Polish English French German


Gminny Konkurs Matematyczny

MM.

Dnia 18 maja w Szkole Podstawowej w Szreniawie odbył się gminny konkurs matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: klasa 3a: Mateusz Misiek, Kacper Sikoń i Bartosz Żaba, a z klasy 3b: Hania Pardała, Wojtek Grzanka i Jasiu Kuc. Po ciężkich zmaganiach i dogrywce na podium stanęli najlepsi matematycy z naszej gminy, czyli:

I – miejsce – Hania Pardała – Szkoła Podstawowa w Gołczy kl. 3b

II – miejsce – Wojtek Grzanka – Szkoła Podstawowa w Gołczy kl. 3b

III – miejsce Bartek Żaba – Szkoła Podstawowa w Gołczy kl. 3a

Wyróżnieni uczniowie:

Jan Kuc – Szkoła Podstawowa w Gołczy kl. 3b

Kacper Sikoń – Szkoła Podstawowa w Gołczy kl. 3a

Życzymy im dalszych sukcesów. Uczniów przygotowały panie: klasę 3a – Wioletta Bielach, a klasę 3b Elżbieta Papaj.

H.Pardała

foto

Stefan Domnicz - laureatem konkursu biblijnego

MM.

Stefan Domnicz dyplom 1

W  dniu 15 maja 2023 roku nastąpiło rozstrzygnięcie XXVII Konkursu Biblijnego.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że jednym z laureatów konkursu został Stefan Domnicz, uczeń klasy 8a.

Stefan pokonał w 3 etapach konkursu 192 osoby i ostatecznie zajął 4 miejsce w diecezji kieleckiej. W Konkursie Biblijnym mierzył się z treścią Ewangelii wg św. Jana.

Stefan serdecznie Ci gratulujemy tak wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach i egzaminach.

Anna Kędzierska

16.05.2023 DZIEŃ STROJU LUDOWEGO

MM.

,,Dziecko potrzebuje mocnych korzeni,

By mogło wyrosnąć na wartościowego człowieka.

Dlatego tak ważne jest pielęgnowanie tego,

Co najlepsze z przeszłości naszych przodków

I budowanie tradycji, w której żyjemy"

 

Tymi słowami przedszkolaki „Wesołe Skrzaty” i „Słoneczka” rozpoczęły wyjątkowe spotkanie z udziałem rodziców, dziadków, Pana Wójta Gminy Gołcza Lesława Blachy, Pani Dyrektor Zdzisławy Kyć oraz Pani wicedyrektor Elżbiety Kwapień. By dzieci mogły w pełni się rozwijać potrzebne jest wsparcie dorosłych. Najpiękniej dzieci uczą się poprzez przeżywanie i wspólne działanie, dlatego też 16 maja 2023 roku razem z najbliższymi przedszkolaki prezentowały stroje ludowe naszego regionu. Przedstawiły piękny program artystyczny tańcząc i śpiewając ludowe piosenki. Spotkanie było także podsumowaniem udziału przedszkolaków w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” . Za wszelką pomoc i zaangażowanie podczas jego realizacji rodzice i goście otrzymali piękny dyplom . W trakcie uroczystości Pan Wójt wręczył nagrody laureatom gminnego konkursu plastycznego „Chodź, pomaluj mój świat”. Na zakończenie wszyscy mogli spróbować pysznych wyrobów i wypieków pochodzących od lokalnych producentów. Był to wspaniały dzień, który na długo pozostanie w pamięci.

AC

galeria

28.04.2023 r. – wycieczka klas czwartych do Katowic

SuperUser.

„Bajka Pana Kleksa” to w Katowicach niezwykłe miejsce, łączące edukację, kulturę i zabawę. Wspaniała scenografia pozwoliła dzieciom przenieść się do świata utworu Jana Brzechwy, gdzie mogły w atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę.

Wytwórnia Kultury, Nauki i Zabawy mieści się w dawnej fabryce porcelany. Cały kompleks został podzielony na kilka stref – królestw. Dzieci z zaciekawieniem poznawały pojęcia związane z geografią, ale także rozwijały umiejętności manualne poprzez wiązanie węzłów, „łowienie ryb”. W przestrzeni kosmicznej sprawdzały swoją wiedzę o Układzie Słonecznym oraz refleks, zwinność, siłę własnych mięśni. Dużą dawkę wiedzy serwował Rezerwat Przyrody, który pozwolił czwartoklasistom odkryć wielkie bogactwo świata roślin i zwierząt. Animatorzy starali się zarazić uczniów ideą ochrony przyrody, poszanowania środowiska naturalnego, wyrażającego się w oszczędzaniu wody, energii elektrycznej, segregowaniu śmieci. 

Podczas „lekcji chemii” dzieci nie tylko obserwowały ciekawe doświadczenia, ale również – podobnie jak Ambroży Kleks – same eksperymentowały. Zabawa, rozwiązywanie zagadek, pokonywanie torów przeszkód były źródłem niezapomnianych pozytywnych emocji, rozwijały kreatywność.

Warto wybrać się do „Bajki Pana Kleksa”.

Galeria

232 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

SuperUser.

W miniony czwartek uczniowie klasy VIb z nielicznym wsparciem koleżanek z klasy VIa przygotowali uroczysty apel upamiętniający 232 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Słowami wierszy recytowanych przez uczniów i piosenek zaśpiewanych przez solistów chóru szkolnego wspomniano to doniosłe wydarzenie historyczne. Strofy o tematyce patriotycznej uzupełnione były treścią dotyczącą faktów historycznych. Ostatnim punktem programu był układ taneczny z flagami wykonany przez uczennice klasy VIb  - jest to element, który niezmiennie wywołuje u widzów niezwykłe emocje.  

Program został przygotowany pod kierunkiem pań R. Maroszek i K. Wszół, akompaniamentem i przygotowaniem występu solistów zajął się pan A. Dudek.

Galeria zdjęć

Dzień Strażaka u przedszkolaków

SuperUser.

4 maja 2023 roku nasze przedszkolaki odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie. Opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca, jakiego sprzętu potrzebują i używają, by móc wykonywać swoje obowiązki i pomagać ludziom w potrzebie. Dzieci z uwagą słuchały, ale też zadawały wiele pytań, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej.

Na koniec dzieci przekazały strażakom podziękowanie życząc im wszystkiego najlepszego, zwłaszcza, że 4 maja druhowie mają swoje święto
– Dzień Strażaka.

Galeria zdjęć

„W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” – podsumowanie działań dzieci z oddziału Wesołe Skrzaty

SuperUser.

Kształtowanie świadomości ekologicznej najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat. Dzieciom z oddziału „Wesołe Skrzaty” pomagał w tym zadaniu udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”.

Od września do maja dzieci w bardzo ciekawy i prosty sposób uczyły się jak wielką rolę odgrywa działanie człowieka na stan naszego środowiska i naszej przyrody. Poprzez wykonywane zadania i zabawy z wykorzystaniem papieru, gazet i tektury rozbudzały także swoją kreatywność, samodzielność, pewność siebie, a nade wszystko kształtowały postawy proekologiczne.

Anna Cencek

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl