Polish English French German


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

MK.

19 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu  dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz znają zasady ruchu drogowego. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Zdzisławę Kyć. Nowo „upieczeni” uczniowie w obecności zaproszonych gości - Pana Wójta Lesława Blachy i Pani Dyrektor ZEAS Urszuli Więcławek głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Na koniec uroczystości dzieci otrzymały od swoich pań pamiatkowe dyplomy i zakładki do książki, upominki edukacyjne od swoich rodziców, a takżke słodkie i praktyczne prezenty od pana Wójta. 

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

W. Bielach

Galeria zdjęć

15 października – XXIII DZIEŃ PAPIESKI

MK.

15 października obchodzony był w całej Polsce XXIII Dzień Papieski. W tym roku odbywał się pod hasłem "Cywilizacja życia". Podobnie, jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły włączyli się w te obchody, przygotowując montaż słowno-muzyczny, który przedstawili w kościele parafialnym w Gołczy. W rolę narratorów i recytatorów wcielili się uczniowie klasy 7b, natomiast oprawę muzyczną zapewnili soliści i nasz szkolny chór „Jutrzenka” pod kierunkiem pana Adama Dudka .

Tradycyjnie w czasie Dnia Papieskiego zbierane są datki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Piękna niedzielna pogoda i hojność gołczańskich parafian sprawiły, że nasi wolontariusze z satysfakcją i uśmiechem prezentowali wypełnione puszki.

A. Kędzierska

Galeria zdjęć

Strzelać każdy może

MM.

13 października odbył się wyjazd na strzelnicę „Laki Strzał”. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami. Głównym celem wyjazdu było strzelanie z broni bocznego zapłonu. Zajęcia na strzelnicy odbywały się w grupach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Najpierw młodzież wysłuchała krótkiego wykładu „Lakiego”, czyli Łukasza Cnoty dotyczącego zasad bezpieczeństwa panujących na strzelnicy, zasad strzelania i budowy broni. Potem pod okiem doświadczonych instruktorów Lakiego i Mateusza wszyscy przeszli wstępne szkolenie i każdy na swoim stanowisku oddał 10 strzałów – po 5 z broni krótkiej i długiej. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi. Byli też tacy, którym szło trochę słabiej, ale i tak wszyscy byli zadowoleni. Dla wielu uczniów było to pierwsze takie doświadczenie w życiu. Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody, były to wojskowe taktyczne pasy wewnętrzne.

Dodatkową atrakcją wyjazdu była prelekcja na temat podstawowego wyposażenia żołnierza, przeprowadzona przez Pana Grzegorza Ludwickiego. Dzięki niej uczniowie dowiedzieli się, co musi się znaleźć w „niezbędniku” każdego żołnierza. Mogli też z bliska obejrzeć te przedmioty, ponieważ Pan Grzegorz specjalnie dla nich przygotował stoisko z eksponatami.

Ostatnim punktem wycieczki było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Po tak wyczerpującym dniu smakowała jak nigdy. Dopisała nam zarówno piękna pogoda jak i dobre nastroje.

Szczególne podziękowania za przygotowanie tego wyjazdu należą się Panu Konradowi Kuli, który z wielkim zaangażowanie podszedł do tego przedsięwzięcia i dopilnował, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

RM

Galeria zdjęć

CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

SuperUser.

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 1a przystąpiła do V edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3.

Za pierwszakami pierwsze dwa spotkania z Chmurką Tosią, która przez cały rok szkolny nie tylko będzie zachęcać do czytelnictwa ale także będzie przewodnikiem dzieci „Na tropach dobroczynności”.

Uczniowie wykonali już swoje indywidualne chmurki oraz poznali pierwsze przygody Plastusia. To on pokaże w pierwszym module projektu jak „Być dobrym dla ludzi”.

Galeria zdjęć

WB

06.10.2023 Wycieczka do Krakowa

SuperUser.

6 października odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestniczyło w niej 41 uczniów, z klas 6a, 5b i kilka osób z 7a.

Pierwszym punktem wycieczki było kino Cinema City, gdzie oglądaliśmy film „Ekstremalna Pogoda” w technologii 4DX. Film edukacyjny pokazał nam pracę badaczy i zwykłych ludzi, którzy odkrywają zaskakujące połączenia między zjawiskami przyrody takimi jak tornada, pożary i topnienie lodowców. Dzięki technologii 4DX razem z bohaterami filmu odczuwaliśmy wrażenia zmysłowe, jak: wiatr, woda, mgła, błyski piorunów i różnorodne zapachy! Poza tym były ruchome fotele i obraz jak żywy. (3D). To było pełne efektów specjalnych kinowe przeżycie, w którym widz stał się częścią filmu . Po zakończonym seansie braliśmy udział w interaktywnym quizie, który stworzył świetną okazję do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas oglądania filmu. Nic tak dobrze nie zapada w pamięć jak nauka poprzez zabawę. Trzy najlepsze osoby otrzymały dyplom, a za pierwsze miejsce była nagroda książkowa.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata. Miejsce wyjątkowe, ponieważ dzieci bez biletu lotniczego przeniosły się w odległe zakamarki rożnych miejsc naszego globu. Młodzi podróżnicy zwiedzili ...

Życzenia z okazji DEN od Samorządu Uczniowskiego

SuperUser.

Flower Teacher Day

Nowo wybrany Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiciele SU odwiedzili każdego nauczycieli i pracownika szkoły i wręczyli symboliczny słodki poczęstunek - jajko kinder - z życzeniami i zabawnym przesłaniem, że każdy uczeń naszej szkoły jest taką właśnie niespodzianką, która kryje w sobie coś dobrego, miłego, zabawnego... :)

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl