Polish English French German


23.11.2018r Zbiórka darów dla zwierzaków ze schroniska

MM.

Na uczniów naszej szkoły zawsze można liczyć 

Dziękujemy wszystkim, od najmłodszych przedszkolaków do najstarszych gimnazjalistów, którzy włączyli się w akcję zbiórki darów dla zwierzaków ze schroniska.
Odzew na apel o dary przerósł nasze oczekiwania - jesteście wspaniali!

                                                                                                                                                                                                                                                A.N.

 galeria zdjęć

19-25.11.2018 Tydzień Edukacji Globalnej

MK.

UWAGA!

Już jutro rozpoczyna się Tydzień Edukacji Globalnej, który będziemy obchodzić również w naszej szkole. Tematyka globalna przeplata się wielokrotnie podczas różnorodnych lekcji. Jednak w TEG zwrócimy szczególną uwagę na problemy współczesnego, zmieniającego się świata.

#TEG2018 #GlobalneWyzwania

Konkurs plastyczny „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II” 2018 - zaproszenie i regulamin

SuperUser.

Konkurs plastyczny „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II” 2018

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zapraszają dzieci przedszkolne oraz uczniów z klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym "Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II".

Zadaniem konkursowym będzie samodzielne stworzenie ozdoby świątecznej w formie zawieszki, którą będzie można udekorować choinkę bożonarodzeniową.

Prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do p . Marii Cyganek i Anny Kędzierskiej do 4 grudnia. Szkoła przesyła wszystkie przyniesione prace. W Instytucie zostaje rozstrzygnięty konkurs i tam też zostają przyznane nagrody i wyróżnienia.

Szczegóły na stronie internetowej Instytutu Dialogu Międzykulturowego.

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”

Załączniki:
PlikOpisRozmiar pliku
Pobierz ten plik (karta_zgloszenia_konkursu_ubierzmy_choinke2018.pdf)karta_zgloszenia_konkursu_ubierzmy_choinke2018.pdfKarta zgłoszeniowa426 kB
Pobierz ten plik (regulamin_konkursu_ubierzmy_choinke2018.pdf)regulamin_konkursu_ubierzmy_choinke2018.pdfRegulamin konkursu467 kB

Przeżyjmy to jeszcze raz.... Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

SuperUser.

11 listopada w całym kraju obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Również w naszej gminie odbyły się uroczystości rocznicowe na których nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszej szkoły.

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed tablicą pamiątkową przy UG w Gołczy a następnie w uroczystym pochodzie udano się do kościoła parafialnego w Gołczy gdzie ksiądz proboszcz Edward Kuzka odprawił mszę św. za Ojczyznę.

Po mszy św. wszyscy uczestnicy obchodów udali się do hali widowiskowej przy naszej szkole.
Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan wójt Lesław Blacha, który w kilku zdaniach przypomniał o wadze i powadze święta i wyraził nadzieję, że nigdy już kraj nasz nie będzie musiał walczyć o niepodległość. Z kolei przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Makola złożył zebranym krótkie życzenia, aby radosny nastrój nie towarzyszył im tylko od święta ale też na co dzień w wolnej niepodległej Ojczyźnie.
Jako ostatnia głos zabrała pani Maria Orłowska, która zaproponowała stworzenie albumu z życzeniami dla naszej Ojczyzny - przekazała panu Wójtowi specjalną księgę do której mogli się wpisać wszyscy chętni.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród w konkursach - historycznym i plastycznym - zorganizowanych przez naszą szkołę. Nagrody wręczała pani dyrektor Zdzisława Kyć oraz pan wójt Lesław Blacha. Pokonkursowa wystawa została przygotowana w naszej świetlicy i każdy może podziwiać prace, które zostały wykonane w ramach współzawodnictwa.

Z kolei zebrani w hali widzowie mieli możliwość obejrzeć część artystyczną na którą złożyły się występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza, chóru "Koral" z BiOAK Gołcza, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gołczy, chóru szkolnego "Jutrzenka" oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Szreniawie.

Uroczystość zgromadziła wielu mieszkańców naszej gminy, którzy w ten piękny jesienny dzień razem świętowali setne urodziny naszej Ojczyzny.

A.N.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com