Polish English French German


19.12.2018 Konkurs "Wiersz o świętym Mikołaju"

MK.

19 grudnia w sali oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” odbyło się wręczenie dyplomów
i nagród laureatom gminnego konkursu literacko-plastycznego „Wiersz o świętym Mikołaju”. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach:


Oddziały przedszkolne:

I miejsce – Amelia Kyzioł, Urszula Brożek

II miejsce - Emilia Popczyk, Anastazja Król

III miejsce – Jakub Wolnicki, Urszula Orczyk

Wyróżnienia - Liliana Słowińska, Kacper Mitka

Klasy I –III

I miejsce – Marta Orczyk

II miejsce – Bartłomiej Jędrzejczyk, Filip Konieczny

III miejsce – Sebastian Wydmański, Julia Kaczmarczyk, Jan Makola

Wyróżnienia –Bartłomiej Basoń, Julia Majchrowska

Klasy IV – VI

I miejsce - Paulina Wolnicka

II miejsce – Natalia Rachwał

III miejsce – Filip Żabicki

Wyróżnienia – Zofia Dudek

Gratulacje, podziękowania za udział w konkursie i życzenia świąteczne wszyscy laureaci otrzymali
od pani Dyrektor Zdzisławy Kyć.

Serdeczne podziękowania kieruję do sponsorów konkursu –

Pani Małgorzaty Herian– firma handlowa Odido

Pana Leszka Heriana - dyrektora firmy Saria/ Oddział Secanim w Wielkanocy

Pana Tomasza Stachurskiego – Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne

Anna Cencek

Galeria zdjęć

12.12.2018 Wycieczka na krakowski Zwierzyniec i budowa Kopca Piłsudskiego

MK.

     Uczniowie klas ósmych oraz gimnazjaliści z klasy III B zwiedzili jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki. Na początku powitał nas czworonożny kustosz kot Włodek maskotka muzeum. Potem uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądało typowe krakowskie mieszkanie i jego wyposażenie z początku XX wieku. W kuchni i pokoju znajdują się przedmioty codziennego użytku, które dziś można jeszcze jedynie spotkać gdzieś na strychu lub w piwnicy. Następnie uczniowie zwiedzili wystawę Kopiec pamięci wpisująca się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Wystawa przedstawia historię Kopca Józefa Piłsudskiego oraz przypomina największą akcję patriotyczną dwudziestolecia międzywojennego upamiętniającej odzyskanie niepodległości. Ta niezwykła budowla, była hołdem złożonym Marszałkowi. Miała być symbolem budzącym dumę wśród następnych pokoleń z odzyskanej niepodległości. Kopiec zyskał symboliczną nazwę Mogiły mogił, ponieważ w czasie jego wznoszenia składano w nim ziemie z pól bitewnych, gdzie walczono o wolność Polski. Przywożono ją z nierzadko odległych zakątków Rzeczypospolitej, Europy, a nawet świata. A podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zaprojektować i wykonać własną wizję kopca Piłsudskiego.

     Następnym punktem wycieczki, atrakcyjnym szczególnie dla kinomanów, było obejrzenie filmu Miłość to wszystko w Kinie Ars [istniejącym od 1916 roku, a niestety, które zostanie zamknięte z końcem roku 2018]. Po seansie już tylko spacer po kiermaszu świątecznym tradycyjnie usytuowanym na Krakowski Rynku…

Galeria zdjęć

20.12.2018 Jasełka "Boże Narodzenie - mimo wszystko"

MM.

W dniu 20 grudnia 2018r. uczniowie klasy VII b przedstawili jasełka ,, Boże Narodzenie – mimo wszystko.’’

Maryja, Józef, Anioł, Diabeł, Przyjaciółka 1, Przyjaciółka 2, Sprzedawca, Mama 1, Tata, Synek, Dyskotekowiec, Komputer – Maniak, Mama 2, Córeczka to postaci, które wcieliły się w rolę aktorów. Akcja jasełek odbywa się na dwóch sąsiadujących ze sobą scenach: - z jednej strony wnętrze hipermarketu oraz dyskoteki, z drugiej – współczesny pokój mieszkalny. Akcja toczy się na jednej lub drugiej scenie. W poszczególnych scenach Anioł przychodzi do ludzi z dobrą nowiną, zaś Maryja z Dzieciątkiem i Józefem pozostają w drzwiach. Scenki kończą się tak samo – Anioł (wraz z Świętą Rodziną) odchodzi szukając innego miejsca.

Po jasełkach odbył się koncert kolęd chóru ,,Jutrzenka”, po którym uczniowie złożyli życzenia Dyrekcji oraz całej społeczności szkolnej.

Anna Kędzierska

JASEŁKA 2018

Wigilia w klasie I a

14.12.2018r. Coraz bliżej Święta....

MM.

W naszej auli stoi piękna choinka, a uczniowie klas IIIa i IIIb, w imieniu całej społeczności szkolnej, powodowani wieloletnią tradycją odwiedzili gołeckie instytucje z życzeniami i pięknymi stroikami.

Reprezentacja uczniów odwiedziła w piątek Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury, Bank, Sarię, Lecznicę zwierząt, gołeckie sklepy i firmy - naszych przyjaciół i darczyńców.

Wszędzie zabrzmiała kolęda i płynące z serca życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

zobacz więcej

11.12.2018 Wycieczka do Krakowa

MM.

            11 grudnia 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej (klasa Vb) i gimnazjum (klasa IIIa)  byli na wycieczce w Krakowie. Celem wyjazdu był park trampolin GOjump  - jedno z popularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Krakowa oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej i HistoryLand.

            W parku trampolin uczniowie rozpoczęli zabawę od rozgrzewki z trenerem, który nie tylko przygotował ich do zabawy, ale również przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Część młodzieży wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki. Pobyt w GOjump sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił uczniom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Wszyscy świetnie się bawili. Niestety godzina szybko minęła.

            Po wspaniałej zabawie w parku trampolin uczniowie podzielili się na dwie grupy. Młodzież gimnazjalna pojechała do Muzeum Inżynierii Miejskiej a uczniowie szkoły podstawowej do HistoryLandu.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com