Polish English French German


18.12.2012 Jasełka w oddziale Wesołe Skrzaty

"PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM..."

szopka

18 grudnia 2012r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dzieci z oddziału Wesołe Skrzaty przedstawiły zaproszonym gościom piękne Jasełka przeplatane kolędami.

Po złożeniu wszystkim zebranym życzeń, przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami zasiadły do stołu, gdzie czekały wigilijne potrawy i świąteczne łakocie.

Spotkanie było przepełnione radością, ciepłem i pokojem, czego wszyscy nawzajem życzyli sobie w ten magiczny, przedświąteczny czas.

Dokarmianie zwierząt zimą

ZWIERZĘTA ZIMĄ

ptaszki_zima

"Sikoreczki, wróbelki niech nie straszy was zima,

pomożemy wam mrozy i złe wichry przetrzymać!"

 

 

O zwierzęta zimą trzeba dbać bardziej, ponieważ jest im trudniej szukać pożywienia. Spróbujmy więc pomóc, robiąc ptakom karmniki i wsypując do nich jedzenie.

Małe ptaki wróblowate najbardziej lubią nasiona roślin oleistych, słonecznika, pszenicy. Można też wieszać słoninkę, ale tylko surową i bez soli. Nie wykładajmy resztek jedzenia, okruchów chleba, ciasta, ziemniaków. To, czym żywią się ludzie, bywa zabójcze dla ptaków. Można za to postawić kuwetkę z wodą, na pewno będą z niej pić. Pamiętajcie, że ptaki ciągle wracają do łatwej stołówki.

Dzikie zwierzęta, które nie zapadają w sen zimowy, takie jak dziki, sarny, jelenie oraz żubry, same poszukują sobie jedzenia. Dopóki śnieg nie pokryje grubą warstwą ściółki leśnej, mają szanse pożywić się tym, co zostało z jesieni, jednak gdy spadnie dużo białego puchu, dla wielu zwierząt zaczynają się ciężkie dni. To właśnie wtedy możemy im pomóc. Wykładane w paśnikach i na śniegu siano, buraki, kukurydza czy marchew będą najlepszym ratunkiem dla wielu mieszkańców przyrody.

Na pewno znajdą się zwierzaki, które skorzystają ze stołówki, którą im przygotujemy. One nie botrzebują budowli, wystarczy, aby w jakimś zacisznym miejscu co jakiś czas wysypać im karmę.

Milena Pułka, klasa VIa

Mikołajki 2012

Mariola Król.

MIKOŁAJKI 2012

mikolajki2

Pędzą sanie z reniferem
Mikołaj jest czarodziejem
Wór prezentów zawsze ma
No i śmieje się ha!ha!

 

Święty Mikołaj jest nam wszystkim znany jako poczciwy, brodaty staruszek w czerwonej szacie, który w okresie świąt Bożego Narodzenia swoimi saniami zaprzęgniętymi w renifery rozwozi prezenty grzecznym dzieciom z całego świata.

Szósty grudnia jest dniem wyczekiwania na wizytę tajemniczego gościa w czerwonym... No ale że Mikołaj ma już swoje lata, nie daje rady z taką ilością prezentów! Tylko wtajemniczone osoby wiedzą, że Mikołaj ma swoich pomocników, a kilkoro z nich jest nawet w naszej szkole.

Mikołajowi pomocnicy (zwani elfami) w naszej szkole zaczęli pracę już czwartego grudnia organizując teatrzyk dla najmłodszych uczniów pt. "Królowa Śniegu". Po występie Mikołaj wysłał piętnaścioro elfów (w tym aż sześć elfic :D), by w jego imieniu rozdali prezenty grzecznym uczniom - a że w naszej szkole są tylko ci grzeczni ;) prezent dostał każdy.

Panie Mikołajowe (znane na co dzień jako Panie kucharki) rozdawały cukierki dzieciom na stołówce, a prawdziwy Mikołaj osobiście odwiedził najgrzeczniejszą dziewczynkę w naszej szkole, czyli rzecz jasna - Panią dyrektor! :)

Oliwia Kałwa, klasa VI a

{play}images/stories/mp3/mikolaj_pedzi.mp3||[AUTOREPLAY]{/play}

 

Galeria zdjęć: Mikołajki 2012.

2012.11.26 Dzień Pluszowego Misia u Wesołych Skrzatów

URODZINY MISIA

mis_2010

„…Miś różowy, miś pluszowy

zbuntował się dziś.

Chce iść także do przedszkola,

tak jak chodzi Krzyś.

Wziął Krzyś misia w obie rączki:

„Po co pójdziesz tam?”

- „Będę bawił się wesoło

i nie będę sam…”

W tym roku „Wesołe Skrzaty” przyniosły ze sobą swoje ukochane misie i zabrały je w pełną przygód podróż. Zanim jednak wszyscy wsiedli do pociągu, poznali historię powstania pluszowego misia, a potem chętne dzieci krótko opowiedziały o swoich ulubieńcach. Piosenka „Jadą, jadą misie” była znakiem, że czas ruszać na wycieczkę. Pociąg mknął po sali i zatrzymywał się na kolejnych stacjach. Na każdej z nich czekała niespodzianka i zadanie.

Pierwsza była okazją do gimnastyki z misiami, sprawdzenia swojej wiedzy na temat misiów, jak również ułożenia misiowych puzzli. Druga stacja to las, w którym misie poszukiwały ukrytego pod listkami miodu, a także zagadki Kubusia Puchatka, które nie sprawiły dzieciom żadnego problemu. Trzecią stację dzieci nazwały słodką – jadły pyszny miód i inne łakocie.

Na ostatniej stacji dzieci zaproszone zostały do zabawy plastycznej „Tort urodzinowy”. Wspólnie wyklejały kolorowymi skrawkami bibuły i papieru sylwetę tortu narysowanego na brystolu. Na pamiątkę wspólnych zabaw z okazji Święta Pluszowego Misia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, a na koniec zaśpiewały dla swoich milusińskich śliczną piosenkę „O kochaniu misia”.

Anna Cencek

2012.11.29-30 Andrzejki w oddziale Wesołe Skrzaty

WESOŁE SKRZATY OBCHODZĄ ANDRZEJKI

andrzejki_2009

W ostatnich dniach listopada dorośli i dzieci organizują bardzo często wesołe zabawy znane wszystkim jako "andrzejki". Takie andrzejkowe zabawy nie ominęły także dzieci z oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty”.

W czwartek, 29 listopada przedszkolaki wzięły udział w zabawie tanecznej zorganizowanej w auli szkolnej. Wesoła muzyka zachęcała do tańca, więc dzieci szybko zapełniły parkiet. Wszystkie radziły sobie znakomicie.

Ponieważ prawdziwa zabawa andrzejkowa powinna być pełna wróżb to następnego dnia,  w piątek 30 listopada dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości. Dostarczyło to wielu przeżyć i emocji, wywoływało moc uśmiechu i radości, co było tego dnia najważniejsze. Dzieci lały wosk przez klucz, wrzucały grosik do miski z wodą, sprawdzały, co kryją magiczne talerze, przekłuwały serduszko z imionami, wróżyły sobie przy pomocy wirującej butelki.

Do domu dzieci, oprócz wielu wrażeń,  zabrały swoje woskowe wróżby, których cień na oświetlonej ścianie może pokazać jeszcze inne nowe przygody.

Anna Cencek

Galeria zdjęć: Zabawa andrzejkowa.
Galeria zdjęć: Wróżby andrzejkowe.

29.11.2012 Zabawa andrzejkowa

ANDRZEJKI 2012

andrzejki_2010

29 listopada odbyły się w naszej szkole dwie zabawy andrzejkowe. Najmłodsi uczniowie bawili się wraz ze swoimi paniami i rodzicami w południe. Były tańce, zabawy, a następnie wróżby i konkursy już w każdej z klas.

Po południu z kolei odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI. Przygotowania do niej trwały ponad dwa tygodnie.

Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 16:00. DJ’ami byli Łukasz Dziubka i Rafał Duszyc. U nich można było zamawiać piosenki z dedykacjami, większości uczniów bardzo się to podobało.

Uczestnicy dopisali - na dyskotece bawiło się ponad 100 osób. W trakcie zabawy zorganizowany był poczęstunek, w skład którego wchodziła ulubiona przez wszystkich pizza.

W ten tradycyjny wieczór andrzejkowy nie mogło także zabraknąć wróżb. Wróżbitami byli uczniowie klas VIb i VIa - Zuzanna Pawlik, Julia Galicka, Angelika Zaręba, Milena Pułka, Jasiek Migza, Adrian Bugaj, Marta Herian i Wiktoria Włodarczyk.

Po wróżbach znowu wszyscy poszli tańczyć. Największą radość uczestnikom dyskoteki sprawiał utwór pod tytułem "Gangam Style". Prawie wszyscy znali słowa tej piosenki oraz układ taneczny.

Ukoronowaniem całej dyskoteki była zabawa w „krzesełka", której towarzyszyły olbrzymie emocje. Pobiliśmy chyba rekord świata w ilości uczestników biorących udział w tej zabawie - startowaliśmy chyba od 50 krzeseł! Ostatecznie zmagania wygrał Kamil Bielach. Dyskoteka skończyła się o godzinie 19.00. Będzie to niezapomniany wieczór dla wielu osób.

Adrian Bugaj, klasa VI b

25.11.2011 Dzień Pluszowego Misia u Pluszowych Misiów

JAK MIŁO MISIA WZIĄĆ DO RĘKI...

mis

Nadszedł czas na obiecane relacje z tegorocznych obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. Oto pierwsza z nich.

Jest tu jedno miejsce, gdzie święto to nabiera szczególnego znaczenia. Oddział przedszkolny dzieci młodszych kilka lat temu za swego patrona obrał właśnie pluszowego misia, dlatego 25 listopada to także święto naszych maluszków.

Tym razem dzieci świętowały ze starszymi kolegami z kl. 0b. Szereg zabaw i zajęć z misiem w roli głównej przygotowały wychowawczynie grup, p.Beata Wypchał i p.Urszula Jasłowska.

Dzieci w tym dniu wysłuchały fragmentu bajki "Przygody Kubusia Puchatka", wykonały prace plastyczne,rozwiązywały zagadki, a także smakowały misiowego przysmaku - miodku. Zostały zaproszone do wspaniałych zabaw ruchowych. Swoją obecnością uświetniła ten dzień pani Dyrektor.

I ja tam byłam, z misiem się bawiłam, miód i mleczko piłam. Na pamiątkę zdjęcie z misiem zrobiłam i bardzo się cieszyłam.

B. Wypchał

Galeria zdjęć: Dzień Pluszowego Misia.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com