Polish English French German


01.12.2020 r. - Zerówki na wystawie obrazów w Centrum Kultury w Gołczy

MK.

1 grudnia w słoneczny, ale lekko mroźny wtorek, dzieci z Zerówek udały się na wycieczkę do Centrum Kultury w Gołczy, aby obejrzeć pierwszą wystawę obrazów naszej miejscowej malarki Pani Marii Nowickiej, mieszkanki Trzebienic. Wystawa pod tytułem "Barwy Trzebienic" zachwyciła dzieci, które z wielkim podziwem i zainteresowaniem oglądały wielobarwne obrazy.

 Wystawa ta była okazją do kontaktu dzieci ze sztuką oraz formą uczestnictwa w życiu kulturalnym naszej miejscowości.

A. Błaut

Galeria zdjęć

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

MM.

         Na to spotkanie czekamy cały rok, szczególnie dzieci z oddziałów przedszkolnych wyglądały Świętego Mikołaja.

Choć ten rok jest zupełnie inny niż poprzedni to Świętemu Mikołajowi bez trudu, udało się dotrzeć do naszego przedszkola. Dzieci na jego powitanie przygotowały wierszyki oraz piosenki. W zamian za te piękne występy Święty Mikołaj obdarował dzieci różnymi prezentami oraz słodkościami. Sprawił przedszkolakom wiele radości. Obiecał, że za rok również odwiedzi nasze przedszkole. Już nie możemy się doczekać!

         Dziękujemy ks. Jackowi Kalkowskiemu za zorganizowanie oraz przywiezienie do przedszkola Świętego Mikołaja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

K Dudek

„Niech się spełnią andrzejkowe czary!"

MK.

Andrzejki to wieczór tajemniczy, pełen wróżb i niespodzianek. Dlatego w wigilię św. Andrzeja dzieci z klasy 0a i 0b bawiły się wspólnie i uczestniczyły w zabawach andrzejkowych. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego powitania i poznaniu specyfiki tego święta. Następnie nadszedł czas na czary. Wszyscy wypowiedzieliśmy tajemnicze zaklęcie, które przeniosło nas w krainę wróżb i magii.

A. Błaut

Galeria zdjęć

Chroń dziecko przed hejtem - spot profilaktyczny

MM.

Komenda Powiatowa Policji w Miechowie przesyła informację o tematyce związanej z hejtem wśród dzieci i młodzieży. Jest ona skierowana głównie do rodziców, celem podniesienia ich świadomości o zagrożeniach płynących z Internetu.

Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy? Prezentujemy animowany spot profilaktyczny związany z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.

W ramach realizacji "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, został przygotowany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców. Z treści spotu można dowiedzieć się, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy. Trzeba pamiętać, że bardzo łatwo można stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą hejtu. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w internecie mogą dotknąć każdego z nas. Jak się wtedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W poszukaniu odpowiedzi na te pytania pomoże poniższy spot.

Obecna sytuacja związana z epidemią COVID-19 między i wprowadzonych zmianach w funkcjonowaniu szkół na terenie całej Polski, polegające na zawieszeniu zajęć stacjonarnych i wprowadzeniu nauki w trybie zdalnym tzw. lekcji online, spowodowała jeszcze częstsze korzystanie przez dzieci i młodzież z Internetu. W związku z powyższym zachęcamy do obejrzenia spotu, który przybliży powyższą tematykę i uświadomi nam dorosłym, że jednym z zagrożeń, które czyha w wirtualnym świecie jest hejt.

https://drive.google.com/file/d/1owIpj-58-SRZxjYW1iPO6ADhpofVpoJn/view?usp=sharing– wersja MAX rozdzielczość

https://drive.google.com/file/d/1f7TVddZbsjRQtqwLhV6NCi49Y02Zgm6L/view?usp=sharing  – wersja MIN rozdzielczośćINFORMACJA

MM.

Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Gołczy są placówkami nieferyjnymi w związku z tym, pracujemy w okresie zimowej przerwy świątecznej (28-31 grudnia 2020) i w okresie przerwy w nauce, czyli ferii zimowych od 04 - 17 stycznia 2021r.

23.11.2020 Przedłużenie nauczania zdalnego

MM.

Nauczanie zdalne zostało przedłużone do 22 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych.

Zimowa przerwa świąteczna od 23 grudnia br. do 03 stycznia 2021 r.


Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 04 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.

Zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Przypominamy:

W dniach nauki szkolnej, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna.

Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com