Polish English French German


29.05.2012 Wycieczka przedszkolaków do Krakowa

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KRAKOWA

zoo

29 maja przedszkolaki odwiedziły krakowskie ZOO i Park Jordana. ZOO przywitało dzieci, rodziców i opiekunów różnorodnością barw i dźwięków. Zarówno dzieci, jak i dorośli z ogromnym zainteresowaniem podpatrywali życie dzikich i egzotycznych zwierząt. Po skończonych obserwacjach i krótkim odpoczynku wycieczka przeniosła się do Parku Jordana, gdzie dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, wspólnie z rodzicami popływać rowerkiem wodnym lub poskakać na wodzie w nadmuchanej ogromnej kuli. Kto nie miał ochoty na szaleństwa, mógł zwiedzić park kolejką lub pospacerować po pięknych alejkach. Pogoda była wspaniała, a wrażenia znakomite.

A. Cencek

24.05.2012 Dzień Mamy w Oddziale Wesołe Skrzaty

KOCHAM CIĘ MAMO OGROMNIE...

14_czerwca

 

Takie między innymi słowa usłyszały 24 maja mamy od swoich pociech w oddziale „Wesołe Skrzaty”. Tego dnia bowiem odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci pięknie ubrane, radośnie zaprezentowały swoim mamusiom program artystyczny. Wyrecytowały dla nich przygotowane wiersze, zaśpiewały i zatańczyły. Brawa były w pełni zasłużone. Ogromny i największy aplauz wzbudziło brawurowe wykonanie utworu pt. „Dżungla”. Nie lada sztuką jest przecież pięknie zaśpiewać a do tego jeszcze tańczyć.

Słowa życzeń dla mam dopełniło wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek i bransoletek. Uściskom i całusom nie było końca. Lecz to nie koniec niespodzianek. Mamy zaproszone zostały jeszcze przez swoje dzieci do tańca pt. „Taniec przyklejaniec”, który zakończył część artystyczną tego spotkania. Następnie zaprosiły swoje mamy na słodki poczęstunek,  Była to dla nich także chwila przyjemności i wytchnienia po tak wielu emocjach.

Anna Cencek

 

Jak na Święto Mam przystało, w przygotowaniu uroczostości bardzo duży udział mieli Tatusiowie. Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji poczęstunku należą się panom: Przemkowi Kowalskiemu, Pawłowi Wolnickiemu, Przemkowi Pasichowi i Tomaszowi Stachurskiemu.

23.05.2012 Przedstawienie mitologiczne "Demeter i Kora" dla pierwszoklasistów

DEMETER I KORA

wiosna

Grupa piątoklasistów z klasy Va przeżyła dziś bardzo emocjonujący poranek. Uczniowie wcielili się w role mitologicznych bohaterów i jak najprawdziwsi aktorzy zaprezentowali się przed bardzo wymagającą widownią. Przedstawienie oparte na motywach mitu o Demeter i Korze, przygotowane w ramach zajęć języka polskiego wystawili przed najmłodszą publicznością - uczniami klasy Ia i Ib. Występ był też pretekstem do zaproszenia małych czytelników do świata biblioteki i fantastycznych, wciągających historii ukrytych w książkach.

Galeria zdjęć: "Demeter i Kora".

23.05.2012 Kiermasz książek w Bibliotece Szkolnej

KIERMASZ KSIĄŻEK

ksiazki

Przypominamy, że jeszcze przez tydzień potrwa w naszej bibliotece szkolnej kiermasz książek dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Wilga.

Zapraszamy do oglądania i kupowania książek w bardzo atrakcyjnych cenach. Ciekawe tytuły, piękne wydania i zbliżający się Dzień Dziecka niech będą dodatkową zachętą :)

W ofercie:

- książeczki dla najmłodszych - twardostronicowe, kolorowanki, z puzzlami, przestrzenne, z płytami CD (od 5 zł)

- ilustrowane słowniki (również językowe), encyklopedie (od 10 zł)

- wydania albumowe z pięknymi fotografiami (od 10 zł) i wiele innych...

Zapraszamy!

25.04.2012 Światowy Dzień Książki

SPOTKANIE Z PANIĄ WIOLETTĄ GRZYWNOWICZ Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

konkurs_recytatorski

Z okazji Światowego Dnia Książki kl.0 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odwiedził niezwykły gość. Była to autorka bajek dla dzieci, mieszkanka naszej gminy pani Wioletta Grzywnowicz. Ponad 60 zerówkowiczów z zaciekawieniem i uwagą wysłuchało czytanego przez panią Wiolettę opowiadania z książki pt."Gdy rodzice dziećmi byli - czyli nie pamięta wół...", by potem z wielkim zapałem wykonać do niego ilustrację. Wybór najładniejszego rysunku był trudny i tutaj problem rozstrzygnęła pani dyr. Zdzisława Kyć, która słodyczami nagrodziła prace wszystkich dzieci. Nasz gość opowiadał o swojej pracy nad książką oraz odpowiadał na pytania dzieci. Było to niewątpliwie ciekawe i pouczające przeżycie dla nas wszystkich.

U. Jasłowska

11.05.2012 Mapa magicznej krainy

MAPA MAGICZNEJ KRAINY - SPOTKANIE BIBLIOTECZNE W RAMACH TYGODNIA BIBLIOTEK

apel_dzien_ziemi2009

W piątkowy poranek do biblioteki zawitały przedszkolaki wraz z opiekunami, panią Anną Cencek i panią Krystyną Kozioł. Maluchy, po zwiedzeniu biblioteki, z zapałem zabrały się za tworzenie wytargiwanej MAPY MAGICZNEJ KRAINY. Oprócz postaci z bajek, takich jak: jednorożce, wróżki, czy księżniczki, przedszkolakom udało się powklejać drzewa, pojazdy, budynki i zwierzęta. Twórczej pracy towarzyszyła piosenka Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”.

Następnym zadaniem było zasadzenie w bajkowym świecie cukierkowych kwiatów, które po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia można było z zapałem skonsumować. Najbardziej ucieszyli się Ci, którym udało się stworzyć najwięcej smacznych kwiatków! Na zakończenie maluchy wysłuchały bajki o bibliotecznym smoku – strażniku książek i rozwiązały kilka ilustracyjnych oraz rymowanych zagadek.

ZAPRASZAMY na kolejne spotkania!!!

 

A. Skotnicka

11.05.2012 Majowy Konkurs Fotograficzny


MAJOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

majowka


Na początku maja ogłosiliśmy na stronie Majowy Konkurs Fotograficzny. Oto dalszy ciąg zabawy:

W galerii zdjęć Picasa znajdują się już wszystkie nadesłane na konkurs fotografie, każde zdjęcie podpisane jest imieniem i nazwiskiem autora.

Teraz głos należy do internautów. Aby zagłosować na wybrane zdjęcie, należy wziąć udział w naszej sondzie, która zamieszczona jest na głównej stronie.

Głosować można do końca maja.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie, na zwycięzców czekają nagrody.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com