Polish English French German


28.03.2019 Dzień Języka Angielskiego

MK.

28 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Języka Angielskiego.Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

Na początku apelu konferansjerzy – Amelia Cyganik oraz Szymon Domagała - kolejny raz uświadomili uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Następnie odbył się pokaz tańca pięciu grup tanecznych  działających przy BiOAK w Gołczy prowadzonych przez panią Aleksandrę Gajos. Wystąpiły przed nami następujące grupy taneczne: ‘No name’, ‘Power’, ‘Prestiż’, ‘Szałowa 13-nastka’ oraz ‘Mini Szok’. Występy tancerzy wzbudziły olbrzymi aplauz publiczności.

Po występach tanecznych na scenie zaprezentowali się czterej uczniowie, którzy zaśpiewali piosenki w języku angielskim. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy V a - Karolina Smolec, która zaprezentowała piosenkę ‘Girl on fire’. Następnie zaśpiewał uczeń klasy VII b - Szymon Domagała,  który wykonał piosenkę ‘Crazy’. Ostatnią piosenkę ‘Shallow’ zaśpiewali wspólnie uczennica Julia Dróżdż z klasy VIII a oraz uczeń Kacper Kromka z klasy III a Gimnazjum. Wszyscy uczniowie wspaniale zaprezentowali piosenki w języku angielskim. Kolejnym punktem programu była krótka prezentacja podstawowych informacji o Wielkiej Brytanii, wykonana przez uczniów klasy IV a.

Na koniec poznaliśmy wiele ciekawostek podczas prezentacji multimedialnej pt. ”Najdziwniejsze zwyczaje i tradycje świata”. Prezentacje wykonali i zaprezentowali uczniowie klasy III a Gimnazjum: Krzysztof Wolski, Patryk Bieniec, Maksymilian Cyganik i Karol Galon.

Dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za przygotowanie ciekawego i wesołego apelu.

A. Smolec

Galeria zdjęć

Mała biedronka - spotkanie z przedszkolakami z oddziału "Pluszowe Misie"

MK.

W poniedziałek oddział Pluszowe Misie odwiedziła "Mała biedronka" z gołczańskiej biblioteki w towarzystwie swoich książkowych przyjaciół: pszczółki, świnki, kotka i sowy. Dzieciaki wysłuchały historii o jej przygodach i musiały zapamiętać komu biedronka rozdała 7 swoich kropek.

W drugiej części spotkania przedszkolaki wykonały piękne, kolorowe portrety pawi. Papierowe pióra latały po całej klasie, ale efekt prac był cudowny.

Całą grupą przeszliśmy dumnym krokiem w paradzie pawi i naśladowaliśmy inne ciekawe zwierzęta, takie jak np. bocian, pszczoła, małpa, żabka, rak czy też kot. 

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawie polegającej na układaniu zakręconych nakrętkowych wzorów.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

Mała owieczka - spotkanie z przedszkolakami z Oddziału Wesołe Skrzaty

MK.

W poniedziałek oddział Wesołe Skrzaty odwiedziła "Mała owieczka" z gołczańskiej biblioteki w towarzystwie swoich książkowych przyjaciół: baranka, kurki, zajączka i biedronki. Dzieciaki wysłuchały historii o jej przygodach i sporządziły piękne, kolorowe portrety owieczek. Podczas gdy owieczki zajadały wyrysowane przez dzieci wiosenne przysmaki: trawę, mlecze oraz kwiatki, przedszkolaki układały zakręcone nakrętkowe wzory.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawie polegającej na ruchowo-dźwiękowym naśladowaniu zwierząt np. bociana, żabki, krokodyla, raka czy też kota.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

04.04.2019r. Mistrzynie Powiatu Miechowskiego po raz drugi!

MM.

W dniach 1 i 3 kwietnia odbyły się w naszej szkole Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Zawody rozgrywane są w ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego”.

Nasze dziewczyny po raz kolejny wywalczyły mistrzostwo powiatu!!! (wcześniej w piłce koszykowej), tym samym będą reprezentować powiat miechowski w ½ finałów wojewódzkich w Proszowicach.

Chłopcom też dobrze poszło – zdobyli II miejsce.

Mistrzyniom gratulujemy i życzymy udanej rywalizacji w kolejnych rozgrywkach!

                                                                                                             Piotr Wiszniewski

galeria

Wielkanocny Koszyczek 2019

MK.

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole organizowana jest zbiórka żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta, pod hasłem "Wielkanocny Koszyczek".

Artykuły żywnościowe (np. mąkę, cukier, jajka, makarony, warzywa itd.) przynosimy do budynku D (do pani U. Jasłowskiej).

Akcja trwa od 1.04 do 8.04.

Wiosenny ogród u "Wesołych Skrzatów"

MK.

Wiosna to ogrodzie najbardziej pracowity okres. To czas porządków, wysiewu nasion i sadzenia roślin. Tak też jest u naszych „Wesołych Skrzatów”. Przedszkolaki stworzyły swój ogród, który pielęgnują z wielką chęcią. Posadziły i wysiały kwiaty, cebulkę i fasolę, która już pięknie rośnie.

A.Cencek

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com