Polish English French German


18.06.2010 Piknik Rodzinny w oddziale "Pluszowego Misia"

PIKNIK RODZINNY W ODDZIALE "PLUSZOWEGO MISIA"

piknik_rodzinny

18 czerwca w oddziale przedszkolnym „Pluszowego Misia” odbył się Piknik Rodzinny. Do przedszkola przybyli rodzice i rodzeństwo przedszkolaków.

Uroczystość rozpoczęła się od występów artystycznych z okazji „Dnia Matki” i „Dnia Ojca”. Dzieci z przejęciem deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, aby w ten sposób wyrazić niezmierną miłość do rodziców. W prezencie przedszkolaki przygotowały portrety swoich rodziców. Następnie rodzice zostali poproszeni do wspólnej zabawy...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

15.06.2010 Wycieczka do ZOO

WYCIECZKA DO ZOO

zoo

15 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych „Pluszowe Misie” i „Wesołe Skrzaty” udały się na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Podczas zwiedzania przedszkolaki zobaczyły wiele dotychczas nieznanych gatunków zwierząt i ptaków takich jak: lwy, tygrysy, małpy, słonie, papugi i wiele innych. Uczestnikom wycieczki najwięcej radości sprawiła wizyta w „Mini ZOO”, w którym każdy mógł zrobić zdjęcie z najmłodszymi mieszkańcami ZOO: miniaturowymi króliczkami, świnkami morskimi, kucykami, małymi osiołkami itp.

Po zwiedzeniu ZOO kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Bzikolandzie. Przedszkolaki świetnie bawiły się pośród labiryntów, ścian wspinaczkowych, tajemnych korytarzy, a także w basenie z piłkami, skacząc na trampolinie i zjeżdżając na zjeżdżalni. Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Galeria zdjęć: Wycieczka do ZOO.

Tytuł "Kubusiowi Przyjaciele Natury" zdobyty!

TYTUŁ "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" ZDOBYTY!

kubusiowi_przyjaciele_natury

W kończącym się już roku szkolnym 2009/2010 oddziały przedszkolne naszej szkoły brały udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowanym przez firmę Tymbark i markę Kubuś.

Realizacja zadań programu miała na celu pomóc dzieciom bliżej poznać świat natury, ukazać im piękno otaczającej przyrody i nauczyć, jak szanować i chronić środowisko ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

11.06.2010 Wizyta przedszkolaków w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W MIECHOWIE

policja_przedszk

11 czerwca oddziały przedszkolne „Wesołe Skrzaty” i „Pluszowe Misie” odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Miechowie.

Na początek dzieci usłyszały kilka bardzo ważnych wskazówek na temat bezpiecznych zachowań, zapoznały się z pracą dyżurnego oraz dowiedziały się na czym polega i jaką funkcję spełnia monitoring. Następnie przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Kolejną atrakcją była wizyta w pokoju techników kryminalistyki. Tam dzieci zobaczyły jak odnajduje się ślady zostawiane przez ludzkie dłonie i jak się je utrwala. Każdy z przedszkolaków utrwalił na kartce własne odciski palców.

Po zwiedzeniu budynku przedszkolaki udały się na zewnątrz, gdzie policjanci zaprezentowali sprzęt policyjny – motocykl i samochód do przewozu osób zatrzymanych. Dzieci pod nadzorem policjanta mogły także zobaczyć i dotknąć różne rodzaje broni oraz obserwować pracę psa tropiącego.

II etap projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

II etap projektu "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY"

pierwsze_uczniowskie

Uczniowie klasy I a od lutego 2010 roku realizowali II etap projektu „PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY”, współfinansowanego przez UE i EFS.

Efektem realizacji 50 godzin projektu była klasowa prezentacja twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zaproszeni na nią zostali: pani dyrektor Zdzisława Kyć oraz wszyscy rodzice pierwszoklasistów.

Dzieci zaprezentowały atmosferę kłótni w „Ptasim radiu”, przywary charakteru „Kwoki”, „Samochwały”, „Skarżypyty” i „Kaczki Dziwaczki”. Ozdobą występów była muzyka, taniec i śpiew piosenek pt: „Na wyspach Bergamutach”, „Teatr cieni” oraz „Królewna Malinka”.

W drugiej części pokazu uczniowie prezentowali umiejętności przyrodnicze, matematyczne, interpersonalne i intrapersonalne, używając różnorodnych środków dydaktycznych takich jak: Ser Szwajcarski, Mozaikę XXL, zestawy Logiko, gry i sprzęt sportowy.

Realizatorem projektu była wychowawczyni klasy I a pani Anna Mąkol.

1.06.2010 Dzień Dziecka

DZIEŃ DZIECKA 2010

dzien_dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się od Pokazu Rycerskiego grupy „Bractwo”. Dwaj rycerze i dama dworu przybliżyli nam historię powstania i rozwoju rycerstwa oraz przypomnieli podstawowe wartości, którym służy prawdziwy rycerz. Obejrzeliśmy także walkę, którą każdy rycerz posiadający wybrankę swego serca winien stoczyć, jeśli tylko pojawi się rywal. Pokaz zakończył się konkursami z udziałem uczniów.

Kolejnym punktem dnia było grillowanie, podczas którego wszyscy zjedli pyszne kiełbaski. Aby spożytkować zjedzone kalorie uczniowie rywalizowali ze sobą w różnorodnych grach np.: piłkę nożna czy „dwa ognie”.

Dzień Dziecka jest tak naprawdę dniem każdego z nas, bo każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka. Dlatego Wam drogie dzieci i Wam dorośli składamy najserdeczniejsze życzenia radości w sercu, dziecięcego optymizmu i uśmiechu każdego dnia!

Galeria zdjęć: Dzień Dziecka 2010.

11.05.2010 Wycieczka do Krakowa

WYCIECZKA DO KRAKOWA

manggha

11 maja odbyła się wycieczka do Krakowa. Zainteresowani uczniowie klas IVa, IVb, V i VI wraz z uczniami klas II, III i IV ze Szkoły Podstawowej w Czaplach Wielkich udali się do kina „Mikro” w Krakowie, na film „Opowieści na dobranoc”. Oprócz projekcji w kinie, dodatkową atrakcją był udział w programie „Japonia wczoraj i dziś” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej ‘manggha’.

Program „Japonia wczoraj i dziś” składa się z trzech części:

  • prezentacji multimedialnej (film+ zdjęcia) przedstawiającej wraz z komentarzem wybrane zagadnienia kultury, sztuki i życia codziennego w Japonii;
  • warsztatu origami;
  • warsztatów kaligrafii.

Podczas warsztatów origami uczniowie nauczyli się składać japoński kapelusz, lilię wodną i ptaka. Warsztaty kaligrafii wprowadziły dzieci w tajniki pisma japońskiego. Nauczyliśmy się pisać słowa takie jak: las, rzeka, góra. Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonald’s.

Opiekunami grupy były panie: Julita Nowak, Beata Wypchał i Mariola Stanoch.

Galeria zdjęć: Wycieczka do Krakowa.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com