Polish English French German


25.11.2019. Światowy Dzień Pluszowego Misia

MK.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. To dużo wydarzeń - zabawy z misiem, pieczenie ciasteczek, dekorowanie ciasteczek, wykonywanie buziek misów z wafli ryżowych, zdjęcia w fotobudce, zajęcia z angielskiego z piosenką "My Teddy Bear", prace plastyczne i wiele, wiele innych atrakcji.

A co dokładnie działo się u przedszkolaków zobaczymy w galerii zdjęć. Zapraszamy!

Galeria zdjęć

"Mały Miś - czytające przedszkolaki" - spotkanie z babcią Mirosławą Musiał

MK.

We wtorek 19 listopada w ramach modułu "Mały Miś - czytające przedszkolaki" - dwie grupy przedszkolne "Słoneczka" i "Wesołe Skrzaty" gościły babcię Miłoszka - panią Mirosławę Musiał, która przybyła do nas, aby poczytać bajki. Podczas słuchania przypomnieliśmy sobie, jak cudownie słuchać bajek czytanych przez babcię, a babcia Miłoszka zapewne przypomniała sobie, jak kiedyś czytała opowieści dzieciom w przedszkolu - będąc nauczycielką.
Serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie za poświęcony nam czas, piękne czytanie, piosenkę, wspólne tańce i śliczne kolorowanki.

A. Błaut

Galeria zdjęć

"Mądrość dobrze jest czerpać z różnych źródeł" - zajęcia o słownikach z IVb

MK.

W środowe przedpołudnie czwartoklasiści z IVb zmierzyli się z zasobem słownikowym gołczańskiej biblioteki. Kilka regałów słoników i encyklopedii może onieśmielić niejednego, ale uczniowie IVb świetnie dali sobie radę.

Każdy miał okazje spróbować swoich sił w konkursie wiedzy słownikowej, a wygrana grupa zabrała ze sobą do klasy przytulankę – Pandę. O tym fantastycznym, będącym pod ochroną ssaku możecie oczywiście przeczytać także w słowniku, bo jak głosi nasze hasło „„Mądrość dobrze jest czerpać z różnych źródeł!”

 
Zdjęcia dostępne w galerii BiOAKu.

Dzieciaki do Rakiet

MM.

logo.png

UWAGA, UWAGA!!!

Kliknij i zagłosuj: 

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/160/szkola-podstawowa-im-jana-pawla-ii

Nasza szkoła bierze udział ogólnopolskiej akcja banku BNP Paribas promującej aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli „Dzieciaki do rakiet”

50 zwycięzców zostanie wyłonionych w drodze głosowania internautów, a 10 wybiorą organizatorzy. Głosowanie potrwa do 30.11.2019  zwycięskie szkoły otrzymają profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci.

KAŻDEGO DNIA MOŻESZ ODDAĆ 1 GŁOS z jednego adresu e-mail.

WAŻNE: Po wprowadzeniu adresu e-mail oraz po kliknięciu w przycisk głosowania należy sprawdzić pocztę oraz potwierdzić oddanie głosu.

PROSIMY O GŁOSY NA NASZĄ SZKOŁĘ!

15.11.2019 Oddziały przedszkolne dla Niepodległej

MK.

15 listopada 2019r. nasze oddziały przedszkolne przedstawiły akademię z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział Rodzice, pan wójt Lesław Blacha, dyrektor ZEAS pani Krystyna Marczewska, dyrektor Szkoły pani Zdzisława Kyć, pani wicedyrektor Elżbieta Kwapień oraz koledzy z grupy 6 latków.

Wystąpienie było także związane z udziałem przedszkolaków w projekcie " Piękna nasza Polska cała", którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski, wzmacnianie u dzieci poczucia radości i dumy z bycia Polką i Polakiem. Nasza szkoła otrzymała list od prezydenta Polski Andrzeja Dudy w ramach podziękowania za wzięcie udziału w projekcie. Ponadto otrzymaliśmy flagę Rzeczypospolitej Polski, aby zawsze pamiętać kim jesteśmy i skąd pochodzimy.

Dzieci recytując piękne wiersze, śpiewając piosenki, a także prezentując tańce min. "Poleczkę" ukazały piękno naszego kraju i dały powód do dumy wszystkim zebranym.

Na zakończenie tego wspaniałego wydarzenia wręczone zostały nagrody dla laureatów rodzinnego konkursu " Przedszkole - drugi dom".

Anna Cencek

Galeria zdjęć

12.11.2019r. Spotkanie z Siostrami Klaweriankami

MK.

W ramach ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego do naszej szkoły zostały zaproszone siostry Klawerianki, które działają na rzecz misji na całym świecie. Siostra Kazimiera i siostra Antonia opowiadały o sytuacji szczególnie dzieci w Nigerii. Mówiły o prześladowaniach chrześcijan, codziennym życiu, pragnieniu uczenia się w szkole oraz o marzeniach dzieci. Siostra Antonia opowiedziała historię nigeryjskiej dziewczynki, która była torturowana, z powodu swej wiary i wolała umrzeć niż wyrzec się Jezusa. Wszyscy uczniowie byli poruszeni tą historią. Siostra również nauczyła piosenki w języku ibu i zaprezentowała różne przedmioty z Afryki. Na koniec grupka uczniów została ubrana w tradycyjne stroje z różnych stron świata.

W naszej szkole została wcześniej zorganizowana akcja, w ramach której były zbierane artykuły szkolne dla dzieci w krajach misyjnych. Siostry bardzo ucieszyły się z tego daru i podziękowały za okazane serce.

Bardzo dziękujemy Siostrze Antoni i Kazimierze za przybycie do naszej szkoły i wzruszające opowieści. Życzymy wiele wytrwałości i błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy misyjnej.

Wolontariusze

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com