać jedno zdjęcie.

3. Zdjęcia należy wysłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując KONKURS FOTOGRAFICZNY, a w treści maila podając imię, nazwisko oraz informację, co przedstawia zdjęcie i/ lub gdzie zostało zrobione.

4. UWAGA! Rozmiar załącznika ze zdjęciem nie powinien przekraczać 2 Mb.

5. Na fotografie czekamy do 7 maja 2012 r.

Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną opublikowane w galerii na www.spgolcza.pl. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w drodze głosowania internautów.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie, na zwycięzców czekają nagrody.

25.04.2012 V Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy


JEŻYCJADA, CZYLI ŚWIAT WEDŁUG MUSIEROWICZ

cherry

Pod takim hasłem rozegrał się w minioną środę Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Już po raz piąty z okazji Dnia Książki oraz w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom" nasi uczniowie oraz ich koleżanki i koledzy z sąsiednich szkół zapraszeni zostali do odbycia niezwykłej podroży w świat literatury.

Tym razem w konkursie zmagały się drużyny, a pytania dotyczyły twórczości znanej autorki książek dla młodzieży, Małgorzaty Musierowicz, a zwłaszcza pierwszych 5 książek cyklu "Jeżycjada".

Uczniowie odpowiadali na pytania podzielone na 5 rund. Pytania i zadania różniły się od siebie formą i poziomem trudności, trzeba jednak przyznać, że wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani i dla nich żadne pytania nie były za trudne.

Po przeliczeniu punktów wyniki ułożyły się następująco:

I miejsce (24 pkt.) Szkoła Podstawowa w Szreniawie

II miejsce (21 pkt.) Szkoła Podstawowa w Wysocicach

III miejsce (18 pkt.) Szkoła Podstawowa w Gołczy.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Klaudia Maślanka i Patrycja Migza z klasy VI a, Kinga Natkaniec z klasy VI b oraz Konrad Rolka z klasy Vb.

Nagrodami w konkursie były książki i słodycze.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


15.04.2012 Konkurs na najpiękniejsze wiosenne przebranie - wyniki

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE WIOSENNE PRZEBRANIE - WYNIKI

bazie

 

Między 30 marca a 12 kwietnia 2012 roku trwał w naszej szkole konkurs na najpiękniejsze wiosenne przebranie. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje stroje podczas apelu z okazji powitania wiosny, następnie wszyscy internauci mogli zagłosować na zdjęcia strojów, zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Należało wysłać mail, typując w nim swojego kandydata do nagrody. Dziś przyszedł czas na ogłoszenie wyników:

 

 • I miejsce - Luiza Kałwa (38 głosów)
 • II miejsce - Ewa Konieczna (22 głosy)
 • III miejsce - Gabrysia Orczyk (20 głosów)

Ponadto:

 • Daniel Natkaniec (6 głosów)
 • Milena Pułka (5 głosów)
 • Sandra Zaręba (5 głosów)
 • Zuzanna Pawlik (4 głosy)
 • Julia Dróżdż (3 głosy)
 • Karolina Idzik (2 głosy)
 • Karolina Piega (2 głosy)
 • Joanna Studzińska (1 głos)
 • Anita Czop (1 głos)

 

Gratulacje dla zwycięzców! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie!

Zwycięzcy zostaną poinformowani o rozdaniu nagród.


03.04.2012 Konkurs "Kapelusz Pani Wiosny"

KAPELUSZ PANI WIOSNY

pani_wiosna

 

W połowie marca dzieci z klas „0” i oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” zaproszone zostały do udziału w konkursie „Kapelusz Pani Wiosny”. Zadaniem dla dzieci i rodziców było wykonanie w formie przestrzennej nakrycia głowy dla Wiosny.

Pojawiło się wiele prac – pięknych, pomysłowych i oryginalnych. Wszystkie ozdobiły na kilka dni przedszkolny korytarz. Oznaczone jedynie numerkami, czekały na głosy wszystkich rodziców i dzieci. Na specjalnie przygotowanych kartkach do głosowania zaznaczali oni numer wybranego kapelusza i wrzucali do przygotowanej skrzynki.

30 marca komisja w składzie p. Lucyna Przybyło i p. Katarzyna Wszół policzyła głosy. 3 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu. Nagrodzeni upominkami zostali autorzy wszystkich kapeluszy, a zwycięzcy i wyróżnieni, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk pani dyrektor Zdzisławy Kyć to:

 

 • I miejsce - Jakub Walczak „0” b
 • II miejsce - Paweł Podsiadło „0” c
 • III miejsce - Dawid Kajca „Wesołe Skrzaty”

 

Wyróżnienia:

 

 • Dominik Brożek „Wesołe Skrzaty”
 • Monika Natkaniec „0”c
 • Oliwia Dudek „0” b
 • Piotr Nawrot „0” a

 

Dziękuję dzieciom i rodzicom za piękne kapelusze i ogromne zaangażowanie.

Anna Cencek

29.03.2012 Konkurs na wiosenne przebranie

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE WIOSENNE PRZEBRANIE

slonce

Z okazji nadejścia wiosny, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejsze wiosenne przebranie.

Do konkursu zgłosiło się wielu uczniów. Podczas apelu mieli możliwość zaprezentować oryginalne i starannie wykonane stroje. Jednak o zwycięstwie zadecydują internauci - użytkownicy strony internetowej www.spgolcza.pl.

Oto zasady konkursu:

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć uczestników konkursu. Na każde zdjęcie można zagłosować, wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując numer zdjęcia oraz imię i nazwisko swojego kandydata/kandydatki. (Uwaga! e-maile bez tematu nie będą liczone).

Z każdego adresu e-mail można zagłosować tylko raz. (Uwaga! Powtarzające się maile będą kasowane).

Głosowanie trwać będzie od 30 marca (od godziny 00.00) do 12 kwietnia 2012 r. (do godziny 00.00).

Zwycięży osoba, która w tych dniach otrzyma największą liczbę głosów.  Na zwycięzcę czeka nagroda.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Prosimy o uczciwe głosowanie i przestrzeganie zasad konkursu.

Udanej zabawy!

21.03.2012 Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym "Wesołe Skrzaty"

"WESOŁE SKRZATY" WITAJĄ WIOSNĘ!

wiosna_2010

Zima, choć ma swoje uroki, to z czasem wszystkim się znudzi. Dlatego, gdy odchodzi, nikt jej nie żałuje…

Tak też było pierwszego dnia wiosny w naszym przedszkolu. Wesoło, radośnie i słodko. W strojach dominowały wiosenne barwy, przede wszystkim kolor zielony, który oznajmiał wszystkim dookoła nadejście oczekiwanej wiosny. Naszego gościa przywitaliśmy zabawą i tańcem.

Zgodnie z tradycją, by zima już nie wróciła należy zrobić i zniszczyć Marzannę. Tak też stało się w naszym oddziale. Dzieci zrobiły słodką Marzannę, która zniknęła w ich brzuszkach – taki mały figielek w PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!!! Ach cóż to była za pyszna zabawa.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com