Polish English French German


Zajęcia i warsztaty w języku niemieckim w ramach programu Erasmus

SuperUser.

W dniach od 9-19 kwietnia gościła w naszej szkole Jennifer, niemiecka studentka z Munster. Jej obecnośc w naszej szkole zawdzęczamy programowi wymiany studentów z różnych krajów - Erasmus.

Jennifer prowadziła lekcje i warsztaty w języku niemieckim, przybliżając naszym uczniom, język, kulturę i zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów. Dowiedzieliśmy się np. wiele na temat naszych niemieckich rówieśniów - poznaliśmy ich zwyczaje i zaniteresowania.

Taki kontakt z native speakerem, czyli osobą od urodzenia posługujacą się danym jezykiem, jest dla naszych uczniów bardzo cennym doświadczeniem.

Galeria zdjęć

23.04.2018 Dzień Angielski i Konkurs Piosenki Angielskiej

SuperUser.

23 kwietnia nasza szkoła wypełniła się dzwiękami muzyki i piosenek wykonywanych w języku angielskim. Wszystko za sprawą Konkursu Piosenki Angielskiej, jednego z elementów obchodzonego u nas w poniedziałek Dnia Angielskiego. Imprezę jak co roku przygotowała pani Aleksandra Smolec.

Podczas apelu prowadzący uczniowie przedstawili informacje i ciekawostki dotyczące Wysp Brytyjskich, następnie pani Aleksandra Smolec przybliżyła zebranym zasady konkursu, przedstawiła skład jury, w skład którego w tym roku weszły: Pani Elżbieta Papaj (przewodnicząca), pani Dorota Włodarczyk, pani Kinga Dudek oraz uczennica klasy VII Julia Dróżdż. Tego dnia odbył się także premierowy pokaz tanca trzech grup tanecznych (Mini Szok, Kids Szok oraz Szok) działających przy BiOAK w Gołczy, a prowadzonych przez panią Aleksandrę Gajos.

Występy tancerzy wzbudziły aplauz publiczności, która z nie mniejszymi emocjami oczekiwała na występy wokalne. I wreszcie rozpoczął się koncert , choć jeszcze nie ten konkursowy. Na poczatku wystąpiły uczennice klas III, laureatki konkursu Piosenki Angielskiej w Szreniawie: Julia Perek, Maja Pacia, Weronika Flak i Klaudia Piechulska. Dziewczynki dały piękny występ i jednocześnie wstęp do zmagań konkursowych.

Uczniowie występowali w dwóch kategoriach - zespoły i soliści. Opanowując stres, drżenie głosu i tremę wykonywali trudne utwory, tym trudniejsze, że w obcym języku.

Jury miało trudne zadanie, by rozstrzygnąć konkurs. Ostatecznie jednak zdecydowano przyznać:

Warsztaty z języka niemieckiego w Instytucie Goethego w Krakowie

SuperUser.

6 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VIIa wzięli udział w warsztatach z języka niemieckiego, które odbywały się w krakowskim Instytucie Goethego.
Warsztaty miały na celu zachęcić nas do nauki języka niemieckiego, udało się to w stu procentach.
Dzięki urozmaiceniu nauki poprzez gry i zabawy, wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach.
Zajęcia trwały dwie godziny, które bardzo szybko nam minęły.
Karol Majda

Józef Piłsudski i jego tajemnice - warsztaty z klasą IIIa

SuperUser.

Relacje » Józef Piłsudski i jego tajemnice - warsztaty z klasą IIIa

Uczniowie klasy IIIa pani Lucyny Przybyło mieli okazję wziąć udział w zajęciach "Polski superbohater - Marszałek Józef Piłsudski i jego tajemnice", realizowanych przez gołczańska bibliotekę w oparciu o scenariusz pani Wandy Matras-Mastalerz.

Uczestnicy rozwiązywali między innymi zagadkę sumiastych wąsów marszałka, domu bez kantów czy ilości łyżek zupy w talerzu niejadka.

Grupy pracowały w oparciu o fantastyczne książki dla dzieci przybliżające sylwetkę Józefa Piłsudskiego, a mianowicie: "Komendant wolnej Polski" Wojciecha Widłaka i "Marszałek Józef Piłsudski" Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby.

Zajęcia zakończyły się pokazem prawidłowego składania flagi, który po obejrzeniu prezentacji uczniowie mogli samodzielnie przećwiczyć.

Warsztaty realizowane były w ramach Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" 2018.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

24.04.2018 Zakładki do książek - warsztaty z klasą 0b w ramach Małopolskich Dni Książki

SuperUser.

Relacje » Zakładki do książek - warsztaty z klasą 0b w ramach Małopolskich Dni Książki

We wtorek w gołczańskiej bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne z klasą 0b Urszuli Jasłowskiej.

Dzieciaki wykonywały zakładki do książek. Efektem pracy były pomysłowe zakładki-zwierzątka, które będą towarzyszyły zerówkowiczom w ich przygodach z nauką czytania.

Zajęcia odbywały się w ramach Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża 2018".

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

TEGO JESZCZE NIE BYŁO – MAMY FINALISTÓW!!!

SuperUser.

W sobotę, 21  trzy szóstoklasistki: Agnieszka, Agnieszka z VI a oraz Monika z VIb wzięły udział w finale XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Wprawdzie nie znamy jeszcze wyników, ale już samo przejście do finału jest nie lada osiągnięciem!

Przypomnijmy zatem, jak przebiegał II etap, który przesądził o finale i jakie emocje mu towarzyszyły:

W dniu 03 marca 2018 roku uczennice Agnieszka Rolka, Agnieszka Flak i Monika Natkaniec wzięły udział w II etapie XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. W tym roku uczennice zmagały się z Ewangelią Marka oraz z Księgą Estery.

W dniu konkursu było widać wielkie skupienie u dziewczyn, w samochodzie ostatnie powtórki i dyskusja, komu tym razem się uda, a komu znów braknie punktu do kolejnego etapu. W głowie roiło się mnóstwo pytań.
Nadszedł oczekiwany czas - losowanie numerów, przedstawienie regulaminu i przejście do sal. Drzwi zamknięto i nastąpiła chwila prawdy - 45 min. trudnego testu. Czas minął. A teraz - wielkie oczekiwanie na wyniki. Nie do wiary, jak to długo trwało. I nadszedł ten oczekiwany czas, komisja ogłasza wyniki, dowiadujemy się, że wszystkie trzy dziewczyny będą reprezentowały nie tylko szkołę, ale i dekanat w dniu 21 kwietnia w Kielcach. Tam trzeba było być, żeby zobaczyć wielką radość całej naszej trójki. Emocje wzięły górę był uśmiech, były łzy szczęścia i, jak same potem mówiły, wielka ulga.
Serdecznie Wam gratulujemy tak wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w ostatnim etapie.

Galeria zdjęć

Anna Kędzierska


SAM 13382

Egzamin gimnazjalny 2018

SuperUser.

W środę, 18 kwietnia 2018 r. 76 uczniów klas III gimnazjalnych naszej szkoły przystąpiło do egzaminu podsumowującego ten etap edukacji.

Punktualnie o godzinie 9.00 w hali sportowej rozpoczął się egzamin z części humanistycznej i przebiegł bez zakłóceń. Jutro przed naszymi uczniami zmagania z  zakresu wiedzy matematyczno-przyrodniczej, pojutrze egzamin z języka nowożytnego. 

W tym samym czasie odbywa się egzamin próbny dla 48 uczniów klas II gimnazjum.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki końcowe egzaminu!

W galerii zdjęć także zdjęcia klasowe trzecioklasistów.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com