Polish English French German


Światowy Dzień Wody w Zerówce

MM.

22 marca zerówkowicze obchodzili Światowy Dzień Wody, w którego czasie poznali różne formy lądu i wody. Dzieci nie tylko poznały, ale również doświadczyły czym jest zatoka, półwysep, jezioro, wyspa, cieśnina, przesmyk, archipelag czy pojezierze. Dzieci chętnie tworzyły swoje własne formy lądu i wody, a następnie wyszukiwały je na mapie świata.

AB

galeria zdjęć

21 marca - powitanie wiosny

MK.

Uczniowie klas I - III spacerując w barwnym korowodzie przez Gołczę oznajmili wszystkim, że nadeszła wiosna! Okrzykom "Wiosna, wiosna!" nie było końca, a cieplutkie słońce dawało nadzieję, że już niedługo zrucimy czapki i kurtki i  więcej czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu.

Ponadto, w klasach zorganizowano pokaz mody wiosennej, wiosenne śniadanie i przygotowano gałązki z kwiatami, które symbolizowały wiosnę i zdobiły dzisiejszy barwny pochód. 

Galeria zdjęć

Wkrótce Święta Wielkanocne

MK.

17 marca 22 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w BiOAK w Gołczy. Podczas warsztatów dzieci ozdabiały wielkanocne koszyczki.       Do ozdoby wykorzystywali farby, kwiaty, kokardy i naklejki. Odbyła się też pogadanka na temat Świąt Wielkiej Nocy. Szczególną uwagę zwrócono na zawartość wielkanocnego koszyczka. Nad całością zajęć czuwały panie z Zakładu Aktywności Zawodowej w Witowicach, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i cenne wskazówki. Ozdobione wielkanocne koszyczki prezentują się doskonale i z pewnością staną się ozdobą wielkanocnego stołu.

 L. Przybyło

Galeria zdjęć

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym "Wiosenny kapelusz"

SuperUser.

Zapraszamy serdecznie dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych na terenie naszej gminy wraz z rodzicami do udziału w gminnym konkursie plastycznym „Wiosenny kapelusz”.

Zbliża się jedna z najpiękniejszych pór roku i wspaniale byłoby zobaczyć jej urok i piękno w wykonanych rodzinnie pracach plastycznych.

Poniżej szczegóły konkursu oraz regulamin. 

received 970179447225026Anna Cencek, Kinga Dudek

Załączniki:
PlikOpisRozmiar pliku
Pobierz ten plik (regulamin.docx)Regulamin konkursu 16 kB

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

SuperUser.

W naszym przedszkolu kolejny raz rozpoczęliśmy realizację programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia. Realizując program dzieci poznały już różne rodzaje dymu (w tym dymu z papierosa), poszerzyły swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia, dowiedziały się także jak mogą unikać dymu papierosowego. W realizacji tematów i zadań pomagał dzieciom przesympatyczny dinozaur Dinek.

Anna Cencek

Galeria

Pomagamy Stasiowi i Nel zbudować latawce – projekt

MM.

 Zmagania z utworem Henryka Sienkiewicza w klasie 5 B zostały zakończone projektem wykonanym metodą WebOuest. Metoda ta ukierunkowana jest na uczniowskie badania w oparciu o instrukcję umieszczoną przez nauczyciela na stronie internetowej. Wyjściowym źródłem informacji w pracy uczestników projektu jest więc Internet. Nie chodzi tu jednak o skopiowanie znalezionych w sieci informacji, ale przede wszystkich o odpowiednie ich wykorzystanie, uporządkowanie, sklasyfikowanie i przekształcenie. Źródła online uzupełniane są też materiałami podręcznymi.

WebQuest wykorzystuje zainteresowanie uczniów komputerem i Internetem, pozwala skierować je w odpowiednim kierunku i wykorzystać w procesie nauczania. Uczy również przemyślanego i konstruktywnego korzystania z zasobów Internetu. Pokazuje, że wirtualna sieć jest nie tylko narzędziem rozrywki, ale też i pracy. Odpowiednio dobrany przez nauczyciela materiał źródłowy pozwala uczniom bardziej skupić się na krytycznej analizie i użyciu informacji niż na ich szukaniu w przepastnym Internecie.

Celem WebQuestu jest rozwinięcie u uczniów umiejętności problemowego, wytrwałego, krytycznego i twórczego myślenia oraz współdziałania w zespole. Projekt w oparciu o pracę z komputerem zmusza do aktywnego działania i pozwala porzucić postawę biernego odbiorcy.

W ramach projektu uczniowie mieli przygotować m.in. mapę ukazującą wędrówkę Stasia i Nel, trzy wpisy do pamiętnika głównych bohaterów oraz dwa do pamiętnika Kalego lub Mei, wyszukać 5 ciekawostek na temat fauny i flory Afryki. Ostatnim zadaniem było wykonanie latawców i umieszczenie na nich, przygotowanych wcześniej informacji. Wszystkie wskazówki do wykonania zadań znajdowały się na stronie internetowej https://liblink.pl/2NL6Sg9Txd

Na koniec przedstawiciele poszczególnych grup zaprezentowali efekty swojej pracy i opowiedzieli o refleksjach związanych z zadaniem. Cieszy fakt, iż wszyscy zgodnie przyznali, że wspólna praca zjednoczyła ich, a także wykazała, że nawet mając inne zdanie, warto połączyć siły i stworzyć coś pomysłowego. Oby tego zapału wystarczyło na kolejne projekty.

red.

zdjęcia

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl