Polish English French German


06.02.2019r. 42 edycja konkursu pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom''

MM.

Dnia 6 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy odbyła się 42 edycja konkursu pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom''. W konkursie wzięły udział szkoły z Gołczy, Wysocic oraz Szreniawy. Organizatorem konkursu była Państwowa Straż Pożarna w Miechowie.

Wiedzę uczniów sprawdzał młodszy kapitan Konrad Karoń z PSP w Miechowie, a przedstawicielami gminnymi byli Paweł Pysz oraz Jerzy Makowski.

Konkurs składał się z dwóch części: ustnej i pisemnej, był podzielony na dwie grupy wiekowe. Aby dostać się do kolejnego etapu należało uzyskać jak największą ilość punktów z części pisemnej.

Z młodszej grupy zakwalifikowali się jedynie Agata Kowalska SP. Gołcza Patryk Wydmański SP. Szreniawa i Aleksandra Flak SP. Gołcza oraz Edyta Studzińska SP. Gołcza. Natomiast z grupy starszej

I miejsce zdobył Mateusz Kowalczyk z Gimnazjum w Gołczy, II miejsce - Agnieszka Rolka z SP Gołcza i III - Agnieszka Flak z SP Gołcza.

Do kolejnej części konkursu przeszli: Agnieszka Rolka, Agata Kowalska oraz Mateusz Kowalczyk. Dalsze zmagania uczestników odbędą się 19 lutego br. w Komendzie PSP w Miechowie.

E.P.

Zdjęcia

Nabór wniosków na rok szkolny 2019/2020

MM.

Nabór wniosków na rok 2019/2020

 Od 19 do 28 lutego 2019r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 01 do 29 marca 2019r.składanie wniosków o przyjęcie do oddziału „0” i oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Od 05 do 26 marca 2019r. – składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Niezbędne dokumenty dostępne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

UWAGA!!!:

Wymagane jest dołączenie aktualnego zdjęcia kandydata do legitymacji:

  • do wniosku o przyjęcie do oddziału „0”
  • do wniosku do klasy „I” (jeśli dziecko nie posiada legitymacji)

5.02.2019 Dzień Bezpiecznego Internetu

MK.

5 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac plastycznych na temat bezpieczeństwa w sieci. Na zwycięzców czekały upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu współrealizowanego przez małopolską Policję „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie”.

W tym dniu oprócz rozstrzygnięcia konkursu odbyło sie spotkanie z st.sierż. Lidią Kyzioł, która rozmawiała z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa w sieci. Poinformowała o zagrożeniach w sieci i co zrobić, aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą cyberprzemocy oraz gdzie szukać pomocy w razie problemów w sieci. Nie zabrakło także informacji o konsekwencjach łamania prawa z wykorzystaniem Internetu.

Link do artykułu na stronie KPP Miechów

Galeria zdjęć

Oto lista nagrodzonych uczniów w konkursie plastycznym:

XXIV Konkurs Biblijny Diecezji Kilecekiej

MK.

W dniu 8 stycznia 2019r uczniowie klasy 5 – 6 Szkoły Podstawowej wzięli udział w XXIV Konkursie Biblijnym Diecezji Kieleckiej . W tym roku uczniowie zmagali się z Ewangelią św. Mateusza .

Zgodnie z regulaminem konkurs przebiega w trzech etapach. W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test wiedzy i po jego napisaniu zostali wyłonieni uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki .

Jest mi miło poinformować, że naszą szkołę w kolejnym etapie będą reprezentować trzy uczennice. Są nimi:

1 miejsce Kornelia Popczyk kl.6a

2 miejsce Karolina Maślanka kl.5b

3 miejsce Patrycja Drożdż kl. 6a

Uczennice napisały test na bardzo wysokim poziomie. Jak co roku na zajęciach ,,Moja Biblia” chętni uczniowie przygotowywali się do napisania tego konkursu.

Drugi etap rejonowy odbędzie się 16 marca 2019 r w Słomnikach.

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce Rodziców, którzy również przyczynili się do sukcesu swoich dzieci pomagając im choćby w odpytywaniu przygotowanego przeze mnie skryptu. Serdecznie dziękuję Państwu za współpracę i liczę na dalszą pomoc w systematyczności w przygotowaniu do drugiego etapu.

Moim uczennicom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w kolejnym etapie.

Anna Kędzierska

"Klimat to temat"

MK.

Nasza szkoła brała udział w programie, w ramach którego uczniowie dyskutowali o konsekwencji zmiany klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Wykonali plakaty apelujące o troskę nad klimatem naszej Ziemi i zmianę nawyków żywnościowych, a także tych związanych z codziennym życiem np. nie kupowanie reklamówek. Powstała również gazetka ścienna o takiej tematyce. Do projektu zaagażowali sie uczniowie klasy VIb wraz  z realizatorem projektu, panią Elą Bonemberg.

Jednocześnie w młodsi koledzy z klasy I a wraz z p. Mariolą Król, poruszali tematy związane z ochroną środowiska i sprawiedliwym handlem (Fair Trade).

Za udział w programie szkoła oraz nauczyciele uzyskali zaświadczenia.

Galeria zdjęć

Piszę ciekawie - warsztaty pisarskie

MK.

     Podczas tegorocznych ferii uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach pisarskich, podczas których twórczo pracowali, pobudzali swoją wyobraźnię, poznawali tajniki twórczego opowiadania, redagowali teksty argumentacyjne, zwracali się z różnymi apelami do szerokiego grona odbiorców, zapraszali, ogłaszali, zawiadamiali, czyli doskonalili pisanie użytkowych form wypowiedzi. Udało się ich przekonać, że pisanie może być łatwe i przyjemne a pomysły same przychodzą do głowy. Jest jednak pewien warunek, należy przeczytać WSZYSTKIE OBOWIĄZKOWE LEKTURY SZKOLNE!

      W tym roku pierwszy ważny sprawdzian w życiu każdego ósmoklasisty, uczestnicy warsztatów mają nadzieję, że dzięki pracy twórczej, wielu inspiracjom, wskazówkom i pomysłom na pisanie dostarczonym podczas zajęć, uda im się skorzystać i dobrze napisać egzamin.

     Więc z tego miejsca wypada tylko życzyć: Powodzenia na egzaminie!

Galeria zdjęć

Miasta Afryki

MK.

     Uczniowie klasy 8b: Agata Domagała, Klaudia Studzińska i Sebastian Rusek wzięli udział w teście o zrównoważonym rozwoju miast na przykładzie trzech metropolii kontynentu afrykańskiego - Dakaru, Nairobi oraz Lagos. W nagrodę uczestnicy konkursu otrzymali grę – Miasta Afryki, w której również przejawia się tematyka konkursowa. Test wiedzy był częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego BUILD Solid Ground. Organizatorami konkursu było Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacja Kultury Świata.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com