Polish English French German


14.02.2013 Walentynki

SZKOLNE WALENTYNKI

dzien_dziecka

14 lutego tradycyjnie obchodzimy w naszej szkole Walentynki. Święto to przywędrowało do nas jakiś czas temu z Zachodu, jednak zadomowiło się już chyba na stałe także w naszym kalendarzu. Jest ono dobrą okazją, by przypomnieć wszystkim, że nie tylko 14 lutego warto okazywać sobie sympatię i ciepłe uczucia.

W jaki sposób w naszej szkole zaakcentowaliśmy ten dzień piszą subiektywnie dwie szóstoklasistki: Oliwia i Milena. Zapraszamy do lektury: ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

18.02.2013 Dzień Kota

WLAZŁ KOTEK, NA PŁOTEK...

chor

Koty, kotki, kociątka, kiciusie towarzyszą dzieciom już od wczesnego dzieciństwa. Są bohaterami bajek, baśni, piosenek, wierszyków i filmów. Jednak przede wszystkim towarzyszą dzieciom w życiu codziennym, bo są obok psów najpopularniejszymi zwierzętami domowymi.

17 lutego corocznie od 2006 roku obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Kota. Klasa 0 b już po raz kolejny celebrowala to nietypowe święto, bowiem jest to wspaniała okazja, by zastanowiić się nad znaczeniem kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić się na ich często trudny los.

Podczas przeprowadzonych tego dnia zajeć, dzieci poznały różne rasy kotów, ich nawyki i zwyczaje. Opowiadały o swoich Puszkach, Kiciach, Mruczkach itp. o tym co lubią jeść, czym i z kim lubią się bawić. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną, która polegała na dorysowaniu kotkom brakujących elementów i kolorowaniu obrazków. "Kocie zabawy" pozwoliły kształtować płynność i elegancję ruchów, która jest charakterystyczną cechą kotów...

{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

18.02.2013 Gminny Konkurs Plastyczny

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY "ZIMA LUBI DZIECI"

chor

Serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym ZIMA LUBI DZIECI.

Konkurs adresujemy do dzieci i rodziców z klas „0” i oddziałów przedszkolnych.

Prosimy przygotować wraz z dzieckiem dowolną techniką plastyczną (formy płaskie, przestrzenne) pracę na temat zimy (format pracy dowolny).

Podpisane prace prosimy dostarczyć do oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” w Gołczy do dnia 4 marca 2013 r.

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wystawą prac i wręczeniem nagród odbędzie się 8 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy.

Szczegółowych informacji udziela pani Anna Cencek.

Regulamin konkursu w załączniku.

14.02.2013 Wyniki akcji Góra Grosza

WYNIKI AKCJI GÓRA GROSZA 2012

gora_grosza2011

Jak co roku przed świętami Towarzystwo Nasz Dom ogłasza akcję charytatywną Góra Grosza, czyli zbiórkę monet o nominale od 1 gr do 5 zł. Akcję swoim patronatem obejmuje MEN. Pieniądze przeznaczone są na dzieci, które potrzebują pomocy.

W tym roku na terenie naszej szkoły wszystkie klasy wzięły udział w zbiórce, udało się nam uzyskać imponującą kwotę 1358,21 zł, która została przekazana podopiecznym Fundacji.

Wszystkie klasy wzięły także udział w konkursie "Złota Klasa" - zebraną przez uczniów danej klasy kwotę przeliczaliśmy na 1 ucznia. Zwyciężała klasa, w której ta kwota (na 1 ucznia) była najwyższa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i przynoszenie datków. Zwycięzcom gratulujemy!

Pamiętaj, że  ty też możesz znaleźć  się  w trudnej sytuacji, więc następnym razem warto przynieść chociaż 1 gr, ponieważ każda kwota może komuś pomóc.

Weronika Sikorska, klasa VI a

A oto wyniki konkursu i zbiórki w poszczególnych klasach: ..{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

05.02.2013 Film pt. "Hobbit"

HOBBIT - NIEZWYKŁA PODRÓŻ

chor

We wtorek 5 lutego odbyła się wycieczka do Krakowa na film pt."Hobbit. Niezwykła podróż". W wyjeździe uczestniczyły klasy VIa, VIb oraz II gimnazjum.

Był to prawie 3-godzinny film 3D w oparciu o książkę J. R. R. Tolkiena pt."Hobbit, czyli tam i z powrotem" - pierwsza z trzech zapowiadanych części.

Moim zdaniem film był doskonały, efekty 3D w niektórych fragmentach były zaskakujące. Szczególnie polecam ten film miłośnikom akcji oraz fantastyki. Po projekcji nie było żadnej osoby, która powiedziałaby, że film był nudny. Wydaje mi się, że widzów najbardziej zainteresował koniec filmu, kiedy smok otworzył oko - była to jednocześnie ostatnia scena tej części. Niecierpliwym i zainteresowanym dalszym ciągiem pozostaje czekać do końca roku, wtedy zapowiedziana jest premiera drugiej części filmu.

Zaraz po wyjściu z kina mieliśmy chwilę czasu wolnego, który można było przeznaczyć na wizytę w McDonald's lub Fantasy Parku. Po godzinie zaczęliśmy się zbierać do autobusu, w którym podczas drogi powrotnej panowała wesoła atmosfera, a uczniowie śpiewali piosenki.

Wycieczkę uważam za bardzo udaną.

Millena Pułka, kl. VIa

Bezpieczna zima

BEZPIECZNA ZIMA

sniezka2002b

Zima to czas wypoczynku i zabaw na śniegu. Niestety taki sposób spędzania wolnego czasu niesie ze sobą wiele zagrożeń, a czasem zdarzają się nawet przykre wypadki.

Każdego roku w Polsce setki osób ulega wypadkom podczas jazdy na nartach i snowboardzie. Dlatego przed wejściem na stok pamiętaj o odpowiednim stroju, a przede wszyskim o kasku, który w razie wypadku ochroni Twoją głowę przed urazem. Dobrze dopasowane i zapięte buty zmniejszą ryzyko wystąpienia skręceń i złamań nóg. Kolor Twojego stroju powinien być dobrze widoczny dla innych osób na stoku.

Korzystając z wyciągu orczykowego lub krzesełkowego zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa tam panującymi. Kiedy jesteś na stoku wybierz odpowiednią dla siebie trasę i podczas zjazdu uważaj również na innych narciarzy. Jeżeli dopiero uczysz się jeździć na nartach warto skorzystać z pomocy instruktora. Jego fachowa pomoc pozwoli Ci szybciej i lepiej opanować technikę jazdy. Nigdy nie wyjeżdżaj poza wyznaczoną do jazdy trasę, to może być naprawdę niebezpieczne.

Przestrzeganie wszystkich zasad i rozwaga pozwolą Ci na bezpieczny zjazd po stoku, a tym samym ogromną frajdę z "białego szaleństwa".

Mateusz Jamroży, klasa VI a

Pomysły (nie tylko) na ferie w domu, cz. 5

MOJE HOBBY - ŚPIEWANIE

chor

Mam wiele zainteresowań, ale moim prawdziwym hobby jest śpiewanie. Zaczęłam śpiewać  już w 3 klasie szkoły podstawowej. Bardzo to lubię. Śpiewam piosenki polskich wykonawców, ale także angielskich. Najbardziej lubię spiewać solo, ale gdy śpiewam z koleżankami dodaje mi to odwagi. Ostatnio na szkolnej "choince" podczas zabawy karaoke wspólnie wykonałyśmy utwór pt. "Tak smakuje życie" grupy Enej.

Brałam udział w konkursach takich jak "Mam talent", przegląd kolęd w języku angielskim i w wielu innych. Należę do szkolnego chóru.

Aby doskonalić się muzycznie zaczęłam uczyć się gry na gitarze. Podziwiam ludzi, którzy mają cierpliwość do grania na takim instrumencie, ponieważ wymaga to wiele dokładności i wytrwałości.

Korzystam też ze stron internetowych, które udostępniają piosenki w wersji karaoke i pozwalają na śpiewanie online i nagrywanie swoich występów. Jedną z nich jest ising.pl. Polecam tę stronę jako świetną zabawę i sposób na szlifowanie swojego muzycznego talentu.

Wiktoria Siejka, klasa VI a

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com