
Zerówkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli dzieci z zerówek 9.12 wyruszyły na spotkanie z wyczekiwanym tak długo gościem. Tym razem Święty Mikołaj wraz z pomocnikami zaparkowali sanie obok Domu Kultury w Wolbromiu. Dzieci najpierw oglądały cudowny spektakl pt. Kopciuszek, a zaraz po nim otrzymały prezenty od Mikołaja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których uchwyciliśmy te piękne chwile.
AB
14.12.2022 Warsztaty świąteczne dla klas IIa i IIb

Kolejna klasa miała okazję w tym zimowym czasie poczuć magię świąt i wziąć udział w zajęciach artystycznych, których celem było przygotowanie świątecznej dekoracji. 14 grudnia uczniowie klas drugich gościli u siebie państwa z Zakładu Aktywności Zawodowej w Witowicach, którzy zorganizowali dla naszych dzieci świąteczne warsztaty rękodzieła.
Drugoklasiści wykonali urocze bożonarodzeniowe skrzaty, które ozdobią ich domy. Dzieci pracowały uważnie i w wielkim skupieniu, malowały, kleiły i ozdabiały, a własnoręczne wykonanie ozdoby dało im wiele radości i satysfakcji. Każdy skrzat był wyjątkowy i niepowtarzalny.
Dziękujemy BiOAK w Gołczy za zaproszenie do udziału w warsztatach.
Zaproszenie na kiermasz świąteczny
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole we czwartek 15 grudnia.
Na kiermaszu będzie można zakupić stroiki, bombki, ozdoby świąteczne, pierniczki i inne ciasta.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii a poniżej podajemy orientacyjne ceny wystawionych przedmiotów:
Stroiki - od 20 zł
Bombki duże - od 20 zł
Bombki małe - od 10 zł
Inne ozdoby - od 10 zł
Pierniki - od 10 zł
Ciasto - 2 zł
zakładki, kartki - 1 zł.
Ceny są uzależnione od wielkości przedmiotu. Wszystkie uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Zapraszamy do galerii zdjęć.
2022.12.13 Zdobienie choinek w klasie IV a

Ostatnie dni przebiegają w naszej szkole pod znakiem różnych przedświątecznych aktywności. Spotkania mikołajkowe, warsztaty artystyczne, wykonywanie bożonarodzeniowych ozdób - każda klasa coś zaplanowała. Tym razem świąteczny klimat poczuli także uczniowie klasy IV a, którzy pokazali swoje artystyczne zdolnosci oraz zmysł estetyczny i wykonali pięknie ozdobione choinki świąteczne. Pracowali z wykorzystaniem wyposażenia Laboratorium Przyszłości. Powstałe choinki będą pięknie zdobić w tych dniach klasę, a następnie uczniowie zabiorą je, by ozdabiały ich domy.
Bardzo dziękujemy Państwu Marzenie i Przemysławowi Olesińskim za podarowanie do klasy świątecznych dekoracji oraz choinek do zdobienia.
#LaboratoriumPrzyszłości
12.12.2022 Spotkanie z uczniami klas 5 - „Profilaktyka i bezpieczeństwo”
W dniu 12.12.2022 r. odbyło się spotkanie z uczniami klasy 5a i 5b, którego tematem było „Profilaktyka i bezpieczeństwo”. Spotkanie prowadzili, psycholog Jolanta Górak – Bożęcka, dzielnicowy Gminy Gołcza Pan Tomasz Wierzbowski oraz przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego Pani Agata Soczówka.
Zapoznali oni uczniów ze zjawiskiem przemocy.
Co trzecie dziecko w wieku szkolnym doświadcza przemocy rówieśniczej. Agresja fizyczna, przemoc psychiczna, a także cyberprzemoc to powszechne zjawiska wśród młodych osób. Sytuacja jest o tyle trudna, że ofiary niechętnie mówią o swoich doświadczeniach i najczęściej nie zgłaszają problemu.
Przemoc dotyka około 35 proc. uczniów, którzy na jakimś etapie swojej edukacji są ofiarami prześladowania rówieśniczego. Najbardziej oczywistą formą przemocy jest agresja fizyczna, np. popychanie, szturchanie, kopanie, szczypanie, przewracanie. Jednak najbardziej dotkliwa i problematyczna dla dzieci i młodzieży jest przemoc relacyjna, czyli to, co powszechnie nazywamy przemocą psychiczną. To wszelkiego rodzaju zachowania powodujące, że ofiara jest samotna, czyli wykluczanie z grupy rówieśniczej, ignorowanie. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju plotek, niszczenia reputacji, opowiadania nieprawdziwych lub bardzo osobistych historii o ofierze i jej rodzinie.
Cyberprzemoc jest tym samym, tylko dzieje się w internecie. Jeśli przemoc jest osadzona w jakiejś konkretnej grupie rówieśniczej, to cyberprzemoc jest jej kontynuacją – to, co dzieje się w klasie, ma swój ciąg dalszy po opuszczeniu murów szkoły.
Nasi goście wskazali osoby i miejsca, do których należy się zwrócić, jeżeli znajdziemy się w takiej sytuacji.
Na zakończenie uczniowie otrzymali ulotki z adresami i telefonami instytucji, gdzie mogą w razie potrzeby szukać pomocy.
EK