Polish English French German


Kolorowy tydzień „Wesołych Skrzatów”

SuperUser.

Rozpoczęły się kolorowe wakacje, dlatego przeżyjmy to jeszcze raz i przypomnijmy świetną akcję, która miała miejsce w naszej szkole przed zakończeniem roku. 

Nasze przedszkolaki z oddziału Wesołe Skrzaty wzięły w minionym tygodniu udział w zabawie „Kolorowe lato – kolorowa szkoła”. Każdy dzień, każdy inny i wyjątkowy był wypełniony nową zabawą, nowymi
zadaniami i przypisano mu inny kolor. Było mnóstwo śmiechu, zabawy, wrażeń i doświadczeń.
Kolorowi, rozbawieni życzymy wszystkim wspaniałych i słonecznych WAKACJI!

Zdjęcia

24.06.2022 Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ósmych klas

SuperUser.

Dziś w naszej szkole zabrzmiał ostatni dzwonek, symbolicznie ogłaszający zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po miesiącach pełnych wytężonej pracy, wielu wyzwań, ale i niepewności związanej z pandemią i sytuacją za naszą wschodnią granicą, dziś spotkaliśmy się jak dawniej - wszyscy razem - najpierw na uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Gołczy, następnie na części oficjalnej w hali widowiskowo-sportowej.

Pani dyrektor Zdzisława Kyć przywitała zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli oraz podsumowała mijający rok szkolny. Nastepnie głos zabrał wójt Gminy Gołcza, Pan Leslaw Blacha. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Pani Krystyna Marczewska, dyrektor ZEAS oraz proboszczowie - Ksiądz Edward Kuzka oraz Ksiądz Jacek Kalkowski. Pani dyrektor rozdała dyplomy dla uczniów ósmych klas z najlepszymi wynikami w nauce i osiagnięciami edukacyjnymi i sportowymi. 

Tegoroczni absolwenci, uczniowie klasy VIII a i VIII b przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pani Elżbiety Kwapień i pani Elżbiety Seweryn oraz  pani Katarzyny Wszół program artystyczny, w którym piosenką, wierszem i tańcem podsumowali i podziękowali za wszystkie swoje szkolne lata. Duże wrażenie zrobiły występy solistów - Kuby Studzińskiego na saksofonie oraz wokalistki Karoliny Smolec. Piosenką pożegnali też ósmoklasistów młodsi koledzy i koleżanki - Magda Robakowska, Maja Pacia oraz Bartek Włodarczyk. O akompaniament i oprawę muzyczną zadbał pan Adam Dudek.  Występ zakończył się układem choreograficznym z flagami w wykonaniu uczennic klasy VIIIa pod kierunkiem pani Dionizy Kaczmarczyk. 

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali sie do klas, gdzie otrzymali świadectwa, dyplomy oraz nagrody książkowe.

Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku, udanych wakacji i "naładowania baterii" na kolejny rok szkolny. Absolwentom dziękujemy za wspaniałe osiem lat wspólnej szkolnej przygody. "Do zobaczenia w dorosłym życiu. Na innej drodze, na innym szlaku!"

Galeria zdjęć

Wyobraźnia i kreatywność nade wszystko...

SuperUser.

Podczas zajęć języka polskiego można było rozwinąć skrzydła wyobraźni i dać upust niespożytej fantazji. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas szóstych, którzy w postaci lapbook’a czyli tzw. książki na kolanach zaprezentowali lekturę Rafała Kosika pt. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi [klasa 6A] czy też za pomocą projektu Book in a box czyli Książki w pudełku przedstawili wybrane przez siebie lektury: Anię z Zielonego Wzgórza, Opowieści z Narnii i Harrego Pottera [klasa 6B].

Zdjęcia lapbooków

Zdjęcia z projektu Book in a box

20.06.2022 Bal ósmoklasisty

MM.

Koniec roku szkolnego 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami, jest to czas wyjątkowy. Podsumowania, wystawianie ocen końcowych zawsze wiążą się z pewną dozą niepokoju i stresu. Kiedy mamy to już za sobą, znamy swoje oceny, możemy pomyśleć o chwilowym odpoczynku.

We wtorek 14.06.2022r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w ostatniej zabawie w murach naszej szkoły. Bal ósmoklasisty był okazją do znakomitej wspólnej zabawy, która upłynęła bardzo szybko ale pozostanie w naszej pamięci.

Uczniowie uświadomili sobie, że wkrótce zakończą pewien etap edukacyjny i niebawem będą podejmowali trudne decyzje związane z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Trzymamy za Nich kciuki i życzymy im powodzenia!

foto

Wycieczka do Śląskiego Wesołego Miasteczka

MK.

10 czerwca odbyła się całodniowa wycieczka do Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia” w Chorzowie. Uczestniczyło w niej 24 uczniów z klas IV-VIII.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Śląskim. Trasa zwiedzania obejmowała wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na murawę. Mieliśmy okazje zobaczyć cały stadion z góry, gdzie akurat zaczynały się rozgrywki grup sportowych. Na koniec uczniowie mogli zakupić pamiątki.

Po wyjściu ze Stadionu udaliśmy się do kolejki linowej „Elka”, która jest najdłuższa koleją nizinną w Europie. Jej trasa wiedzie od Stadionu Śląskiego, aż do Wesołego Miasteczka. Podczas przejażdżki „Elką” można podziwiać Park z zupełnie innej perspektywy. Z lotu ptaka widać ogrom parkowej przyrody oraz można podziwiać większość parkowych obiektów. Podzieliliśmy się na grupy i pojechaliśmy zamkniętymi gondolami. Przejażdżka trwała ok 20 minut.

Następnie krótkim spacerkiem przeszliśmy do największej atrakcji wycieczki - Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia”,

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl