Polish English French German


REKRUTACJA 2022/2023

MM.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok 2022/2023

 

Od 28 lutego do 04 marca 2022 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 07 do 31 marca 2022 r. – składanie wniosków o przyjęcie do oddziału „0” i oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Od 07 do 25 marca 2022 r. – składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Niezbędne dokumenty dostępne są w portierni szkoły, u wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

Sposoby dostarczenia wypełnionych dokumentów:

  1. umieszczenie w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym do szkoły,
  2. przesłanie pocztą.

UWAGA!!!:

Wymagane jest dołączenie aktualnego zdjęcia kandydata do legitymacji:

  • do wniosku o przyjęcie do oddziału „0”
  • do wniosku do klasy „I” (jeśli dziecko nie posiada legitymacji)

Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wymagane jest dołączenie wszystkich oświadczeń (wszelkie informacji umieszczone w regulaminie).

Warsztaty wielkanocne w BiOAK

MK.

W minionym tygodniu uczniowie klas IIa, IIb , IIIa i III b wzięli udział w warszatach ozdabiania koszyczków wielkanocnych metodą decoupage. Zajęcia zostały zorganizowane przez BiOAK przy współpracy Ośrodka Aktywności Zawodowej w Witowicach. Nasi uczniowie z zaangażowaniem i wielką radością dekorowali swoje koszyczki, a każdy z nich stał się wyjątkowy dla ozdabiającego. 

Galeria zdjęć

Wielkie serce - rodziny uczniów Jana Pawła II

MM.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołczy przyłączyli się do akcji zbierania przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. W imieniu Wolontariuszy oraz Samorządu Szkolnego składamy serdeczne podziękowanie za tak wspaniały dar waszego serca. Zebraliśmy bloki, farby, kredki, pisaki, plastelinę, zeszyty, gry,(…), zabawki. Jan Paweł II mówił „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

AK

galeria zdjęć

Powitanie wiosny w oddziałach przedszkolnych

SuperUser.

21 marca 2022 roku wszystkie oddziały przedszkolne z naszej szkoły powitały nadejście wiosny.
Barwnym korowodem przeszły do budynku naszej szkoły, gdzie tę radosną nowinę przekazały Pani Dyrektor.

Następnie z wesołymi okrzykami spacerowały po Gołczy. Dotarły do Urzędu Gminy do Pana Wójta Lesława Blachy z wiadomością, że dzisiaj jest pierwszy dzień wiosny.

Oznajmiły również wszystkim napotkanym osobom, że nadeszła wyczekiwana  pora roku.

Galeria

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

MK.

W piątek 4 marca 22-osobowa grupa uczniów z klasy IV a i VIII a (2 osoby) wraz z opiekunami była na wycieczce w Kopalni Soli w Bochni. Wyruszyliśmy o 8.00. Tym razem była dodatkowa atrakcja – pojechaliśmy pociągiem Kolei Małopolskich. Najpierw pojechaliśmy autobusem do Miechowa, a następnie pociągiem do Krakowa, i tam przesiadka na pociąg do Bochni. Podróż pociągiem była bardzo ciekawym przeżyciem, dla niektórych to była pierwsza wycieczka pociągiem. Po dotarciu do Bochni czekał nas spacer do kopalni. Przywitano nas tam bardzo serdecznie i już po kilku minutach zjechaliśmy szybko windą górniczą na głębokość 212 m, co było ciekawym przeżyciem. Po krótkim wprowadzeniu Pani przewodnik powitaliśmy się górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże” i przejechaliśmy podziemną kolejką.

Bochnia to najstarsze miasto Małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście - jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej, która w roku 2013 została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Była to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Mieliśmy poczucie wyprawy w czasie dzięki ekspozycjom multimedialnym. Spotkania z królami, kupcami genueńskimi oraz duchem mnicha to była dla nas niecodzienna lekcja historii. A dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi podziemnych wyrobisk uczestnicy wycieczki mieli możliwość zadbania o swoje górne drogi oddechowe.

My wybraliśmy 4-godzinny program edukacyjny „Dar Księżnej Kingi”. To oferta dla dzieci łącząca edukację z zabawą i aktywnym zwiedzaniem podziemi Kopalni Soli Bochnia.

21.03.2022 Dzień bez plecaka

MM.

21 marca czyli pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 4-8 uczcili w dosyć nietypowy sposób. Otóż z inicjatywy klasy VIA odbył się „Dzień bez plecaka”. Akcja polegała na tym aby w tym dniu przynieść podręczniki i zeszyty w jakimś oryginalnym opakowaniu.

Inwencja i pomysłowość naszych uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania – koszyki, walizki, skrzynki na narzędzia, torby, torebki a nawet plastikowe worki zagościły w naszych klasach. Nie brakło też bardziej niecodziennych „opakowań” – znalazły się wśród nich wózki dla lalek, transportery na zwierzęta, klatka na chomika, huśtawka, szuflada a nawet maszyna do waty cukrowej.

Po raz kolejny okazało się, że szkoła to nie tylko nauka ale również świetna zabawa o czym mogą zaświadczyć zdjęcia w naszej galerii.

AN

galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl