Polish English French German


Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku - V spotkanie

MK.

W bibliotece w Gołczy odbyło się już piąte z cyklu spotkań „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”.

Ta akcja czytelnicza realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tym razem gościliśmy"Biedroneczki" - grupę przedszkolną pani Aleksandry Dwornik. 

Przedszkolaki wysłuchały bajki o bardzo głodnej gąsienicy, którą przeczytała im pani Kasia - członkini Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece.

Zadaniem uczestników było ułożenie z klocków jak najdłuższej gąsienicy oraz wykonanie barwnego motyla, w którego mogłaby się przeobrazić nasza mała gąsieniczkę.

Do wyboru mieliśmy m.in.:

1.największego na świecie i znajdującego się pod ochroną Motyla Królowej Aleksandry,

2.motyla podróżnika - polską Rusałkę Osetnik

3.motyla z umiejętnościami jak kameleon z rodziny Caligo, który przypomina siedzącą na gałęzi sowę

4.motyla z rodziny Zawisków, który wygląda jak koliber

5. matematycznego motyla o nazwie 89'98, który ma na skrzydłach wzór przypominający cyfry

Dzieci wykonały przepiękne prace. Niejedna gąsienica chciałaby się stać tak pięknym motylem.

Potem przyszedł czas na zabawy i zdrowe przekąski...

"Głodna gąsienica

Chciałaby się najeść,

W końcu się udało

Wielkie jabłko znaleźć."

Galeria zdjęć

"Mądrość dobrze jest czerpać z różnych źródeł" - zajęcia o słownikach z klasą IVa

MK.

"Mądrość dobrze jest czerpać z różnych źródeł"  - zajęcia o słownikach z klasą IVa

Powyższy cytat stanowił punkt wyjścia do zajęć dotyczących umiejętności korzystania ze słowników.

Uczniowie z IVa obejrzeli prezentację i zapoznali się z różnymi rodzajami słowników i encyklopedii znajdujących się w bibliotece. Potem przyszedł czas na wykorzystanie pozyskanej wiedzy w praktyce. Czwartoklasiści wzięli udział w turnieju słownikowej wiedzy i w dwóch grupach rywalizowali o zaszczytne pierwsze miejsce „specjalisty od słowników”. Korzystanie z formy papierowej w przeciwieństwie do elektronicznej wymagało doskonałej znajomości alfabetu, bo w rywalizacji liczyła się każda minuta.

Wygrana drużyna zabrała ze sobą królika-maskotkę i miejmy nadzieję solidny zasób wiedzy o tym jak szukać odpowiedzi w słowniku.

Przypominamy, że aby uzyskać odpowiedź i wybrać odpowiedni słownik kluczowa jest świadomość czego szukamy?! Przecież części do samochodu nikt nie szuka w sklepie spożywczym. Więc do dzieła! Otwórzcie zakurzone słowniki i umysły! „Mądrość dobrze jest czerpać z różnych źródeł!”

Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku - IV spotkanie

MK.

Mała myszka siedzi sobie i ząbkami serek skrobie – IV spotkanie z cyklu „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”

We wtorkowe przedpołudnie gościliśmy w naszej bibliotece najmłodszych czytelników z oddziału przedszkolnego „Chatka Puchata” Pani Beaty Wypchał. Spotkanie to zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nasi goście z ochotą i w dużym skupieniu wysłuchali bajki o „Małej myszce”, która niosła serek dla swojego braciszka. Historię myszki przeczytała Pani Maria członkini Klubu Senior + z Mostku.

Po wysłuchaniu bajki dzieciaki wspólnie wymyślały imię dla tego sprytnego zwierzątka, a później jak mała myszka próbowały serowych przysmaków. Największym powodzeniem cieszył się żółty serek.

 Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę z plasteliny.  

Serdecznie dziękujemy pani Marii za tak miłe spotkanie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

23.10.2019r. Szkoła pamięta

MM.

SzkolapamietaLOGOTYP.jpg

"Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań" – napisał w ubiegłym tygodniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w specjalnym liście, w którym zachęcał do przystąpienia do akcji "Szkoła pamięta".

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta’’.                  

W ramach akcji klasa 6b wraz z katechetą ks. Jackiem Kalkowskim, nauczycielem historii Grzegorzem Ludwickim i wychowawczynią Elżbietą Kwapień odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Udali się również na pobliski cmentarz, aby uporządkować i odwiedzić bezimienne i opuszczone groby.

Klasa 8b wraz z wychowawcą Dorotą Gamrat odwiedziła miejsca pamięci znajdujące sie na terenie Gołczy.

Miejsca pamięci odwiedziły również przedszkolaki z grupy Biedroneczki w raz z wychowawcą Aleksandrą Dwornik i katechetką Anną Kędzierską. 

#SzkołaPamięta

zdjęcia

18.10.2019 Pasowania nadszedł czas...

MK.

W piątek 18 października 2019 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci przygotowywały się to tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawczyń Marii Mikuły i Danuty Ochockiej- Dymek.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. Edward Kuzka Proboszcz Parafii Gołcza, ks. Jacek Kalkowski Proboszcz Parafii Mostek, Ulina, Lesław Blacha Wójt Gminy Gołcza, Krystyna Marczewska Dyrektor ZEAS w Gołczy, Zdzisława Kyć Dyrektor Szkoły, Elżbieta Kwapień Wicedyrektor, nauczyciele i uczniowie klas 0 i II-III, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, z biretami na głowie niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowania na ucznia. Najpierw jednak musieli zdać poważny egzamin, zaprezentować program artystyczny, wykazać się wiedzą, jaką zdobyli w szkole, umiejętnie odpowiedzieć na szereg bardzo ważnych pytań i złożyć uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Pani Dyrektor Zdzisława Kyć nie miała najmniejszych wątpliwości, co do tego, że uczniowie są bardzo dobrze przygotowani. Z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły dokonując ceremonii pasowania symbolicznym ołówkiem.

W tak ważnej i doniosłej chwili Pan Wójt złożył gratulacje pierwszoklasistom, rodzicom i wychowawcom oraz życzył dalszych sukcesów w nauce. Uczniowie z rąk gościa i pani Krystyny Marczewskiej otrzymali słodkości. Kolejnymi podarunkami były dyplomy i książki, które na ręce dzieci przekazali rodzice. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści podziękowali wszystkim za przybycie.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, podczas których uczniowie dumnie pozowali na tle pięknej dekoracji wykonanej przez ich rodziców. Dopełnieniem całości był słodki poczęstunek przygotowany również przez rodziców. Całą uroczystość prowadziły starsze koleżanki z klas czwartych Julia Dyduch i Amelia Jamroży, poczet sztandarowy tworzyli uczniowie z klasy VI b, a o nagłośnienie zadbała pani Elżbieta Papaj – serdecznie wszystkim dziękujemy.

Życzymy pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką i radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com