Polish English French German


Bajka o Mućce - czyli 3 z cyklu spotkań "Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku"

MM.

W bibliotece w Gołczy odbyło się już 3 z cyklu spotkań „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tym razem gościliśmy grupę przedszkolną pani Anny Cencek.

Bohaterką spotkania była krówka – ślicznotka, o której bajkę przeczytała nam pani Elżbieta członkini Klubu Senior + w Mostku.

„To dopiero jest ślicznotka!!

- Myśli każdy, kto ją spotka”.

Wszyscy wiedzą nie od dzisiaj,

Że ta krówka to strojnisia.”

Po wysłuchaniu bajki „Wesołe Skrzaty” przygotowały  łatki dla krówki strojnisi i wymyślały dla niej imię. Podobno krówka, która je ma i jest kochana przez swoich opiekunów daje więcej mleka. A o tym, jak ważne jest mleko dla dzieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy raczyli się kanapeczkami ze śmietaną i cukrem – przysmaku, które nasze babcie uwielbiały w dzieciństwie. Po umazanych buźkach widać, że pod tym względem nic się nie zmieniło.

Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie i wszystkim seniorom, którzy tak licznie włączyli się do naszej kampanii.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

18.10.2019r. MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU

MM.

W dniu 18 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy uczestniczyli w 14 edycji kampanii ,,Milion dzieci modli się na różańcu”, która jest odpowiedzią na wezwania Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę różańcową dzieci oraz próbą realizacji słów św. o Pio: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”.

Kampania ma na celu zgromadzenie miliona dzieci na całym świecie, które w jednym czasie będą odmawiały różaniec, by wynagrodzić wciąż znieważanemu Niepokalanemu Sercu Maryi i wyprosić pokój na Świecie.

Na ręce Pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego składam podziękowanie za wspólną modlitwę i umożliwienie uczniom zrealizowania tak pięknej kampanii.

Anna Kędzierska

galeria

13.10.2019r. "Wstańcie, chodźmy"

MM.

dzień papieski 2019

W dniu 13 października 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy obchodziła XIX Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstańcie, chodźmy”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Edwarda Kuzkę. Po Eucharystii uczniowie szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Serdeczne podziękowania składamy na ręce p.Anny Nawrot oraz p.Adama Dudka, którzy przygotowali uczniów do tak pięknej uroczystości.

Anna Kędzierska

15.10.2019 W starym kinie...

MK.

We wtorek 15 pażdziernika dzieci z grup przedszkolnych "Słoneczka", "Wesołe Skrzaty" oraz "Biedroneczki" przeniosły się w czasie.

W ramach Miedzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała", w którym przedszkolaki biorą udział, odkurzone zostały stare projektory, diaskopy, klisze z filmami i zorganizowano projekcje filmową ”W starym kinie” – przegląd dawnych dobranocek. Repertuar to niezapomniane: “Przygody Gąski Balbinki”, “Jacek i Agatka", "Pomysłowy Dobromir" oraz "Wilk i zając ". Pierwszy raz dzieci zobaczyły również bajkę wyświetlaną z diaskopu pod tytułem "Mucha Kłapoucha".  Klisza z bajeczką oraz samo urządzenie wzbudziły w przedszkolakach ogromne zainteresowanie. Bilety wstępu, pani bileterka oraz ciemna sala kinowa to wszystko wprowadziło dzieci w klimat prawdziwego kina.

Bajki z dzieciństwa rodziców oraz dziadków bardzo przypadły dzieciom do gustu, więc zapewne na jednej projekcji się nie skończy.

A. Błaut

Galeria zdjęć

Ogłoszenie "Odblaskowa szkoła"

MK.

Konkurs wiedzy "Bądź bezpieczny na drodze!" odbędzie się dnia 23 października 2019 (środa) o godzinie 8:55 (2 godzina lekcyjna).

Prosimy również wszystkich uczniów o przyniesienie  kamizelek odblaskowych na  piatek 25 października.

18.10.2019 Odblaskowy spacer oddziałów przedszkolnych

MK.

18 października oddziały przedszkolne korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na "odblaskowy spacer". W tym wydarzeniu towarzyszyła im Pani Policjant Lidia Kyzioł, która pomogła dzieciom bezpiecznie przejść przez pobliskie skrzyżowanie.

Przedszkolaki w kamizelkach odblaskowych przypominały wszystkim mieszkańcom Gołczy, że należy nosić odblaski. Z hasłem na ustach "Bądź bezpieczny, noś odblaski" rozdawały ulotki oraz opaski napotkanym mieszkańcom i  kierowcom. Odwiedziły Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia i miejscowe sklepy.

Pan Wójt Lesław Blacha oraz Pani Dyrektor ZEAS wracający z uroczystości ślubowania uczniów klas I otrzymali ulotki oraz odblaski, a także usłyszeli przewodnie hasło dzisiejszego przedszkolnego dnia: "BĄDŹ WIDOCZNY, NOŚ ODBLASKI"

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com