Polish English French German


21- 22.12.2022 Jasełka szkolne

SuperUser.

Druga połowa grudnia w naszej szkole to był wyjątkowy czas - piękne dekoracje, zapach pierników, kolędy rozbrzmiewające na korytarzach, charytatywny kiermasz świąteczny. Podsumowaniem tego czasu był mijający tydzień. Wszystkie klasy uczestniczyły w przedstawieniach jasełkowych.

20 grudnia w cudowną świateczną atmosferę wprowadzili nas najmłodsi uczniowie - przedszkolaczki, zaś 21 i 22 grudnia swoje przedstawienie o narodzinach Jezusa zaprezentowali uczniowie klas IV a i IV b z pomocą chłopców z klasy VII a oraz międzyklasowego chóru szkolnego. Wraz z nimi przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni, i po raz kolejny, jak co roku, a jednak na nowo z wielkimi emocjami towarzyszyliśmy maleńkiemu Jezusowi, Maryi, Józefowi, pastuszkom i aniołom. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia na dźwięk najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, a wesołe świąteczne piosenki wpadały w ucho i wybrzmiewały jeszcze w szkole do końca dnia.

Doskonała gra aktorska, opanowanie tremy, świetna organizacja to zasługa naszych młodych aktorów oraz nauczycieli przygotowujących uczniów do przedstawienia: pani Anny Kędzierskiej, księdza Jacka Kalkowskiego, pana Adama Dudka, pani Anny Nawrot, pani Anety Błaut oraz pani Danuty Cieply. 

Każdego dnia w tych pięknych chwilach towarzyszyli nam zaproszeni Goście -  pan Lesław Blacha, wójt Gmny Gołcza i ksiądz proboszcz Edward Kuzka, którzy także zabierali głos, życząc zebranym wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta.  Pani Dyrektor Zdzisława Kyć oraz pani wicedyrektor Elżbieta Kwapień także złożyły wszystkim życzenia  na Boże Narodzenie oraz nadchodzacy Nowy Rok. 

Występujący uczniowie oraz odpowiedzialni za przedstawienie nauczyciele zostali nagrodzeni wielkimi i zasłużonymi brawami. 

Jasełkom towarzyszyły także inne wydarzenia szkolne: 21 grudnia zostaly ogłoszone wyniki konkursu "Najpiękniejsze drzwi do sali lekcyjnej". 22 grudnia we wszystkich klasach odbyły sie spotkania świąteczne uczniów i nauczycieli (wychowawców) przy opłatku, kolędzie i smakołykach, które w większości przygotowywali sami uczniowie

Galeria zdjęć

Galeria filmików

Grudniowe wydarzenia w klasie Ia

MK.

W tygodniu przed świętami na klasę I a czekało wiele miłych wydarzeń. Pierwszym z nich była wizyta w "Laboratorium Przyszłości," gdzie dzieci wspaniale się bawiły i uczyły konstruując rozmaite budowle z klocków. Miały one również okazję zobaczyć, jak pracuje drukarka 3D. Dużym przeżyciem był udział w przepięknych jasełkach, które przybliżyły dzieci do tematu Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo miłym zaskoczeniem było zajęcie I miejsca w konkursie na najpiękniejsze drzwi do sali lekcyjnej. Na koniec  tygodnia uczniowie wraz z wychowawcą zasiedli do przepieknie udekorowanego stołu, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, zjeść własnoręcznie udekorowane pierniczki i inne smakołyki, a także wspólnie zaśpiewać kolędy. 

Galeria zdjęć

20.12.2022 Jasełka w oddziałach przedszkolnych

SuperUser.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę zadbały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, które przedstawiły wyjątkowe Jasełka dla swoich rodziców. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły nieco inaczej opowieść o narodzinach Jezusa oprawioną wieloma pięknymi układami tanecznymi oraz pastorałkami i kolędami. Wyjątkowa scenografia nawiązująca do Betlejem, Józef z Maryją oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Po zakończonym występie Pani Dyrektor ZEAS Krystyna Marczewska złożyła wszystkim zebranym w imieniu swoim i Pana Wójta Lesława Blachy świąteczne życzenia. Głos zabrała także Pani Dyrektor Zdzisława Kyć. Uwieńczeniem spotkania było rozdanie nagród w konkursie Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy.

Konkurs "Najpiękniejsze drzwi do sali lekcyjnej" - ogłoszenie wyników

SuperUser.

Wkrótce Święta Bożego Narodzenia, wspaniały czas rodzinny. W naszej szkole akcentem, który wprowadził w atmosferę świąt był konkurs ogłoszony dla uczniów i wychowawców -  „Najpiękniejsze drzwi do sali lekcyjnej”. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie ozdób świątecznych i udekorowanie nimi drzwi do swojej klasy. Uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami mieli wiele wspaniałych pomysłów. Przekonała się o tym komisja, która 19 grudnia 2022 roku dokonała ich oceny. W jury znaleźli się pani dyrektor Zdzisława Kyć, pani wicedyrektor Elżbieta Kwapień i ksiądz Jacek Kalkowski. Mieli oni na pewno niełatwe zadanie, gdyż wszystkie pomysły były niezwykle oryginalne i wykonanie wielu ozdób robiło wrażenie. 
Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas szkolnych jasełek 21 i 22 grudnia 2022 roku.

Miło nam poinformować, że jury zdecydowało nagrodzić:

- w kategorii oddziałów przedszkolnych: klasę 0a (wych. A. Błaut)

- w kategorii klas I-IV: klasę Ia (wych. M. Król)

- w kategorii klas V-VIII: klasę 8b (wych. J. Gamrat-Mosur)

Klasy zostały nagrodzone przez Pania Dyrektor pamiatkowymi dyplomami oraz słodkościami. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy pani Annie Cencek za pomysl i zorganizowanie konkursu.

Galeria

14.12.2022 "Podziemny Olkusz" i warsztaty w fabryce bombek Agat”

SuperUser.

Środowy poranek 14 grudnia 2022 roku nie przestraszył trzecioklasistów z naszej szkoły, którzy ochoczo, pomimo zimna i mrozu wybrali się na wycieczkę. Po drodze w ciepłym autokarze przez okna obserwowali prawdziwą srogą i piękną zimę. W srebrnym mieście zwiedzili muzeum Podziemny Olkusz, poznali historię wydobywania srebra i ołowiu oraz bogatą przeszłość tego pięknego miejsca. Mieli możliwość zobaczenia średniowiecznych monet, zapoznania się z dawnymi jednostkami miar, zwiedzenia sali tortur oraz obejrzenia filmu jak powstał układ słoneczny. Główną atrakcją wyjazdu były warsztaty w fabryce bombek choinkowych „Agat”. Każdy uczeń nie tylko zapoznał się z cyklem produkcji tradycyjnych szklanych ozdób ale także własnoręcznie ozdobił swoją bombkę. Na pewno błyszczące brokatem bombki przez wiele lat będą ozdabiały domowe choinki trzecioklasistów, przypominając jednocześnie o mroźnym, środowym wyjeździe do Olkusza.

Galeria

Niezwykłe lekcje w zwykłej szkole

SuperUser.

Kontynuując pracę nad lekturą "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy klasa IV a po raz kolejny odwiedziła Laboratorium Przyszłości.

Tym razem odbyły się tu niezwykłe lekcje, nawiązujące do treści lektury i zajęć odbywających się w akademii profesora Ambrożego Kleksa. Na zajęciach rozwijających kreatywność czwartoklasiści podjęli się zatem lekcji kleksografii, "przędzenia" liter, zaprojektowali makietę Akademii i jej otoczenia z kolorowych klocków, a także sami wymyślili nowy przedmiot - guzikologię. Kolorowe guziki, tak bardzo kojarzące się z treścią lektury, posłużyły do stworzenia świątecznych kompozycji.  Na tak kreatywnych zajęciach nie wiadomo kiedy minęło 45 minut lekcji. 

#LaboratoriumPrzyszłości

Galeria

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl