Polish English French German


Pomysły na ferie w domu, cz.2

MOJE HOBBY - SZYDEŁKOWANIE

szydelkowanie

Moim hobby jest szydełkowanie. To świetny sposób na nudę. Kiedy szydełkuję, tracę poczucie czasu i nawet najdłuższe wieczory mijają bardzo szybko.

Umiejętności tej nauczyła mnie babcia. Za pomocą szydełka i kordonka tworzę różne przedmioty. Do mojej kolekcji należą: serwety różnej wielkości, ozdoby i inne dekoracje.

Szydełkowanie naprawdę nie jest trudne i każdy może się tego nauczyć. Zajęcie to daje dużo radości i satysfakcji. Polecam robótki ręczne jako świetny sposób na nudę.

Martyna Pacia, klasa IV a

Galeria zdjęć: Szydełkowanie.

Pomysły na ferie w domu, cz.1

FERIE W DOMU NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE!

ferie_zimowe_2010

Ferie zimowe można spędzać w różny sposób. Jednym z nich jest granie w gry komputerowe lub oglądanie telewizji i śmiertelna nuda... Ja zdecydowanie wolę spędzać czas na dworze z innymi dziećmi.

Jedną z moich zimowych propozycji jest budowanie fortecy ze śniegu. Jeśli jest więcej dzieci, można wybudować drugą fortecę i urządzić bitwę śniegowymi kulkami. Super zabawa! Jeździmy też na sankach, workach i w ogóle na czym tylko się da.

Na długie wieczory proponuję gry planszowe. Moją ulubioną grą jest eurobiznes. Dzięki tej grze poznaję państwa i miasta europejskie i uczę się mądrego wydawania pieniędzy. Często też gram w „państwa – miasta” i statki.

Przed snem bardzo lubię czytanie książek i dłuuuuugie rozmowy w gronie mojej rodziny.

Ewa Konieczna, klasa IV a

14.01-27.01.2013 Ferie zimowe

FERIE 2013

zima2012

Dziś pierwszy dzień ferii zimowych. Pogoda wymarzona do uprawiania zimowych sportów i przebywania na świeżym powietrzu. Ale i domatorzy ją docenią - popołudnia i wieczory spędzone w domowym ciepełku z książką w ręku, przy dobrym filmie lub pasjonującej grze planszowej?

No właśnie, nawet jeśli ferie spędzamy w domu, nie muszą one być nudne. Koleżanki i koledzy z klasy IVa i VIa mają kilka propozycji, jak uatrakcyjnić ten czas, czym się zająć, żeby uniknąć nudy. A może coś zainteresuje Was na dłużej i stanie się pasjonującym hobby? W ciągu całych ferii będziemy zamieszczać na stronie ich pomysły na ciekawe zajęcia i opisy, czasem nietypowego, hobby.

Nasza szkoła ma także propozycję dla tych, którzy wyznają zasadę, że ruch to zdrowie. W czasie ferii w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 9.00-12.00 w hali sportowej będą odbywały się zajęcia sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej. Zaprasza pan Piotr Wiszniewski.

Z kolei uczestników zajeć tanecznych ZPiT "Gołczawianie" zapraszamy na próby 21 i 22 stycznia, w godz. 10.00-13.00 do BiOAK (zainteresowane dzieci otrzymały pisemną informację).

Do dorosłych kierujemy zaproszenie na bal karnawałowy, organizowany  26 stycznia 2013 r. przez Rady Rodziców naszych szkół, informacje i zapisy w sekretariatach.

A może ktoś chciałby się podzielić z nami swoim sposobem na spędzenie ferii lub pochwalić zdjęciami? Czekam na maile pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przesłane teksty zostaną zamieszczone na stronie internetowej, a zdjęcia wezmą udział w konkursie fotograficznym.

Galeria zdjęć: Ferie zimowe 2013.

18.12.2012 Jasełka w oddziale Wesołe Skrzaty

"PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM..."

szopka

18 grudnia 2012r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dzieci z oddziału Wesołe Skrzaty przedstawiły zaproszonym gościom piękne Jasełka przeplatane kolędami.

Po złożeniu wszystkim zebranym życzeń, przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami zasiadły do stołu, gdzie czekały wigilijne potrawy i świąteczne łakocie.

Spotkanie było przepełnione radością, ciepłem i pokojem, czego wszyscy nawzajem życzyli sobie w ten magiczny, przedświąteczny czas.

Dokarmianie zwierząt zimą

ZWIERZĘTA ZIMĄ

ptaszki_zima

"Sikoreczki, wróbelki niech nie straszy was zima,

pomożemy wam mrozy i złe wichry przetrzymać!"

 

 

O zwierzęta zimą trzeba dbać bardziej, ponieważ jest im trudniej szukać pożywienia. Spróbujmy więc pomóc, robiąc ptakom karmniki i wsypując do nich jedzenie.

Małe ptaki wróblowate najbardziej lubią nasiona roślin oleistych, słonecznika, pszenicy. Można też wieszać słoninkę, ale tylko surową i bez soli. Nie wykładajmy resztek jedzenia, okruchów chleba, ciasta, ziemniaków. To, czym żywią się ludzie, bywa zabójcze dla ptaków. Można za to postawić kuwetkę z wodą, na pewno będą z niej pić. Pamiętajcie, że ptaki ciągle wracają do łatwej stołówki.

Dzikie zwierzęta, które nie zapadają w sen zimowy, takie jak dziki, sarny, jelenie oraz żubry, same poszukują sobie jedzenia. Dopóki śnieg nie pokryje grubą warstwą ściółki leśnej, mają szanse pożywić się tym, co zostało z jesieni, jednak gdy spadnie dużo białego puchu, dla wielu zwierząt zaczynają się ciężkie dni. To właśnie wtedy możemy im pomóc. Wykładane w paśnikach i na śniegu siano, buraki, kukurydza czy marchew będą najlepszym ratunkiem dla wielu mieszkańców przyrody.

Na pewno znajdą się zwierzaki, które skorzystają ze stołówki, którą im przygotujemy. One nie botrzebują budowli, wystarczy, aby w jakimś zacisznym miejscu co jakiś czas wysypać im karmę.

Milena Pułka, klasa VIa

Mikołajki 2012

Mariola Król.

MIKOŁAJKI 2012

mikolajki2

Pędzą sanie z reniferem
Mikołaj jest czarodziejem
Wór prezentów zawsze ma
No i śmieje się ha!ha!

 

Święty Mikołaj jest nam wszystkim znany jako poczciwy, brodaty staruszek w czerwonej szacie, który w okresie świąt Bożego Narodzenia swoimi saniami zaprzęgniętymi w renifery rozwozi prezenty grzecznym dzieciom z całego świata.

Szósty grudnia jest dniem wyczekiwania na wizytę tajemniczego gościa w czerwonym... No ale że Mikołaj ma już swoje lata, nie daje rady z taką ilością prezentów! Tylko wtajemniczone osoby wiedzą, że Mikołaj ma swoich pomocników, a kilkoro z nich jest nawet w naszej szkole.

Mikołajowi pomocnicy (zwani elfami) w naszej szkole zaczęli pracę już czwartego grudnia organizując teatrzyk dla najmłodszych uczniów pt. "Królowa Śniegu". Po występie Mikołaj wysłał piętnaścioro elfów (w tym aż sześć elfic :D), by w jego imieniu rozdali prezenty grzecznym uczniom - a że w naszej szkole są tylko ci grzeczni ;) prezent dostał każdy.

Panie Mikołajowe (znane na co dzień jako Panie kucharki) rozdawały cukierki dzieciom na stołówce, a prawdziwy Mikołaj osobiście odwiedził najgrzeczniejszą dziewczynkę w naszej szkole, czyli rzecz jasna - Panią dyrektor! :)

Oliwia Kałwa, klasa VI a

{play}images/stories/mp3/mikolaj_pedzi.mp3||[AUTOREPLAY]{/play}

 

Galeria zdjęć: Mikołajki 2012.

2012.11.26 Dzień Pluszowego Misia u Wesołych Skrzatów

URODZINY MISIA

mis_2010

„…Miś różowy, miś pluszowy

zbuntował się dziś.

Chce iść także do przedszkola,

tak jak chodzi Krzyś.

Wziął Krzyś misia w obie rączki:

„Po co pójdziesz tam?”

- „Będę bawił się wesoło

i nie będę sam…”

W tym roku „Wesołe Skrzaty” przyniosły ze sobą swoje ukochane misie i zabrały je w pełną przygód podróż. Zanim jednak wszyscy wsiedli do pociągu, poznali historię powstania pluszowego misia, a potem chętne dzieci krótko opowiedziały o swoich ulubieńcach. Piosenka „Jadą, jadą misie” była znakiem, że czas ruszać na wycieczkę. Pociąg mknął po sali i zatrzymywał się na kolejnych stacjach. Na każdej z nich czekała niespodzianka i zadanie.

Pierwsza była okazją do gimnastyki z misiami, sprawdzenia swojej wiedzy na temat misiów, jak również ułożenia misiowych puzzli. Druga stacja to las, w którym misie poszukiwały ukrytego pod listkami miodu, a także zagadki Kubusia Puchatka, które nie sprawiły dzieciom żadnego problemu. Trzecią stację dzieci nazwały słodką – jadły pyszny miód i inne łakocie.

Na ostatniej stacji dzieci zaproszone zostały do zabawy plastycznej „Tort urodzinowy”. Wspólnie wyklejały kolorowymi skrawkami bibuły i papieru sylwetę tortu narysowanego na brystolu. Na pamiątkę wspólnych zabaw z okazji Święta Pluszowego Misia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, a na koniec zaśpiewały dla swoich milusińskich śliczną piosenkę „O kochaniu misia”.

Anna Cencek

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com