Polish English French German


09.11.2012 Przedszkolaki z wizytą w firmie Decora

JAK POWSTAJĄ BOMBKI CHOINKOWE?

bombka2

9 listopada Wesołe Skrzaty wybrały się z wizytą do fabryki Decora w Miechowie, specjalizującej się w ręcznej produkcji szklanych ozdób choinkowych.

Po miłym powitaniu przedszkolaki miały okazję poznać cały proces powstawania ozdób choinkowych, poczynając od szklanej rurki, a kończąc na pięknej, ręcznie malowanej bombce. Z uwagą śledziły kolejne etapy postawania bombek - formowanie szkła, srebrzenie i zdobienie.

Na pamiątkę wizyty każde dziecko otrzymało piękną, ręcznie malowaną bombkę, którą będzie mogło powiesić na świątecznej choince.

A.Cencek

Klub Bezpiecznego Puchatka 2012

"KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

puchatek

W piątek, 19 października 2012 roku, dzieci z obydwu klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pani Lucyny Przybyło i pani Jolanty Wilk, przystąpiły do realizacji programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

To program edukacyjny, dzięki któremu poprawia się bezpieczeństwo najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad programem sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Nasza szkoła bierze udział już w IV edycji programu...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

2012.10.09 Bezpieczny przedszkolak

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

bezpieczna_droga

Dzieci z kl. 0a i 0b oraz oddziałów przedszkolnych "Pluszowego Misia" i "Wesołych Skrzatów" spotkały sie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Gośćmi w budynku ,"D" byli aspirant Ewa Kądziołka i starszy posterunkowy Marcin Jamroży.

Policjanci w bardzo przystępny dla dzieci sposób przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, bezwzględnego zakazu zbliżania się do obcych zwierząt domowych i leśnych. Przestrzegali przed niebezpiecznymi skutkami wynikającymi z eksploatacji urządzeń zasilanych prądem oraz użytkowania maszyn rolniczych... {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

15.10.2012 Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

kwiatyDEN

W tym roku tradycyjny apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej został przygotowany wspólnie przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Nawrot i pana Adama Dudka, Samorządy obydwu szkół wraz z opiekunkami zadbały o słodkie podarunki dla wszystkich, którzy w naszej szkole obchodzili to święto - nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Tego dnia nie zabrakło życzeń oraz piosenek w wykonaniu szkolnego chóru. Apel utrzymany był w stylu "na wesoło".

Po części artystycznej nastąpiło rozdanie {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

01.10.2012 Dzień Chłopaka w klasie VI a

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI a

pilka_nozna

Trzydziestego dnia września tradycyjnie obchodzony jest Dzień Chłopca. W poniedziałek, 1 października chłopcy z klasy VI "a" uczestniczyli w małych zawodach zorganizowanych przez samorząd klasowy, wraz z wychowawczynią tej klasy, panią Wszół, z okazji ich święta.

Jako że każdy młody mężczyzna powinien mieć perfekcyjnie opanowaną umiejętność wiązania krawatów, pierwsza konkurencja dotyczyła właśnie tego...

Chłopcy dostali po jednej dokładnej instrukcji wiązania krawatu, oraz samym krawacie. Oceniano: szybkość, dokładność, oraz oryginalność wykonania. Jury (w postaci żeńskiej części klasy) uznało, że każdy z krawatów "ma to coś", przez co w pierwszej konkurencji zawodnicy zremisowali.... {readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

02.10.2012 Wycieczka przedszkolaków do stadniny koni

"WESOŁE SKRZATY" W STADNINIE KONI W UDORZU

images

2 października dzieci z oddziału „Wesołe Skrzaty” wybrały się na wycieczkę do Stadniny Koni w Udorzu, gdzie miały okazję zwiedzać stajnie, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o koniach, o hodowli i pielęgnacji tych pięknych zwierząt.

Przedszkolaki mogły też obserwować trening konia, przygotowującego się do startu w zawodach. Najwięcej emocji i radości wzbudziła przejażdżka na kucykach.

Wycieczka była bardzo udana. Kontakt z końmi ze stadniny był także okazją, by uwrażliwić dzieci na los zwierząt, co szczególnie ważne przy okazji przypadającego 4 października Międzynarodowego Dnia Zwierząt.

A. Cencek

29.09.2012 Dzień Głośnego Czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

ksiazki

29 września przypada Dzień Głośnego Czytania.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji

"Cała Szkoła Czyta Dzieciom".

Prosimy nauczycieli o przyniesienie na poniedziałek (1 października) swojej ulubionej książki z dzieciństwa i głośne odczytanie jej uczniom na pierwszej godzinie lekcyjnej (10-15 minut).

Zachęćmy dzieci do czytania książek, pokażmy im wartościową, ciekawą lekturę, przypomnijmy sobie ukochane książki naszego dzieciństwa.

Zapraszamy!

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com