Polish English French German


5.02.2019 Dzień Bezpiecznego Internetu

MK.

5 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac plastycznych na temat bezpieczeństwa w sieci. Na zwycięzców czekały upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu współrealizowanego przez małopolską Policję „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie”.

W tym dniu oprócz rozstrzygnięcia konkursu odbyło sie spotkanie z st.sierż. Lidią Kyzioł, która rozmawiała z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa w sieci. Poinformowała o zagrożeniach w sieci i co zrobić, aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą cyberprzemocy oraz gdzie szukać pomocy w razie problemów w sieci. Nie zabrakło także informacji o konsekwencjach łamania prawa z wykorzystaniem Internetu.

Link do artykułu na stronie KPP Miechów

Galeria zdjęć

Oto lista nagrodzonych uczniów w konkursie plastycznym:

XXIV Konkurs Biblijny Diecezji Kilecekiej

MK.

W dniu 8 stycznia 2019r uczniowie klasy 5 – 6 Szkoły Podstawowej wzięli udział w XXIV Konkursie Biblijnym Diecezji Kieleckiej . W tym roku uczniowie zmagali się z Ewangelią św. Mateusza .

Zgodnie z regulaminem konkurs przebiega w trzech etapach. W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test wiedzy i po jego napisaniu zostali wyłonieni uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki .

Jest mi miło poinformować, że naszą szkołę w kolejnym etapie będą reprezentować trzy uczennice. Są nimi:

1 miejsce Kornelia Popczyk kl.6a

2 miejsce Karolina Maślanka kl.5b

3 miejsce Patrycja Drożdż kl. 6a

Uczennice napisały test na bardzo wysokim poziomie. Jak co roku na zajęciach ,,Moja Biblia” chętni uczniowie przygotowywali się do napisania tego konkursu.

Drugi etap rejonowy odbędzie się 16 marca 2019 r w Słomnikach.

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce Rodziców, którzy również przyczynili się do sukcesu swoich dzieci pomagając im choćby w odpytywaniu przygotowanego przeze mnie skryptu. Serdecznie dziękuję Państwu za współpracę i liczę na dalszą pomoc w systematyczności w przygotowaniu do drugiego etapu.

Moim uczennicom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w kolejnym etapie.

Anna Kędzierska

"Klimat to temat"

MK.

Nasza szkoła brała udział w programie, w ramach którego uczniowie dyskutowali o konsekwencji zmiany klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Wykonali plakaty apelujące o troskę nad klimatem naszej Ziemi i zmianę nawyków żywnościowych, a także tych związanych z codziennym życiem np. nie kupowanie reklamówek. Powstała również gazetka ścienna o takiej tematyce. Do projektu zaagażowali sie uczniowie klasy VIb wraz  z realizatorem projektu, panią Elą Bonemberg.

Jednocześnie w młodsi koledzy z klasy I a wraz z p. Mariolą Król, poruszali tematy związane z ochroną środowiska i sprawiedliwym handlem (Fair Trade).

Za udział w programie szkoła oraz nauczyciele uzyskali zaświadczenia.

Galeria zdjęć

Piszę ciekawie - warsztaty pisarskie

MK.

     Podczas tegorocznych ferii uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach pisarskich, podczas których twórczo pracowali, pobudzali swoją wyobraźnię, poznawali tajniki twórczego opowiadania, redagowali teksty argumentacyjne, zwracali się z różnymi apelami do szerokiego grona odbiorców, zapraszali, ogłaszali, zawiadamiali, czyli doskonalili pisanie użytkowych form wypowiedzi. Udało się ich przekonać, że pisanie może być łatwe i przyjemne a pomysły same przychodzą do głowy. Jest jednak pewien warunek, należy przeczytać WSZYSTKIE OBOWIĄZKOWE LEKTURY SZKOLNE!

      W tym roku pierwszy ważny sprawdzian w życiu każdego ósmoklasisty, uczestnicy warsztatów mają nadzieję, że dzięki pracy twórczej, wielu inspiracjom, wskazówkom i pomysłom na pisanie dostarczonym podczas zajęć, uda im się skorzystać i dobrze napisać egzamin.

     Więc z tego miejsca wypada tylko życzyć: Powodzenia na egzaminie!

Galeria zdjęć

Miasta Afryki

MK.

     Uczniowie klasy 8b: Agata Domagała, Klaudia Studzińska i Sebastian Rusek wzięli udział w teście o zrównoważonym rozwoju miast na przykładzie trzech metropolii kontynentu afrykańskiego - Dakaru, Nairobi oraz Lagos. W nagrodę uczestnicy konkursu otrzymali grę – Miasta Afryki, w której również przejawia się tematyka konkursowa. Test wiedzy był częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego BUILD Solid Ground. Organizatorami konkursu było Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacja Kultury Świata.

Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny - "Święty Jan Paweł II - Patron Rodziny"

MK.

REGULAMIN XXIII KONKURSU PLASTYCZNEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KL. I-III)   ORAZ SPECJALNYCH OŚRODKÓW SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH DIECEZJI KIELECKIEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Hasło konkursu: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY

1 Postanowienie ogólne

 1. Cele konkursu:
 •    ukazanie św. Jana Pawła II jako świadka Ewangelii dla współczesnej rodziny,
 •    ukazanie świętości jako wspólnej drogi wiary dla rodziny,
 •    kształtowanie wśród uczniów postaw budujących wartość rodziny,
 •    kształtowanie wrażliwości artystycznej z pomocą rodziców i nauczycieli.
 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkół Podstawowych (kl. I - III) oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych Diecezji Kieleckiej. Organizowany jest przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach i przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego   i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
 2. Wymagania dotyczące prac:
 •    prace mają być tematycznie związane z hasłem konkursu,
 •    technika plastyczna: dowolna,
 •    format prac: karta A-4,
 •    praca powinna być: samodzielna i indywidualna,
 •    praca powinna być podpisana na odwrocie i zawierać następując informacje: imię nazwisko ucznia, klasa, placówka oświatowa, temat pracy oraz imię i nazwisko uczącego katechety.

      2 Etapy konkursu

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach:

12.01.2019 Zabawa choinkowa

MK.

Uczniowie naszej szkoły cieszą się już zasłużonymi feriami zimowymi, ale jeszcze w sobotę odwiedzili po raz ostatni szkołę - okazja była bardzo przyjemna - tradycyjna zabawa choinkowa.

W pomysłowych przebraniach, w towarzystwie swoich pań i rodziców, wczesnym popołudniem bawiły się najmłodsze dzieci.

Później swoją dyskotekę mieli starsi uczniowie klas IV-VI, którzy bawili się przy najlepszych karnawałowych hitach. Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum dyskotekę choinkową mieli w środę, 9 stycznia.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com