Polish English French German


26.05. 2019 Dzień Mamy i Taty

MK.

26 maja 2019 roku, w piękne majowe popołudnie, na hali widowiskowo - sportowej
w Gołczy odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych zaprezentowały specjalnie przygotowany program artystyczny. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i składały życzenia. Licznie przybyli Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Do ciepłych życzeń dołączyła się także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej, Zdzisława Kyć. Podczas spotkania odbyło się również wręczenie nagród dla laureatów rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Kocham moją rodzinę”. Po części artystycznej nastąpił wspólny poczęstunek, podczas którego dzieci wręczyły swoim Rodzicom  drobne upominki, własnoręcznie wykonane laurki z kwiatami, ozdobne drzewka i ramki ze zdjęciem.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu naszej uroczystości.

Anna Cencek

Galeria zdjęć

Czytam sobie - radość czytania z pierwszoklasistami

MK.

     Klubowiczki z klasy 8b na początku spotkania poinformowały Dzieciaki, że realizują program PoczytajMy i przeprowadzą dla nich, uczniów dwóch klas pierwszych warsztaty czytelnicze, podczas których spróbują zachęcić do wspólnego czytania jako ciekawej propozycji spędzenia czasu, a także przekonają, że na podstawie usłyszanej historii można stworzyć własną. Będą też chciały zachęcić Dzieciaki do samodzielnego czytania książek i odkrywania historii samodzielnie.

   Tematem przewodnim wspólnego spotkania dla pierwszej grupy miał być kot, ale żeby dowiedzieć się o jakie zwierzę chodzi Maluchy musiały odgadnąć zagadkę, następnie rozpoczęło się wspólne czytanie książeczki Rok z kocicą Izabelą Ewy Nowak, potem były zabawy ruchowe- podczas, których Pierwszaki pokazywały i udowadniały, że wszystkie koty świata chodzą własnymi ścieżkami. Po skończonej lekturze Dzieci odpowiadały na pytania związane z przeczytaną historią, kolejnym zadaniem było narysowanie kota. Na koniec starsze Koleżanki przypomniały jeszcze, że kot dość często występuje jako bohater bajek, baśni i wierszy dla dzieci i na przykład mamy: Kota w butach, Filemona i Bonifacego, kota Garfielda oraz utwór pt. Chory kotek. Druga grupa przeprowadziła zajęcia na podstawie książeczki Pokój NIEgościnny Grzegorza Kasdepke, Przed rozpoczęciem lektury Dzieciaki miały powiedzieć jaki może być pokój, jakie mają pokoje, czy pokój może być na przykład niegościnny? Podczas czytania starsze koleżanki pokazywały ilustracje i tłumaczyły trudne słowa. Lektura książeczki była urozmaicona ćwiczeniami ruchowymi, potem Pierwszoklasiści odpowiadali na pytania związane z treścią lektury, układali puzzle z skserowanych i pociętych ilustracji tekstu.

     Podczas zajęć w obu pierwszych klasach było mnóstwo śmiechu i radości, a przy tym dzięki wspólnej zabawie możliwe było połączenie przyjemnego z pożytecznym. Miejmy nadzieję, że Pierwszoklasiści przekonali się, że warto czytać i kiedyś też będą należeć do klubu czytelniczego.

     Na koniec zajęć dzieci otworzył paczkę z książkami i …

   Dzieciaki dostały zadanie, aby na kolejne spotkanie przeczytać chociaż jedną z książeczek przygotowanych przez wydawnictwo Egmont.

     Po tygodniu…

     Klubowiczki znów zagościły u uczniów klas pierwszych, by sprawdzić, czy dzieci pamiętają tytuły książek, czy je przeczytały, jakie są ich wrażenia, czy książeczki im się podobały, czy były ciekawe, co im się nie podobało. Potem wszyscy bawili się w zabawę Zamki i księżniczki, radości nie było końca…

Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Galeria zdjęć

Zaglądamy pod podszewkę czasu czyli o Dworku Zacisze

MK.

16 maja br. uczniowie klasy 8b zwiedzali i poznali ciekawą historię zabytkowego dworku,
leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej, po obiekcie oprowadzani byli przez Przewodnika Pana Marcina Piekarczyka.
Ósmoklasiści mieli za zadanie wykonanie padletu oraz napisanie artykułu na temat historii zabytku. Oto jeden z nich…
Modrzewiowy dworek Zacisze z XVIII wieku to świadek wielu ciekawych, wielkich, niekiedy tragicznych wydarzeń na drodze do odzyskania upragnionej wolności.Gdyby tylko mógł mówić, na pewno miałyby do opowiedzenia wiele interesujących historii.
Jednym z wydarzeń, które zapamiętał nasz obiekt [zwany też Dworkiem Kościuszkowskim] na długo i które niewątpliwie zasługuje na przywołanie jest bitwa pod Racławicami, miała ona miejsce 4 kwietnia 1794 roku.

28.05.2019 Wyjazd do Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA

MM.

Deszczowa pogoda nie zakłóciła zorganizowanego prze bibliotekę w Gołczy integracyjnego wyjazdu do teatru Laki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie. Klasa 0b, klasa IIb oraz seniorzy z Klubu Senior + w Mostku pojechali obejrzeć spektakl pt: „Dziewczynka z parku” opowiadający o stracie bliskiej osoby, o wspomnieniach, które bolą, ale jednocześnie są czymś najcenniejszym.

Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze.

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Został założony w 1945 roku.

W takim miejscu nie trudno poczuć magię teatru i dać się porwać cudownym inscenizacjom, muzyce i całej teatralnej atmosferze.

Wycieczka odbywała się  w ramach zadania: "W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

42. Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

MM.

17.05.2019 r W Szkole Podstawowej w Stroniach, odbył się 42 finał wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było pogłębienie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 20 drużyn z województwa małopolskiego.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy reprezentowała powiat miechowski. Wystartowały dwie drużyny: grupę młodszą reprezentowali: Edyta Studzińska, Patrycja Zębala, Sebastian Piechota, Patryk Włodarczyk, a grupę starszą Maciej Jamroży, Krzysztof Kwiecień i Agnieszka Rolka. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru oraz skrzyżowania, a wiadomości praktyczne pokazali pokonując miasteczko ruchu drogowego. Na przygotowanym torze przeszkód, który składał się z pięciu elementów: slalom z ograniczeniem, tarka, korytarz z desek, slalom kółkowy, zatrzymanie w miejscu uczestnicy pokazali sprawność na rowerze. Uczniowie musieli poradzić sobie również z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, a nasi zawodnicy w etapie powiatowym zajęli pierwsze miejsce, a w etapie wojewódzkim znaleźli się w pierwszej piętnastce czego im serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy panu Pawłowi Pysz – Komendantowi Gminnemu OSP, który zorganizował dojazd do obu szkół, kierowcom panu Rafałowi Mitka (OSP Rzeżuśnia), panu Karolowi Kobińskiemu i panu Tadeuszowi Szymborskiemu (OSP Wielkanoc) oraz OSP Buk za udostępnienie samochodu.

A.Rolka, 7a

galeria

Święto Konstytucji 3 maja – sprawozdanie z akademii

MM.

        7 maja 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy IV B pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Piekaj. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych pani dyrektor Zdzisława Kyć podziękowała uczniom i wychowawcy klasy IV B, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.

D.Kaczmarczyk

Gminny Konkurs Czytelniczy

MK.

     Z okazji Światowego Dnia Książki w szkole odbył się Konkurs Czytelniczy pod hasłem Książka Moja Miłość. Uczniowie klas IV-VI musieli się wykazać świetną znajomością treści książki Pawła Beręsewicza Tajemnica człowieka z blizną oraz Eleanor Emily Hodgman pod tytułem Pollyanna. Natomiast uczniowie klas VII i VIII zmagali się z tekstami, których autorami są: Małgorzata Musierowicz Opium w rosole, Barbara Kosmowska Pozłacana rybka oraz Jan Parandowski Przygody Odyseusza.

     W młodszej kategorii wiekowej IV-VI

I miejsce zajęła:

Aleksandra Glanowska ze Szkoły Podstawowej w Szreniawie;

II miejsca przypadły uczniom:

Kornelii Popczyk, Annie Skotnickiej i Stefanowi Domniczowi ze Szkoły Podstawowej z Gołczy;

III miejsce należało do:

Martyny Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Wysocicach

     Wśród uczniów klas VII- VIII

I miejsce:

Dominika Duda Szkoła Podstawowa w Gołczy

II miejsce:

Aleksandra Madejska Szkoła Podstawowa w Gołczy

III miejsce:

Agnieszka Rolka Szkoła Podstawowa w Gołczy

wyróżnienia:

Agnieszka Flak Szkoła Podstawowa w Gołczy

Oliwia Staropilna i Mateusz Pawlik Szkoła Podstawowa w Wysocicach

Gratulujemy Zwycięzcom!

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com