Polish English French German


14.06.2022 Wycieczka do Zakopanego

MM.

W czwartek 09.06.2022 r. uczniowie klas ósmych oraz klasy 7b uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Odwiedzili m.in. Dolinę Chochołowską, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz najsłynniejszy deptak w Polsce, czyli Krupówki. W wędrówce dnem Doliny Chochołowskiej towarzyszył im przewodnik opowiadający o historii i walorach przyrodniczych tego urokliwego szlaku turystycznego.

Przechadzka kilkukilometrową trasą wiodąca pośród majestatycznych gór i pachnących lasów była bardzo przyjemna, a pogoda dopisała. W drodze do schroniska przewodnik opowiadał i pokazywał ciekawe i ważne punkty największej doliny polskich Tatr, np. Skałę Kmietowicza, której nazwę nadano ku czci ks. Józefa Leopolda Kmietowicza, dowódcy Powstania Chochołowskiego z 1846 roku. Innym ważnym obiektem była Kaplica Jana Chrzciciela. Drewniana budowla znajdująca się pod lasem, na górnym skraju Polany Chochołowskiej powstała w 1985 roku dla górali, którzy wówczas wypasali swoje owce na pobliskich halach. Istotnym miejscem tej trasy było schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej, gdzie uczniowie odpoczęli, aby z werwą wyruszyć w trasę powrotną. Jednym z ostatnich punktów w planie wycieczki była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Świątynia jest votum wdzięczności za cud ocalenia życia papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku. Przed wyjazdem do domu podróżnicy z trudem dotarli do Krupówek. Wszyscy uczestnicy wyprawy mogli zjeść smaczny posiłek i zakupić pamiątki. To była niezapomniana eskapada.

                                                                                                Katarzyna Dratwa,

Agata Kowalska

foto

Piękna Nasza Polska Cała - podsumowanie projektu

MM.

10 czerwca 2022 roku to dzień wyjątkowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych „Biedroneczki” oraz „Wesołe Skrzaty” po prawie 10 miesiącach pracy, wykonały ostatnie już zadanie
w tej edycji projektu edukacyjnego. 
Piękna Nasza Polska Cała to projekt, który przez cały rok szkolny 2021/2022 był ważnym priorytetem w codziennych działaniach przedszkolaków. Ostatnie zadanie pod tytułem „To moje
miejsce to mój dom” zostało wykonane w obecności zaproszonych gości. Wójta Gminy Gołcza Lesława Blachy, Pani Krystyny Marczewskiej – Dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego w Gołczy, oraz Pani Zdzisławy Kyć –Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy. Poprzez zadanie dzieci poznały miejsca wyjątkowe w naszej gminie, miały okazję dowiedzieć się, na czym polega oraz jak ważna jest praca wójta. Jednocześnie zaproszeni goście zapoznali się z działaniami, jakie dzieci podejmowały w trakcie realizacji programu.
Spotkanie było jednocześnie podsumowaniem projektu. Dzieci wykonały piękny program artystyczny składający się ze śpiewania piosenek o Polsce oraz tańców ludowych „Krakowiaczek”, „Przepióreczka”. 
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z 4 już edycji programu edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała" 2021/2022 realizowanego w naszej szkole.

Anna Cencek, Kinga Dudek

zdjęcia

08.06.2022 Przedstawienie pt. "Demeter i Kora"

SuperUser.

Klasa Va zaprezentowała dziś swoim młodszym koleżankom i kolegom  z klas pierwszych, a także drugiej i czwartej przedstawienie na motywach mitu o Demeter i Korze, które starożytnym Grekom wyjaśniało zjawisko następowania po sobie pór roku.

Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko, co nie było trudne przy tak wspaniałej i uważnej publiczności. Uczniowie pierwszych klas, do których to głównie kierowany był ten występ, odwiedzili przy tej okazji także  bibliotekę szkolną, gdzie zostali oficjalnie przyjęci do grona jej czytelników.

Przedstawienie było efektem pracy i podsumowaniem zajęć rozwijających kreatywność, a uczniowie, choć stremowani zagrali tak, jak umieli najlepiej. Jeszcze raz wielkie brawa dla naszych wspaniałych aktorów.

Zdjęcia

2022.06.07 Wycieczka klas III do Krakowa

MK.

We wtorek, 7 czerwca klasy III a i III b udały się na wspaniała wycieczkę do Krakowa. Nasze zwiedzanie rozpoczeliśmy od Smoka Wawelskiego. Tam spotkaliśmy się z panią przewodnik, która towarzyszyła nam przez cały czas zwiedzania i opowiadała ciekawe historie i legendy związane z odwiedzanymi przez nas miejscami.  Następnie udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, z którego podziwialiśmy piękne krajobrazy. Siedząc na dziedzińcu wysłuchaliśmy kolejnych historii związanych z tym miejscem. Nastepnie ulicą Grodzką dotarliśmy na Rynek, gdzie punktualnie o 12:00 zabrzmiał hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Siedząc na schodach Ratuszu podziwialiśmy piękno krakowskiego rynku, Sukiennic, przejeżdżających dorożek. 

Po posiłku i odpoczynku przeszliśmy na ul. Mazowiecką, gdzie uczestniczylismy w warsztatach pt.: "Królestwo Zwierząt" zorganizowanych przez "Grupę Aktywni". Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy o naszej planecie i zamieszkujących ją zwierzętach. Uczniowie uporządkowali swoją wiedzę na temat kontynentów i przystosowania się wybranych gatunków zwierząt do panujących na nich warunków. Zajęcia bardzo zainteresowały dzieci i przekazały im wiele ciekawych i pożytecznych informacji, które zostana w ich pamięci na długo.

Galeria zdjęć

Zbieramy zakrętki

MM.

Drodzy rodzice!

Ogłaszamy zbiórkę zakrętek dla Amelki Padło. Zakrętki będą zbierane w budynku przedszkola przy wejściu głównym lub u wychowawców.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji 🙂

Dzień Dziecka w klasie I b

MK.

Z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów klasy Ib sprawili swoim pociechom wspaniałą niespodziankę. We wtorek 31 maja pojawiła się w klasie animatorka zabaw. Było malowanie twarzy, zabawy chustą animacyjną, klockami integracyjnymi. Nie obyło się też bez balonów oraz baniek mydlanych. Uczniowie bawili się doskonale. Dziękujemy.

J. Wilk

Galeria zdjęć

Dzień Dziecka w klasach I - III

MK.

Dzień Dziecka był dla dzieci z klas młodszych dniem odpoczynku od codziennej nauki. Uczniowie klas III zaprosili do wspólnej zabawy i rywalizacji na hali sportowej uczniów klas pierwszych. Spotkanie to sprawiło dzieciom wiele radości. Ponadto w klasach wychowawcy organizowali różne zabawy typu kalambury czy gry planszowe. Klasy III skosztowały w tym dniu smakowitej pizzy w pizzeri DomiNat oraz słodkości przygotowanych przez rodziców. 

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl