Polish English French German


Konkurs plastyczno - techniczny "Bądź widoczny - noś odblaski"

MK.

W związku z udziałem naszej szkoły w X edycji wojewódzkiego konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” ogłaszamy ogólnoszkolny konkurs plastyczno - techniczny na najciekawszy odblask.

Uczniowie mają za zadanie zaprojektować i wykonać odblask, który można założyć, zawiesić lub przypiąć. Kreatywność mile widziana:)

W pracy oceniana będzie właśnie kreatywność i użyteczność wykonanego odblasku. Udział w konkursie może wziąć każdy uczeń szkoły tj. od najmłodszych przedszkolaków do najstarszych uczniów klas 8.

Prace należy przekazywać do p. Marioli Król lub p. Anny Cencek do dnia 14 października 2019 roku. Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową, która wybierze najlepsze z nich.

Ocena dokonywana będzie w trzech kategoriach wiekowych:

1 grupa: oddziały przedszkolne

2 grupa: klasy I - IV

3 grupa: klasy V - VIII

Konkurs wiedzy "Bądź bezpieczny na drodze!"

MK.

W związku z udziałem naszej szkoły w X edycji małopolskiego konkursu: „ODBLASKOWA SZKOŁA” ogłaszamy ogólnoszkolny konkurs wiedzy pod hasłem: „Bądź bezpieczny na drodze!”

Celem konkursu jest utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości zasad ruchu drogowego oraz promowanie bezpiecznego stylu życia.

Konkurs dla uczniów klas I-III będzie miał formę ustnego sprawdzenia wiadomości, natomiast uczniowie klas IV- VIII będą rozwiązywać pisemny test wiedzy.

Konkurs dla obydwu grup wiekowych odbędzie się 11 października 2019 roku.

 Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 2 października do p. Marioli Król. Otrzymają oni zagadnienia obowiązujące w konkursie.

11.09.2019 Wycieczka do Motylarni

MK.

W dniu 11.09.2019 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 0 „b” oraz oddziału przedszkolnego „Biedroneczki” miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody. Dzieci pod opieką Pani Urszuli Jasłowskiej i Pani Oli Dwornik wybrały się na wycieczkę do Motylarni w Czaplach Wielkich. Mogli tam poznać codzienne życie motyla, stadium jego rozwoju oraz pooglądać niecodzienne okazy z dalekich krajów. Radości nie było końca, kiedy okazało się, że motyle można również nakarmić. Ta niecodzienna lekcja nauczyła wszystkich, jak kruche jest życie tych maleńkich istotek, i jak pożyteczne są te owady. Jednak najbardziej zaskakującym okazało się istnienie jednego osobnika, który żył jedynie 5 dni! Pawica Atlas – ten niezwykły motyl, bo o nim mowa, jest największym okazem w Motylarni.

Czas szybko minął i trzeba było wracać. Przed przedszkolakami jeszcze na pewno wiele wycieczek w tym roku, więc i wrażeń będzie napewno dużo.

  1. Dwornik

Galeria zdjęć

17.09.2019 XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada o Św. Maksymilianie

MK.

W roku szkolnym 2019/2020 po raz czternasty organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Jest to jedna z form przybliżenia dzieciom i młodzieży charyzmatycznego Świętego Maksymiliana Kolbe. Celem Olimpiady jest również zachęcenie jej uczestników do życia na wzór św. Maksymiliana oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego. Olimpiadę organizują franciszkanie we współpracy z UKSW w Warszawie.

Olimpiada organizowana jest na trzech poziomach edukacyjnych:

- konkurs plastyczny dla klas 0-V szkoły podstawowej;

- konkurs wiedzy dla klas VI-VIII szkoły podstawowej;

W konkursie plastycznym uczniowie muszą zilustrować wybrane przez Organizatorów wydarzenie z życia św. Maksymiliana, natomiast w konkursie wiedzy uczniowie muszą przyswoić sobie życiorys św. Maksymiliana na podstawie wyznaczonej lektury oraz zapoznać się z podaną księgą Pisma Świętego.

Zgłoszenia do udziału w olimpiadzie  przyjmuje katechetka pani Anna Kędzierska.

Regulamin Olimpiady, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl.

Konkurs „Odblaskowa Szkoła”

MK.

Nasza szkoła zgłosiła się do kolejnej, X już edycji konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” organizowanego m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promocja wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W szkole planujemy wiele akcji mających na celu wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze oraz używania elementów odblaskowych.

Juz wkrótce pojawią się informacje na temat konkursów, spotkania z policjantem, spacery odblaskowe i wiele innych ciekawych działań promujących bezpieczeństwo na drodze.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w nadchodzących wydarzeniach!

17.09.2019 Konkurs "Mój szkolny kolega z misji"

MK.

Konkurs Mój Szkolny Kolega z Misji ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, przy współpracy dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Temat  XIX edycji Konkursu: „Ochrzczeni i posłani – pomagamy misjom"

Szczegółowe informacje na temat Konkursu oraz jego regulamin znajdują się na stronie internetowej: www.adgentes.misje.pl

Zgłoszeń do konkursu należy dokonywać u uczących katechetów.

Konkursy religijne

MK.

Drodzy uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 zapraszam Was do wzięcia udziału w wielu ciekawych konkursach zarówno szkolnych, gminnych, diecezjalnych jak i ogólnopolskich.

Jak co roku tradycyjnie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie Biblijnym.

1.Konkurs Biblijny: Gr. młodsza - kl. IV – VI;   Gr. starsza - kl. VII – VIII;   Tekst: Ewangelia wg. św. Łukasza.   Etapy: szkolny - 8 stycznia 2020 roku; rejonowy - 21 marzec 2020 roku; diecezjalny - 7 maja 2020 roku.

2. Konkurs ,, Mój szkolny kolega z misji.”

3. XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.

Wszystkich chętnych uczniów proszę o zgłoszenie się do swoich katechetów w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Anna Kędzierska

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com