Polish English French German


Tydzień bibliotek 2021

MK.

W ramach obchodzonego Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja dzieci z zerówek skorzystały z zaproszenia Pań Bibliotekarek z BiOAK Gołcza. Niestety dzieci nie mogły jeszcze w tak licznym gronie wejść do środka, ale za to czekało ich wiele atrakcji na zewnątrz w bardzo urokliwej bibliotecznej altanie. Pogoda dopisała, więc na świeżym powietrzu razem z żyrafą Gerardem - bohaterem pięknej książeczki, zrozumieli czym są prawdziwe uczucia i czym jest wrażliwość na piękno muzyki. Panie przygotowały zagadki dotyczące domowych i dzikich zwierząt. Nie zabrakło również piosenek i prostych zabaw ruchowych.
W tym samym tygodniu dzieci z zerówek dzięki Pani Ani Nawrot mogły zobaczyć również zbiór książek naszej szkolnej biblioteki i już nie mogły się doczekać wypożyczenia w niej pierwszej lektury. W ramach innowacji pedagogicznej „Zawodowcy z Gminy Gołcza” na drzwiach szkolnej biblioteki zawisł certyfikat potwierdzający, że pracują tam prawdziwi zawodowcy.

A. Błaut

Galeria zdjęć

Kino sferyczne

MK.

12 maja 2021r dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówek miały możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych na dużym ekranie, ponieważ zagościło w naszej szkole mobilne kino sferyczne.  Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniej działająca wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość, której doświadczyły nasze przedszkolaki.

Najmłodsze dzieci, w tym zjawiskowym w budowie kinie, obejrzały film „Małe ABC” o chmurach, średniaki zdecydowali się na podwodną przygodę z filmem „Zaczarowana rafa”, a starszaki i zerówkowicze wybrały się w niesamowitą kosmiczną podróż oglądając filmy „Polaris- tajemnica spadających gwiazd” i „Polaris- tajemnica zorzy polarnej".  W trakcie pokazu dzieci leżały na miękkich dywanikach i podziwiały edukacyjne filmy sferyczne. Korzystając z kopuły pod kątem 360° miały możliwość nie tylko oglądać, ale i zostać uczestnikami niewiarygodnych wydarzeń i to jest właśnie główną zaletą kina sferycznego!

A. Błaut

Galeria zdjęć

Akcja - Żonkile!

MK.

78 lat temu - 19 kwietnia 1943 r. - wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Aby uczcić pamięć tych wydarzeń oraz bohaterstwo żydowskich powstańców uczniowie klas: 5A, 6B, 8A Szkoły Podstawowej w Gołczy włączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Piątoklasiści i Szóstoklasiści oglądali film Będę pisać - listy Natana i Zosi historia o pomocy i przyjaźni, który ukazuje losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i podczas okupacji. Historię przyjaźni Zosi i Natana poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedził duch z przeszłości…

Z kolei Uczennice i Uczniowie klasy ósmej zobaczyli obraz  Muranów - Dzielnica Północna w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego, zostałon zrealizowany w stylistyce youtuberskiej i zawierał animacje oraz archiwalne filmy i fotografie. Młoda warszawska Żydówka, zabrała widzów w multimedialną podróż po różnych miejscach Muranowa i opowiedziała najważniejsze historie z nim związane z okresu ostatnich stuleci. Po filmie uczniowie pracując w grupach,uzupełniali karty pracy i dyskutowali na temat świadomości historycznej i pamięci.

Dla chcących wiedzieć więcej- cykl sesji edukacyjnych

MK.

Uczniowie klasy 8a: Patrycja Drożdż, Julia Szarek, Wiktor Duda, Jakub Makowski, Jakub Olesiński wzięli udział w cyklu sesji edukacyjnych przygotowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau Podczas sesji nt. „Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady młodzież zobaczyła prezentację Milczący świadkowie, dowody zbrodni. Zbiory Miejsca Pamięci Auschwitz, wzięła udział w spotkaniu z Karoliną Sulej, autorką książki Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady oraz uczestniczyła w warsztacie edukacyjnym.- Historia zamknięta w obiektach.

Podczas kolejnej sesji poświęconej Wyzwoleniu  KL Auschwitz obok wykładu oraz filmu dokumentalnego na temat wyzwolenia obozu, uczniowie mieli możliwość spotkania się z Panią Zdzisławą Włodarczyk, byłą więźniarką KL Auschwitz, wyzwoloną 27 stycznia 1945 roku. Link do fragmentu filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GyiksEmfesE

Tu był mój dom- Wysiedlenia ze strefy KL Auschwitz - Wysiedlenia mieszkańców Oświęcimia i okolicznych miejscowości w latach 1940-1942- to temat trzeciego spotkania, uczniowie wysłuchali wspomnień mieszkańców: Pani Józefy Handzlik, Pani Zofii Przybyłowskiej oraz Pana Mariana Górnickiego, link do wspomnień:

https://www.youtube.com/watch?v=FuemgTvEsOA

Refleksje Uczniów:

Sesje edukacyjne prowadzone przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau były bardzo pouczające.

Harmonogram nauczania hybrydowego w klasach 4-8 od 17 maja 2021

MM.

Harmonogram nauczania hybrydowego w klasach 4-8 od 17 maja 2021

DATA

DZIEŃ TYGODNIA

KLASY

17.05.2021

poniedziałek

klasy A

18.05.2021

wtorek

klasy B

19.05.2021

środa

klasy A

20.05.2021

czwartek

klasy B

21.05.2021

piątek

klasy A

24.05.2021

poniedziałek

klasy B

25.05.2021

wtorek

egzamin

26.05.2021

środa

egzamin

27.05.2021

czwartek

egzamin

28.05.2021

piątek

klasy A

Klasy 8 wracają na nauczanie stacjonarne

30.04.2021 Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej

MM.

Granatowe tło z piktogramem kalendarza i datą 4 marca. Napis Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach oświatowych od 4 maja

Poświęcić się dla nauki….. jak Maria Skłodowska – Curie

MK.

Uczniowie klasy 6b zainspirowani fragmentem książki G. Pauszer-Klonowskiej pt. Historie nie wymyślone, będącej zbioremopowieści biograficznych o słynnych naukowcach i wynalazcach, po lekturze fragmentu W szopie przy ulicy Lhomond, w którym przedstawiona została sylwetka wielkiej polskiej Uczonej Marii Skłodowskiej – Curie postanowili zaprojektować koszulki z hasłem Skłodowska- superbohaterka.

Swoje oryginalne projekty zaprezentowali:

Mateusz Żaba, Natalia Kiszka, Nikola Piechota, Patryk Słowiński, Klaudia Piechulska, Magdalena Robakowska, Julia Telka, Michał Kurach, Kacper Kobiński, Zofia Kowalska, Michał Przyjemski, Elena Włodarczyk, Maja Bielach, Patrycja Cegła, Klaudia Król, Maja Pacia, Mateusz Filus, Mateusz Kowalski

Maria Skłodowska –Curie byłaby na pewno dumna, że jest dla nas wzorem godnym naśladowania!

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com