
Wirtualny Festiwal Iskry Niepodległej- Centrum Edukacji Obywatelskiej

Zespół klasowy 8A i Amelia Jamroży z klasy 8B w niebanalny sposób uczcili 105 rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości. Wspólnie z 285 zespołami uczniów z różnych części Polski rozwiązywali zadania związane z osobami ważnymi dla historii Polski – poszerzali wiedzę, a przede wszystkim wspólnie świetnie się bawili! młodzież wspólnie mogła wykazać się wiedzą np. ze sportu, sztuki, informacjami na temat naukowców, czy chociaż przez chwilę, jak Kacper Dudek z 8A, wcielić się w rolę i poczuć jak Marszałek Józef Piłsudski [patrz foto]. Każdy z uczniów otrzymał dyplom udziału w Festiwalu.
Warsztaty ceramiczne

Każdy z nas ma duszę artysty, o czym mogli się przekonać uczniowie klasy 8A podczas warsztatów ceramicznych. W pracowni artystycznej Pani Karoliny Adamiec https://www.facebook.com/flamazing.ceramics/ zapoznani z rodzajami tworzywa, jakim jest glina, przystąpili do dzieła! Dzięki wyobraźni i zdolnościom manualnym można była zrobić czy też wyczarować np. filiżankę, kubek, wazon, doniczkę lub inne formy artystyczne jakie podpowiedziała wyobraźnia. Uczniowie bardzo zaangażowali się w proces tworzenia. Teraz jeszcze chwila cierpliwości, należy poczeka około dwóch tygodni, by po tym okresie móc szkliwić i wypalać prace w specjalnym piecu.
PS Obiecujemy, że pochwalimy się naszymi dziełami sztuki :)
[aleDraka]
23.11.2023 Zwycięstwo w turnieju piłki nożnej
W miniony czwartek 16.11.2023 nasi uczniowie wystepujący w Akademii Piłkarskiej Gołcza brali udział w halowym turnieju piłki nożnej. Organizatorem zawodów, które odbyły się w hali krakowskiej "Bronowianki" było zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.
W turnieju oprócz AP Gołcza udział wzięły zespoły : SP 42 Kraków, Błyskawica Wyciąże, oraz Złomex Branice.
Akademicy odnieśli dwa zwycięstwa; pokonując SP 42 3-1 i Złomex Branice 3-0, a także zremisowali 2-2 z Błyskawicą, ostatecznie zajęli w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Miasta Krakowa 1. miejsce i wrócili do Gołczy z pucharem za zwycięstwo.
Dodatkowo nasz uczeń z klasy 5A, Bartek Mosur został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Szkołę na zawodach reprezentowali: Rafał Dróżdż, Bartek Mosur, Jakub Musiał, Bartek Jędrzejczyk, Oliwier Jamroży i Piotrek Szarek.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!!
MD
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 - 3 "Mój Kościół i Ja"
Mój Kościół i Ja, KONKURS PLASTYCZNY DIECEZJI KIELECKIEJ
dla UCZNIÓW Szkół Podstawowych (kl. 1-3)
Zachęcamy do udziału w XXVIII edycji Konkursu Plastycznego. Tegoroczna tematyka dotyczy Wspólnoty Kościoła i jej roli na drodze kształtowania postaw dzieci. Temat roku duszpasterskiego zachęca nas wszystkich do odkrycia swojego miejsca we wspólnocie Kościoła.
…słów kilka o tematyce:
/ Mój / Nie chodzi o określenie własności, lecz przynależności. W myśl hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy” uznajemy, że wszyscy należymy do Chrystusa. Również hasło roku duszpasterskiego 2023/24 – „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, kieruje uwagę na „mój” udział we wspólnocie.
/Kościół/ Zrozumiałe, że nasi najmłodsi uczestnicy mogą nie znać różnicy w pojęciu Kościoła i kościoła. Ważne zatem, aby pomóc im obok pojęcia im najbliższego czyli kościoła fizycznego odkryć osoby w nim przebywające, które są prawdziwym Kościołem Chrystusowym.
/i Ja/ Jak już wyżej było wspomniane, okres przygotowania prac, będzie również czasem przejścia pomiędzy czasem odkrywania na nowo wiary w Kościół Chrystusowy a odnajdywaniem w tym właśnie Kościele miejsca dla siebie.
Chrystus stawia uczniom za wzór dziecko w drodze do królestwa niebieskiego (Mt 18,1-5). Wierzymy, że nasi młodzi artyści potrafią nam dorosłym ukazać takie aspekty Kościoła, których my już nie dostrzegamy.
Stad też treścią prac może być kościół parafialny (jego wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny), jednak w tej przestrzeni nie powinno zabraknąć wspólnoty ludzi, którzy w tym kościele przebywają lub do niego zmierzają.
Poniżej został zamieszczony Regulamin Konkursu, w którym zostały zawarte wszystkie niezbędne informacje dotyczące m.in. terminów i specyfiki prac.
Etap szkolny konkursu odbędzie się 6 marca 2024r. Prace należy oddać do 3 marca 2024 r. do p. Anny Kędzierskiej.
AK
Czy wszystkie emocje są nam potrzebne? Warsztaty psychologiczne
Na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Panią Pedagog Martę Kozioł i Panią Pedagog Danusię Piceluk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Miechowie rozmawialiśmy o różnych emocjach, z którymi spotykamy się na co dzień. Podczas pracy przyporządkowywaliśmy dane uczucie kolorom, rozmawialiśmy o tym, jakie emocje towarzyszą nam podczas niekomfortowych sytuacji. A wiadomo nie od dziś, że wszystkim z nas kiedyś towarzyszyły emocje np. podczas uczestniczenia w zajęciach szkolnych online, wizyty u dentysty, pobierania krwi, otrzymania oceny celującej, bycia głodnym, wtedy, kiedy koleżanka nie chciała z nami rozmawiać, otrzymania wymarzonego prezentu, czy wejścia wieczorem na ciemny strych. Emocje zarówno te pożądane jak i te niepożądane przeżywamy i wyrażamy zawsze, nigdy nie jesteśmy na nie obojętni. A co możemy z nimi zrobić? Jest wiele pomysłów i rozwiązań np. można pójść na spacer z psem, pobiegać.
Uważamy, że jako zespół klasowy dzięki warsztatowi będziemy umieli łatwiej sobie poradzić i otworzyć się na emocje.
Na zakończenie podziękowaliśmy Paniom słodkim akcentem za ciekawe zajęcia.
Julia Dyduch i Roksana Seweryn, kl. 8A
Otwieramy szuflady

W myśl zachęty Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie: aby poezja nie była tylko tą najmniej popularną sztuką żonglowania słowem, a twórczość naszych lokalnych artystów wreszcie ujrzała światło dzienne, Uczennice klasy 6A: Amelia Bieniec, Lena Dyduch, Julia Jabłońska, Natalia Kata, Wiktoria Musiał, Maja Robakowska i Aleksandra Studzińska zachęcone do działania, otworzyły szuflady by sięgnąć do ich głębi lub też może natchnięte twórczą weną wzięły do rąk pióra i efektem ich pracy stały się limeryki. Mamy to! Jest sukces! Brawo Wy! Wiersze zostały opublikowane w tomiku zatytułowanym Z miechowskiej szuflady, dziewczyny jako najmłodsze znalazły się w wyśmienitym gronie takich twórców jak Pani Janina Bergander, Pani Barbara Cichoń, których zna chyba każdy mieszkaniec Miechowa. Uroczysta promocja tomiku odbyła się podczas autorskiego spotkania z Panem Tomaszem Różyckim, który skomentował opublikowanie książki, jako wydarzenie, które otwiera nowe ścieżki, a znalezienie się w książce, to dostarczenie nowej energii, wyróżnienie, ponieważ to właśnie w książkach jest zapisana nasza pamięć i nasz kod genetyczny.
Gratulacje :)