Polish English French German


Dzień Chłopaka w klasach młodszych

MK.

W miniony piątek, w przeddzień kalendarzowego święta chłopców czyli Dnia Chłopaka dziewczynki z każdej klas młodszych, we współpracy z rodzicami i nauczycielami, postanowiły miłym akcentem wyróżnić chłopców. Pomysłów było co nie miara - dziewczynki z kl 2a urządziły zawody sportowe, dziewczynki z klasy 2b przygotowały zadania ukryte w balonach, dziewczynki z klasy 3a zaśpiewały dla chłopców, dziewczynki z klasy 3b przygotowały łamigłówki. Oczywiście każdy młody mężczyzna został nagrodzony słodkim i praktycznym upominkiem. Najważniejsze, że tego dnia wszyscy się dobrze bawiliśmy:)

Galeria zdjęć

Tydzień Sportu w klasach I - III

MK.

W minionym tygodniu obchodzilismy Europejski Tydzień Sportu, który rozpoczął się 23 września i trwał do 30 września. Uczniowie klas I - III spędzili ten tydzień na różnorodnych aktywnościach. Gra w "dwa ognie", wyścigi rzędów, tor przeszkód, doskonalenie rzutów do kosza, berek, zabawy na placu zabaw to aktywności, które były bardzo chętnie podejmowane przez naszych uczniów. Każdy z nich wie, że "ruch to zdrowie" i dba o swoją kondycję uczestnicząc w takich formach ćwiczeń, nie tylko podczas Tygodnia Sportu, ale przez cały rok na zajęciach wychowania fizycznego. 

Galeria zdjęć

Nabór do programu stypendialnego 2023/2024

SuperUser.

Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji, ul. Królewska 57, 30-081 Kraków informuje o naborze wniosków o przyznanie stypendium w roku szkolnym/akademickim 2023/2024 w ramach Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji finansowanym ze środków własnych Województwa Małopolskiego.

Szczegółowe zasady wsparcia określa: 
Regulamin Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji
– 
do pobrania tutaj

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.malopolska.pl/regionalny-program-stypendialny/malopolskie-stypendium-im-sw-jana-pawla-ii-dla-mistrzow-edukacji/20232024?fbclid=IwAR2zbELjaWUK55fSxeJWDlLkEXKY81AHG1ybwji84g3aNnwi3b15BnttgKA

29.09.2023 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

SuperUser.

Miniony piątek to także ważny dzień dla wszystkich członków naszej szkolnej społeczności.

Tego dnia odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego - każdy uczeń miał możliwość zagłosować na swojego kandydata, który będzie reprezentował kolegów i koleżanki z klasy w bieżącym roku szkolnym oraz oddać głos na nauczyciela - opiekuna SU.

Uczniowie z poszczególnych klas głosowali kolejno, począwszy od drugiej godziny lekcyjnej. Głosy trafiały do prawdziwej urny, a nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza.

Po zliczeniu głosów podano do wiadomości informację, że w roku szkolnym 2023/2024 w skład Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawla II w Gołczy weszli: Nadia Kowalska, Mikołaj Satora, Wiktor Piechota, Filip Kwieciński. Opiekunem SU pozostaje pani Anna Nawrot.

Gratulujemy!

Galeria zdjęć

29.09.2023 Dzień Chłopaka w klasie 5a

SuperUser.

Dzień Chłopaka to sympatyczne święto, które postanowiły zaakcentować w miniony piątek dziewczynki z klasy 5a. Samodzielnie (z organizacyjną pomocą rodziców) przygotowały dla swoich klasowych kolegów kilka atrakcji.

Chłopcy między innymi rozwiązywali zagadki z dziedziny dla nich tak odległej, jaką jest przeznaczenie i zastosowanie kosmetyków i innych produktów "urodowych". Od dzis każdy już wie, czym jest zalotka do rzęs lub beauty blender :). Musieli wykazać się refleksem podczas zabawy w "gorące krzesła", dziewczyny nie odpuściły im także wspólnego tańca belgijskiego.

Każdy piątoklasista dostał słodki upominek ubrany w nowoczesną formę pada do gry, a na wszystkich czekał słodki stół ze smakołykami, przygotowany przez dziewczynki. To był bardzo miły i wesoły dzień.

Wszystkim Chłopakom z naszej szkoły - tym najmłodszym i troszkę starszym życzymy samych uśmiechniętych dni. 

Galeria zdjęć

29.09.2023 Aktywność fizyczna w naszej szkole

MM.

Po wakacyjnym odpoczynku wróciliśmy do szkoły, a co za tym idzie do regularnych zajęć. Oprócz wytężania umysłu na lekcjach po wakacyjnym lenistwie, powróciliśmy również do aktywności fizycznej podczas zajęć wychowania fizycznego.
Na ostatnich lekcjach uczniowie ćwiczyli rzut piłeczką, a także biegali na dystansie 600 metrów (chłopcy) i 1000 m (dziewczęta) i krótkim - 60 metrów. Każdy uczeń ćwiczył i osiągnął wyniki na miarę swoich możliwości.
Rywalizacja sportowa wywołuje w dzieciach zawsze dużo pozytywnych emocji, podobnie było i tym razem.

MD

foto

Biblioteka szkolna w nowej odsłonie

SuperUser.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - powiedziała kiedyś Wisława Szymborska. A my wiemy ile w tych słowach jest prawdy, bo w naszej szkole mamy duże grono uczniów oddających się z przyjemnością tej "zabawie" :)

Wszyscy nasi młodzi czytelnicy mają w tym roku dużo powodów do zadowolenia, bowiem biblioteka szkolna przywitała ich we wrześniu w nowej odsłonie - odświeżone od podłogi aż po sufit wnętrze i nowoczesne regały, mogące pomieścić bardzo dużo nowych książek. Okazją do ich zapełnienia nowymi publikacjami stała się dotacja, przyznana naszej szkole w ramach realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" w kwocie 15.000 zł, z czego część stanowił udział własny Organu Prowadzącego szkoły.

Za tę kwotę zakupiono regały i  prawie 400 egzemplarzy książek - nowości wydawniczych, poczytnych i polecanych dla dzieci i młodzieży bestsellerów, klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej, pozycje z nurtu young adult, uzupełniono lektury szkolne. Panie bibliotekarki dołożyły wszelkich starań, by młodzi czytelnicy jak najszybciej mieli dostęp do wszystkich nowości księgozbioru. W galerii poniżej prezentujemy zaledwie część nowych tytułów.

Biblioteka szkolna zaprasza w swe progi wszystkich ciekawych świata, szukających nowych czytelniczych wrażeń, uciekających w barwny świat wyobraźni, a zwłaszcza tych, którzy kochają zapach nowych książek i lubią głaskać ich grzbiety :) Wiemy, że jest was wiele!

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl