Polish English French German


27.02.2023 RKO – w szkole w Gołczy

MM.

Pierwsza Pomoc to zespół czynności wykonywanych w celu utrzymania przy życiu osoby poszkodowanej oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw wypadku przed przybyciem pomocy specjalistycznej.

Uważamy, że każdy wiek jest odpowiedni na zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zajęcia praktyczne dla uczniów klas 7 i 8 w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dotyczące resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO).
Zajęcia podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną.
W części teoretycznej uczniowie poznali wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W części praktycznej uczniowie mieli możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy w praktyce na fantomach.

Uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy ćwiczebne, gdzie zostały odpowiednio przygotowane cztery stanowiska z fantomami, maseczkami i sprzętem ochronnym dla ratowników. Każdy uczeń miał możliwość wykorzystania swojej wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, zarówno dziecku,
jak i osobie dorosłej.
Pod koniec zajęć panowie Paweł i Piotr Wiszniewscy zaprezentowali Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED).

Instruktorem dwugodzinnego szkolenia był pan Paweł Wiszniewski, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 1 w Krzeszowicach.
A towarzyszyli mu i pomagali oprócz Piotra Wiszniewskiego (brata bliźniaka), pan Marcin Dudziński oraz pan Grzegorz Ludwicki.
Warto dodać, że pan Paweł oprócz tego, że pracuje jako nauczyciel WF, jest byłym pracownikiem Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz nauczycielem przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.
Kilkukrotnie odwiedzał naszą szkołę ze swoimi uczniami, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego przez Gminę Gołcza.
Tym razem przyjechał podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy na przyszłość.

G.L.

foto

Gra on-line Action Track „Bitwa Miechowska 1863”

MM.

Minimalist Nature Inspiration Photo Collage Your Story 1

17 lutego obchodziliśmy 160 rocznicę bitwy miechowskiej, jednej z najtragiczniejszych potyczek powstania styczniowego. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Miechowie wraz z Oddziałem Regionalnym IPN w Krakowie zorganizowało konkurs wiedzy o bitwie i powstaniu skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Konkurs miał formę gry on-line polegającej na rozwiązywaniu zadań na podstawie tekstów źródłowych, ilustracji i własnych wiadomości. W konkursie liczyła się nie tylko wiedza, ale również refleks i szybkość w udzielaniu odpowiedzi.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych – Stefan Domnicz, Zofia Dudek, Weronika Flak, Martyna Mirowska i Anna Skotnicka z klasy 8A oraz Mateusz Filus z klasy 8B.

Miło nam poinformować, że Martyna Mirowska zajęła w konkursie trzecie miejsce a Mateusz Filus czwarte. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

AN

Spektakle teatru "KRAK - ART" dla najmłodszych

MK.

W piatek 24 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w znakomitych spektaklach, które zagrali aktorzy z teatru "Krak - Art". Oddziały przedszkolne wraz z zerówkami obejrzały przedstawienie pt: "Łakocie Jasia i Małgosi" , a uczniowie klas I - III "PIraci i skarb pustyni". Uśmiech na twarzy, skupienie i  zaangażowanie nie odstepowało naszych najmłodszych przez caly czas trwania przedstawienia. Dodatkową atrakcją była mozliwość zagrania na scenie razem z aktorami.  

Galeria zdjęć

MŁODZI W AKCJI!

SuperUser.

     Uczniowie klasy 7a wzięli udział w projekcie CEO oraz Fundacji Pole Dialogu Angażuj obywatelsko- Włącz szkołę! Młodzi w Akcji! Dzięki programowi możliwy był udział w zajęciach dotyczących organizacji społecznych i wolontariatu, uczniowie mogli się dowiedzieć, jak budować  relacje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi oraz w jaki sposób z nimi współpracować a tym samym uczyć się współpracy i komunikacji

Ferie zimowe 2023

SuperUser.

Trwają tegoroczne ferie zimowe. Pogoda dopisuje, piękna zimowa aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i zabawom na śniegu, ale do południa spotykamy się w szkole :) W pierwszym tygodniu ferii odbyły się zajęcia w hali sportowej, w drugim tygodniu gotujemy, pieczemy, tworzymy, gramy w kręgle, ćwiczymy i oglądamy ciekawe filmy! Od wtorku do czwartku zapraszamy chętnych uczniów do udziału w zajęciach zgodnie z zaproponowanym harmonogramem.

We wtorek chętne dzieci robiły pyszne kolorowe i pełne zdrowych dodatków kanapki i owocową sałatkę, druga grupa tworzyła kolczyki, plecione bransoletki, kompozycje i zawieszki z koralików Hama, dziewczyny nauczyły się także podstaw makramy, była także możliwość obejrzenia ciekawych i wartościowych filmów, o których przesłaniu będzie można porozmawiać podczas następnych spotkań.

Środowe zajęcia w grupie kulinarnej to pyszne tosty i gofry ze smakowitymi dodatkami, grupa artystyczna kontynuowała plecenie i zaplatanie sznureczków, korzystając przy okazji z wyposażenia #LaboratoriumPrzyszłości, liczna grupa uczestniczyła także w atrakcyjnym wyjeździe do Miechowa na kręgle i pizzę.

Jutro szykujemy dla was kolejne kulinarne niespodzianki, zajęcia w Laboratorium Przyszłości oraz zajęcia sportowe. Zapraszamy serdecznie!  Dotychczasowe nasze działania można zobaczyć w galerii zdjęć, która będzie jeszcze uzupełniana. 

Galeria

XXVII Konkurs Biblijny Diecezji Kieleckiej

MM.

W dniu 27 stycznia 2023r. odbył się I Etap XXVII Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością treści Ewangelii wg św. Jana.

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się Stefan Domnicz (kl. 8a) oraz Mateusz Filus  (kl.8b).

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

A. Kędzierska

Dzień Babci i Dziadka 2023

MM.

29 stycznia 2023 roku o godzinie 15.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gołczy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłych gości przywitała pani dyrektor Zdzisława Kyć oraz nauczyciele oddziałów przedszkolnych. Babcie i Dziadkowie mogli obejrzeć program artystyczny, który z ogromną radością, zaangażowaniem i przejęciem przedstawiły dla nich wnuczęta. Występ był wyrazem ogromnej wdzięczności i miłości jaką dzieci darzą swoje ukochane babcie i ukochanych dziadków. Wspólnie spędzony czas i wspólną zabawę można zobaczyć w galeriach zdjęć zamieszczonych poniżej.

Dzień babci i dziadka 2023 A

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ 2

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
spgolcza@golcza.pl