Polish English French German


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z biblioteką w Gołczy

SuperUser.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA z biblioteką w Gołczy

O tym, że  warto czytać wiedzą już prawie wszyscy...

Nie szkodzi jednak czasem o tym przypominać, zwłaszcza przy okazji takich akcji, jak obchodzony w sobotę Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Gołczańska Biblioteka z tej okazji przygotowała do czytania wyjątkową książkę o Elmerze i tęczy. Z tą lekturą odwiedziliśmy przedszkolaków z grupy pani Anny Cencek i zerówkowiczów z grupy pani Urszuli Jasłowskiej.

Dzieci wysłuchały bajki, a potem bawiły się w wyszukiwanie tęczowych kolorów, ozdabianie kuzyna Elmera czy naśladowanie zwierząt. Efektem zajęć były cudowne obrazki kolorowych słoni, którym dzieciaki nadawały najprzeróżniejsze imiona. Dzięki temu rodzina słonia w kratkę trochę się powiększyła...

Zapraszamy więc do głośnego czytania i to nie tylko o przygodach Elmera!

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

4 załączniki

Czy wojna jest dla dziewczyn? - październikowe spotkanie z książką klasy IIIB

SuperUser.

Październikowe spotkanie z książką uczniowie z klasy pani Danuty Ochockiej-Dymek poświęcili lekturze autorstwa Pawła Beręsewicza.

Razem z autorem zadawaliśmy sobie pytanie "Czy wojna jest dla dziewczyn?".

Na zakończenie cała klasa wzięła udział w grze "5 sekund", która okazała się bardzo zabawnym wyzwaniem zważywszy na małe ramy czasowe na udzielenie poprawnych odpowiedzi. Na przykładzie tej gry można się przekonać, że nie zawsze chodzi o wygraną, ale o dobrą zabawę w gronie przyjaciół.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK-u.

3 października (środa) 2018

Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I nawet robić opatrunki! I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów.

Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/czy-wojna-jest-dla-dziewczyn.html

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/czy-wojna-jest-dla-dziewczyn.html

Jesień u "Wesołych Skrzatów"

SuperUser.

Jesień to piękna, kolorowa pora roku. Daje wiele możliwości. Można spacerować, zbierać żołędzie, kasztany oraz owoce i warzywa. Nasze najmłodsze przedszkolaki przyniosły je do przedszkola,co dało wiele okazji do zabawy i nauki. 

Galeria zdjęć.

02.10.2018 Spotkanie autorskie w BiOAK

SuperUser.

Superbohaterowie: setna rocznica odzyskania niepodległości - spotkanie autorskie z Małgorzatą Zarembą

We wtorkowe przedpołudnie w gołczańskiej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci Małgorzatą Zarembą.

Gościliśmy uczniów klasy IIIa pani Marii Mikuły, IIIb pani Danuty Ochockiej-Dymek i IVb ze Szkoły Podstawowej w Gołczy.

W ramach projektu „Książka na receptę dla małych i dużych” wypisywaliśmy recepty na brak wiedzy historycznej, którymi są fantastyczne książki o historii Polski i jej bohaterach pisane specjalnie dla najmłodszej grupy odbiorców.

Pani Małgorzata, jako jedna z autorek tego typu literatury zaprosiła uczestników na spotkanie z polskim super bohaterem – Józefem Piłsudskim. Razem z nią odkrywaliśmy liczne ciekawostki i tajemnice związane z tą postacią. Nie zabrakło więc informacji o słynnej kasztance z Czapel Małych, historii psa o imieniu Pies, zagadki o tym ile łyżek zupy mieści się w talerzu oraz historii z napadem na pociąg pocztowy – zwanej napadem czterech premierów. Nie możemy też zapominać o tajemnicy wyjątkowych wąsów Marszałka, której rozwiązanie pisarka zostawiła dociekliwym czytelnikom.

Po spotkaniu były obowiązkowe autografy, zdjęcia oraz czas na zadawanie najprzeróżniejszych pytań.

Na zakończenie pani Małgorzata nauczyła dzieci rapowanej rymowanki, która umożliwia zdrowy ruch, bez wstawania od komputera. Ćwiczenie wzbudziło szczery entuzjazm uczestników i salwy śmiechu.

Niedowiarków odsyłamy w serii książek o Filipku Zaskrońcu, w których można znaleźć więcej śmiesznych wierszyków.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK-u.

Spotkanie odbyło się  w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Wyjazd na „Noc Naukowców2018”

SuperUser.


Małopolska Noc Naukowców to wydarzenie, które odbywa się corocznie od 2005r. zawsze w ostatni piątek września równocześnie w prawie 300 miastach całej Europy. W tę jedyną w roku noc otwarte są drzwi różnych uczelni w murach których dzieci, młodzież i dorośli mają możliwość zgłębić tajniki szeroko rozumianej nauki i pracy naukowców.

W bieżącym roku gimnazjalna młodzież naszej szkoły także brała udział w tym wydarzeniu. Odwiedziła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, gdzie na Wydziale Metali Nieżelaznych uczestniczyła w pokazach podczas których w interesujący sposób poznawali własności metali, a także możliwości ich rozpoznawania. Podczas pokazu kowalstwa artystycznego miała okazję zobaczyć na czym polega plastyczna przeróbka metali, która w dalszym ciągu jest wykorzystywana i zyskuje coraz większą popularność. Niektórzy uczniowie przywieźli pamiątkowe monety Małopolskiej Nocy, które w ich obecności były wybijane.
Po wizycie w AGH przyszła pora na Wydział Chemii w najstarszej polskiej uczelni - Uniwersytecie Jagiellońskim. W laboratorium Chemii Sądowej studenci tej uczelni pokazali jak przebiega proces ujawniania i zabezpieczania odcisków palców na różnych powierzchniach, a w laboratorium Chemii Środowiska zaprezentowano narzędzia do pobierania próbek powietrza, pyłów, wody i gleby, wykorzystywanych w badaniach terenowych. Następnie wszyscy udali się na wykład na którym dowiedzieli się co wpływa na smak czekolady.
Spektakularnym elementem Nocy był pokaz doświadczeń chemicznych. Było ciekawie, kolorowo, głośno i………………wybuchowo. Ale przede wszystkim – naukowo. 

Cel wycieczki został osiągnięty. Zaprezentowano młodym uczestnikom najnowsze osiągnięcia naukowców w zakresie chemii , pokazano na czym polega praca badaczy, jak ważne są badania i wprowadzane przez nich innowacje. Czas pokaże ilu uczestników zachęcono do wyboru karier naukowych.

Galeria zdjęć

J.S.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com