Polish English French German


28.05-01.06.2018 Tydzień Sportu w naszej szkole

SuperUser.

W dniach 26.05-01.06.2018 trwał X EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH i w jego ramach XXIV SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN. W tych dniach każda klasa w naszej szkole zrealizowała zaplanowane wcześniej działania  - były to przede wszystkim rozgrywki i turnieje klasowe oraz  międzyklasowe w różnych dyscyplinach sportowych: od piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i wykorzystania piłki w innych grach i zabawach, przez zabawy z chustą animacyjną, po lekkoatletykę, pływanie i badmintona. Młodzież wyruszyła na spacery, piesze i rowerowe wycieczki oraz podchody - promowana była każda forma aktywności fizycznej. Pogoda dopisywała sportowcom. W galerii zdjęć prezentujemy wycinek tego, co w ramach Tygodnia Sportu działo się w naszej szkole.

Galeria zdjęć: Turniej sportowy klas I-III

Galeria zdjęć: Rozgrywki klasowe i międzyklasowe klasy IV-VII oraz gim.

"Kim będę jak dorosnę?" Cykl spotkań dla najmłodszych w BiOAK

SuperUser.

Biblioteka Publiczna w Gołczy realizuje w tym roku projekt "Książka na receptę dla małych i dużych". W ramach tych działań organizowane są spotkania dla najmłodszych uczniów naszej szkoły pod hasłem "Kim będę jak dorosnę?".

W ostatnich dniach odbyły sie dwa z zaplanowanych spotkań - o zawodzie policjanta dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego "Biedroneczki" oraz o zawodzie pielęgniarki dla Oddziału Przedszkolnego "Wesołe Skrzaty".

Zapraszamy do galerii zdjęć Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury w Gołczy. oraz na relację ze wszystkich spotkań na stronie BiOAK.

Recepta na przyszłość

Na przełomie maja i czerwca Biblioteka w Gołczy zaprosiła najmłodszych czytelników na cykl spotkań "Kim będę jak dorosnę?" realizowanych w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych".

Zajęcia miały na celu prezentację ciekawych zawodów i książek o nich opowiadających. Do współpracy i wspólnego czytania udało się zaprosić policjantkę, fryzjerkę, pielęgniarkę i strażaka.

Dzieci miały więc okazję nauczyć się wielu rzeczy: od przyklejania plastrów i dezynfekcji ran, po zwijanie węża strażackiego, upinanie włosów oraz wręczanie mandatów i upomnień.

Mamy nadzieję, że naszym gościom udało się zainspirować najmłodsze pokolenie.

Tych, którzy chcą poszukać dalszych inspiracji zapraszamy do biblioteki po książki przedstawiające inne ciekawe zawody.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. 

Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim prowadzącym zajęcia, za poświęcony czas i pomysłowe zaprezentowanie swojego zawodu.

Galeria zdjęć "Biedroneczki"

Galeria zdjęć "Wesołe Skrzaty"

Harmonogram DNIA DZIECKA 01.06.2018

SuperUser.

Patriotyczno – sportowe obchody Dnia Dziecka

„Tymi ścieżkami chadzał Marszałek Piłsudski”

8:00 spotkanie z wychowawcami w klasach
8:15 spotkanie wszystkich uczniów na boisku szkolnym (ustawiamy się klasami z wychowawcami)
- Przemówienie okolicznościowe
- Przemówienie organizacyjne
- Taniec w kółeczkach klasowych do melodii „Krakowiaka” , wspólne
śpiewanie piosenki „Płynie Wisła, płynie”
- Przemarsz czwórkami pod Urząd Gminy, złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, spotkanie z przedstawicielem Urzędu Gminy
- Powrót na boisko szkolne
9:15 oddziały przedszkolne wracają do klas na zajęcia szkolne
9:30 Klasy I-IV wyjazd do Wielkanocy na Gminny Dzień Dziecka
9:30 Klasy V-VII i oddziały gimnazjalne udają się na spacery i podchody wg wcześniejszych ustaleń

Wskazane są emblematy patriotyczne: ubiór, chorągiewki / wstążki biało- czerwone, transparenty z patriotycznymi napisami, baloniki biało-czerwone.

Odwozy uczniów zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

Przeżyjmy to jeszcze raz... 14-18.05.2018 Wycieczka do Trójmiasta

SuperUser.

14 maja 2018 roku pięćdziesięciu pięciu uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Trójmiasta. Po sześciu godzinach podróży dotarliśmy do Torunia, gdzie czekała na nas miła pani przewodnik. Razem spacerowaliśmy po urokliwym grodzie Mikołaja Kopernika, podziwialiśmy kościół świętych Janów, mury obronne, dom wielkiego astronoma. Mogliśmy także skosztować bardzo smacznych toruńskich pierników. Gdańsk przywitał nas słońcem i rześkim powiewem wiatru.

Następnego dnia już zrelaksowani wyruszyliśmy do Malborka, gdzie znajduje się zbudowany przez zakon krzyżacki potężny zamek obronno – rezydencyjny. Obiekt ten został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Budowla bardzo poważnie została zniszczona w czasie II wojny światowej, ale obecnie cieszy licznych turystów swoim pięknem. Po obiedzie popłynęliśmy statkiem na Westerplatte. Na żywo zobaczyliśmy pomnik znany nam z podręczników do historii, przypominaliśmy bohaterskich obrońców tego skrawka wybrzeża Bałtyku.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Bazylika archikatedralna w Gdańsku – Oliwie. To najdłuższy kościół w naszym kraju ( 107 m długości), posiadający organy o 96 głosach i 5 manuałach. Muzyka wykonywana na tym instrumencie ma niezwykłe brzmienie, a jej słuchanie jest prawdziwą ucztą dla ducha. Spacer po urokliwych oliwskich ogrodach pozwolił niejako przedłużyć ten niepowtarzalny nastrój. Następnie dotarliśmy na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie podziwialiśmy przede wszystkim żaglowiec „Dar Młodzieży” przygotowujący się do rejsu dookoła świata. Pogoda wprost rozpieszczała, słońce odbijało się w falach Zatoki Gdańskiej,

Twardy orzech do zgryzienia - majowe spotkanie z książką klasy IIb

SuperUser.

Na majówkę w bibliotecznej altanie uczniowie z klasy IIb pani Danuty Ochockiej-Dymek zabrali smaczne kanapki i dobrą lekturę.

Omawialiśmy zestaw opowiadań Renaty Piątkowskiej "Twardy orzech do zgryzienia".

Oprócz kanapek uczniowie rozgryzali pytania ukryte w jajkach niespodziankach. Nagroda ukryta w środku trafiała do tego, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi.

Grupa poradziła sobie znakomicie, więc mogliśmy przystąpić do finałowego zadania, które polegało na utworzeniu łańcucha umiejętności przypominającego ten, który zrobił bohater z ostatniego opowiadania w książce. Nasz kolorowy łańcuch zawierał wszystkie umiejętności, które uczniowie klasy drugiej zdobyli w tym roku. Najczęstszym tegorocznym talentem była umiejętność dzielenia. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

21 maj 2018 (poniedziałek)

Poradnik hodowcy aniołów - majówka z DKK dla dzieci

SuperUser.

Klubowicze z DKK dla dzieci majówkę spędzili z wyjątkową książką Grzegorza Kasdepke.

Omawialiśmy "Poradnik hodowcy aniołów". Czytanie lektury zbiegło się w czasie z przystąpieniem do pierwszej komunii świętej, co pozwoliło popatrzeć na pewne rzeczy z szerszej perspektywy.

Klubowicze losowali zagadki z "anielskiego jaja" i odpowiadali na pytania dotyczące książki. Każda dobra odpowiedź była nagradzana.

Na zakończenie rozważyliśmy trudności związane z hodowlą nie tylko aniołów, bo jak się okazało klubowicze trochę na hodowli się znali. Życzymy więc powodzenia przyszłym hodowcom. Wszelkich porad radzimy szukać w książkach!

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

25.05.2018 Dzień Europejski w naszej szkole

SuperUser.

W miniony piątek w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Po raz kolejny samorząd klas gimnazjalnych zorganizował Dzień Europejski. Klasy (VI-III gim) biorące udział w imprezie już kilka tygodni temu wylosowały spośród europejskich krajów te, które zostały zaprezentowane. W hali sportowej przygotowano 9 stoisk, każde poświęcone innemu krajowi, a na nich - degustacja smakołyków, ciekawostki, pamiątki związane z przedstawianym miejscem. Największe zainteresowanie i żywiołowe reakcje publiczności wywołały prezentacje krajów w formie pokazów, podczas których nie zabrakło śpiewu, tańca, charakterystycznych postaci, czy skojarzeń z danym państwem, chociażby sportowych, filmowych czy kulinarnych.

Każdy, kto między 5 a 7 godziną lekcyjną odwiedził halę sportową, wyszedł bogatszy w wiedzę o krajach europejskich, smacznie nakarmiony i w świetnym humorze. Przy okazji widzowie proszeni byli o głosowanie na swoich faworytów na specjalnych  kartach do głosowania.

Przygotowanie przez klasę prezentacji o wylosowanym państwie było majowym zadaniem w rywalizacji miedzyklasowej o tytuł "Najlepszej klasy". Wyniki już wkrótce, trzymamy za wszystkich kciuki!

Galeria zdjęć.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com