Polish English French German


11.04.2013 Kolorowe kanapki w klasie 0b

JEŚLI CHCESZ SIĘ ŻYWIĆ ZDROWO, JADAJ ZAWSZE KOLOROWO!

sprawdzian_2010

Kl 0b promuje zdrowy tryb życia, stąd też zajęcia urozmaicane są działaniem  praktycznym dzieci. Tym razem  zerówkowicze stanęli przed nie lada wyzwaniem,  by samodzielnie wykonać dla siebie kanapki na śniadanie.

Żeby nie było tak prosto i banalnie, trzeba było zrobić coś, co będzie nie tylko zdrowe, kolorowe i smaczne, ale także ciekawe w formie. I tak pojawiły się m. in  wesołe buzie, domki, kwiatki, samochody, a także zabawne jeżyki z jajek, muchomorki  i krokodyle z ogórków. Dzieci ułożyły też smaczny wiosenny obrazek. Do naszych prac  wykorzystane zostały wyhodowane w sali cebulki i rzeżucha oraz przyniesione  z domu warzywa, bowiem są one doskonałym żródłem witamin. Samodzielnie wykonane śniadanie smakowało wyśmienicie, a dla dzieci oprócz lekcji zdrowego żywienia była to doskonała zabawa.

U. Jasłowska

Galeria zdjęć: Kolorowe kanapki.

25.03.2013 "Wielkanocny Koszyczek" - zakończenie zbiórki

WIELKANOCNY KOSZYCZEK -  PODSUMOWANIE AKCJI

koszyczek_wilkanocny_2010

"Wielkanocny Koszyczek", czyli przedświąteczną zbiórkę żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta 12 lat temu wymyśliła pani Ula Jasłowska. Każdego roku wielu uczniów naszej szkoły odpowieda na apel i bierze udział w tej akcji charytatywnej.

W ten sposób dzieci pokazują, co tak naprawdę jest najważniejsze w Świętach - dzielenie się z innymi i pomoc potrzebującym - i miejmy nadzieję, taką naukę poniosą w dorosłość.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym roku włączyli się do akcji...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

21.03.2013 Pierwszy Dzień Wiosny

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno,

Do wody Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!

Te słowa towarzyszyły przedszkolakom przez cały dzień. Pierwszy dzień wiosny, który wypełniony był wesołą zabawą, radością i niespodziankami.

Jedną z nich była wspólna wizyta Pani Zimy i Pani Wiosny. Zima nie chciała odejść, a Wiosna nie mogła doczekać się przywitania. Kto powinien odejść, a kto pozostać - zdecydowały dzieci. Podziękowały Zimie za mróz, sanki, śnieg i bałwana, stoczyły ostatnią bitwę na śnieżki, które wręczyła im do rąk, ale poprosiły by wróciła za kilka miesięcy, bo teraz chcą już ciepło i piękną pogodę, którą niesie ze sobą Wiosna. Na pożegnanie zaśpiewały jej piosenkę.

Wiosnę dzieci witały wierszykiem, piosenkami, rysowały jej piękne obrazki. Na koniec wszyscy wyszli, by pożegnać zrobioną wcześniej Marzannę.

Anna Cencek

Galeria zdjęć: Pierwszy Dzień Wiosny.

11.03.2013 Internetowy Konkurs Fotograficzny "Zima w obiektywie"

ZIMA W OBIEKTYWIE

chor

W tym roku zima nie chce dać o sobie zapomnieć. Choć do wiosny coraz bliżej, to przecież jeszcze ani kalendarz, ani tym bardziej to, co za oknem wiosny nie przypomina. My zatem, wiedząc że "już bliżej, niż dalej" przypomnijmy sobie, jak wygladała w tym roku prawdziwa zima i jak za pomocą obiektywów swoich aparatów uwiecznili ją nasi uczniowie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na najciekawsze zdjęcie, zatrzymujące w kadrze zimowy obrazek.

Głosować można poprzez sondę znajdującą się na naszej stronie głównej. Wystarczy kliknąć wybrane zdjęcie. Zdjęcia można zobaczyć klikając: zdjęcie nr 1, autorka Zuzanna Pawlik, zdjęcie nr 2, autor Przemysław Jasłowski, zdjęcie nr 3, autorka Kinga Szymborska, zdjęcie nr 4, autor Piotr Nawrot, zdjęcie nr 5, autorka Wiktoria Siejka, zdjęcie nr 6, autorka Milena Pułka. Pozostałe fotografie do obejrzenia w naszej galerii. Głosowanie potrwa do 20 marca, a więc do ostatniego dnia kalendarzowej zimy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Galeria zdjęć: Zima w obiektywie.

08.03.2013 Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu plastycznego "Zima lubi dzieci"

"ZIMA LUBI DZIECI NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE..."

chor

8 marca miało miejsce uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym "Zima lubi dzieci". W szkolnej auli zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście ze szkół podstawowych w Szreniawie i Wysocicach. Apel poprowadziła organizatorka konkursu, pani Anna Cencek.

Jury konkursowe miało nie lada zadanie, bo wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i wykonane z wielką dbałością. Prace były oceniane w dwóch kategoriach - prace przestrzenne i prace płaskie. Wszystkie można będzie oglądać przez najbliższy tydzień na wystawie w budynku "D". Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

A oto lista wyróżnionych uczniów:{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

 

08.03.2013 Dzień Kobiet

DZIEŃ KOBIET

dzien_kobiet2009
Z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć Wam życzenia wszystkiego najlepszego, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzach Waszych gościł tak samo często, jak w tym dniu.
Bądźcie zawsze szczęśliwe, złym losom nieznane, uprzejme, czułe, tkliwe, przez wszystkich kochane.
Życzymy wszystkim Kobietom i Kobietkom, by rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości.
Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet.
Samorząd Uczniowski

22.02.2013 Konkurs plastyczny

ZWIERZĘTA - SPRZYMIERZEŃCY LASÓW

chor
Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą pomysłowością i wykonali piękne prace plastyczne pod hasłem "Zwierzęta sprzymierzeńcy lasów”. Do prac dołączyliśmy informacje o tym, jaką pożyteczną rolę dla ekosystemu leśnego spełnia przedstawiony gatunek. Prace przekazano komisji konkursowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie.

 

W konkursie dla uczniów klas IV- VI brali udział:

Kl. IV a: Patrycja Szlachta, Anita Czop, Ewa Konieczna, Piotr Celejewski, Norbert Jaźwiec, Bartek Musiał

Kl. IV b: Wiktoria Domagała, Sandra Zaręba, Przemek Jasłowski

Kl. V a: Marcin Gurdziel

W konkursie wiedzy pod hasłem "Chrońmy lasy, bo to zielony skarb", dnia 22.02.2013 r. uczestniczyli:

Mateusz Jamroży z kl. VI a, Konrad Rolka z kl. VI b Marcin Gurdziel z kl. V a.  Uczniowie przez ponad godzinę rozwiązywali test składający się z 35 pytań o tematyce przyrodniczej i matematycznej.

Do udziału w konkursie chłopców  przygotowała p. Jolanta Szlachta.

Życzymy sukcesów!

Galeria zdjęć: Konkurs Plastyczny.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com