Polish English French German


Konkurs „Odblaskowa Szkoła”

MK.

Nasza szkoła zgłosiła się do kolejnej, X już edycji konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” organizowanego m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promocja wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W szkole planujemy wiele akcji mających na celu wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze oraz używania elementów odblaskowych.

Juz wkrótce pojawią się informacje na temat konkursów, spotkania z policjantem, spacery odblaskowe i wiele innych ciekawych działań promujących bezpieczeństwo na drodze.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w nadchodzących wydarzeniach!

17.09.2019 Konkurs "Mój szkolny kolega z misji"

MK.

Konkurs Mój Szkolny Kolega z Misji ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, przy współpracy dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Temat  XIX edycji Konkursu: „Ochrzczeni i posłani – pomagamy misjom"

Szczegółowe informacje na temat Konkursu oraz jego regulamin znajdują się na stronie internetowej: www.adgentes.misje.pl

Zgłoszeń do konkursu należy dokonywać u uczących katechetów.

Konkursy religijne

MK.

Drodzy uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 zapraszam Was do wzięcia udziału w wielu ciekawych konkursach zarówno szkolnych, gminnych, diecezjalnych jak i ogólnopolskich.

Jak co roku tradycyjnie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie Biblijnym.

1.Konkurs Biblijny: Gr. młodsza - kl. IV – VI;   Gr. starsza - kl. VII – VIII;   Tekst: Ewangelia wg. św. Łukasza.   Etapy: szkolny - 8 stycznia 2020 roku; rejonowy - 21 marzec 2020 roku; diecezjalny - 7 maja 2020 roku.

2. Konkurs ,, Mój szkolny kolega z misji.”

3. XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.

Wszystkich chętnych uczniów proszę o zgłoszenie się do swoich katechetów w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Anna Kędzierska

"Mała książka - wielki człowiek"- wyprawki czytelnicze dla najmłodszych w gołczańskiej bibliotece

MK.

Gminna Biblioteka serdecznie zaprasza dzieciaki w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka - wielki człowiek”. W Wypożyczalni dla Dzieci czeka na najmłodszych czytelników zestaw Wyprawek Czytelniczych.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki i zostanie do niej zapisany, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Kampania społeczna „Mała książka wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymują wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze: książkę z wierszami dla dzieci najwybitniejszych polskich poetów oraz broszurę informacyjną o roli czytania w rozwoju młodego człowieka. W 2017 r. w ramach akcji pilotażowej rozpoczętej w grudniu rozdaliśmy 100 tys. Wyprawek Czytelniczych w 360 szpitalach w całej Polsce, a w 2018 r. na nowo narodzone dzieci czeka aż 360 tys. wyprawek.

Projekt nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

07.09.2019r. Narodowe Czytanie 2019 w Gminie Gołcza

MM.

Tegoroczną edycję Narodowego Czytania 2019 zorganizowano w Klubie Senior + w Mostku.  Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Na lekturą 8 edycji akcji wybrano 8 wybitnych polskich nowel. Uczestniczy Narodowego Czytania 2019 w gminie Gołcza wysłuchali  „Katarynki”  Bolesława Prusa.

Lekturę czytali:

Wojewoda Małopolski – Piotr Ćwik

Wójt Gminy Gołcza – Lesław Blacha

Proboszcz Parafii Mostek  – ks. Jacek Kalkowski

Przewodnicząca Stowarzyszenia  na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza– Maria Orłowska

Mieszkanka sołectwa Gołcza – Anna Cembrzyńska

Seniorzy z Klubu Senior + w Mostku w osobach – Wiesława Kowalska, Urszula Jasłowska, Wiesław Domagała, Stefan Duda, Ireneusz Mucha.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Gołczy – Anna Skotnicka.

Czytanie lektury uzupełniło historyczno – literackie wprowadzenie na temat noweli i jej autora oraz wystawa tematyczna.

Wśród słuchaczy  rozlosowano darmowe egzemplarze książki z pamiątkową pieczęcią akcji.

Najmłodsi uczestnicy otrzymali nakręcane katarynki, które szczególny sentyment wzbudziły wśród dorosłych. Jeszcze długo po zakończeniu spotkania można było usłyszeć delikatne dźwięki pamiątkowych katarynek.

W drugiej części spotkania odbył się koncert muzyki filmowej w wykonaniu zespołu „Big Band”.  Niektórym – zwłaszcza najmłodszym – trudno było się oprzeć tanecznym rytmom.

Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników przygotowali seniorzy z Klubu Senior+ oraz panie z KGW Wysocice.

Organizatorzy: Urząd Gminy Gołcza, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza, Klub Senior+ w Mostku serdecznie dziękują wszystkim, którzy czytali z nami "Katarynkę" lub w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji.

Na kolejne Narodowe Czytanie zapraszamy za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com