Polish English French German


XI edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego

MM.

W dniu 23 listopada 2022 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły zmierzyli się na Gminnym Konkursie Ortograficznym w Szkole Podstawowej w Wysocicach.

Mistrzem ortografii została uczennica klasy III b - Hanna Pardała zajmując I miejsce (napisała bezbłędnie).


II miejsce zajęła uczennica klasy III b Emilia Popczyk i ex aequo Kacper Sikoń uczeń klasy III a.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Uczniów przygotowały panie Elżbieta Papaj i Wioletta Bielach.

28.11.2022 „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

MM.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych.

 Akcja ma na celu pokazanie:

  • czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach
  • zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych
  • skutki uzależnień od hazardu

25 listopada 2022 r. uczniowie klas 7 i 28 listopada 2022 r. uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej.

Przedstawicielki Urzędu Skarbowego w Miechowie, Pani Iga Kisiel i Pani Aneta Golec, zwracały uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży oraz problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier (uzależnienie, problemy finansowe, wyizolowanie społeczne).

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych

Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki.

Organizatorzy nielegalnych kasyn internetowych często oferują nowym graczom możliwość grania za darmo, aby w efekcie uzależnić od gry za pieniądze. Częstym zjawiskiem jest również oferowanie nagród w postaci wirtualnych żetonów. Gracze mogą posługiwać się nimi podczas kolejnych gier. Witryny internetowe oferują ruletkę i pokera, a kolorowa grafika z realistycznym dźwiękiem i obrazem są bardzo atrakcyjne dla młodych osób.

Nie bez znaczenia pozostają też emocje gracza związane z rywalizacją. To wszystko sprawia, że hazard online, nawet bez pieniędzy, jest wciągający i ekscytujący.

EK

galeria

25.11.2022 Lekcja z lekturą nie musi być nudna!

MM.

               Nie od dziś wiadomo, że jedną ze zmor uczniowskich są lektury - ich czytanie i omawianie czyli tzw. „przerabianie”. Jednak lekcja z lekturą nie musi być nudna. Zamiast typowego układania planu wydarzeń czy streszczania przebiegu akcji, można z lekturą „rozprawić się całkiem inaczej”. Wiedzą o tym uczniowie klasy VI b, którzy na ostatnich lekcjach języka polskiego opracowali gry planszowe na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy”.

            Zanim przystąpili do realizacji projektu, podzielili się na trzy grupy. Potem ustalili wspólnie listę działań: opracowanie reguł gry, wymyślenie ogólnego tematu: start i meta, wykonanie planszy, ułożenie pytań, ustalenie „pułapek” i „bonusów”, ozdobienie planszy motywami z lektury. Każdy uczeń sam decydował, którego zadania się podejmie.

            Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonali swoje zadania, czemu towarzyszyła świetna atmosfera, zgranie i współpraca. Na końcu przetestowali gry, by sprawdzić efekty oraz jakość swojego „dzieła”. Test wypadł pomyślnie.

            W czasie realizacji zadania cała klasa wykazała się kreatywnością i pomysłowością. Dzięki tego typu projektom uczniowie aktywnie włączają się w omawianie lektury, a przez to wnikliwiej poznają jej treść.

RM

foto

"Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

SuperUser.

"Tu wszędzie jest moja ojczyzna"  -  pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległosci. Akademia została przygotowana przez uczniów klas 7a, 7b 8a, oraz 8b. Dekoracja została przygotowana przez naszych uczniów Tymoteusza Olchawę i Oliwię Olchawę, którzy poświęcili jej mnóstwo czasu  i serca. Uczniowie klas 7 i 8 zaprezentowali program artystyczny. Na koniec Akademii uczennica klasy 8b Maja Pacia zaprezentowała swój autorski wiersz pt. "Moja mała ojczyzna". Pan Adam Dudek wraz z uczniami chórku szkolnego wykonali następujące utwory muzyczne:

„Pytasz mnie”-  Julia Dyduch,   "Nadzieja" - Magdalena Robakowska, "Ja to mam szczęście" - Dominika Kubik, Julia Perek, Magdalena Robakowska, "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" - Dominika Kubik, Magdalena Robakowska, "Niepokorna, niepodległa" - Julia Perek, Magdalena Robakowska, oraz "Wolność" - Igor Mucha, Magdalena Robakowska.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć, ponosić ofiar, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.

Galeria 1

Galeria 2

G. Ludwicki

Andrzejki 2022

SuperUser.

Za nami tradycyjna zabawa andrzejkowa. Pu długiej przerwie spowodowanej pandemią, wreszcie mogliśmy tak, jak dawniej spotkać się w szkole na tańcach i wspólnej zabawie. W dyskotece andrzejkowej uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Zdaniem uczestników zabawa była świetna - młodzież tanczyła, śmiała się, wygłupiała - jak to przystało na beztroską zabawę. O oprawę muzyczną i pokierowanie zabawą zadbał DJ team  z klasy VIII b w składzie: Miłosz Idzik, Mateusz Filus, Patryk Słowiński - dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików.

Galeria

21.11.2022 Projekt czytelniczy "Book in a box" w klasie VIa

SuperUser.

Uczniowie klasy VI a, zainspirowani omawianymi na lekcjach języka polskiego mitami, postanowili wziąć udział w projekcie czytelniczym "Book in a box", czyli "Książka w pudełku". Na zajęciach rozwijajacych kreatywność zaprezentowali wyczarowane przez siebie niezwykłe światy zamknięte w najzwyklejszych tekturowych pudełkach. Do swoich prac wykorzystali różnorodne materiały plastyczne, ale przede wszystkim własną wyobraźnię i pomysłowość. Szczególnie zainspirował ich mit o Dedalu i Ikarze. Tak opracowane utwory na pewno lepiej zapadną w pamięć. 

Galeria 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl