Polish English French German


Konkurs plastyczny - "Święty Jan Paweł II - Patron Rodziny"

MK.

REGULAMIN XXIII KONKURSU PLASTYCZNEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KL. I-III)   ORAZ SPECJALNYCH OŚRODKÓW SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH DIECEZJI KIELECKIEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Hasło konkursu: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY

1 Postanowienie ogólne

 1. Cele konkursu:
 •    ukazanie św. Jana Pawła II jako świadka Ewangelii dla współczesnej rodziny,
 •    ukazanie świętości jako wspólnej drogi wiary dla rodziny,
 •    kształtowanie wśród uczniów postaw budujących wartość rodziny,
 •    kształtowanie wrażliwości artystycznej z pomocą rodziców i nauczycieli.
 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkół Podstawowych (kl. I - III) oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych Diecezji Kieleckiej. Organizowany jest przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach i przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego   i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
 2. Wymagania dotyczące prac:
 •    prace mają być tematycznie związane z hasłem konkursu,
 •    technika plastyczna: dowolna,
 •    format prac: karta A-4,
 •    praca powinna być: samodzielna i indywidualna,
 •    praca powinna być podpisana na odwrocie i zawierać następując informacje: imię nazwisko ucznia, klasa, placówka oświatowa, temat pracy oraz imię i nazwisko uczącego katechety.

      2 Etapy konkursu

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach:

12.01.2019 Zabawa choinkowa

MK.

Uczniowie naszej szkoły cieszą się już zasłużonymi feriami zimowymi, ale jeszcze w sobotę odwiedzili po raz ostatni szkołę - okazja była bardzo przyjemna - tradycyjna zabawa choinkowa.

W pomysłowych przebraniach, w towarzystwie swoich pań i rodziców, wczesnym popołudniem bawiły się najmłodsze dzieci.

Później swoją dyskotekę mieli starsi uczniowie klas IV-VI, którzy bawili się przy najlepszych karnawałowych hitach. Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum dyskotekę choinkową mieli w środę, 9 stycznia.

Galeria zdjęć

Projekt Historionauci

MK.

     Uczniowie klasy VIII b biorą udział w Projekcie Historionauci. To program edukacji historycznej  realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z HISTORIA: POSZUKAJ, programem edukacyjnym Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Zadaniem uczniów jest szukanie śladów przeszłości. W ramach swoich działań opowiedzą historię odzyskania niepodległości za pomocą wybranych obiektów, którymi mogą być: obraz, fotografia, grafika, dokumenty, czy przedmioty codziennego użytku. Założeniem działań jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania historii poprzez szczegół, a punktem wyjścia jest obiekt muzealny, który pochodzi z okresu 1795-1921 [pierwsza data oznacza trzeci rozbiór Polski, druga - traktat ryski, na mocy którego ustalono wschodnią granicę II Rzeczypospolitej]. Zadaniem młodzieży jest opowiedzenie historii tego obiektu w interesujący dla nich i dla innych sposób. Następnie chodzi o stworzenie własnej narracji o wybranym obiekcie. I tu zaczyna się fascynująca detektywistyczna przygoda: tropienie śladów, szukanie powiązań, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Uczniowie będą mieli za zadanie zaprezentować wybrany przez siebie przedmiot i historię, która się z nim wiąże.

     Dodatkowo grupa uczniów wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu Historionauty, bawiąc się i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze różną tematyką, ale również poczuć się częścią większej grupy, zespół uczestniczył też w Wirtualnym Festiwalu Niepodległa z CEO, podczas którego ósmoklasiści wykazali się aktywnością, kreatywnością, otwartością na wyzwania, umiejętnością współpracy w grupie i odwagą w działaniu.

Klub Ortograffiti

MK.

W naszej szkole zaczyna właśnie działać Klub Ortograffiti to forma ciekawych zajęć i rodzaj terapii trudności w czytaniu i pisaniu dla uczniów, ale także większy zapał do intensywnej pracy w wielu obszarach, podniesie motywacji, lepsze ogólne funkcjonowanie ucznia i zapewnienie możliwości odniesienia sukcesu w szkole. Dzięki różnorodności podejmowanych działań udział w Klubie może być też źródłem odkrycia mocnych stron każdego oraz zachętą do rozwijania zainteresowań. Naczelną zasadą Klubowiczów będzie systematyczność i niewielkie porcje materiału do opracowania, aby nie obciążać uczniów, a przy okazji budować nawyk regularnego trenowania umiejętności oraz odpowiedzialności za własne postępy. Warto zaznaczyć, że kluczem do sukcesu w realizacji zadań jest równowaga i symetryczne skupienie na wszystkich czynnościach, aby uczniowie nie pomijali trudniejszych dla nich wyzwań kosztem tego, co przychodzi im przy mniejszym nakładzie pracy. Na koniec roku szkolnego zwołane zostanie specjalne zebranie podsumowujące pracę całego Klubu, które będzie momentem na oficjalne udzielenie pochwały za wysiłek wkładany w pokonywanie trudności.

A więc Uczniowie do dzieła!

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com